Dog.bg Форуми : Хранене

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (27 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Хранене Оцени темата: -----

#81 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 30 December 2004 - 09:00 AM

Цитат

Искам да чуя твоето мнение: в момента, в който спрях калция (вече на година) не наблюдавам признаците на липса. Той не го търси.

Нуждата от различни вещества и в различно съотношение е различна за всяка фаза на растеж.По всяка вероятност малкия е балансирал излишъците които е получавал,тоест -успял е да се справи.Може би те не са били и в такива промишлени количества,тоест не си се престарала.
При пълно завършване на строежа на костите,нуждата от такава храна намалява.Започва поддържане.
User's Signature

Marten BG

#82 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 30 December 2004 - 12:58 PM

Сетих се да попитам нещо, Мартен, споменаваш за отварянето на пръстите на краката в темата за САО, във връзка с калция и моите мъки и двоумения, които споделих, имам следното терзание:
Ернесто Капра написа в оценителнияя лист на Реджи "леко отваря пръстите на краката". Това при него се вижда на задните крака. Всъщност, не сте специалисти по породата, не мога да срещна такъв засега, но все пак доколкото стигат общите познания: това признак за недостатъци в костната система ли е? Докато не го прочетох в този оценителен лист не бях изобщо поглеждала пръстите. При риджбека те са доста дълги. Или по-скоро изглеждат дъъълги заради късата козина. Съдейки по движенията (нищо пресилено, леко) и вида на крайниците, Реджи няма никакви проблеми, но това леко ме притеснява.

#83 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 30 December 2004 - 02:07 PM

Запознавам се със Стандарта и ще ти отговоря.
User's Signature

Marten BG

#84 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 30 December 2004 - 03:24 PM

Благодаря ти за усилието, но стандартът е доста лаконичен.
Лапи: компактни и заоблени, със засводени пръсти ..
The feet should be compact and round, with well arched toes.
Това е всичко.

#85 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 30 December 2004 - 04:22 PM

Паднал свод на лапата и дълги,не събрани пръсти са по скоро генетичен проблем,отколкото на храненето,ако във възраст до 3 месеца са били също такива.
Ако поставът е бил правилен в ранна възраст,то по вероятно кучето да е било с по голяма тежест от разумната,както и разходките да не са били по скалисти терени.
При лош терен,кучето започва да събира пръстите по необходимост.Също така,ако се налага да тича продължително време.
User's Signature

Marten BG

#86 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 30 December 2004 - 04:23 PM

Както виждаш - тук калцият няма нищо общо с изискването за тегло и движение.
User's Signature

Marten BG

#87 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 30 December 2004 - 04:53 PM

Разбрах. Благодаря.
Пусто, не съм му гледала пръстите до 3 мес. Тежичък си е, генетично. Таткото е такъв. Регулирах доколкото можех, без груба намеса. При отслабване на нищо не прилича - стърчат кости отвсякъде и реве за ядене. Някак си много е "плътен", струва ми се, че кубичен сантиметър тежи килограм.
Преходи не са липсвали, но скалист терен определено ни липсва :))
Отново от страх за костната система дори ограничавах редките възможности за изкачване и "набиране" в ранна възраст. Не, че му е представлявало проблем. Адски атлетичен (като имаш предвид, че мразя думата "адски").
Благодаря отново.

#88 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 December 2004 - 07:12 PM

Цитат

Паднал свод на лапата и дълги,не събрани пръсти са по скоро генетичен проблем,отколкото на храненето,ако във възраст до 3 месеца са били също такива.
Ако поставът е бил правилен в ранна възраст,то по вероятно кучето да е било с по голяма тежест от разумната,както и разходките да не са били по скалисти терени.
При лош терен,кучето започва да събира пръстите по необходимост.Също така,ако се налага да тича продължително време.

и аз имам питане по подобен проблем-на Дива лапите също изглеждат с отворени пръсти.и това стана видимо през последните няколко месеца-когато я взех(на 1г и 2 м)си бяха много добре закръглени.допълнително калций не съм давала-храни се със суха храна и не се е опитвала да гризе стени или да яде пръст.не е по-тежка от нормалното,дори през лятото беше по-слаба от повечето ротвайлери.мога да кажа,че при мен се движи повече,отколкото като е била малка.
и друг въпрос-преди 3 седмици я заплодихме-не зная все още дали е бременна и я храня и разхождам съвсем като преди.трябва ли да добавя калций към храната или някакви други вещества и ако да какъв вид и количество?
User's Signature

Качена снимка

#89 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 31 December 2004 - 07:41 AM

Бени,
някои кучета са много по тежки отколкото изглеждат.Друга е структурата на мускула и костите.Аз допуснах такава грешка с Тъпчо- изглеждаше ми сух и не му промених порциите.Когато обаче видях как китките стоят полегато а не право,незабавно го изтеглих на голям кантар.Видимо изглеждаше за възрастта си (5 мес)-около 35 кг,но си беше с 8 кг по тежък.Осигурих му ,без да се усетя,твърде интензивен растеж и поради височината му и визията на младо ,сухо куче се подведох.Изследванията за съотношение Калций/Фосфор ,както и кръвна картина бяха отлични.(никога не давам добавки- минерали,витамини).По високото съдържание,обаче,на протеини в храната(основно-месо),съчетано с добър баланс на веществата в храната,осигури едно непропорционално и неимоверно бързо израстване на костната структура.Още не мога да коригирам дефектите от такова бурно растене.Казах си че не мога да се уморя да допускам грешки.
Нямам статистика за нормално,наблюдавано тегло за ротвайлери в различните възрасти.За Азиатците си имам формула- например за зряло куче,при височина в холката 80 см,теглото за работна кондиция е Х-15,тоест максимално 65 кг.Наблюденията ми са,че куче с по голямо тегло от тази формула не работи ефективно.За млади кучета Х-20/25.
Просто претегли Дива,за да установиш дали наистина е по тежка от обичайното.Възможно е с това да е свързано известно разтваряне на пръстите.Нещо повече- кучета,хранени със сухи храни,изглеждат по изсушени от тези,които се хранят с каши,супи и прочие- те изглеждат по влажни.Основно причината е в по отпуснатия корем и натрупаните мазнинки под кожата.Но не са по тежки от тези,хранени с гранули.

Хранене при бременност.
бебетата в корема си вземат всичко необходимо от депата в организма на майката.Независимо дали е подобрена храната и или не.Това става за сметка на майката.Разбира се,след това тя си го набавя.
До 30-я ден на бременността не е небходимо да променяме двигателен режим и хранене.След 30-я ден по качествена храна,но не и по количество, е необходима.Движенията трябва да са свободни и винаги възможни.Основна грешка е прехранването на бременната кучка.Протеиновия"удар" в храната след 30-я ден може да доведе до много усложнения при раждане и след родовия период(основно се наблюдава при молосоидите).За мен са важни следните Правила:
(1)Преди забременяване- кучката трябва да е в работна кондиция(минимум мазнини под кожата),обезпаразитена,ваксинирана и прочие.
(2)Важно е да се родят не много едри, а здрави кученца.Едрината е генетично кодирана в тях,важното е да са енергични при самото раждане.След израстване те си заемат генетично заложената форма.
Следователно- храня както винаги и се държа с тях както обичайно,независимо дали е бременна кучката или не.
(3)Усилване на храната- прави се 24 часа след раждане.Там вече майката може да яде до насита всичко и по много.
По горната формула се раждат здрави,енергични,без усложнения и същевременно им се осигурява отличен прираст чрез млякото на майката.
При молосоидите,по скоро е добре,отколкото зле факта,че майката не получава добавък Калций по време на бременност.Получава се допълнително оформяне на гръдния и кош и главата в посока - разширяване.От екстериорна гледна точка,това е отлично.
User's Signature

Marten BG

#90 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 December 2004 - 04:14 PM

Цитат


Много благодаря за изчерпателния отговор.
Пак няколко въпроса-какво имаш предвид като казваш "протеинов удар"?Каква храна би ми препоръчал за бременна и след това кърмеща кучка?Роял Канин ми идва скъпа за съжаление-напоследък храня с Даймънд.сега съм взела една Пъпи формула на Даймънд-четох,че такава храна освен за малки кученца е подходяща и за бременни и майки,съотношението и протеин-мазнини е 27/15.Дали това е добре или да взема по-обикновената формула,която е с по-нисък протеин?

Честита Нова Година!И нека тя да е успешна за всичките ти начинания!
User's Signature

Качена снимка

#91 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 31 December 2004 - 04:51 PM

Аз бих "рискувал" с по ниско протеинови храни и почти без мазнини.След като роди- ОК- тогава може всичко и по много.
Протеинов удар е съчетание на храни с особено високо съдържание на високосмилаеми протеини- пилешко месо и яйца,съчетано с бял хляб.
Разбира се,решението си е твое.
Желая ти много обич и успехи през следващата година!
весели празници!
User's Signature

Marten BG

#92 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 31 December 2004 - 04:55 PM

Щях да забравя- като роди- 24 часа гладна!Само много прясна вода до нея!Важно е.
User's Signature

Marten BG

#93 Guest_Guest_venci_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 January 2005 - 11:57 PM

здравейте и ЧНГ на всички имам един вьпрос отново кучетоми когато излезе на терасата ближе стената и яде по-точно опитва се да яде прьст от саксията какво не му достига калций или нещо друго?

#94 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 January 2005 - 09:49 AM

Guest_venci
Определено нещо липсва на кутрето. Забелязала съм че кучета хранени с гранули по-рядко го правят, докато кучета, хранени с натурална храна - къде къде по-често. За да се отговори на въпроса ви какво точно трябва да се корегира трябва да кажете с какво я храните и в какми пропорции. Опишете подробно рациона й.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#95 Потребителят е офлайн   venci Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 28-December 04

Публикувано: 02 January 2005 - 10:57 AM

здравей вече писах че нямам вьзможност само за гранули пьрвото хранене е гранули другите са месо с бульон и ориз или хляб и половин таблетка на ден калций от френските

#96 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 January 2005 - 03:16 PM

venci
изключи хляба от рациона - той не е нужен, вземи кучешки витамини - от хубавите, такива като Беви Дог (Германия) или SA-37, една мерителна лъжичка дневно в порцията (в опаковката на SA-37 има мерителна лъжичка). Давай извара - обезмаслена или с нисък процент на масленост - около 2% най-много. Едната порция може да представлява следното - извара+ кисело мляко с нисък процент на масленост и отгоре един жълтък (белтъка да не се слага!). Жълтъка е достатъчен веднъж-два пъти седмично, витамин А във вид на рибено масло - 1 топче в изварата. В ориза със свареното месо се слага една супена лъжица зехтин ( не олио, а зехтин, при това студено пресуван най-добре). В зехтина се съдържат киселини Омега 3, подпомага да не се запича от ориза и за лъскавината на козината. Слага се 1 супена лъжица веднъж дневно. С въвеждането на извала в рациона трябва да попрестане с изяждането на пръстта. Давай непочистено шкембе - Едно парче без да го кълцаш (както ме посъветва Мартен) - в НЕпочистеното шкембе има остатъци от треволяци които изяждаше добитъка, смърди ужасно но е много полезно за кучета.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#97 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 02 January 2005 - 03:26 PM

Цитат

Едната порция може да представлява следното - извара+ кисело мляко с нисък процент на масленост и отгоре един жълтък (белтъка да не се слага!). Жълтъка е достатъчен веднъж-два пъти седмично, витамин А във вид на рибено масло - 1 топче в изварата

Аз понякога му правя на Дру такова нещо обаче сега разбирам че не трябва да се слага белтък.Защо?А ако имаш SA 37 не е ли достатъчно количеството на А и Е?Аз давах от рибеното масло под форма на топче но сега като имам SA 37 спрях.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#98 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 January 2005 - 04:30 PM

Суров белтък не се усвоява добре при кучета.

рибено масло добавям през студеното и мокро време - есен и зима, SA-37 слагам не 2 лъжички, както е за чау, а една, за това се осмелявам да добавям топче рибено масло. Гледам да не прекалявам с добавките - прекаляването с митамините също е вредно както и авитаминоза. :-)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#99 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 02 January 2005 - 06:08 PM

С риск да досаждам,няма да се уморя да повтарям: Лекарства се дават на болен организъм. Ако организмът е толкова слаб,че сам не може да се справи.
Чрез храната,кучето получава всичко необходимо.
При хранене с натурални храни- са правят рациони- за по добър баланс.
Моля ви,недейте да разболявате кучетата.
User's Signature

Marten BG

#100 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 January 2005 - 07:52 PM

Marten BG
витамините не са лекарства, мисля аз:-)
Или говориш за калция, който Венци дава на кучето си?... Аз например давах и Глюкозамин - моят имаше провиснали китки. При хранене с натурална храна редовно даване на витаминозни добавки понякога е неизбежно за подрастващият организъм, защото не може да даваш на кучето си "манджи" (ужасен израз) и да очакваш то да порастне здраво и красиво, нали?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (27 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни