Dog.bg Форуми : Избор на правилното куче за дома

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Избор на правилното куче за дома много са сладки

#21 Потребителят е офлайн   CaRrY Икона

  • Крадец на души
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1140
  • Регистрация: 18-September 08
  • Gender:Female
  • Location:софийско =)

Публикувано: 31 March 2010 - 12:51 PM

Цитат(ilina888 @ Mar 31 2010, 09:49 AM) <{POST_SNAPBACK}>
а и забравих.Кучето Е от кюстендил,колкото аз съм от Перу



Ахаха, ти си нашето секси-перуанче-Илинче ab_041.gif
Нямам какво да кажа по темата, омръзнало ми е да пиша и при запознанство на начинаещи стопани с мен, всички да ме смятат за напълно изветряла.

#22 Потребителят е офлайн   dani_to_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 31-July 09
  • Gender:Not Telling
  • Location:Варна

Публикувано: 01 April 2010 - 07:56 AM

Хората Ви обясниха , че ако си вземете куче от обяви има огромна вероятност да е болно,обаче вие пак си знаете "всички вкъщи са щастливи..." Както каза Моли и Лидия пратете снимки и сканирайте родословието .. Не съм много в час с тези неща , но родословия могат само развъдниците да издават!А това , че някои си правят фалшиви е друг въпрос!Ако греша нещо ме извинете , защото още един път казвам , че не съм в час с тези неща!
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 01 April 2010 - 09:27 AM

Цитат(dani_to_ @ Apr 1 2010, 05:01 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Хората Ви обясниха , че ако си вземете куче от обяви има огромна вероятност да е болно,обаче вие пак си знаете "всички вкъщи са щастливи..." Както каза Моли и Лидия пратете снимки и сканирайте родословието .. Не съм много в час с тези неща , но родословия могат само развъдниците да издават!А това , че някои си правят фалшиви е друг въпрос!Ако греша нещо ме извинете , защото още един път казвам , че не съм в час с тези неща!


Малко уточнение за това кой вади родословия.
Родословията се издават от породния клуб или съответното киноложко дружество или сдружение. Отговорника по развъдна дейност подготвя съответната документация. Родословията се вписват в Племенната книга на клуба, дружеството или сдружението и след това се заверяват в БРФК и се вписват в тяхната Племенна книга.
В другите държави процудурата е почти единтична.
Простичко казано ако йоркширския териер е роден в България и има родословие значи Катя и аз сме изготвили документацията. Всеки може да ни се обади и да попита дали родословието, което му представят е истинско.
За куче родено в друга държава също нещата стоят просто. Обаждаше в съответния породен клуб казваш името на кучето, на родителите и номера на родословието и ви казват да има такова куче или не няма. Съответно като ви кажат няма, значи някой ви мами.
Родословието не е документ за ходене на изложба, а документ, който доказва произхода и принадлежността на кучето.
Нещо като акт за раждане и лична карта в едно.
Ветринарния паспорт просто играе роля на здравен картон, нищо повече.

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#24 Потребителят е офлайн   zwetenika Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 12-May 10

Публикувано: 15 May 2010 - 09:22 PM

да така е моята бе над 1200 лв и мн си я обичкам --мото на йоркитата....който казва,че щастието не се купува с пари,никога не е имал йорки

#25 Потребителят е офлайн   малка_Рокси Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 539
  • Регистрация: 07-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia,baby...*
  • Skype:

Публикувано: 16 May 2010 - 12:06 AM

Това ,че си я обичкате и много Ви радва не значи ,че кучето Ви е йоркшир! Единственото нещо което доказва ,че кучето ви е от дадена порода е родословието.И да,щастието не се купува с пари,можете да си вземете куче от улицата на което в същото време и помагате.То няма да ви направи по-малко щастливи. :smile: Но,да-ако искате чистокръвен представител на дадена порода,трябва да се обърнете към развъдник ,който Ви издава документ за произход.И родословието не е документ за качество,а за произход,т.е. доказва ,че дадено куче е представител на дадена порода. :ae_085: (ако бъркам ,ще помоля да ме поправят.)
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 16 May 2010 - 12:32 AM

Не Софи не бъркаш. Не свикна ли вече? Който иска да се научи: търси, интересува се, чете и после пристъпва към действие. Този който не иска после ни изписва тук пост след пост да ни се жалва от проблемите дето сам си ги е създал и късно е разбрал какво означава: евтиното излиза по-скъпо. :md_064:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#27 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 16 May 2010 - 10:29 AM

Ne moga da razbera zasto govorite za eftino i skapo ne cenata opredelja kacestvoto !!!
Az naprimer imam ceni na njakoj kucenca mnogo pod cente na zoomagazinite naprimer !!! :ea_103:

Tova kucence naprimer e za domasen lubimec s dokazan proizhod dve generacii nazad sa moj kucenca taka ce otlicno znam da e v otlicno zdrave otnosno gennija material vaksinirano obezparaziteno abso;utno socializirano ... no vapreki tova polucavam interesni zapitvanija naprimer :" kato e domasen lubimec a vie gledate izlozbeni znaci li ce ste e naj -groznoto i zatova go davate na takava cena ? ili kato e sega za dom. lubimec ste stane li za izlozbi zastoto majka mu i basta mu sa izlozbeni ? "
Znaci stigam do izvoda ce na horata nito skapo nito evtino vece ne znam i az kakvo tarsjat ... :rc_036:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#28 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 16 May 2010 - 02:30 PM

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 16 May 2010 - 08:34 AM, написа:

Ne moga da razbera zasto govorite za eftino i skapo ne cenata opredelja kacestvoto !!!
Az naprimer imam ceni na njakoj kucenca mnogo pod cente na zoomagazinite naprimer !!! :ea_103:

Tova kucence naprimer e za domasen lubimec s dokazan proizhod dve generacii nazad sa moj kucenca taka ce otlicno znam da e v otlicno zdrave otnosno gennija material vaksinirano obezparaziteno abso;utno socializirano ... no vapreki tova polucavam interesni zapitvanija naprimer :" kato e domasen lubimec a vie gledate izlozbeni znaci li ce ste e naj -groznoto i zatova go davate na takava cena ? ili kato e sega za dom. lubimec ste stane li za izlozbi zastoto majka mu i basta mu sa izlozbeni ? "
Znaci stigam do izvoda ce na horata nito skapo nito evtino vece ne znam i az kakvo tarsjat ... :rc_036:


Под вола теле търсят. Като грее слънце, защо сега грее слънце, като вали сняг защо сега вали сняг и т.н. Е хората забравиха, кога е имало преход и се подредиха, а ние все по-тъпи и по-тъпи и все някой друг ни виновен.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#29 Потребителят е офлайн   zwetenika Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 12-May 10

Публикувано: 25 May 2010 - 08:36 AM

Da не сте права.....моето е чистокръвно йорки ама не е от развъдник ......да но аз исках йорки и имам йорки...да по-сигурно е да е от развъдник,но не е вярно че в магазините не са чистокръвни...такъв ми е бил късмета....в повечето случай са чистокръвни(зависи от магазина) ако магазина е някоя дупка а болонката са я обаркали за йорки :ab_041: ....ама ако магазина е хубав кабинет с болница и клиника-прилично за един магазин бууммм имаш чистокръвно йорки...и ако както казах магазина има представителен вид мн рядко се случва йоркито да не е чистокръвно...повярвайте ми знам го от личен опит :re_037: .... :dog:

#30 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 25 May 2010 - 10:20 AM

Показване на мнениетоzwetenika, в 25 May 2010 - 08:41 AM, написа:

Da не сте права.....моето е чистокръвно йорки ама не е от развъдник ......да но аз исках йорки и имам йорки...да по-сигурно е да е от развъдник,но не е вярно че в магазините не са чистокръвни...такъв ми е бил късмета....в повечето случай са чистокръвни(зависи от магазина) ако магазина е някоя дупка а болонката са я обаркали за йорки :ab_041: ....ама ако магазина е хубав кабинет с болница и клиника-прилично за един магазин бууммм имаш чистокръвно йорки...и ако както казах магазина има представителен вид мн рядко се случва йоркито да не е чистокръвно...повярвайте ми знам го от личен опит :re_037: .... :dog:

Без родословие вие нямате истински йоркширски териер.
Родословието служи за доказателство,че даденото куче принадлежи на определена порода.
Без него Вашето куче е просто подобие на йоркширски териер.
В зоомагазина може да продават,да кажем,кокер и да го нарекат булонка,човек не може да докаже какво е кучето в случай,че няма родословие.Надявам се,когато кучето Ви достигне определена възраст да бъде кастрирано,защото ако бъде допуснато до разплод Вие просто подпомагате междусъседското развъждане.
Все пак може и да греша и вашето йорки наистина да е чистокръвно,ако е така моля сканирайте и прикачете родословието му. :mg_062:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#31 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 25 May 2010 - 11:55 AM

Показване на мнениетоzwetenika, в 25 May 2010 - 06:41 AM, написа:

Da не сте права.....моето е чистокръвно йорки ама не е от развъдник ......да но аз исках йорки и имам йорки...да по-сигурно е да е от развъдник,но не е вярно че в магазините не са чистокръвни...такъв ми е бил късмета....в повечето случай са чистокръвни(зависи от магазина) ако магазина е някоя дупка а болонката са я обаркали за йорки :ab_041: ....ама ако магазина е хубав кабинет с болница и клиника-прилично за един магазин бууммм имаш чистокръвно йорки...и ако както казах магазина има представителен вид мн рядко се случва йоркито да не е чистокръвно...повярвайте ми знам го от личен опит :re_037: .... :dog:

Е толкова невярни неща в един пост не бях чела отдавна. Как ще е чистокръвно, ако е от магазин? Нито един легитимен развъдник в света няма право да работи с магазини. Лигитимните развъдници не ползват посредници, а контактуват директно с кандидат-собственика. Второ чистокръвно е тогава когато има легитимно родословие. Оставяме на страна въпроса за класа на кучето. В България 80% от кучетата, които се продават в зоомагазините и зооборсите са плод на махленско развъждане и 20% са от ферми в Словакия, Чехия и Унгария, където развъждането не е по-различно от това при нас на варианта комшийско развъждане.
И да права съм вие сте искали йорки, но нямате йорки, а нещо което горе-долу прилича на йорки и колкото повече расте толкова по-малко ще прилича на това дето сте искали. Това не означава, че трябва по-малко да го обичате и по-некачественно да се грижите за него. То не е виновно за непрестанно извиращата човешка простотия и суетност.
В неделя случайно се срещнах с такива трима собственика като Вас в парка. Няма да забравя мъката и разочарованието в очите им докато техните кучета се играеха с Гранде. Е нямаше какво успокоително и обнадеждаващо да им кажа колкото и да ми се искаше.
Извинявам се ако тона ми е бил по-остър, но мазоли на устата и на пръстите ми излезнаха и не само на мен. Все едно и също обясняваме и все не разбрали и все някой друг виновен.
Поповата лъжчичка се превръща в жаба и колкото и да я целуваш не се превръща в принц.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#32 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 25 May 2010 - 12:07 PM

Показване на мнениетоzwetenika, в 25 May 2010 - 06:41 AM, написа:

Da не сте права.....моето е чистокръвно йорки ама не е от развъдник ......да но аз исках йорки и имам йорки...да по-сигурно е да е от развъдник,но не е вярно че в магазините не са чистокръвни...такъв ми е бил късмета....в повечето случай са чистокръвни(зависи от магазина) ако магазина е някоя дупка а болонката са я обаркали за йорки :ab_041: ....ама ако магазина е хубав кабинет с болница и клиника-прилично за един магазин бууммм имаш чистокръвно йорки...и ако както казах магазина има представителен вид мн рядко се случва йоркито да не е чистокръвно...повярвайте ми знам го от личен опит :re_037: .... :dog:

Така изглежда чистокръвно йорки.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#33 Потребителят е офлайн   малка_Рокси Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 539
  • Регистрация: 07-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia,baby...*
  • Skype:

Публикувано: 25 May 2010 - 07:10 PM

Показване на мнениетоzwetenika, в 25 May 2010 - 08:41 AM, написа:

Da не сте права.....моето е чистокръвно йорки ама не е от развъдник ......да но аз исках йорки и имам йорки...да по-сигурно е да е от развъдник,но не е вярно че в магазините не са чистокръвни...такъв ми е бил късмета....в повечето случай са чистокръвни(зависи от магазина) ако магазина е някоя дупка а болонката са я обаркали за йорки :ab_041: ....ама ако магазина е хубав кабинет с болница и клиника-прилично за един магазин бууммм имаш чистокръвно йорки...и ако както казах магазина има представителен вид мн рядко се случва йоркито да не е чистокръвно...повярвайте ми знам го от личен опит :re_037: .... :dog:

Ама наистина,толкова глупости в един пост не съм чела отдавна !! Как така хем от магазин,хем ЧИСТОКРЪВНО?! То ми е ясно ,че си обичате кучето ама... и самочувствие не ви липсва,на всичкото отгоре и глупости говорите,не заблуждавайте хората!!! Добре,чистокръвно,ако обичате сканирайте родословието и го пуснете тук,ако може и снимка на кучето.Кучетата седят в магазините с месеци ,никой няма да се сети да ги обезпаразити ,изкъпе ,докато не стигнат окаяно състояние, и някой да ги съжали и вземе,защото им е мъчно.Да,обаче тези които ги продават ,виждат ,че се продават и пак отиват и взимат кученца от борсите на килограм. А,и искам да попитам ,защо решихте ,че кучето ви е чистокръвно? Защото прилича на дадена порода,ли? Колкото и да ви е хубаво кучето , не значи,че е чиста порода,извинете ме много ! И аз преди много се дразнех на Лидето и другите от форума които ми казваха истината в очите,но разбрах ,че те са прави и аз съм си виновна за това от къде съм си купила кучето.Купих си го,избрах си го-ще го гледам такова каквото си е.Наистина не ми беше това мечтата...но това всичко си е от моята глупост. И да ,съжалявам,и то много.Не можете да си представите как през седмица съм при ветеринарите и изникват все повече проблеми.Аз ще си лекувам кучето, и ще си го обичам такова каквото е.Но не съм тръгнала да твърдя,че е ЧИСТОКРЪВЕН йоркшир,защото прилича на породата,нали? Родословието доказва произхода на кучето,а аз нямам такъв документ.И,да ще продължа да пиша пост ,след пост по тази тема ,защото искам да помогна на хората да не направят моята грешка.За тези пари които съм дала за лечени,вече да съм си купила 2 изложбени йоркшира.
Ехх,много се ядосах... :dry:
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Molibaby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:варна

Публикувано: 25 May 2010 - 10:26 PM

На всички объркани потребители предлагам ...... Хора купете си Френски Мастиф няма да съжалявате почти същото е , любовта му е по пламенна , но още по добре .Няма да го сресвате , няма да го постригвате , няма да се разболява често, като излае веднъж не се налага да повтаря , това е кучето :db_046: :db_046: :db_046:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   sisis4a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 28-June 09

Публикувано: 25 May 2010 - 10:45 PM

Показване на мнениетоMolibaby, в 25 May 2010 - 09:31 PM, написа:

На всички объркани потребители предлагам ...... Хора купете си Френски Мастиф няма да съжалявате почти същото е , любовта му е по пламенна , но още по добре .Няма да го сресвате , няма да го постригвате , няма да се разболява често, като излае веднъж не се налага да повтаря , това е кучето :db_046: :db_046: :db_046:

Ох това много ми хареса! Браво!

#36 Потребителят е офлайн   CaRrY Икона

  • Крадец на души
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1140
  • Регистрация: 18-September 08
  • Gender:Female
  • Location:софийско =)

Публикувано: 26 May 2010 - 07:04 PM

Или изобщо не си купувайте куче. Ай сиктир от разбирачи.

#37 Потребителят е офлайн   Molibaby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:варна

Публикувано: 26 May 2010 - 10:06 PM

Не се сърдете на хората , всеки си пише каквото смята за правилно , ако някой е влязъл тук за да търси куче с родословие едва ли ще се върже на номера и по магазините са такива , предвид че има много писано по въпроса и дадени координати за връзка с Мария и Лидия!
За мен тъжното е друго! колегата ми каза днес че търси за сина си мини пинчър , детето си е събрало 100 лева и много искало , той няма възможност да даде повече пари , значи ли че щом нямаш пари не можеш да дадеш любов , според мен не. Но ето детето иска мини пин, това му е мечтата , ето го парадокса пари - любов , има хора с пари които няма да обичат кученце и на половината толкова колкото детето на колегата ми !
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 27 May 2010 - 07:10 AM

Показване на мнениетоMolibaby, в 26 May 2010 - 08:11 PM, написа:

Не се сърдете на хората , всеки си пише каквото смята за правилно , ако някой е влязъл тук за да търси куче с родословие едва ли ще се върже на номера и по магазините са такива , предвид че има много писано по въпроса и дадени координати за връзка с Мария и Лидия!
За мен тъжното е друго! колегата ми каза днес че търси за сина си мини пинчър , детето си е събрало 100 лева и много искало , той няма възможност да даде повече пари , значи ли че щом нямаш пари не можеш да дадеш любов , според мен не. Но ето детето иска мини пин, това му е мечтата , ето го парадокса пари - любов , има хора с пари които няма да обичат кученце и на половината толкова колкото детето на колегата ми !

Съгласна съм, че е по-добре да се осинови куче от приют. Там има толкова много животинки, които се нуждаят от дом и любов.Човек обаче трябва да е наясно, че когато взима куче за което няма как да знае точно произхода му в повечето случай трябва да си предвиди доста разходи. Вашия колега е по-добре да обясни на сина си, че трябва още да почака, защото сега като не могат да отделят повече от 100 лева, дали утре като вземат кучето и не дай си Боже се окаже болно как ще отделят по 200-300 лева на месец за лекари. И не знам защо хората си мислят, че от легитимен развъдник е много по-скъпо? Един разумен човек трябва да е наясно, че оригинала е винаги по-скъп от имитацията.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#39 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 27 May 2010 - 09:15 AM

A po goljam e paradoksa ce v razvadnicite naposledak cenite dori sa po niski ot na drugite mesta !
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#40 Потребителят е офлайн   zwetenika Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 12-May 10

Публикувано: 27 May 2010 - 12:00 PM

Да и моето изглежда по същия ама абсолютно същия начин...какво ви става бе хора ...голяма работа ако не е чистокръвно.....моята нито пък аз не сме виновни че няма родословие и аз съм сигурна че е йоркширски териер ще ви пратя снимка за да видите

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни