Dog.bg Форуми : Kампания "СРЕЩУ НАСИЛИЕТО - 2"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (33 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Kампания "СРЕЩУ НАСИЛИЕТО - 2" работна среща Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 28 March 2010 - 10:32 AM

Напомням, че въртим часовника с един час напред. :)

Мод: Редакция по молба на потребителя

#22 Потребителят е офлайн   enokitake Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 15-December 07
  • Gender:Female

Публикувано: 28 March 2010 - 09:07 PM

Не успях да се присъединя към срещата, но ще чакам с нетърпение решенията ви. Хората са възмутени и събудени.
Освен групата на Рая във фейсбуук има една със близо 100 000 учасника:
http://www.facebook....105973149434180
И още една - която организира протест: http://www.facebook....107966892566429
Петицията на Рая има 13 000 подписа - и бройката нараства с всяка минута!
Хората искат да променят нещата и да изразят възмущението си. Надавам се от вас да дойде обединяването на тази енергия и насочването й правилно, така че да не се разпилява, а наистина нещо да се промени!

#23 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 28 March 2010 - 10:21 PM

Здравейте,

Събрахме се дванайсетина човека днес, обсъдихме сегашната ситуация, както и предприетите вече действия и като цяло насоките, които имаме.

След срещата стигнахме до следните решения:
- до десет дни да пуснем картички до всичките 240 народни представители с фрапантна снимка с послание Вижте какво не наказахте или подобно;
- следващата стъпка, малко след това е пресконференция с разяснения по случаите, връзката на насилието към животни с това към хора, световните нормативни уредни и т.н. мотиви
- експозиция със снимки с жесткост /независмо, че снимките не са супер за излагане и т.н./, явно когато е брутално има супер отклик. Тази експозиция вероятно ще комбинираме със съпътстващо събитие.
- евентуално малко след това и нещо като шествие с кучета + почистване подобно на това пред 2г (кампанията Чист град за децата и техните кучета) и раздаване на материали
- паралелно ще раздаваме флаери, лепим плакати и шумим; Съответно за това ще ни трябва и съдействие от доброволци от всички градове материалите ще разпределим на всички.
- през това време ще се ориентираме за настройката на политиците и как и по какъв начин да се внесе отново текст за приемане за промяна на НК най-вероятно чрез взаимодействие с Министерство на правосъдието и тяхна работна група

Това са идеите на първо време засега до края на другата седмица, имаме нужда от:
- оферти за флаери възможно най-евтини, по-голямо количестово;
- още случаи и снимки на насилие (само в България!)
- всякаква помощ и идеи за разпространение на кампанията;
- събиране на финансова помощ за осъществяване и печатане на рекламните материали за кампанията;
- всякакви връзки, които мислите, че биха били полезни;
- ще организираме и среща с други организации, за да може да се стиковаме по повод кампаниите

В края на следващата седмица ще видим какво сме събрали и какъв бюджет е нужен, съответно ще преценим какво ще направим.

#24 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 28 March 2010 - 10:46 PM

Едно уточнение - още от предишното НС има внесено предложение за промени в НК.
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Tи Джей Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 27-March 10
  • Gender:Female
  • Interests:История,литература,животни и природа

Публикувано: 28 March 2010 - 10:56 PM

Не мога да си спомня коя точно наша българка-известна личност,съжителствува с доста кучета? Ако някой се сети за името и,бихме могли да я привлечем.После топ манекенката Галя Литова,също е известна с любовта си към животните.Хубаво ще и да се погледне там, където се развъждат кучета с цел обучение за бой! Аз и синът ми,ще се включим към доброволците! И после,когато изчислите каква сума вие нужна,може да се отвори банкова сметка.Кой с колкото може да помогне.
Успех в благородното начинание!

#26 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 28 March 2010 - 11:03 PM

Аз мога да се включа като доброволец от Плевен. За случаи- ами съвсем наскоро в нашия парк Кайлъка видях едно много красиво и изключително добро бездомно куче с зарастнала накриво предна лапа. На практика стъпва на ставата си, а не на лапката. Жените, които продават пред Летния театър ми разказаха част от историята му - живеело основно в Летния театър, който е заведение в момента. Може би е било блъснато от кола, но никой не си е направил труда не само да го заведе на лекар, а дори да му шинира крачето, за да зарастне горе-долу нормално. После било взето от ветеринарните за кастрация...а малко по-късно го намерили с отрязани топки цялото в кръв....но Бенджи се оказал силен и оцелял! Оказа се, че доста хора го познават и му носят храна ежедневно, започнахме и ние, но каква гаранция има, че това въпреки всичко преживяно доверчивото и добро животно няма да пострада пак от някой друт идиот! Също така колежката ми разказа как някакви хлапета били залели с нещо и запалили малко котенце. То се качило на някакво дърво и там си изгоряло. Тези неща ги научих последните уикенди, сега пък това с Мимито.....
Ако мога да помогна с нещо във връзка с това, което планирате, ще се радвам да ме потърсите на лс примерно, за да се разберем.....
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 29 March 2010 - 12:32 AM

Сложих пост във Фейсбука на предаването "Здравей, България" - знам, че всеки ден четат постовете там.
Написах: СРАМУВАМ СЕ, ЧЕ ЖИВЕЯ В СТРАНА, В КОЯТО НАСИЛИЕТО НЕ СЕ НАКАЗВА! и сложих линк с видеото за Мими.
Капка в морето, знам...освен мене, само още някой беше сложил линк.
Ако го направят повече хора, биха обърнали по-голямо внимание...
Мисля да потърся страници и на други предавания!

#28 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 29 March 2010 - 12:35 AM

А тези хора свързани ли са с вас?

http://www.facebook....112765808735471

#29 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 29 March 2010 - 12:50 AM

не.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Мър_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-March 10

Публикувано: 29 March 2010 - 12:51 AM

Здрвейте.
Не знам дали ме помните, но..
Миналата година , по време на кампанията, се заех да събирам подписи в Пловдив. Мисля , че с моята малка дружина успяхме поне малко да допринесем за броя подписи. Постарахме се.
Онзи ден попаднах на темата за кученцето от Дряново и....... Просто.... Наистина в такива моменти не знам какво кажа... УЖАС... Срам! за една страна, която уж е членка на ЕС. В каква страна живеем.. и сред какви хора се движим?!.. Какви хора ни заобикалят всеки ден.. Нямах сърце дори да дочета темата за кученцето.. Наистина е най- добре да сложите ликове към снимката. Не всеки има сили да види такъв ужас.........
И сега.... Ефектирана от всичко това, което се случва в нашата родна страница.. Искам да кажа на всички, и специално на Ани, защото миналата година най- вече си контактувах с нея, че сме готови да помогнем с каквото и да е. С нови сили... И се надяваме да постигнем още по- големи резултати. С каквото можем- ще помагаме. ae_085.gif

#31 Потребителят е офлайн   Skinraven Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 27-March 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 March 2010 - 01:08 AM

Аз също съм готова да помагам финансово и по всякакъв друг начин - само кажете. Има голяма вероятност да привлека още поне 3-4 човека на помощ :)

#32 Потребителят е офлайн   meriditka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 29-March 10

Публикувано: 29 March 2010 - 01:30 AM

Здравейте,
Управителка съм на рекламна агенция, но съзадаването на нормален закон за защита на животните ми е лична кауза, която винаги съм подкрепяла.
От нас може да разчитате на безплатен дизайн на картичките, флаерите и постерите. Ще са необходими само средства за отпечатването им. Ще направим проучване с колегите от печатниците, къде биха могли да дадат най-добра оферта за отпечатването им.
Поздрави

#33 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 29 March 2010 - 08:12 AM

И аз се включвам, тази година от Русе. Тук имаме десетки случаи на отровени кучета и не само...
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#34 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 29 March 2010 - 09:29 AM

Цитат(ansf @ Mar 28 2010, 10:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте,

Събрахме се дванайсетина човека днес, обсъдихме сегашната ситуация, както и предприетите вече действия и като цяло насоките, които имаме.

След срещата стигнахме до следните решения:
- до десет дни да пуснем картички до всичките 240 народни представители с фрапантна снимка с послание Вижте какво не наказахте или подобно;Може би е по добре да им кажем, че техните предшественици не го наказаха, макари много от тях да са и сега в парламента.

- следващата стъпка, малко след това е пресконференция с разяснения по случаите, връзката на насилието към животни с това към хора, световните нормативни уредни и т.н. мотивиАбсолютно задължително, трябва да се помисли за подходящ момент. Ако отново влезе за разглеждане предложението за промяна на НК, ДАЙ БОЖЕ, май медийните изяви ще трябва да се планират спрямо графика за дискусии по темата на депутатите... дано използвам правилната терминология
- експозиция със снимки с жесткост /независмо, че снимките не са супер за излагане и т.н./, явно когато е брутално има супер отклик. Тази експозиция вероятно ще комбинираме със съпътстващо събитие. За съжаление бруталното е актуално, започвам да ровя из архивите си за фрапиращи снимки.
Въобще, с всички крака и ръце се включвам



#35 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 29 March 2010 - 09:31 AM

Срещата съм я пропуснала, но в действията нататък ме бройте. Идеята за картичките е добра ae_085.gif
Цитат(yavor50 @ Mar 28 2010, 08:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Едно уточнение - още от предишното НС има внесено предложение за промени в НК.

Да - събраните подписи от миналата година... Не е зле навсякъде да припомняме, че ги има, внесени са в НС и си стоят там, без никой да им е обърнал внимание.

User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#36 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 29 March 2010 - 09:46 AM

Цитат(Tи Джей @ Mar 28 2010, 11:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не мога да си спомня коя точно наша българка-известна личност,съжителствува с доста кучета? Ако някой се сети за името и,бихме могли да я привлечем.После топ манекенката Галя Литова,също е известна с любовта си към животните.


Самият Бойко Борисов има няколко кучета БОК.
Бройте ме и мен като доброволец (Варна).
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#37 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 March 2010 - 09:57 AM

Еднакво съм потресена както от идиота извършил това, така и от местото, на което е живяло хайванчето, а да не говорим за сегашното и!!! ud_009.gif
Не може след този ужас и болки, които е преживяла нещастната душица да я оставиш на някакъв порутен таван, с две парчета сух хляб!!! eg_033.gif
Как може да не я приберат в домът си поне сега, когато се възстановява, и е напълно безпомощна?
Защо гледат кучета, след като не могат да им осигурят минимално-нормални условия на живот?Трябва да има закон и за тези собственници на животни!
И ако и тя е била на верига като останалите, дори не е имала възможност да избята от осакатителя си! eg_033.gif


http://www.zoomania....prava-s-izverga
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#38 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 March 2010 - 11:08 AM

ПроБГ -> Видеотека - България - "Ветеринар: Няма по-фрапиращ случай от този с Мима"
ЦЪК
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 29 March 2010 - 11:12 AM

denicc, съгласна съм с теб.Не може да подскача като ощипана девойка ,че сме го обвинявали без причина.Той може и сега да е разбрал за състоянието на Мима,но в крайна сметка нали е син на собственика и много добре е знаел за първата липсваща лапичка .А и това, че уж спасеното кученце остана навън в студа, не го разбирам.А и тази нощ в дъжда, доста криворазбрано милосърдие.Просто нямам думи.


За кампанията ще помогна с каквото трябва.Крайно време е да се вземат по драстични мерки.Ако трябва и един серьозен протест ще заформим.То в нашата държава само така става.

#40 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 March 2010 - 11:14 AM

Моля коментарите за конкретния случай с Мими да бъде в съответната тема, а тук да обсъждаме общите действия в насока на кампанията.
User's Signature

Качена снимка

  • (33 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни