Dog.bg Форуми : Френски булдог

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (159 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Френски булдог

#1 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2005 - 06:56 PM

Здравейте всички!
От известно време съм "пристрастена" към форумите на този великолепен сайт,затова реших да ги дообогатя с тема за булдога.Тези симпатични кучета са сравнително редки(поне според моите наблюдения) и ми се струва,че ще е хубаво да има място където да обменяме информация за тях.
И така-аз съм Ели,от София и имам френски булдог на 4 и половина месеца,женски,казва се Сара.
В момента имам един въпрос-знае ли някой колко трябва да тежи един такъв булдог като моя на тази възраст?
А и всичко друго за породата ми е много интересно.Ако е интересно и за вас и имате или харесвате булдоците-пишете-можем да си бъдем полезни и да ни е приятно заедно във форума b) .
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#2 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 25 January 2005 - 07:21 PM

r) Хайде честито открихме си и ние феновете на булдоците тема! r)
Чудесно много се радвам
Аз съм Гергана и имам почти 2 годишен английски поспаланко има му муцуната на аватара
d) d) d)

Малко инфо ако искаш за историята на френският булдог.
Родината и е Франция.Началото датира от 1860 год,когато френски развъдчик вкарва във Франция малки английски булдоци и ги кръстосва с териери.Куриозното обаче е,че породата за пръв път е призната в Америка.Първоначалното предназначение на този"мускулен пакет" както наричали фр.булдог било за борба срещу плъхове и бил доста популярен сред работническата класа в Париж. По-късно става любима порода за месарите и файтонджиите,а през прехода на века се превръща и в куче придружител,любимо за деца и удобен за градски условия
r)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#3 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 25 January 2005 - 08:24 PM

Булдогът е много готино кученце b) Е, най-много ми харесват Американските, защото най-се приближават до едни мои идоли ;) Иначе всичките са големи сладури... А каква е разликата между Бостън териера и Френския булдог?
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#4 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2005 - 08:35 PM

Ita_vet или по-скоро Гери-ЗДРАВЕЙ b) b) b) Много се радвам да се срещнем тук!Муцуната на аватара ти е страхотна!А той как се казва?........
Благодаря за историята на френския булдог,която си написала.Докато мислехме в къщи какво куче да си вземем,изчетохме доста материали за произхода,историята и стандарта на породата,но още малко информация никога не е излишна r).
В момента това,което най-много ме притеснява е дали Сара наддава правилно-не ми се иска да я "засилвам"много сега,когато расте и в резултат да и се изкривят ставите например. Знам,че стандарта на твоя "поспаланко"е съвсем различен от този на Сара,но все пак да си питам.....може пък и някой друг да се присъедини към нас b)
А Гонзо като мъничък беше ли много игрив?Имам чуството,че ако и се обръща внимание,Сара може да играе по най-различни начини,цял ден l)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#5 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2005 - 08:45 PM

Здравей,Инче!Добре дошла при нас! b)
Доколкото знам двете породи са напълно различни,въпреки че външно са много подобни.Може би някой друг ще може да ти отговори по-подробно-аз не съм специалистка по тази порода-тъкмо обратното-станах фен едва след като взехме булдочето(моят фаворит сред кучешния свят са голдън ретривъра и лабрадора,но сега съм много щастлива със Сара w) )
.....между другото Бостън териера е от групата на териерите,нали а булдозите са си отделно семейство(?),или се бъркам нещо?!? bl) ....
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#6 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 25 January 2005 - 09:04 PM

Цитат

Здравейте всички!
От известно време съм "пристрастена" към форумите на този великолепен сайт,затова реших да ги дообогатя с тема за булдога.Тези симпатични кучета са сравнително редки(поне според моите наблюдения) и ми се струва,че ще е хубаво да има място където да обменяме информация за тях.
И така-аз съм Ели,от София и имам френски булдог на 4 и половина месеца,женски,казва се Сара.
В момента имам един въпрос-знае ли някой колко трябва да тежи един такъв булдог като моя на тази възраст?
А и всичко друго за породата ми е много интересно.Ако е интересно и за вас и имате или харесвате булдоците-пишете-можем да си бъдем полезни и да ни е приятно заедно във форума b) .

Имам познати които си отглеждат едно бижу от породата Френски булдог и мога само да кажа,че кученцето е страхотно!!!
По-игриво и нахакано кученце не бях виждала,мисли си,че е поне толкова голямо колкото Немски дог :)))

#7 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2005 - 09:18 PM

Мик,добре дошла!
С този характер,който описваш,наистина няма съмнение,че "бижуто" на приятелите ти е френски булдог l) l) l) !Имала съм и други кучета преди(е,вярно все декоративни породи),но толкова безстрашно куче не съм имала!
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#8 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 25 January 2005 - 09:43 PM

Цитат

Мик,добре дошла!
С този характер,който описваш,наистина няма съмнение,че "бижуто" на приятелите ти е френски булдог l)  l)  l) !Имала съм и други кучета преди(е,вярно все декоративни породи),но толкова безстрашно куче не съм имала!

А най-симпатично е упашленцето му,също като на прасенце :)))

#9 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2005 - 09:55 PM

Да,но не само по опашленцето прилича на прасенце l) Чувала ли си го как грухти докато хапва?А как сумти и хърка като спи?
Изобщо мога да каже,че да си имаш такова "прасеподобно"кученце в къщи е голям майтап l) l) l) (докато не почнеш да го учиш да пишка навън-тогава може да ти скъса нервите с упоритот си нежелание да "свърши"каквото и да било извън къщи a) )
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#10 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 25 January 2005 - 10:11 PM

Цитат

Да,но не само по опашленцето прилича на прасенце l) Чувала ли си го как грухти докато хапва?А как сумти и хърка като спи?
Изобщо мога да каже,че да си имаш такова "прасеподобно"кученце в къщи е голям майтап l) l) l) (докато не почнеш да го учиш да пишка навън-тогава може да ти скъса нервите с упоритот си нежелание да "свърши"каквото и да било извън къщи a) )

Те май си грухкат дори и когато играят с други кучета,абе според мен трябва да се нарича 'Грухтящ булдог' :)))

#11 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2005 - 10:36 PM

Абсолютно съм съгласна с идеята "Грухтящ булдог" l) Дори и в момента аз си пиша по форумите,а тя хърка и спи до мен-майтап!
Но "идилията" трае докато излезем на разходка a) -не иска да прави нищо навън и това си е!
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#12 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 26 January 2005 - 04:04 PM

Здрвей Sari4ka,
вчера имах задачи та не успях да остана по-дълго тук и да си бъбрим за нашите кучовци s) ,но ето ме сега на линия r) питай ме каквото искаш и стига да мога ще отговарям d) d) d)
Сега относно храненето на мацката по време на разтежа много правилно си се ориентирала не трябва да се прехранва имаенно заради незавършилият разтеж и евентуалната промяна на постановката на крачетата.Това не означава да гладува - вече на пазара има достатъчно добри пълноценни гранулирани храни които можеш да ползваш.За да не правя реклами можеш да ми 'хвърляш' по някоя лична бележка с конкретни въпросчета b)

А дали Гонзо е бил игрив като бебе..........боже та той все още не се спира.Измишльотини са твърденията,че булдога е мързеливо куче ,което се разхожда само от вход'А' до вход'Б' и ляга с надеждата да подремне час два...........
Можеш от общият форум да разгледаш снимки серия 'Гонзо в защита' r) веселички са
а сега разбира се подхурква блаженно има си режим човека...... bl)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#13 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 January 2005 - 09:40 PM

Здравей Гери!Днес пък аз бях по-заета и чак сега влизам във форума-дано си още тук!
За храненето-радвам се,че съм успяла да "надуша"правилната стратегия.Мога веднага да ти кажа с коя точно гранулирана храна я храня,но ми стана интересно защо се опасяваш да не е реклама-нямаме ли право да си пишем каквото си искаме bl) ?Питам,защото никъде досега не срещнах ограничения за реклами и сметнах,че можем да си приказваме направо,но ако не-пращам ти лична бележка.

Знаеш ли,наистина съм изненадана,че Гонзо още не се е укротил и че ми пишеш,че е заблуда мързела на булдога!Докато си избирахме порода попаднах на много материали и снимки,които показваха именно "мързела"-например никога няма да забравя един репортаж по Animal planet за някаква голяма американска изложба на кучета,която се провеждаше в огромно покрито хале.Какафонията беше страхотна!Предсави си колко много различни породи,рингове за представяне,безброй кучета,щандове с храна и сувенири....и буквално на средата на цялата "лудница"еедин сладур(досущ като Гонзо!) СПИ ДЪЛБОКО b) и хората го прескачат! l) l) l)
Лично аз,честно казано съм поуморена от лудории-първо Сара не ми е първото куче(аз винаги съм имала някакво куче,едно от които НЕУМОРИМ!!! цвергшнауцер),а имам и дъщеря на 3 и половина....та бях закопняла за спокойно и дори мързеливо куче!
Та това са ми "проблемите".... r)
Dog.bg получи снимки на Сара за конкурса за снимка на месеца и ако искаш ще можеш да видиш "госпожицата" там.Снимките са съвсем нови и се надявам да добиеш някаква представа и после да обсъдим дебела ли е или не.
А вие ще участвате ли?Знам,че имаш още едно куче,но в момента не мога да се сетя какво bl) b) .....
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#14 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2005 - 12:08 PM

разбира се,че най-естественото нещо за един булдог е да си подремне на изложба.Защо трябва да се пъне и мори b) той така или иначе си е неутразим и е убеден че всички го знаят.

наистина имаш проблем r) r) не си попаднала на мързел,но пък имаш страхотех приятел за дъщеря си.Мойте деца са две и кучетата са две другото е ротвайлер на почти 9. bl)

много искам да се видим и "мързелите "да потичкат d) d) d)
Разгледай фотоконкурса Гонзо е там,има го и Доро а от общият форум хвърли едно око на фотолента от 16.01 пък тиогава да обсъждаме кой е мързел,кой е пъргав b)
утре ще понапиша по-сериозни неща за историята
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#15 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2005 - 12:38 PM

d) можем да ви запознаем с един красавец на цели 3 месеца - досущ като Саричка - живее в надежда... и като пламне една "любов" w) ... искам да кажа игра още са бебета
страшен чаровник r)

#16 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 January 2005 - 06:21 PM

Гери,разгледах форумите и фотолентите снощи и дааааа! видях Гонзо и неговите подвизи b) l) l) !Аз също много искам да се видим и да съберем кучоците да поиграят(дано се разберат!).Утре следобед ще има ли среща в градинката до Хилтън? d) Ако има, ние ще дойдем там със Сара.....пък после ще се къпем и оправяме в къщи r)

А иначе ние живеем близо до Южния парк и можем да бъдем там почти всеки следобед-когато времето го позволява и сме се разбрали,че ще се видим.

w) w) w) Надежда ни е малко далече,но пък и любовта не знае граници...,та ще видим,ще видим! b) b) b)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#17 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2005 - 08:12 PM

малкият чаровник може би няма да успее да дойде утре на срещата... b)
но си запазва правота за по- нататък. r) w)
ей да не вземете да изневерите с Гонзо , че ще ревнуваме on- line a) bl)


b)

#18 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 January 2005 - 08:46 PM

Цитат

малкият чаровник може би няма да успее да дойде утре на срещата... b)
но си запазва правота за по- нататък. r)  w)
ей да не вземете да изневерите с Гонзо , че ще ревнуваме on- line  a)  bl)


b)

Преди малко писах и в "срещи и сбирки...кога,къде?" ,че не съм сигурна дали изобщо ще има някаква среща!Просто реших,че там се събирате и питах дали и утре ще се съберете.... bl)
Опасявам се,да не направя някакъв гаф!
А с малкия сладур от Надежда тепърва има време да се видим b)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#19 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2005 - 08:52 PM

и аз не знам ...

но всеки понеделник се събераме в едно кафе на ул цар симеон - порови се малко и ще видиш точно къде е адреса -хлебаров го е обеснил чудесно r)

#20 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 January 2005 - 08:59 PM

Цитат

и аз не знам ...
 
но всеки понеделник се събераме в едно кафе на ул цар симеон - порови се малко и ще видиш точно къде е адреса -хлебаров го е обеснил чудесно r)

ОК. Мисля,че се сещам къде го беше писал,но за мен е по-важно никой да не се разкарва,само защото аз съм си решила,че утре ще има някой там!

А в кафето ......незнам,там се събират специалисти,с голям опит,а аз имам булдочето едва от ноември 2004г.

Много ми се иска да я събера с други кучета-да поиграе и да я понаучат на нещо(например да "върши работата")
.....Честит нов аватар b) много ми харесва(и предишния беше готин,но този е по-сладък)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

  • (159 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни