Dog.bg Форуми : Хранене

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (27 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Хранене Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 07 December 2004 - 04:27 PM

Смятам че времето за ядене е свързано с добрата форма.А не обратното.
Когато е болно,всяко живо същество предпочита да не яде,задоволява се с малко колкото да поддържа минимум енергия която отива за смилане на храната.Другата част от енергията му,всъщност основната,отива за борба с болестта.Организмът се бори сам.Допълнителните лекарства целят да създадат по добър комфорт на организма,докато се бори.Изпосталяването след такава болест се възстановява много бързо,особено при кучетата- следствие на високия им метаболизъм.
Тоест ,когато е болно е задължително да му осигурим спокойствие и комфорт и на последно място е храната- тя трябва да е с такова качество и количество,колкото само прецени че е необходимо,но във времето за хранене.Тук ще скочат продавачите на лекарства и храни,защото тази гледна точка е в разрез с продажбите им.
Следователно - яде бавно и подбира- налице е преяждане.Неговото чуство за пълнота,забележи- природно заложено,във всички случаи се различава от нашата представа за здраво куче- то трябва да е дебеличко,следователно отлично гледано.С това просто го поставяме в нездравословен режим и се чудим защо боледува,има пърхут,възпалени анални жлези,вяло е и мудно за игра или лесно се уморява.....и започваме едни витаминни удари и прочие,фитнес програми за задължителни подскоци при разходка......,след това пък лекуваме травми.....Въобще- създаваме си проблеми и геройски в името на кучето си ги решаваме:)))
Не държа да се съгласиш с мен по тази тема.Държа да изясня гледната си точка.Иначе всеки си е стопанин на кучето и постъпките,тоест прав за себе си.
User's Signature

Marten BG

#42 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 07 December 2004 - 05:36 PM

Цитат

Смятам че времето за ядене е свързано с добрата форма.А не обратното.
Когато е болно,всяко живо същество предпочита да не яде,задоволява се с малко колкото да поддържа минимум енергия която отива за смилане на храната.Другата част от енергията му,всъщност основната,отива за борба с болестта.Организмът се бори сам.Допълнителните лекарства целят да създадат по добър комфорт на организма,докато се бори.Изпосталяването след такава болест се възстановява много бързо,особено при кучетата- следствие на високия им метаболизъм.
Тоест ,когато е болно е задължително да му осигурим спокойствие и комфорт и на последно място е храната- тя трябва да е с такова качество и количество,колкото само прецени че е необходимо,но във времето за хранене.Тук ще скочат продавачите на лекарства и храни,защото тази гледна точка е в разрез с продажбите им.
Следователно - яде бавно и подбира- налице е преяждане.Неговото чуство за пълнота,забележи- природно заложено,във всички случаи се различава от нашата представа за здраво куче- то трябва да е дебеличко,следователно отлично гледано.С това просто го поставяме в нездравословен режим и се чудим защо боледува,има пърхут,възпалени анални жлези,вяло е и мудно за игра или лесно се уморява.....и започваме едни витаминни удари и прочие,фитнес програми за задължителни подскоци при разходка......,след това пък лекуваме травми.....Въобще- създаваме си проблеми и геройски в името на кучето си ги решаваме:)))
Не държа да се съгласиш с мен по тази тема.Държа да изясня гледната си точка.Иначе всеки си е стопанин на кучето и постъпките,тоест прав за себе си.

Напълно съм съгласна с Marten BG
Смея да отбележа че и хората го имаме вродено , но след това започваме да се храним с очите .
Но малките деца когато са леко неразположени първото което правят е да не се хранят.
И след като и мине започват .
Мойто куче е изклучително лакомо , но когато е болен и той отказва храна което е сигурен признак че нещо не е ОК.
На организмът му трябва енергия за да се справи с заболяването и допълнителният разход който отива за обработка на храната може само да влоши нещата.
Да не говорим че чрез храната се внасят и токсини с които черният дроб трябва да се оправи пък при възпаление той си е натоварен достатъчно , та няма нужда да се подлага кучето на допълнително натоварване глезейки го и давайки му неща който знаем че няма да откаже.
Това е като парчето шоколад при хората , нищо полезно на затова пък вкусно.

#43 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 December 2004 - 09:07 AM

Да де, и аз съм съгласна. Не казах нищо в разрез с вашите мнения, просто смятам, че 15 секунди са малко - кучето ще започне да лапа, защото знае, че ще му вземат храната, и няма да дъвче изобщо. Разширението (или превъртането) на стомаха при бързо ядене е проблем, при който смъртността е 90%.

За мен прехранено куче е много по-неприятна гледка от недохранено. Всеки трябва да се научи да преценява въз основа на познанията си за породата и наблюденията си върху кучето кога неговият любимец е в добра форма. Например при Реджи ребрата винаги са ясно видими и половината всезнайковци ми казват "защо недохранваш това куче?". Е, аз мисля, че съм установила добрия му режим и за това мога да съдя по козината, готовността за забавлениея, физическата активност и блестящите очи.

#44 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 08 December 2004 - 09:18 AM

Мир.15 секунди са условни-важното е да яде с апетит и да не се замисля много върху храната преди и по време на ядене.При първата "почивка" - прибираме купичката.Така става ли?
За другото - поздравления.
User's Signature

Marten BG

#45 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 December 2004 - 09:44 AM

Добре, съжалявам ако съм проявила педантизъм или излишно хващане за думата :)

#46 Потребителят е офлайн   Rudka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 04-November 04

Публикувано: 08 December 2004 - 12:39 PM

Цитат

беше бебе и се възстановяваше след вирусно заболяване на храносмилателната система (не разбрах категорично дали е гастроентерит), беше със силно намален апетит и го захранвах след двуседмично повръщане и редуващи се няколкодневни пълни диети.

Мил, проблемът при нас е същия - нещо като гастроентерит, но един доктор - никога не ходете при него - казва се Радослав Алексиев и кабенетът му се намира до Пирогов, дълго време го лекуваше срещу всичко друго, освен гастроентерит, вкл. слагахме в дупето съвсем безуспешно някакви хомеопатични свещички. Няма да ти казвам, какъв кошмар преживяхме. Думата ми е за друго, искам да те питам - сега сме го закрепили, но все още като пие много вода, повръща - ти имаше ли го този проблем и как го реши? Ще съм ти много благодарна, ако ми отговориш.
А колкото до другото - храненето - оказа се, че просто сме преяли... - намалих дажбата и, да чукна на дърво, за сега всичко е наред. Освен това му купих освен Роял Канин и една храна на Пурина и ги смесвам. Ще ми каже ли някой, какво мисли за храните на пурина, защото аз съм чувала за тази фирма, но нямам никакво понятие. По повод Педи гри - на гранули за малки кучета, присъединявам се към мнението, че не са добри.

#47 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 December 2004 - 03:18 PM

Рудка, след като болестта отмина, Реджи се оправи напълно. За възстановяване на стомашния комфорт освен антибиотиците вземаше едно прахче за покриване на лигавицата (при често повръщане стомашната лигавица се оголва и това причинява дискомфорт и ново повръщане) Освен това известно време беше капризен към храната и му давах пастет за капризни кучета, но това продължи кратко. Сега повръща само когато яде дървеса, а това пък го прави когато не му достига калций. Тоест за всичко си има причина.
Понякога кучетата чувстват някакво дразнене в стомаха от погълнати косми или някой боклук, тогава хапват трева от един особен вид с остри листа, която им помага да повърнат и изхвърлят дразнителя. Това е нормално. А някои просто обичат да ядат трева.
Непременно се посъветвай с няколко ветеринаря. Повръщането може да е признак за неподозирани болести, вкл. за наличие на хелминти (чревни паразити) и не бива да гадаем. Може да е развило гастрит. Единственото, което мога да те посъветвам, е да не го оставяш да преяжда или поглъща много вода наведнъж. Поради това, че от сухите храни е изтеглена водата, когато се хранят с това кучетата имат нужда от много вода, защото тя липсва в храната (100 г суха храна са равнозначни на 250-300 г натурална и всичко това е вода). Просто ограничавай количеството в паничката, но слагай честичко.
Освен това ако даваш кости ги спри.
Пурина е добра марка. Изобщо скептична съм към храни, оформени на цветенца, звездички и спиралки и боядисани в цветовете на дъгата - това показва ориентация към вкуса на хората (демек купувачите), а не към нуждите на кучетата. Най-добре ще отсъдиш по състоянието на кучето след изнестно време хранене с дадена храна.

#48 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 09 December 2004 - 07:45 AM

Друг индикатор за доброто качество и количество на порцията храна и режима на хранене,освен времето на ядене е и вида на фекалиите.Ако не са стегнати и с обичаен цвят- пак нещо сме объркали/предозирали.
Естествени храни за възстановяване на чревна флора и лигавица- българското кисело мляко и сурово шкембе.млякото- според възраста - в лекарствени дози, а не за наяждане.
User's Signature

Marten BG

#49 Потребителят е офлайн   Rudka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 04-November 04

Публикувано: 09 December 2004 - 08:43 AM

Кисело мляко? Това не съм му го давала - колко и как? От прясното получаваме разстройство :-)))
Колкото до лекаря - да - ходи на лекар редовно - основният му проблем е, че коремчето му е малко надолу, но казаха, че като порасне, ще го компенсира. От там е възникнал проблемът с повръщането, който се е превърнал в гастроентерит. Гастрит и язва няма - което е добре.

#50 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 09 December 2004 - 09:52 AM

Пробваме с една супена лъжица към храната.Индивидуално е за всяко куче.А за да проверим храната с инстинкта- можем отделно да го дадем- ако го оближе с апетит,намирисало е нещо полезно.След това гледаме резултат на "изхода"- ако няма промяна към лошо,увеличаваме на две до три лъжици.дозата е достатъчна само за да възстанови бактериите,необходими за правилното функциониране на организма.
Предпочитам кисело мляко правено в домашни условия - няма сухи млека вътре в него и химикали в производството.
С него просто вкарваме разни бактерии.Нищо друго.
User's Signature

Marten BG

#51 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 December 2004 - 10:22 AM

Marten BG
на нас едното ни хранене спокойно минава с кисело мляко и извара, плюс жълтък от яйцето. Взимам на активия киселите млека с бифидо-флора - най-добре с нисък процент на масленост, от 3.6% може да има разтройство при някои кучета, но всичко е индивидуално. Добавям вътре витамините и - але-хоп!- ние сме с бяла муцуна. Според БАРФ-системата всички които хранят кучета си със сурова храна използват кисело мляко - някои даже го правят вкъщи специално за песовете, и дават едната порция между сутрешно и вечерно хранене, но аз давам сутрин например. така че спокойно може да се дава и вместо цяло хранене))))) А! Непочистеното шкембе освен всичко убива желанието на кучето да яде изпражненията - пардон - навън. редовно го давам, макар че докато го режа - ъъъъъъъъъ.....
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#52 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 09 December 2004 - 05:22 PM

Фурия,не режи шкембето!!!!Идеален масаж за зъби и венци.Съчетаваш полезно с приятно.
User's Signature

Marten BG

#53 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 December 2004 - 05:47 PM

ей така ли мога да му го давам? сериозно???????? А няма ли да го глътне като питон? и да му приседне или нещо такова? ако наистина мога да не го режа ще е върхът на сладоледа!
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#54 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 09 December 2004 - 06:57 PM

Дори и да го глътне като питон- няма значение.Но съм сигурен че ще си достави удоволствието да сложи шкембето между лапите и да почне да подъвква,придърпва,пак и накрая на моляри да разрязва...
Голяма радост им е,даже повече се кефят от кокъл.
Е,разбира се всеки си е индивидуален- на него лично може и да не му хареса.Но защо да не опитаме?куче не може да се задави от това.Риск няма.За това трябва да си е цялото парче шкембе пред тях.
User's Signature

Marten BG

#55 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 December 2004 - 08:23 PM

ще пробвам) Чувала съм че порционните части месо някои ги дават по този начин на кучета, но не ми хрумна да експерементирам с месото. Звучи логично - все пак в преродата никой не им кълца месото:-))))))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#56 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 09 December 2004 - 09:26 PM

Кахрамон- един черен азиатец- има го в галерията, е толкова лаком,че първия път когато му хвърлих 800 гр парче месо и го глътна като питон дълго го оглеждах- все пак няма ли да повърне?хищник,налапа се и после лежи с надут корем и лапа мухите на слънце:))))А фекалиите- твърди,стегнати и сухи.
Също така,бях чел че след храна не е хубаво да се натоварва кучето.Нищо подобно,точно веднага след като се нахранят си правят по 5-10 минути боричкане.Едва след това се отпускат морни на моравата.....Изглежда си подобряват перисталтика или нещо подобно?не знам.
User's Signature

Marten BG

#57 Потребителят е офлайн   Wolfdiver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 202
  • Регистрация: 07-December 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2004 - 09:54 PM

От първостепенна важност ли е храненето в точен час?
User's Signature

Дивото зове - гласът на кръвта!

#58 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 10 December 2004 - 07:15 AM

Цитат

От първостепенна важност ли е храненето в точен час?

Наблюдавам майките когато кърмят- на точно определени интервали влизат при малките.Следователно- докато расте,за кученцето е важен режима на хранене.Регулира се ритъмът- обработка-изхвърляне- ядене.С това може би се гарантира равномерен,а не различен темп на растеж,при което се получава правилно и координирано израстване на кости,връзки,пропорции.
От момента в който те в Природата би следвало самостоятелно да се грижат за храната си,пък влизат в режима на лов на глутницата.Тоэст - пак следват определен ритъм.
Бих казал,че установения Порядък,в това число и времето за хранене създава психически комфорт при младите и зрели кучета.По скоро от значение е комфорта.Стресът не осигурява правилно развитие на младия организъм.Стресът,обаче в определени дози е по скоро позитивен за психиката на кучето,отколкото не,но това е друга тема.
Аз използувам това,че времето за хранене е точно определено за да получа и други ефекти-обучение,създаване на правилни ритуали и най вече- отказ да получат храна от друг.Опитвам се да ги обуча в подозрителност към подхвърленото в друго време на денонощието и от други хора парче месо.При това без да използувам електрическите хитринки- електрошокове и други.
Предполага се и че точно към момента на очакваната храна,организмът се подготвя за това,следователно смилането е по ефективно.
Следователно,за мен , е по скоро добре,отколкото зле ,да имат точен час на хранене.
User's Signature

Marten BG

#59 Guest_venci_*

  • Група: Гости

Публикувано: 28 December 2004 - 03:11 PM

здравейте имам един вьпрос подариха ми родвайлер на 2 месеца но нямам вьзможност да го храня с гранулирана храна какво да го храня

#60 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 28 December 2004 - 03:54 PM

можеш да му правиш разни манджи . пример :супа от фиде/ориз , зелен4уци(без картофи), съвсем малко мазнина и някъкво месо ако имаш възможност. можеш да купуваш от кокалите на килограм и като ги свариш да свалиш от тях месото-лесно е щото то само пада като е хубаво сварено . никога не мудавай дроб и карофи,подправки и от онези бульон4ета по магазините. предполагам 4е знаеш без никакви захарни изделия. от третия месец по4ни да му купуваш калции-продават се на таблетки по зоомагазините . ина4е без калци може да полу4и рахит и много други костни изкривявания .
п.с. регистрирай се ако изкаш да станеш 4аст от нашето голямо ку4ешко семейство ! ( :

  • (27 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни