Dog.bg Форуми : Какво всъщност иска/търси потенциалния купувач!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Какво всъщност иска/търси потенциалния купувач!

#1 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 March 2010 - 11:56 AM

Дълго време се чудех дали да захвана тази тема и как да го направя. Провокирана съм от случващото се покрай последното ми кучило бебетата на Дари - Магнолия, Мартин и Максимилиан, а и малко по-назад. Tова са едни прекрасни кученца, с които наистина се гордея. Те са в редки цветове, голяма козинка и прекрасна анатомия, бих казала кученца мечта било за домашни любимци или за изложби и развъждане. Случва се така, че през ден-два някой ми звъни или ми пише за тях колко ги бил харесал и че търсел точно такова кученце..... до в момента, в който не кажа че всъщност кученцата са малки шпицове, а не померани, за каквито всъщнос ги мислят. И интереса е до там! Значи кученцата са точно такива, каквито някой мечтае да има, но когато се разберe, че ще са с 3 см по-високи от померан и "оооо, ужас, кученцето вече е кофти, няма да ми се събира в дамската чанта сигурно". Вчера ми звъня момиче с интерес към Магнолия. Както винаги подробно разказах за нея, че ще е с голяма козина, нежна главичка и т.н. Момичето просто ми каза, че не се интерисува от това, държи кучето да е дребно, защото живеела в апартамент. Е питам аз това ли е най-важния критерии при закупуването на кучето. Не ме попита за здравни изследвания на родителите, въпреки, че и Дара и Танчик имат изследвания за патела и двамата са 0/0. Следващата ми планирана връзка също е с родители с изследвания за патела и очни болести. За съжаление до ден днешен за толкова години никой от БГ не ме е попитал за това. Не ме попита за изложбените постижения на родителите. Тя не търсела куче за изложби. Да, но нали на една изложба кучето доказва, че е качествено и подходящо да остави поколение след себе си.
За Максимилиян имаше сериозен интерес от семейство в Пловдив. След продължителна кореспонденция си дадох адреса да ми преведат символично капаро, нямала съм до сега тази практика, и какво се случва, интерисуващата се госпожа потъна в дън земя и повече не писа. Толкова ли е трудно да напишеш поне два реда и да благодариш поне за отделеното време и внимание, и да се извиниш, че се отказваш от кученцето. Ей такива малки на пръв поглед неща много ме обиждат. А любимите ми имейли са "kolko struva kucheto" ,ей това още повече обижда. Ами няма да отговоря! Дори не знам с кого контактувам, защото някой не е сметнал за нужно да се представи и какво точно търси, все едно купува килограм картофи.
И какво се получава, развъдниците работим за чест и слава. Кученцата се харесват и на всеки му е хубаво да ги гледа на снимки и поради неясни за мен причини иска същата порода, но от зооборса. Защо изобщо някой си мисли, че ще получи от там същото кученце. Това е невъзможно! Не мисля, че водещото е по-ниската цена в зооборсите. В момента кученце домашен клас от развъдник е дори на по-ниска цена от уж "померан" в борса. Само дето борсата не ви предлага договор и гаранции за качество. Но явно за повечето хора това не е от значение. Ако си купувате обувки ще обиколите поне 5-6 магазина, ще търсите гаранция за качество поне два месеца . Ако вземате нова кола ще имате гаранция поне две години, а защо когате се купува куче се взема първото видяно на витрината на магазин, без никакъв произход, без докоменти, без гаранции и договор за покупко-продажба. Ами навярно новите ви обувки са по-ценни от кученцето, което дай боже да е довас в следващите 15 години.
Потресаващ е факта, че в подфорум малък шпиц темата "Искам малък немски шпиц!!! Прочети преди да купиш!" е посетена само 281 пъти, "Стандарта на породата" 170 пъти или "Фази на развитието при малкия шпиц " само 400 пъти, явно на българина не му се чете и не иска да се информира. Той обича да гледа картинките в "Фотогалерия на нашите любими шпицове" - 2500 посещения, и после отива и си взема куче от магазина. ХОРА ЗА БОГА ЧЕТЕТЕ!!! От там се започват многото запитвания: защо кучето ми станало толкова високо или толкова късокосместо, от какво е болно и т.н. ,и не само тук във форума, поне като е във форума имам надежда, че някой още ще го прочете и ще се откаже от купуването на куче от магазин, а много често ми звънят и ми пишат на имейл. Моля не ми пишете, ще обърна внимание само на собствениците на кучетата, произведени от мен. За всякакви въпроси можете да се обърнете към вашия търговец-борсаджия и съм сигурна, че добре ще ви замажат очите отново. По разумните от вас могат да се обърнат и към вета си, макар че някой изобщо не са в час. Ще помагаме тук във форума на всички, но до там.
Отклоних се малко от темата, но все пак ви питам вас, потенциалните нови собственици на куче от породата шпиц, независимо от коя ръстова разновидност ще е, какво точно вие търсите, какво искате? Аз вече не знам! Не продавам кучета с лисичи, мечи или бейби фейс муцунки, това е глупост за мен, мойте кучета са отговарящи на стандарта, не търсете други при мен. Ако имам кремаво куче ще търсите черно, ако имам черно, ще търсите кремаво, ако имам момче ще търсите момиче и обратното, повечето искате домашен клас, но пък после искате да развъждате, и защо като цената ви е висока, ако е така, купувате куче с неясен произход и често със здравословни проблеми и хвърлята камара пари по лечението? Защо от нас развъдчиците изисквате кученцето да е точно както тези по снимките от големи световни рингове, та тези кучета са страшно скъпи, и в същото време накрая пак купувате от борсата!?
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#2 Потребителят е офлайн   abra1313 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 March 2010 - 12:20 PM

Браво Светле,
Отново постави много наболели въпроси. И аз съм се питала, защо в нашата мила България, при наличието вече на интернет, хората не четат преди да започнат да търсят животинка. Ти сама беше свидетел, как два дни се борих с една колежка да я убедя да вземе кученце от развъдник, а не от някоя борса/фирма/обява. И тук говорим за грамотен човек, а какво правят онези, които не са....направо не знам. Лошото в случая е, че тъкмо се убедих момичето, че трябва да е от развъдник и хоп...в България има две фдерации, два клуба и така пак..шах с пешката. Иди обяснявай! Не знам, каква е причината хората да се отнасят толкова безотговорно към взимането на домашен любимец и толкова отговорно към купуването на обувки. Може би информацията не достига адекватно до всички. Всъщност, къде има информация, ако се замислим? Отваряш интернет и попадаш на купища обяви за продажба на кученца, котенца и все с "европаспорт" и т.н. Няма я кинологията в другите медии, изложбите са ни под всякаква критика, без никаква реклама достигаща до обикновения човек. И ако случайно вземе по неведоми пътища да стигне до някаква информация, изведнъж се оказва, че то няколко клуба и те се карат, и скандали.....кошмар! Може би хората недооценяват мини шпица, просто защото нищо не са чували за него. От къде да чуят?!? Навсякъде се говори за померани! Започвам да си задавам въпроси от сорта на: "Що е то кинология и има ли изобщо почва у нас" Без да подценявам усилията на много добросъвестни хора, които упорито работят и си гледат животинките с любов!

#3 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 March 2010 - 12:25 PM

Цитат(seska @ Mar 19 2010, 11:01 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Дълго време се чудех дали да захвана тази тема и как да го направя. Провокирана съм от случващото се покрай последното ми кучило бебетата на Дари - Магнолия, Мартин и Максимилиан, а и малко по-назад. Tова са едни прекрасни кученца, с които наистина се гордея. Те са в редки цветове, голяма козинка и прекрасна анатомия, бих казала кученца мечта било за домашни любимци или за изложби и развъждане. Случва се така, че през ден-два някой ми звъни или ми пише за тях колко ги бил харесал и че търсел точно такова кученце..... до в момента, в който не кажа че всъщност кученцата са малки шпицове, а не померани, за каквито всъщнос ги мислят. И интереса е до там! Значи кученцата са точно такива, каквито някой мечтае да има, но когато се разберe, че ще са с 3 см по-високи от померан и "оооо, ужас, кученцето вече е кофти, няма да ми се събира в дамската чанта сигурно". Вчера ми звъня момиче с интерес към Магнолия. Както винаги подробно разказах за нея, че ще е с голяма козина, нежна главичка и т.н. Момичето просто ми каза, че не се интерисува от това, държи кучето да е дребно, защото живеела в апартамент. Е питам аз това ли е най-важния критерии при закупуването на кучето. Не ме попита за здравни изследвания на родителите, въпреки, че и Дара и Танчик имат изследвания за патела и двамата са 0/0. Следващата ми планирана връзка също е с родители с изследвания за патела и очни болести. За съжаление до ден днешен за толкова години никой от БГ не ме е попитал за това. Не ме попита за изложбените постижения на родителите. Тя не търсела куче за изложби. Да, но нали на една изложба кучето доказва, че е качествено и подходящо да остави поколение след себе си.
За Максимилиян имаше сериозен интерес от семейство в Пловдив. След продължителна кореспонденция си дадох адреса да ми преведат символично капаро, нямала съм до сега тази практика, и какво се случва, интерисуващата се госпожа потъна в дън земя и повече не писа. Толкова ли е трудно да напишеш поне два реда и да благодариш поне за отделеното време и внимание, и да се извиниш, че се отказваш от кученцето. Ей такива малки на пръв поглед неща много ме обиждат. А любимите ми имейли са "kolko struva kucheto" ,ей това още повече обижда. Ами няма да отговоря! Дори не знам с кого контактувам, защото някой не е сметнал за нужно да се представи и какво точно търси, все едно купува килограм картофи.
И какво се получава, развъдниците работим за чест и слава. Кученцата се харесват и на всеки му е хубаво да ги гледа на снимки и поради неясни за мен причини иска същата порода, но от зооборса. Защо изобщо някой си мисли, че ще получи от там същото кученце. Това е невъзможно! Не мисля, че водещото е по-ниската цена в зооборсите. В момента кученце домашен клас от развъдник е дори на по-ниска цена от уж "померан" в борса. Само дето борсата не ви предлага договор и гаранции за качество. Но явно за повечето хора това не е от значение. Ако си купувате обувки ще обиколите поне 5-6 магазина, ще търсите гаранция за качество поне два месеца . Ако вземате нова кола ще имате гаранция поне две години, а защо когате се купува куче се взема първото видяно на витрината на магазин, без никакъв произход, без докоменти, без гаранции и договор за покупко-продажба. Ами навярно новите ви обувки са по-ценни от кученцето, което дай боже да е довас в следващите 15 години.
Потресаващ е факта, че в подфорум малък шпиц темата "Искам малък немски шпиц!!! Прочети преди да купиш!" е посетена само 281 пъти, "Стандарта на породата" 170 пъти или "Фази на развитието при малкия шпиц " само 400 пъти, явно на българина не му се чете и не иска да се информира. Той обича да гледа картинките в "Фотогалерия на нашите любими шпицове" - 2500 посещения, и после отива и си взема куче от магазина. ХОРА ЗА БОГА ЧЕТЕТЕ!!! От там се започват многото запитвания: защо кучето ми станало толкова високо или толкова късокосместо, от какво е болно и т.н. ,и не само тук във форума, поне като е във форума имам надежда, че някой още ще го прочете и ще се откаже от купуването на куче от магазин, а много често ми звънят и ми пишат на имейл. Моля не ми пишете, ще обърна внимание само на собствениците на кучетата, произведени от мен. За всякакви въпроси можете да се обърнете към вашия търговец-борсаджия и съм сигурна, че добре ще ви замажат очите отново. По разумните от вас могат да се обърнат и към вета си, макар че някой изобщо не са в час. Ще помагаме тук във форума на всички, но до там.
Отклоних се малко от темата, но все пак ви питам вас, потенциалните нови собственици на куче от породата шпиц, независимо от коя ръстова разновидност ще е, какво точно вие търсите, какво искате? Аз вече не знам! Не продавам кучета с лисичи, мечи или бейби фейс муцунки, това е глупост за мен, мойте кучета са отговарящи на стандарта, не търсете други при мен. Ако имам кремаво куче ще търсите черно, ако имам черно, ще търсите кремаво, ако имам момче ще търсите момиче и обратното, повечето искате домашен клас, но пък после искате да развъждате, и защо като цената ви е висока, ако е така, купувате куче с неясен произход и често със здравословни проблеми и хвърлята камара пари по лечението? Защо от нас развъдчиците изисквате кученцето да е точно както тези по снимките от големи световни рингове, та тези кучета са страшно скъпи, и в същото време накрая пак купувате от борсата!?

Приемете цялото ми уважение към труда и амбицията, които влагате във Вашата дейност! Въпреки че имам куче от друга порода аз като купувач живо се интересувам от стандарта на породата, родословие, най-вече от липсата на здравословни проблеми на животинката, която купувам и т.н. За това ми помогна много точно този форум и опитът на много от дългогодишните му членове. Не искам да адвокатствам на никого, но не игнорирайте и финансовият фактор при търсенето на кученце, защото всеки се простира според чергата си. И аз съм се отказвала след като си харесам кученце, а след това се спомене цената му която ме зашеметява, развъдчикът не се ангажира с доставка и т.н. А това също е емоционален проблем за евентуалния купувач - защото за да поискаш точно определена животинка да стане част от живота ти, тя трябва първо да докосне сърцето ти. И изведнъж - край. Та не се обиждайте, когато първо питат за цена - разбираемо е.

#4 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 March 2010 - 12:38 PM

Браво Светле! Много жалко,че хората подценяват тези прекрасни малки шпицове. Не разбирам защо 3 сантиметра са от такова значение. А това за парите не смятам,че сте прави. Ако си купите куче от зоомагазин парите,които ще трябва да отделите впоследствие са в пъти повече.Често кучетата от зоомагазин са боли,да не кажа винаги! Най-малкото е,че имат глисти. Малките страдат от трудно излечими болести,които ги убиват. Но от друга страна за тези болести се правят изследвания още в развъдника и няма как да Ви продадат куче с такива болести. Освен,че ще пръснете страшно много пари по клиники,няма да можете да спите ден и нощ, а ако се случи най-лошото няма да си го простите цял живот! Аз събирам парички и чакам вече може би година,но знам,че ще получа кученце на което ще се радвам много,а няма от първия ден вкъщи да се чудя кой клиника е по-добра! Първия път,когато видях истински малък шпиц,ако трябва да съм искрена си помислих ,че е померан. Човек,който нищо не разбира от двете породи,освен,че са малки сладки пухкави топчици няма да разбире нищо,а 3 см са толкова малко!
Дано малките шпицлета намерят своя дом,в който много да ги обичат! Те са наистина невероятно красиви и сигурна съм много мили същества! wub.gif

#5 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 March 2010 - 12:44 PM

Не се обиждам, когато ме попитат за цената. Но когато само те попитат за цената и нищо повече..... eg_033.gif Нормално е поне да кажеш кой си и от къде си или поне да започнеш с главна буква изречението си и да завършиш с въпросителен знак!
Относно доставката на кучето е друг въпрос. По принцип никой не е длъжен да доставя кучето. Но с добро желание невъзможни неща няма. Въпреки, че аз съм пътувала до чужбина да си купя куче и не само аз, а повечето колеги пътуват, някой плащат на развъдчика да им го докара до БГ дори, и това повярвайте ми не е никак евтино, винаги е имало начин да се измисли нещичко за транспортирането на кученцата. Пращала съм кученца с пътуващи към Cофия мои приятели. Закарвала съм кученца до София на 2-3 пъти, ако имам възможност, и до сега никой не ми е предложил да ми плати пътя, а не съм и чакала, но такива компромиси в чужбина не се правят. Също така с други стопани на мои кученца сме се чакали по средата на пътя, примерно в Търново, и така всеки може да се прибере на време у дома, а имам и клиенти, които са предпочитали да си вземат кученцата лично, да видят мойте кучета, да се запознаят с мен да разпитат подробно за навиците и грижите по кученцето. Варианти винаги има, стига да има желание, това не мисля, че е причина да се вземе куче от магазин, само защото се намира в гаража на съседния блок.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#6 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 March 2010 - 12:53 PM

Цитат(seska @ Mar 19 2010, 11:49 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Не се обиждам, когато ме попитат за цената. Но когато само те попитат за цената и нищо повече..... eg_033.gif Нормално е поне да кажеш кой си и от къде си или поне да започнеш с главна буква изречението си и да завършиш с въпросителен знак!
Относно доставката на кучето е друг въпрос. По принцип никой не е длъжен да доставя кучето. Но с добро желание невъзможни неща няма. Въпреки, че аз съм пътувала до чужбина да си купя куче и не само аз, а повечето колеги пътуват, някой плащат на развъдчика да им го докара до БГ дори, и това повярвайте ми не е никак евтино, винаги е имало начин да се измисли нещичко за транспортирането на кученцата. Пращала съм кученца с пътуващи към Cофия мои приятели. Закарвала съм кученца до София на 2-3 пъти, ако имам възможност, и до сега никой не ми е предложил да ми плати пътя, а не съм и чакала, но такива компромиси в чужбина не се правят. Също така с други стопани на мои кученца сме се чакали по средата на пътя, примерно в Търново, и така всеки може да се прибере на време у дома, а имам и клиенти, които са предпочитали да си вземат кученцата лично, да видят мойте кучета, да се запознаят с мен да разпитат подробно за навиците и грижите по кученцето. Варианти винаги има, стига да има желание, това не мисля, че е причина да се вземе куче от магазин, само защото се намира в гаража на съседния блок.

Не, разбира се - в никакъв случай вариантът зазоомагазин не стои - не ме разбирайте погрешно. Но на няколко пъти се отказах от покупка на кученце, защото ми е невъзможно да пътувам да речем 1000 км зимата с кола, за да си го взема от развъдчика - това също е фактор, който влияе. Моето е взето от чужбина и си платих пътя естествено, но преди това ми се каза цена на кученце, цена на доставка, беше приемлива, направих си сметка и така. А за това дали шпицовете или помераните са по-известни, трябва да ви кажа, че на мен и двете породи ми харесват, не виждам какъв е проблемът и защо някой би се отказал от едната порода в полза на другата....

#7 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 19 March 2010 - 12:54 PM

Светле ae_085.gif ,напълно те подкрепям поста ти,не само ти си задаваш тези въпроси,а мисля че и всички ние.Аз за себеси съм разбрал едно българина е с големи претенции ,но с никаква киноложка култура........ и главното и единственото за което мисли при избора на куче е далавера,пари,бизнес dry.gif .Те не четат дори информацията в сайта на даден развъдник(поне основните неща),а дирекно влизат в галерията и гледат снимки.Много често дори неправят разлика между възрастните кучета и бебетата за продажба,имената на кучетата дори не си правят труда да прочетат и да обърнат внимание какво е написано под снимката на дадено бебе,свободно,резервирано или каквото и да е............Единствения въпрос е каква е цената не това червеното,кремавото или каквото и да е там като цвят,без най често дори да се представят и ти ако имаш нерви почваш да питаш,кое куче гледате,в кои бутон от сайта сте и тнт.....Другия момент е,аз го искам само за дом.любимец тоест търсят най евтиното,значи това са се постарали да научат,а далеч по важни неща не ea_103.gif ,след което държат да не е кастрирано,но да е ПЕТ клас при въпрос защо се почва мрънкане и неясен отговор ми то е ясно:кученцето да е без пари купено за дом.лиубимец и след няколко месеца се започва развъждане r_181.gif ,ейтака не за друго но да си избиели парите zz_020.gif .Това е положението ДАЛАВЕРИ ,а ти ходи и се трепи като идиот да създаваш нещо качествено и стойностно,лишаваи се от всичко заради кучетата,пътуваи по изложби и плащаи луди сметки,и накрая идва "негово величество" някой умник и с един ход проваля труда на поколения хора борили се да я има тази порода...Съжелявам за този пост но 80% от кандидатите за бебе са такива ea_103.gif
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 19 March 2010 - 12:56 PM

А аз друго не мога да разбера - какво толкова тайно има в това колко струва едно кученце? Нали рано или късно пак се стига до този момент? И накрая пак се продават (с извинение - както и картофите) за една определена цена.
И съм абсолютно сигурна, че докато развъдчиците не се промените в това отношение, повечето от кученцата ви ще отива експорт, а на БГ пазара ще се се вихрят зоомагазините и частните развъждачи. Защото ако на един сайт има "женско кученце Х, родено на..., от мама.... и татко ...., с направени изследвания за .... , ваксинирано за..., подходящо за дом. любимец/киноложка изложба, на цена ... до голяма степен и вие ще отсеете несериозните запитвания.
Аз поне прекратих кореспонденция с един развъдник за немски овчарки от Сф, който след няколко мейла, за цената ми отговори да отида и да видя, за да се разберем на място. Е за мен това беше супер несериозно - нито имам време за губене, нито пари за трошене по пътищата, а и такива мъгляви отговори винаги ме карат да застана нащрек и да си помисля как искат да ме прекарат (дори и отсреща да са нямали изобщо това намерение).


P.S. Имаше някъде във форума една такава тема, в която така и не се постигна консенсус по въпроса. А аз предварително се извинявам, че се намесих в темата по породи.

User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#9 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 19 March 2010 - 01:09 PM

Цитат(GAG @ Mar 19 2010, 12:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
А аз друго не мога да разбера - какво толкова тайно има в това колко струва едно кученце? Нали рано или късно пак се стига до този момент? И накрая пак се продават (с извинение - както и картофите) за една определена цена.
И съм абсолютно сигурна, че докато развъдчиците не се промените в това отношение, повечето от кученцата ви ще отива експорт, а на БГ пазара ще се се вихрят зоомагазините и частните развъждачи. Защото ако на един сайт има "женско кученце Х, родено на..., от мама.... и татко ...., с направени изследвания за .... , ваксинирано за..., подходящо за дом. любимец/киноложка изложба, на цена ... до голяма степен и вие ще отсеете несериозните запитвания.
Аз поне прекратих кореспонденция с един развъдник за немски овчарки от Сф, който след няколко мейла, за цената ми отговори да отида и да видя, за да се разберем на място. Е за мен това беше супер несериозно - нито имам време за губене, нито пари за трошене по пътищата, а и такива мъгляви отговори винаги ме карат да застана нащрек и да си помисля как искат да ме прекарат (дори и отсреща да са нямали изобщо това намерение).


P.S. Имаше някъде във форума една такава тема, в която така и не се постигна консенсус по въпроса. А аз предварително се извинявам, че се намесих в темата по породи.


Никои никъде не казва, че цената е тайна,но не е ли нормално преди въпроса "каква е цената"да има поне едно "Здравейте' или нещо от сорта и след въпроса "Лек ден" или каквото и да е............. затова говорим.И защо си мислите ,че всички крият цена ??Аз съм убеден ,че болшинството от колегите отговарят съвсем спокойно на въпроса за цената,но тогава когато имат отсреща нормално общуване re_037.gif
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 March 2010 - 01:13 PM

Цитат(VelvetDamour @ Mar 19 2010, 11:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Светле ae_085.gif ,напълно те подкрепям поста ти,не само ти си задаваш тези въпроси,а мисля че и всички ние.Аз за себеси съм разбрал едно българина е с големи претенции ,но с никаква киноложка култура........ и главното и единственото за което мисли при избора на куче е далавера,пари,бизнес dry.gif .Те не четат дори информацията в сайта на даден развъдник(поне основните неща),а дирекно влизат в галерията и гледат снимки.Много често дори неправят разлика между възрастните кучета и бебетата за продажба,имената на кучетата дори не си правят труда да прочетат и да обърнат внимание какво е написано под снимката на дадено бебе,свободно,резервирано или каквото и да е............Единствения въпрос е каква е цената не това червеното,кремавото или каквото и да е там като цвят,без най често дори да се представят и ти ако имаш нерви почваш да питаш,кое куче гледате,в кои бутон от сайта сте и тнт.....Другия момент е,аз го искам само за дом.любимец тоест търсят най евтиното,значи това са се постарали да научат,а далеч по важни неща не ea_103.gif ,след което държат да не е кастрирано,но да е ПЕТ клас при въпрос защо се почва мрънкане и неясен отговор ми то е ясно:кученцето да е без пари купено за дом.лиубимец и след няколко месеца се започва развъждане r_181.gif ,ейтака не за друго но да си избиели парите zz_020.gif .Това е положението ДАЛАВЕРИ ,а ти ходи и се трепи като идиот да създаваш нещо качествено и стойностно,лишаваи се от всичко заради кучетата,пътуваи по изложби и плащаи луди сметки,и накрая идва "негово величество" някой умник и с един ход проваля труда на поколения хора борили се да я има тази порода...Съжелявам за този пост но 80% от кандидатите за бебе са такива ea_103.gif

Аз бих помолила да не обобщавате какъв бил българина - купувач, защото аз например се отказах да си купя кученце НОК, четейки скандалите и плювните на едната федерация към другата федерация. Някой във форума написа, че който иска качествено НОК, да се ориентира към чужбинските развъдници. Та искам да кажа, че и в БГ развъдчиците си позволяват удари под кръста и съвсем не са "света вода ненапита", та какво остава за киноложката култура на купувачите. А вие по-добре от мен знаете, че дали едно кутре на два-три месеца, когато обикновено се продават е "пет" или "шоу" клас още не може да се каже, защото то още не се е доразвило! Също така и мен би ме смутила това, ако кученцето е кастрирано на тази възраст, така че не се учудвайте и на тази реакция. Съвсем не са черно-бели нещата както ги описвате - съвестни и прекрасни развъдчици и купувачи-печалбари и идиоти. Истината може би е някъде по средата. Аз също нямам намерение безконтролно да развъждам кучето си, защото не ми се пълнят изолаторите с неговите потомци, независимо колко е расово....приемете че понякога целта на един клиент не е да си "избие парите", и създаде нелоялна конкуренция, а съвсем друга - да има здраво кученце, което да обича.


#11 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 March 2010 - 01:14 PM

Цена аз лично не съм крила. Попитат ли ме, казвам. Не мога да кажа с точност, ако очаквам кученца в бъдеще и не съм сигурна в качествата им, но ориентировачна винаги бих могла да дам и няма нищо обидно в това. Казвам само, че ми е криво, ако се пита само за цената в още първото изречение.
А за написаното от VelvetDamour съм напълно съгласна, явно не само при мен положението е такова.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#12 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 19 March 2010 - 01:20 PM

Цитат(GAG @ Mar 19 2010, 12:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И съм абсолютно сигурна, че докато развъдчиците не се промените в това отношение, повечето от кученцата ви ще отива експорт, а на БГ пазара ще се се вихрят зоомагазините и частните развъждачи.


Ми помислете защо кученцата отиват експорт,сигурно защото интересуващите се отвън комуникират нормално и получават нормално инфо за всички въпроси които задават.Само на нащте потребители тук все някои им е виновен и не им казва цената dry.gif
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 19 March 2010 - 01:22 PM

Е, не, не е така. Финансовите възможности и знанията на повечето българи + това, за което ви споменах, че можете да сложите като информация в сайта са причините за мен.

Наскоро получих някаква доста приблизителна информация за това, в какъв диапазон вървят немските овчарки с родословие. Оказа се, че съм била с достатъчна сума за да си позволя такова животно, че и отгоре...
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#14 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 19 March 2010 - 01:30 PM

Добре но се питам защо на някои от вън не му пречи,че няма ценоразпис в сайта,но на нас тук видите ли много ни пречи??Какво страшно има да напишеш един имеил от 10 изричения ,а не от 3 думи?Влезте в сайта ми и вижте колко животни имам импорт,нито едно от тях не съм купил от сайт на развъдник с ценораспис.А и съм съгласен да не обобщаваме нещата,затова съм написал ,че 80% от потенцялните клиенти са такива.
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 March 2010 - 01:32 PM

Бих казала, че в моя сайт има страшно много информация за кучетата ми-родословия, изложби, стандарт и много снимки. Не мисля, че ми куца нещо в това отношение, стига някой да се поразрови. Липсват цени на кученцата, но не знам в Европа да има практика някой да пише цените на кучетата, това съм го виждала само в няколко американски сайта. Работа с мисля добър договор, който защитава не само мойте права, а и на купувача. При интерес мога да го приложа.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#16 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 19 March 2010 - 01:40 PM

Нито цената, нито разстоянието до дадено куче за да го вземеш са проблем ако наистина го искаш и знаеш защо го искаш.
Нямаме кола, помолихме познат, на който платихме да ни закара до съседна държава за да вземем кучето. Беше зимата и валеше ужасен сняг, нищо не се виждаше. Нямахме в момента и пълната сума, но това също не беше проблем. Платихме кучето на две вноски. И не вярвам, че някой развъдчик би отказал тази опция и на вас ако сте достатъчно сериозен човек. А в крайна сметка може и да се почака докато се съберат пари. Винаги съм се чудила на писания от сорта "Спешно търся куче (еди каква си порода)". Това не са зимни гуми, които ти трябват спешно защото те е изненадал снега.
Извинявам се, че се намесих в темата, но не се сдържах. Явно повечето българи са такива - искат всичко най-хубаво и най-добро и ако може и да е без пари ще е най-добре. Е, така не става.

#17 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 19 March 2010 - 01:50 PM

Всъщност идеята е да се направи така, че хората да искат кученце от развъдник. А аз когато за първи път чух думата "развъдник", подскочих до тавана и отговорих, че толкова пари е абсурд да отделя, просто защото съм имала нагласа, че цените са абсолютно непосилни за един дребен любител като мен. И бях сигурна, че е така, защото колкото и сайта да отворих, никъде не видях никакви цени. За сметка на това пазара от квартално развъждащи е ясен по отношение на диапазона си.
А независимо дали до София или чужбина, аз лично не бих тръгнала никога, без да зная поне какви са рамките на този диапазон.
И поне този диапазон бих сложила на сайта си за всяко отделно кученце, ако имах развъдник.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#18 Потребителят е офлайн   nazabravimata445 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 23-February 10

Публикувано: 19 March 2010 - 01:50 PM

Здравеите прочетох всичко написано и сам сагласна сас всички вас запалих се преди няколко месеца с тази порода и се надявам ако с г-жа Колева стигнем до консенсус кученцето Ланселот да ми го продаде за сиимволичната сума от 800 лв знам за вас не е много нито малко за не6ето семеиство знам че давате сумати пари за лекарства витамини и т.н знам че сега сиг. срува 1000-1200 лв не знам вие си решавате но ако го напражите това добро ще сам ви силно благодарна.

#19 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 March 2010 - 01:54 PM

Цитат(Хърс @ Mar 19 2010, 12:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Нито цената, нито разстоянието до дадено куче за да го вземеш са проблем ако наистина го искаш и знаеш защо го искаш.
Нямаме кола, помолихме познат, на който платихме да ни закара до съседна държава за да вземем кучето. Беше зимата и валеше ужасен сняг, нищо не се виждаше. Нямахме в момента и пълната сума, но това също не беше проблем. Платихме кучето на две вноски. И не вярвам, че някой развъдчик би отказал тази опция и на вас ако сте достатъчно сериозен човек. А в крайна сметка може и да се почака докато се съберат пари. Винаги съм се чудила на писания от сорта "Спешно търся куче (еди каква си порода)". Това не са зимни гуми, които ти трябват спешно защото те е изненадал снега.
Извинявам се, че се намесих в темата, но не се сдържах. Явно повечето българи са такива - искат всичко най-хубаво и най-добро и ако може и да е без пари ще е най-добре. Е, така не става.

Аз разбира се уважавам желанието и всеотдайността на хората, готови да закупят точно това кученце, независимо как ще си го доставят и независимо от условията за това, но понеже в случая аз не постъпих така и за мен това се оказа проблем, моля не ме причислявайте към тези, които не знаят какво искат или пък искали всичко веднага и без пари, защото дълбоко не сте прав/а, най-малко защото не ме познавате. Относно разсроченото плащане, особено при покупка от чужбина също много се съмнявам че е възможно - нека четящите тук развъдцичи да ме провергаят - може да не съм права. А всъщност смятам че няма нищо лошо, ако всеки си купува и продава кученца от и на хора, които харесва, при условия, които му допадат - няма защо да правим драма, ако някой питал нещо, пък то било глупаво - ами просто ги игнорирайте и чакайте истинските и сериозни клиенти. Право на купувачите е обаче и те да имат определени изисквания към развъдчиците, плащайки не малко пари, включително и за помощ при доставката!

#20 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 19 March 2010 - 01:55 PM

Цитат(Хърс @ Mar 19 2010, 12:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Нито цената, нито разстоянието до дадено куче за да го вземеш са проблем ако наистина го искаш и знаеш защо го искаш.
Нямаме кола, помолихме познат, на който платихме да ни закара до съседна държава за да вземем кучето. Беше зимата и валеше ужасен сняг, нищо не се виждаше. Нямахме в момента и пълната сума, но това също не беше проблем. Платихме кучето на две вноски. И не вярвам, че някой развъдчик би отказал тази опция и на вас ако сте достатъчно сериозен човек. А в крайна сметка може и да се почака докато се съберат пари. Винаги съм се чудила на писания от сорта "Спешно търся куче (еди каква си порода)". Това не са зимни гуми, които ти трябват спешно защото те е изненадал снега.
Извинявам се, че се намесих в темата, но не се сдържах. Явно повечето българи са такива - искат всичко най-хубаво и най-добро и ако може и да е без пари ще е най-добре. Е, така не става.

wd_043.gif wd_043.gif
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни