Dog.bg Форуми : Хранене

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (27 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Хранене Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 10 September 2004 - 11:18 AM

А,да на Друпи му правиме и цаца(варена) от време на време.
А зелето мисля ,че има въглехидрати.По принцип някакви зеленчуци да се слагат не е лошо-моркови също.Да си призная понякога неговата храна толкова хубво мирише,че и от нея бих яла-като изключиме цацата-ужасна миризма!!
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#22 Потребителят е офлайн   danail Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 08-September 04
  • Location:Doha,Qatar PO Box 326

Публикувано: 13 September 2004 - 01:18 PM

zdraveite iskam da popitam za pileshkite kuhi kosti ot butchetata , mnogo poznati mi kazvat che e vredno da se davat poneze mogat da zasednat v chervata ako ne sa sduvkani dobre edin moi poznat dade 2000$ za operaciata na kucheto si i ottogava ne mu davam kuhite pileshki kosti , moiat boxer iade polovin kilo pile s makaroni ili spageti poneze tuka kudeto se namiram e nai ponosimo kato cena,tova dostatuchno li e ?davam mu i suha hrana no toi ne ia obicha ,oriza vazen li e v dietiraneto na edno kuche priemam suveti s blagodarnost ,pozdravi ot mene i moiat krasiv boxer

#23 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 13 September 2004 - 01:31 PM

Тръбните кости са тези за които ти говориш.Много со опасни,когато кучето ги здъвче се раздрабяват на нещо като трескии може да пробият червото,а по-нататък не е за мислене какво става

#24 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 13 September 2004 - 03:15 PM

Доколкото зная, тръбните кокали се целят по дължина, а плътните - напряко. Чупейки се на дължина, те могат да се забият в стомахчето на кучето и правят ранички. Лечението е болезнено и трае седмица, през която кучето не яде почти нищо - беше си случило с предишното ми куче преди време и знам от опит как го подхранвах с някаква паста. Така че внимание с пилешките кости ! Виж, чистото пилешкото месо е супер и повечето кучета много го обичат.

#25 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 13 September 2004 - 05:40 PM

Да ,тръбните кокали стават като на трески и могат да надупчат червата на кучето.Да не говорим за костите на рибите,които са си същински шила.Познавам един човек ,който беше дал на кучето си кости от една риба,която по принцип се знае има здрав скелет и естествено кучето,което май беше питбул се гътнало на следващия ден...
УФ,аз май повторих това ,което nori е написала....

Цитат

Виж, чистото пилешкото месо е супер и повечето кучета много го обичат.

Не само кучетата го обичат,уверявам те :-)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#26 Потребителят е офлайн   danail Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 08-September 04
  • Location:Doha,Qatar PO Box 326

Публикувано: 16 September 2004 - 05:27 PM

здравейте отново и благодаря за информацията относно пилешките кости досега си бях мислил че това са само капризи vzimam si belezka i se popraviam niama poveche kosti za moeto kuche

#27 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 19 September 2004 - 03:05 PM

Костите,обаче са много полезни в някои случаи.Да речем,че благодарение на тях аналните жлези се пречистват.Освен това костният мозък също има разни..работи-не знам точно какво но е полезен :-))Кости не е лошо да се дават,но просто не тръбни.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#28 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 September 2004 - 04:37 PM

Ей,хора като сте тръгнали да давате съвети за храненето кажете с какво се храни малък голдън(женски)на 50 дена!
Преди няколко дена писах че си взимам голдън на 1 месец.Всъщност той е на 40 дена и при мен идва на първи октомври,така че дотогава трябва да съм подготвена за неговото пристигане.
Виждала съм го няколко пъти до сега и изглежда добре:)Искам да знам дали трябва да му купя някакви играчки и такива неща.А и каква храна да му взема?Вече не се храни с млякото на майка си.Препоръчайте ми добра марка храна,моля ви!Това е първото ми кученце и незнам как се храни.
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 07 October 2004 - 10:38 AM

Доста легенди чета тук. Ето какво мога да кажа по темата:
Кучето НЯМА нужда от разнообразна храна в смисъла, в който го разбираме ние, хората. На него няма да му омръзне да яде едно и също всеки ден, години наред. Има нужда от ПЪЛНОЦЕННА храна, т.е. - да получава необходимите за него вещества в необходимото съотношение, като се има предвид, че в различните периоди от живота му нуждите му са различни.
Който смята, че може да му осигури добър баланс (протеини, мазнини, въглехидрати, пепел, микро и макроелемени) с натурално хранене - чудесно, но затова се изискват много познания. Аз ги нямам, затова предпочитам качествените гранулирани храни, на чиято опаковка можеш да прочетеш точния състав и необходимата дневна дажба. Но ако кучето ви не е привикнало към гранулирана храна от малко - трудно ще го накарате да я приеме на по-късен етап. Може да се започне с нея веднага след отбиването, но подбирайте марката и предназначението. Например малкото куче се нуждае от доста повече протеини, мазнини и калций в сравнение с отрасналото.
Е, тук за пръв път чух, че миксерите са вид храна, било то и за кучета, аз ги мислех за електродомакински уреди :)
Като говорим за сухи храни: различавайте пълноценна гранулирана храна от микс. Миксовете съдържат обикновено смес от зърнени храни с малка добавка от мазнини и имат ниска хранителна стойност. Те не са пълноценни - използват се за добавака или нека кажа пълнеж. Ако кучето ви е лакомо, то няма да се засити от порцията пълноценна храна, която му се полага, а миксът ще му даде чувство за ситост.
Моите съвети:
Гранулирана храна - да, консервирана - никога! Консервацията при гранулираните храни се постига чрез екструдиране и извличане на водата, а при консервираните (влажни и полувлажни) - чрез консерванти. Познавам куче от породата средноазиатска овчарка, което почина на 5 г. с масиран карцином на цялата храносмилателна система вследствие хранене с консерви (разбира се, това е крайно зловещ пример, имало е и други фактори, но ви казвам заключението след аутопсията). Освен това в консервите след отварянето дори за ден веднага започват да се развиват гъби, плесени и какви ли не микроорганизми.
За да изберете добрата за вашето куче гранулирана храна трябва да минете един период по метода "проба - грешка" - опитвайте различни, докато попаднете на тази, която най-много ще се хареса на вашия приятел.
Добри марки, но и твърде скъпи са: Royal canin, Purina Proplan, Eucanuba. Добри и средно скъпи: Фрискис, Пурина дог чоу (що стана с таз латиница, бе?!), Нутра нагетс, Даямонд, сигурно пропускам нещо. Евтини и с лоша репутация: Педигри, Чапи, български измишльотини.
Ако храните с гранулирана храна давайте строго определено количество, а не "нека да яде кученцето колкото му се иска" и осигурявайте много вода.
Хляб - да, но не бял.
Въобще въглехидрати - умерено. Никога продукти, съдържащи какао! (напр. шоколад)
Плодове и зеленчуци - да, но без лук и картофи.
Кости - да, без тръбни.
Субпродукти (карантия) - много внимателно.
Млечни продукти - съвсем малко (също като субпродуктите предизвикват стомашни разстройства).
Яйца - един-два пъти седмично.
Нуждата от сол на кучето е нищожна - не давайте солени храни. Задължително обезсолявайте рибата.
Ако храните натурално не забравяйте, че кучето е месоядно животно - храносмилателния тракт е доста по-къс от този на тревопасните и на всеядните (като човека). От останалите храни усвоява твърде малко, затова разчитайте просто на месото.

Тук редактирам, защото забравих да спомена две важни неща:
Кости се дават след 6 месечна възраст, когато зъбите са вече укрепнали. Първото ми куче счупи постоянен зъб на 4 месеца с кост, защото избързах.
И още нещо - храносмилателната система на кучето се "настройва" към вида хранене, който сте избрали. Не го сменяйте рязко. Ако решите да преминете от натурално хранене към гранулирани храни или обратното, добавяйте по малко от новата храна към предишната в продължение на седмица, да речем, като постепенно сменяте съотношението. Погрешно е например "за разнообразие" да давате един ден натурална храна, а на другия - гранулирана.

Хайде, със здраве.

#30 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 October 2004 - 01:28 PM

mil_
респект:-) личи си че знаете за какво говорите. Храня с натурална сурова храна, нашето хранене съвпада с това което изброихте по всички пунктове
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#31 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 07 October 2004 - 01:54 PM

Това мнение трябва да се сложи в началото на темата,за да може всеки да го прочете.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#32 Потребителят е офлайн   Kris Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 09-October 04

Публикувано: 09 October 2004 - 10:28 AM

моят отказва всякакъв вид гранулирана храна. предпочита това с което се храним в къщи и отделно - цаца, пилешко(всичко), свински опашки(варени), телешко...и най интересното отказва всякакви колбаси. представете си от какво са направени

#33 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 October 2004 - 02:27 PM

На каква възраст е кучето ти,Крис?Каква порода е?
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Kris Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 09-October 04

Публикувано: 09 October 2004 - 05:05 PM

почти 6 месеца

#35 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 09 October 2004 - 05:10 PM

И моето беше така ... като бебе му готвех повече, като порасна не иска и не иска да яде суха. Имаше дни, в които се ядосвах на това и примерно по три дни му давам само суха храна, сменям марки и какво ли не - хапне малко гранули само, колкото да не е без нищо и не и не ... а като му сготвя гръклян, омита всичко и иска още.

#36 Потребителят е офлайн   Rudka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 04-November 04

Публикувано: 07 December 2004 - 10:07 AM

Здравейте, бих искала да отворя тема "Хранене", понеже имам проблем с това. Кученцето ми е на 4 месеца. Взехме го на 2 и близо месец и половина повръщаше. Сега сме го закрепили, дори напълня (хмм... мисля си дори дали не е дебел:-))), но имам следния проблем - започна да се муси са храната - редувам му Роял Канин (мини джуниър) с Педи Гри - и двете сухи, но ги разтварям във вода. И за двете спазвам предписаната дневна доза, като съм близо до долната граница. Пробвах го с Педи гри консерва - облизва си пръстите, но пък получава разстройство. Та проблемът е, че вече отказва от време на време да яде. Сега го лъжа, като му давам със сухата храна и малко Педи гри консерва, но все ми се струва, че и този номер ще спре да минава. Дайте някакъв ъкъл, защото до сега такъв проблем не съм имала - предишното ми куче отказваше да яде каквато и да е кучешка храна, но за сметка на това последните 5 години от живота си изкара на ориз с месо, без да се цупи.
П.С. Забравих да кажа, че го храня 5 пъти дневно, пак заради проблема с повръщането.

#37 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 07 December 2004 - 11:47 AM

На всеки проблем трябва да се отдели необходимото внимание.Повръщането е симптом за болест.Ветеринар- да посочи диагноза,да се препровери при други ветеринари.След ясна диагноза сами вземаме решение кое от препоръчаното лечение да предприемем.Ако е обирало навън при разходка всичко по пътя/пробвало на зъб, е вероятно да има вътре в коремчето механичен дразнител....Но това - само от ветеринар.Тук- можем да дискутираме вероятност на диагнозите и лечения.

Хранене - най често грешим за нас и нашите любимци като искаме да си изяждат всичко което сме преценили че е необходимо- по качество и количество.Така стават и злоядите деца.Насила.Така създаваме дебеланковци,които после в ппуберитета си се скъсват от диети,за да могат да отидат на дискотека и да изглеждат "прилично".
За мен лично ,принципът е елементарет- яде каквото предпочита и колкото предпочита.От глад няма да умре,ако е пропуснало едно,поредно хранене.Храната се оставя пред него за 15 секунди- и се прибира.Следваща- на следващо хранене.
Това е.
User's Signature

Marten BG

#38 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 07 December 2004 - 11:57 AM

Цитат

Храната се оставя пред него за 15 секунди- и се прибира.

Е, хайде нека са минути :)))

Можеш вече да не му я разтваряш, повечето предпочитат да хрупат.
Изпробвай други марки. За Роял Канин отзивите са чудесни, но моят не я уважи, ама никак, не щя да я близне. Най много му допадна Нутра Нагетс на Даямонд. Но ако му я давам чиста не я ще, затова за "аромат" му добавям малко варено пилешко (глави или фенери), дроб или шкембе, барабар с бульона. Веднъж седмично -сурово яйце. За десерт - зеленчуци. Избягвам консервите и съм обяснила защо
ето тук

#39 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 07 December 2004 - 02:49 PM

Мил,
това е съществено- секунди или минути.Хайде ,да поспорим малко?Защо смяташ че куче в добро здраве и кондиция ще мисли върху порция от максимум 800 грама сухи храни,(дори за най едрата порода) или техния заместител ,минути?
Съществен показател за куче в добра кондиция е винаги да е леко гладно.Преяждането се отразява много по зле върху здравето му,дори в сравнение с човека.Поради по високия им метаболизъм,натрупванията по бързо променят вътрешния баланс и имунитет.
User's Signature

Marten BG

#40 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 07 December 2004 - 03:03 PM

Мартен, нямам предвид, че ще мисли 15 минути преди да ЗАПОЧНЕ да хапва. А цялото време, необходимо за изяждането на порцията. По мое желание или грешка, създадох също ритуал при храненето на Реджи - накрая има нещо, което той много обича, за десерт. И така, той похапва половината порция, първо пробира месцата и натопените в бульон залци хляб. После се потрива, за да види няма ли още екстри. Това е нещо, което запомни когато беше бебе и се възстановяваше след вирусно заболяване на храносмилателната система (не разбрах категорично дали е гастроентерит), беше със силно намален апетит и го захранвах след двуседмично повръщане и редуващи се няколкодневни пълни диети. Мисля, че направих грешка, но двумесечното псенце ребрата му стърчаха извън тялото зловещо, затова като видя, че спира да яде и без това малката порция, добвях някоя екстра, и той продължаваше. Макар и да го правех в продължение само на няколко дни, той запомни това и сега все проверява дали ще стане:) Като не стане, си дояжда всичко. После ме вика за десерта.
Но съм напълно съгласна, че ако е здраво и пропусне някое ядене, че и повече, нищо няма да му стане. Когато имат стомашно неразположение те знаят по-добре от нас и сами си правят диета. И храната не трябва да е на разположение нон-стоп.
Все пак някои кучета са лакоми, други - не чак толкоз. Мисля, че 15 минути е необходимо и достатъчно изчакване. Или некак кажем - толкова минути, колкото му трябват когато е в най-добрата си форма.

  • (27 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни