Dog.bg Форуми : Какво всъщност иска/търси потенциалния купувач!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Какво всъщност иска/търси потенциалния купувач!

#21 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 19 March 2010 - 01:58 PM

Познавам хора, които са си получили кучето на аеррогарата от по-далечни държави. Естествено че е трудно да идеш до Америка примерно за куче. Но да си от Варна и да искаш да ти доставят куче, което е от София - това е смешно и не го приемам.
Извинявай ако съм те засегнала с нещо. Не говоря за теб, а по принцип.

#22 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 19 March 2010 - 01:59 PM

Потенциалният купувач иска:

1. Здраво кученце (много от купувачите нямат информация отнсно болести, изследвания и т.н.). Често животни купени от къде ли не умират в ръцете им - много кофти. Наблегнете изключително много на това при първия контакт.

2. Кученце, което да е дадена порода. Тук можете да не се съгласите, но за мног хора померан / шпиц са едно и също... Наблегнете на това, колко великолепни са мама и татко, как са подбрани специално за тази уникална връзка.

3. Кученце, което да могат да си позволят. Е, тук аз бих написала под всяко ценовата рамка, според вида и развитието му. Или просто бих дала диапазон за цялото кучило...

Не зная дали и вие смятате така, аз просто гледам през очите на купувача...
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#23 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 19 March 2010 - 02:02 PM


Хърс, още по-зле - от Велико Търново съм... ab_041.gif Но защо да губя това време и тези пари, след като останах с впечатление, че кученцата наистина не са за моите възможности? И то в пъти над тях? За това и казвам - поне рамка да има...
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#24 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 19 March 2010 - 02:08 PM

Искам също да добавя, че в продължение на два месеца и половина общувахме почти всеки ден по скайп с развъдника преди да вземем кучето и сега продължаваме да го правим. При всеки един проблем получаваме подкрепа и помощ от тях. Имам и друго куче, което поради незнание и нечетене преди това купих по обява. Оказа се с наследствено заболяване и човека от който го взехме и който толкова много държеше да знае как се развива и да го вижда, в момента в който разбра, че кучето е болно се скри и повече нищо не чухме за него. Сами преценете от къде да вземете куче. Струва ли си да дадете малко пари за куче, което след цялото това ходене по лекари и недай Боже да трябва да се правят и скъпи операции ще ви излезе тройно по-скъпо от това да вземете куче от развъдник за малко повече пари и после да давате само за храна и ваксини. Избора е лично ваш.

#25 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 March 2010 - 02:08 PM

GAG Не съм много съгласна с поста ти и ще изкажа мнение. Смятам,че не е нужно развъдчиците да поставят цена. Когато кученцата се родят не се знае дали ще бъдат show или pet клас - съответно цената е различна. Цената се определя и от родителите и от това как ще изглежда кучето след време. Понякога родителите може да са страхотни,но кученцето да е доста посредствен представител на породата. Много развъдчици оставят кучилата си по-дълго в развъдника,за да не стане продадено куче pet клас, след време изкарва зъбки и е вече show клас. При тези породи е много трудно си мисля да се постави цена още от самото начало! Ако не съм права нека развъдчиците ме поправят.

#26 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 March 2010 - 02:10 PM

nazabravimata445, моля да се свържете с мен на лично съобщение. Решение на проблема винаги може да се измисли.
За трaнспорта на кученцата съм съгласна, че човек с желание всичко ще постигне. Имам продадено куче в Дания. Датчанката кацна на летище Бургас сама с малкия си син. Намери кола под наем в Бургас с големи трудности и пътува до вкъщи. Тя никога не беше идвала в БГ, а на всичкото отгоре беше чувала само лоши неща за страната ни и все пак е доказатество, че с мерак нещата се случват. Доволна е много от кученцето за моя радост.
arina е писала, че и купувача има право на определени изисквания. Аз наистина бих се радвала да чуя какви са точно те, защото в доста случаи купувачът не е много наясно какво иска.
Прилагам договора, с който работя и мисля, че доста от интересите на купувача са застъпени:
Договор за продажба на куче от породата шпиц - малък или померански
1.Днес............./дата/ между: Производител Светла Колева, развъдник Foxy Nose, регистриран FCI/БРФК 34/06 и Купувач...................................................................../име, фамилия/, адрес.................................................................., телефон..................................., се сключва настоящия договор за продажба на куче от породата...................................
2.Име на кучето.................................................................. Дата на раждане...................Пол................. Номер в племенната книга на БРФК.................. Микрочип №................................................. Цвят............... Баща................................................................Майка.......
.............................................
3.Произхода на кучето ще бъде доказан от Производителя с предоставеното от него родословие.
4.Производителят е длъжен да предаде на Купувача добре развито за възрастта си кученце без вродени пороци и заболявания. Едновременно с кученцето Купувачът получава свидетелство за произход /родословие/ и международен ветеринарен паспорт с нанесени в него ваксини в зависимост от възрастта на кученцето.
5.Купувачът заплаща на Производителя стойността на кученцето сумата от ............./евро/ или .........../лева/, ако няма други уславия / аренда,съсобственост, разсрочено плащане, подялба на кученца/.
6.Производителят не носи отговорност за заболявания на кученцето, появили се след продажбата, свързани с неправилно гледане или хранене, а също така с ненавременна ваксинация.
7.Производителят не можа да гарантира непременно постиженията на кученцето и високите резултати на изложбите.
8.Ако се установи,че кучето е малтретирано,пренебрегвано и зле гледано Продовачът има пълното право да извземе кучето без въстановяване на сумата му.
9.В случай, че Купувачът по уважителни причини, които по-рано не са му били известни, няма възможност да задържи придобитото животно, той може в течение на 30 дни от закупуването да върне кученцето на Производителя и да му бъде върната пълната сума, посочена в точка 5. Настоящият договор в такъв случай се смята за разтрогнат.
10.В случай на връщане на кученцето след 30-тия ден от закупуването Производителят връща на Купувача сума от 70% от стойността на кученцето.
11.В случай на разтрогване на договора по взаимно съгласие и на двете страни и при връщане на кучето на Производителя в течение на 4 месеца след закупуването Производителят заплаща 20% от стойността на кучето.
Точки 9, 10 и 11 важат, ако кучето се връща на Производителя в добро физическо и психическо състояние.
12.В случай, че Купувачът реши да продаде кучето на трето лице преди то да е навършило възраст от 15 месеца е длъжен да извести за намеренията си Производителя.
13.В случай, че кученцето е продадено като домашен любимец /РЕТ клас/ то си остава единствено и само домашен любимец. Купувачът се задължава да не го използва за развъдна дейност и да не търси от него изложбени постижения.
14.В случай, че кученцето е продадено като кученце със шоу потенциал, Купувачът може да го използва за развъдна дейност само с родословен партньор и е препоръчително да го води по изложби. Забранява се женско куче изложбен клас да бъде заплождано на всяко разгонване. Ако кученце, продадено за шоу, в последствие получи дефект, който го прави недостойно за изложбена кариера, Производителят връща част от сумата, дадена за закупуването му, до стойността на кученце домашен любимец и Купувачът задържа за себе си кученцето. Ако Купувачът иска да върне кученцето на Производителя, той има право да чака за кученце от друго кучило за неопределен срок от време, но не получава обратно сумата по закупуване на кучето. Пътните разходи са за сметка на Купувача.
15.В случай, че кученцето е продадено като кученце развъден клас, Купувачът може да го използва за развъдна дейност само с родословен партньор. Забранява се женско куче развъден клас да бъде заплождано на всяко разгонване. Ако кученце, продадено за развъждане, в последствие получи дефект, който го прави недостойно за създаване на поколение, Производителят връща част от сумата, дадена за закупуването му, до стойността на кученце домашен любимец и Купувачът задържа за себе си кученцето. Ако Купувачът иска да върне кученцето на Производителя, той има право да чака за кученце от друго кучило за неопределен срок от време, но не получава обратно сумата по закупуване на кучето. Пътните разходи са за сметка на Купувача.
С казаното до тук Производителят определя качеството на кучето като..................... клас.
Уверявам всички бъдещи собственици на куче от породата шпиц,че всеки работещ професионално развъдчик,стремящ се към постигане на някакви, дори и минимални успехи с цел опазване и развитие на породата, е длъжен да продава кученцата си с договор и да осигурява постоянно сътрудничество в отглеждането на кученцето.
Развъдчик:........................................................./име и подпис/
Купувач:............................................................./име и подпис/
Договорът се издрава в два екземпляра
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#27 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 19 March 2010 - 02:12 PM

Цитат(GAG @ Mar 19 2010, 12:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Хърс, още по-зле - от Велико Търново съм... ab_041.gif Но защо да губя това време и тези пари, след като останах с впечатление, че кученцата наистина не са за моите възможности? И то в пъти над тях? За това и казвам - поне рамка да има...

Никой развъдчик няма да ские цената от вас след като сте се представили и сте показали, че сте наясно какво и защо го искате. Аз също не разбрах веднага цената на моето куче. Мен ме интересуваха други неща на първо място и тогава цената. Аз също може би нямаше да имам точно това куче. И за мен сумата беше непосилна и дори бяхме започнали да се отказваме. Но когато хората вече те познават и виждат смисъл точно това куче да е при теб правят компромиси. За тези хора е по-важно къде и как ще се гледа това куче отколкото парите, които ще вземат.

#28 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 March 2010 - 02:12 PM

evelina_pom, правилно разсъждаваш. Благодаря!
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#29 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 19 March 2010 - 02:49 PM

Цитат
Нямахме в момента и пълната сума, но това също не беше проблем. Платихме кучето на две вноски. И не вярвам, че някой развъдчик би отказал тази опция и на вас ако сте достатъчно сериозен човек. А в крайна сметка може и да се почака докато се съберат пари. Винаги съм се чудила на писания от сорта "Спешно търся куче (еди каква си порода)". Това не са зимни гуми, които ти трябват спешно защото те е изненадал снега.


Разбирам seska и и съчувствам за проблемите, защото и аз, и всеки развъдчик има такива проблеми.
Получавам е-мейл ,,Каква е цената на кучето?,, !?!?!?
Кое куче?Когато имах шар-пейчета голям смях падаше- какво точно бебе си искат?
А защо няма ,,Добър ден, аз съм....интересувам се от ....., какво е .....? ,,. Ами няма, защото и култура няма.
Не обявената цена е проблем, хиляда пъти съм обяснявала на потенциален купувач ,че парите могат да се платят и на части , АКО КУЧЕНЦЕТО ИМ Е ХАРЕСАЛО!-т.е.да дойдат и да го видят на място.Снимките са си снимки, а живото бебе е друго нещо-ако не те грабне веднага, значи не е твоето куче.
А ценоразпис има във всеки зоомагазин-който иска да бъде излъган с написан текст, да отиде там.
Жалко е,че има хубави бебета, които не могат да намерят дом поради глупави предразсъдъци, който си мисли,че померан и мини шпиц са толкова колосално различни и не си струва да види на място за какво става дума.Жалко , наистина!
Надявам се като се оправи времето да се намерят хора да ги видят и да ги харесат, сигурна съм в това!


User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#30 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 19 March 2010 - 02:52 PM

А на каква възраст става ясно дали кученцето ще е show / pet?
А вие на каква възраст продавате кученацата? Предполагам, след като е станало ясно вече какъв потенциал носят?
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#31 Потребителят е офлайн   paloma_blanka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 19 March 2010 - 03:28 PM

Страхотна тема, браво!

GAG - всеки се простира според чергата си, това е ясно, но да пишеш е-мейли и т.н. с единствения въпрос - "По колко вървят кученцата?" е меко казано безумно. По този начин се обезценява труда не само на развъдчика, но и на хилядите хора, отглеждали родителете и прародителите на кучетата му! Аз все още нямам развъдник, но редовно ми пишат хора по ЛС, скайп и мейл и ме питат кога ще си "разплождам" кучето и "по колко ще ги давам малките"?!- е вярвай ми, просто ми причернява като видя подобно нещо.

Наистина в чужбина положението е друго и киноложката култура е на ниво! Моето куче е внос от Швеция. С развъдчицата й се свързах, когато кученцето беше на 2 месеца, а я взех на възраст 9 месеца. През цялото това време комуникирахме помежду си, относно развитието на кучето и евентуалните проблеми. На около 5-6 мес. вече всички документи, изследвания и т.н. бяха готови и трябваше да си я взема (всъщност точно в този период - след 3 месеца комуникация получих и конкретната цена, на която се предлага кучето), но кучето си удари главата и имаше проблем с едното око. Развъдчицата ми обясни всичко около този случай и категорично отказа да ми я даде ако проблема с окото й не се оправи напълно, като ми предложи в този случай да взема нейна сестра, която беше оставила за собствения си развъдник! Е, слава богу, всичко се оправи и на 9 мес. се срещнах с дългоочакваното си куче, което обожавам! И отново развъдчицата ми помогна с транспорта - срещнахме се в Братислава на половината път м/у нашите държави.

Съжалявам за намесването си във Вашия подфорум, но просто много ме боли, че само с едно "Колко ги даваш?" българите обезценяват целия този труд! Време е да се промени балканския манталитет и да не се търси "далаверата" във всичко!
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 March 2010 - 03:29 PM

Цитат(GAG @ Mar 19 2010, 11:57 AM) <{POST_SNAPBACK}>
А на каква възраст става ясно дали кученцето ще е show / pet?
А вие на каква възраст продавате кученацата? Предполагам, след като е станало ясно вече какъв потенциал носят?


Понякога кученце на 1-2 месеца се знае, че няма да е изложбен клас, а друг път са нужни и 5-6 месеца, че и повече. Лично аз, когато продавам изложбено кученце предпочитам то да е на по-голяма възраст, за да мога с чиста съвест да гарантирам достойствата му. Случва се и хора, които на всяка цена държат да купят изожбено куче да ме помолят да го гледам до по-голяма възраст и никога не съм отказвала. Това е по-добрия вариант и за мен. При породата померан например най-известните развъдници в света продават кученцата си само след като са навършили 6-7 месеца и това го пише и в сайтовете им.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#33 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 March 2010 - 03:33 PM

Извинете ме, ако въпросът ми е тъп, но защо хората правят такава разлика между двете породи - померан и мини шпиц, всъщност каква точно е разликата и какво толкова прави породата померан толкова предпочитана? Питам от искрено любопитство, защото за мен като лаик точно тези две породи ми харесват еднакво.

#34 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 19 March 2010 - 03:42 PM


Съгласна: "да пишеш е-мейли и т.н. с единствения въпрос - "По колко вървят кученцата?" е меко казано безумно". Освен това и не звучи добре...

От друга страна - хора всякакви... И така и ще бъде... Ама няма цени в сайтовете... Е защо да очакваме друго? Или ги ориентирате в някаква степен и търсите контакта при който ще им налеете малко акъл, или продължавате да се дразните от тези глупости...
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#35 Потребителят е офлайн   iva.paula Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 20-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Казанлък

Публикувано: 19 March 2010 - 04:35 PM

Подкрепям изцяло думите на Светлето.Повечето хоро които са се интерисували от кученце искат домашен клас. На въпроса каква е цената аз има отговарям ,, Зависи какъв клас клас искате и кои са родители". Явно никой не влиза да се поинтерисува и да прочете какви са изискваният да развъждаш изложбен клас куче,защото повечето отговори от такива хора са били ,,Ами ние не държим на титлите на родители" И какво става значи ние развъдчиците вкарваме една камара пари да си купим кучето и после по изложби и някои да ми каже така eg_033.gif .Ами ако са малко по интелигетни и се поразроват да прочетат няма никога да го кажат това .А отностно разстоянието от където трябва да си вземеш кученцето ,не мисля че е проблем ако наситина го искаш.Аз лично два пъти пътувам до Швеция на - 30 градуса да се взема кучета защото не исках сами да лятят по самолетите,и за мен не беше никакъв проблем това ,защото толква много ги чаках и исках af_089.gif
User's Signature

www.polimarpom.com

Качена снимка


Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 19 March 2010 - 04:37 PM

Цитат
Извинете ме, ако въпросът ми е тъп, но защо хората правят такава разлика между двете породи - померан и мини шпиц, всъщност каква точно е разликата и какво толкова прави породата померан толкова предпочитана? Питам от искрено любопитство, защото за мен като лаик точно тези две породи ми харесват еднакво.


Темата вече я обсъждахме във форума за помераните, и двете породи си имат дойстойнства, и двете породи си имат почитатели.
Хората много често искат ,,супер мини мини,, кученце и се насочват към померана, който е една от най- малките породи в света.На такива хора обяснявам,че ,,мини мини,, може да се сравнява с недоносено бебе, което винаги ще изостава в ръста си от връстниците си и е много проблемно и трябва да се гледа много внимателно.За пример- моят Киви,който е на 2 год. и тежи 1370гр в момента колабира преди месец и едва се оправи от хипогликемия- само защото беше пропуснал закуската два дни поред.На кой му трябва ,,супер мини-мини?,,!Има си стандард и той е 1800кг минимум, това е добър размер за мъжко куче.А за женско не е .Имам две американски момичета на 9 мес - едната е 1475гр, а другата 1680гр.-страх ме е да ги мисля как ще раждат.
Но- мини шпицовете имат много положителни страни, мисля че за това могат да пишат развъждащите тази порода.
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#37 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 March 2010 - 05:06 PM

Благодаря за отговора - ще попрочета по темата във форума на породата, защото ми е любопитно! Но едно е ясно - независимо дали кучето ти е 2 кг. или като моето 28 кг на пет месеца - грижите трябва да са еднакво големи! Това ми се струва че пропускат някои желаещи да гледат куче като си мислят, че купувайки кученце "джобен размер" могат да не му обръщат внимание и да не го извеждат с месеци! Имам конкретен пример, затова го пиша.

#38 Потребителят е офлайн   Aris Aris Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 74
  • Регистрация: 06-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Pleven

Публикувано: 19 March 2010 - 06:57 PM

Iskam da spodelia neshto , a puk vsichki budeshti kupovachi da si izvadiat izvodite. / sujeliavam che pisha na latinica no imam problem s komputara/
Predi poveche ot dve godini si kupih kuche ot zoo magazin.Purvo potursih razvudnik Foxynose , no togava kuchencata koito se ochakvaha biaha veche rezervirani. Niamah turpenie i si kupih kuche ot Sofia. Oshte v samoto nachalo imah strashno mnogo problemi s nego. Izlugaha me za vaksini i za vsichko kakvoto se setite. Kuchenceto mi shteshe da umre. Predstavete si kakvo e da go durjite ciala nosht i da vijdate kak se muchi i da se chudite dali shte ujivee. Boli strashno mnogo. Kuchenceto mi ocelia , no predi 2-3 meseca otnovo imahme zdravoslovni problemi. Otnachaloto doktorite se sumniavaha za problem sus surceto. Kogato mi kazaha tova neshto prosto siakash vsichko mi se srina i izpitah ujasna pognusa kum horata koito si pozvoliavat da razvujdat takiva kucheta da ne govorim kakvi sumi iskat za tiah./niama goliama razlika mejdu cena ot borsa i razvudnik/ i da ti prichinavat vsichko tova , zashtoto kucheto si stava chast ot semeistvoto. Za shtastie vsichko se razmina i za sega e dobre , no straha ostava i ne samo tova ....ostava goliam procent vuzmojnost utre pak da se sluchi neshto takova i tozi put izhoda da bude fatalen.
Sled kato si vzeh purvoto kuche razbira se mi se iskashe da imam i kuche koeto naistina da e tazi poroda i da imam shtastieto da se iavim na izlojba. Otnovo se svurzah sus Svetleto imah turpenieto da izchakam i sega imam nai-krasivoto kuche na sveta! Otnachalo imahme sumnienie za edno zubche i Svetleto sama mi predloji da izchakame. Bez da i garantiram po nikakuv dr nachin osven s dumite si tia gleda kuchenceto mi poveche ot 5 meseca dokato az buda sigorna i spokoina che kucheto mi shte bude show klas. Viarvaite mi prez tezi 5meseca sum ia poburkala i sum i zvuniala po vsiako vreme za da mi prashta snimki i razkazva za kucheto. Nito edin put ne mi e otkazala nishto. Razbrahme se da vzemem kucheto ot izlojba v Dobrich. Izjiviavaneto beshe neveroiatno. Tam vidiah tatkoto na moeto kuche , i dr kucheta ot razvudnika , a sled otlichnoto im predstaviane , biah poveche ot gorda i shtastliva che sum si vzela kuche tochno ot tozi razvudnik. Sega veche sme na 10meseca no az produljavam da imam vuprosi ...poniakoga ne tolkova adekvatni , no Svetleto vinagi mi e vdigala telefona i mi e obesniavala vsichko!Hodihme i na gosti.....ne moga da razbera kak horata niamat jelanie da idat da si vzemat kucheto ....zashtoto az imam jelanie da hodia vseki put u Svetleto. Tolkova e hubavo i zarejdshto za chovek koito naistina obicha kucheta.... a neinite takiva sa prosto unikalni!
Neka vseki sam da preceni kakvo kuche iska i dali bi mogul emucionalno da ponese vsichki razvoi. Sega si imam dve kucheta koito strashno mnogo obicham. Za ednoto treperia vseki den/Aris/ i vupreki che za men si e krasavec nikoga ne mojah da izpitam udovolstvie kato tova da se iavim na izlojba taka kakto s Galena ....zashtoto niama nishto po-hubavo i priatno ot tova da uchastvash na izljba s kucheto si i na ocenitelnia list da pishe samo "otlichen". Blgodarna sum na razvudnika sa i smiatam che i drugite razvudnici v BG prilichat na moia. Taka che hora vnimavaite kogato se doveriavate na niakoi ...ne si kupuvate obuvki .....v jivota vi idva nov chlen na vasheto semeistvo!

#39 Потребителят е офлайн   iveta 2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 952
  • Регистрация: 08-May 06

Публикувано: 20 March 2010 - 12:11 AM

Историята на Aris Aris е доста поучителна,надявам се повече хора да я прочетат и да си вземат поука.
Има френска поговорка която гласи"Който обича не смята!".Много хора искат хем истински шпиц,хем ако може много евтино.На мен са ми звъняли хора които като им казах цена ми отговариха"ами в една обява ги предлагат за 200лева?!"Е няма как да стане този фокус.Цената се определя от качеството,зависи от родителите,много е важно те на колко изложби са ходили и при какви съдии.Защо никой не се възмущава,че колите с марка мерцедес са по скъпи от москвич?!Нали е пак кола и има 4 гуми?Да, но за това никой не му идва на ум да спори.То е ясно мерцедес,бмв,нисан и т.н. са марки даказали своята класа.
В крайна сметка мисля,че цената на малък немски шпиц от развъдник с родословие не е чак космическа.Ако не смятаме мнението на деца на по 12-14 год. за които е трудно да съберат пари от закуски.Много хора сигурно няма да повярват, но ние хората които се занимаваме с развъждане тук в България, продаваме на цени доста по-ниски отколкото сме купили родителите(и то без никой да ни гарантира,че кученцата ще са 100%шоу клас).За транспорта естествено сме плащали отделно а едно руско експортно родословие струва точно 100 евро!За каква доставка говорим тук в малка България, която може да се прекоси за няколко часа,стига човек да има желание естествено.
Жалко е и обидно когато хвърляш толкова труд да избереш чудесни представители на породата.Да ги внесеш от чужбина след доста мъки.Да ги докажеш по изложби не само в България,което е свързано също с много средства.Накрая да получиш от тях мечтаното отлично потомство и някой да ти каже възмутен,че същите кученца ги има за 200лева!
На мен ми е ясно,че не всеки може да си позволи цената на малък шпиц.Както и не всеки може да си позволи да кара мерцедес.Тогава няма нищо лошо да си вземе друга порода.Мисля,че и никой развъдчик няма да откаже разсрочено плащане на наистина сериозен човек, който милее за породата.
Винаги е имало оригинали и ментета и винаги ще има хора и за двете категории.Всеки сам решава какво е добро за него.Аз мисля,че основното преди да реши е да се информира.Поне има достатъчно информация за да няма нечули и неразбрали.
User's Signature

WHITE SPITZ KENNEL "ORCHIDE IN BLOSSOM"
http://www.orchide-in-blossom.com

#40 Потребителят е офлайн   Purplegrape Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 08-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 April 2010 - 12:06 PM

Здравейте и от мен! Светле, страхотна тема!
След всичко, което чета по форумите напоследък, все повече се убеждавам, че хора, чиято единствена цел е да си вземат куче сега, веднага или най-смешното - СПЕШНО и смятат, че онова бебе, което ги гледа с тъжни очи от стъклената витрина си заслужава повече, защото е с 500 лв. по-евтино (например) и е 400 км. по-близо от онези скачащи пухчовци на зелената поляна е по-добре да не са собственици на Вашите кучета, мили развъдчици. Да не звучи грубо, но човек, който проявява немърливост и незаинтересованост към произхода на кученцето и първите 2 месеца от живота му (прекарани в стъклен аквариум) не смятам, че ще го гледа добре и през следващите 15 години.
Чаках повече от 6 месеца за моето куче, за това време успях да събера достатъчно средства, за да го купя и да му осигуря всичко необходимо в новото му жилище (Тук е момента да благодаря на Velvet D`amour за разбирането и отзивчивостта, които прояви!). Да, разгледах нейните снимки, хареса ми много, но предпочетох да пропътувам едни 150 км., за да я видя и най-вече - да видя родителите й. Защото предполагам всички ще се съгласите с мен, че няма НЕсладко бебе. Видях цялото семейство и точно след 5 минути бях убедена, че това е моето куче. Всичко ми отне 4 часа в един четвъртъчен ден след работа, но си заслужаваше всяка минута! И когато стана време да я взема (накрая вече броях минутите :)) дори и за момент не съм си помисляла да не отида да я взема, лично аз. Знам как пътуват кученцата до зоомагазини в провинцията или с "доставка" от някоя обява - в неотопляем раздрънкан камион, отзад в каросерията му при кашоните с портокалите. Не благодаря!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни