Dog.bg Форуми : Какво всъщност иска/търси потенциалния купувач!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Какво всъщност иска/търси потенциалния купувач!

#41 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 09 April 2010 - 02:03 PM

Първо честито кученце на Purplegrape - да ви е живо и здраво още дълги години!
Аз лично не смятам, че хората, които са си купили кученце от зоомагазин не заслужават да гледат родословно животно. За мен това не немърливост при избора, а резултат на слаба информираност и по-скоро в доверието на купувача, че получава качествена стока. Колко кученца щяха да бъдат купени, ако хората знаеха, че са болни? Отделно - те си питат хората, но като ги лъжат в очите? Това, че купуват оттам животинче заради тъжните му очи, за мен означава само едно - доброта. А колко хора след като открият заболяване трошат нерви, време и пари да го вдигнат на крака? Повечето. Просто разгледайте...
И ако знаете универсален начин да познаване кой как ще си гледа кучето в следващите 15 години, много бих била щастлива да го споделите, за да не стават повече грешки.
А защо тогава през изолаторите минават и много родословни?
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#42 Потребителят е офлайн   Purplegrape Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 08-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 April 2010 - 03:16 PM

За съжаление, нямаме никаква гаранция. Никой не знае какво ще се случи, имам приятел, който гледа един далматинец 12 години, защото негов близък приятел катастрофира много тежко и нямаше възможност да гледа кученцето, което беше на 3 месеца. Всичко се случва, а и аз в никакъв случай не искам да съм груба или да обидя някого. Но откакто реших да имам помче в дома си, чух много мнения на различни хора около мен, за жалост, всички от типа: "Ти луда ли си да дадеш толкова пари, дай ще се обадим да ти го внесат по-евтино" (което си е практически невъзможно, защото цената се оскъпява и с транспортните разходи) или "еее, защо не се порови из обявите, там щеше да намериш нещо по-евтино". Е как после няма да пишат на Светла и останалите развъдчици с въпрос колко струва?!?!? Не искам да се оправдавам защо съм дала толкова пари, Чери е с мен от 1 месец, скоро започнахме да излизаме и преобладаващите въпроси са: "аууу, много е сладко, по колко вървят", ама мили хора това НЕ е луканка. А и някъде напред в постовете четох за т.нар. далавери - и това съм чувала: "е нищо то вече е свършило щом си дала пари, но сега можеш да ги избиеш като роди няколко пъти", сякаш са някакви бездушни същества с единствена характеристика - Цена!

Пак се извинявам, ако съм обидила някого, не това беше целта. Просто е възмутителен начина, по който се отнасят хората към т. нар. "модерни кучета". Всеки иска да го прибере в чантата, аз пък не искам. Искам да ги разхождам заедно с 50-килограмовата ни ротвайлерка, която е толкова красива сладка и мила, въпреки че няма родословие и не може да се събере в чантата ми.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни