Dog.bg Форуми : Как да си науча кучето да лае ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да си науча кучето да лае ? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Jivko :)) Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 30 March 2010 - 10:30 PM

може ли да ми обясните как да науча кучето си да "лай" или "дръж" защото не мога да се сетя как да го направя? dog.gif

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 March 2010 - 08:05 AM

Колко е голямо кучето,каква порода е?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   MARDIK Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 04-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Varna
  • Skype:

Публикувано: 31 March 2010 - 09:01 AM

Държиш наградка или предмет искан от него и не му го даваш. По този начин ще се изнерви и ще излаe.После задаваш команда примерно "Дай глас",хвалиш и даваш наградка. Не е трудно smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 March 2010 - 09:07 AM

Цитат(Jivko :)) @ Mar 30 2010, 10:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
може ли да ми обясните как да науча кучето си да "лай" или "дръж" защото немо да се сетя как да го направя? dog.gif


"Дръж" - не го учите, ако не сте професионалист и не използвате кучето за охрана.

#5 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 March 2010 - 09:56 AM

При нас команда дръж означава -''лай''.Ако ще и банан да му кажеш ти си измисли командата,но не ти препоръчвам да учиш кучето на истинското значение на думата дръж без специалист. ae_085.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2010 - 12:54 PM

интересно ми е защо ви е кучето ви да лае. Каква е ползата от това?

Аз винаги съм искала от кучетата ми да не лаят. Първо ми дразнят слуха вдигайки джабала, второ никаква полза освен гюрултията от това няма. Както съм казвала вече да научиш и да толерираш кучето си да лае е все едно да го използваш за звънец - хората по селата постъпват именно така.

Когато кучето живее в град, особено в блок най-малкото, което можеш да направиш е да спестиш на съседите постоянния лай. Ако искаш пазач, това е нещо друго. Кучетата, които са изключителни охранители не лаят. Мълчат и предупредително ръмжат. Ако излаят то е един-два пъти като "позивни", но не и на поредица от истеричен лай, характерна за повечето вързани "пазачи".




User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2010 - 02:58 PM

Не мога да разбера,защо като кажем куче,си представяме гледано в двустаен апартамент животно.Мен ако питате това е най-неестествената среда за кучето,не най-естествената...
И кучето е ДОМАШНО животно,демек гледаме го за да изпълнява някаква функция.А да лае и да пази/хапе е една от най-старите му отговорности.Много по-стара от тази да лежи на дивана и да ръси косми... ab_041.gif

#8 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 March 2010 - 03:07 PM

Уча кучето си лае,защото това за мен е полезно,предпочитам кучето ми да лае вместо да хапе.Плюс кучето лае само по команда или ако от вън се разлаят кучета се обажда 2-3 пъти.Три пъти ме ограбват и 2 пъти пияници ми налитат вечер,затова искам кучето ми да лае по команда ''дръж''.Друг е въпроса за команда ''фас'',която ще отработваме със специалист.Разпънете ме накръст ,но предпочитам кучето ми да изплаши евентуален нападател с лай и да изглежда зло,тогава когато трябва.Нападателя няма да знае че децата я яздят и и дърпат ушите докато тя се чуди как да ги нацелува всичките ab_041.gif Но казвам контролирано куче и със специалист. ae_085.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 31 March 2010 - 03:10 PM

Цитат(ShiBumi_GirL @ Mar 31 2010, 03:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Уча кучето си лае,защото това за мен е полезно,предпочитам кучето ми да лае вместо да хапе.Плюс кучето лае само по команда или ако от вън се разлаят кучета се обажда 2-3 пъти.Три пъти ме ограбват и 2 пъти пияници ми налитат вечер,затова искам кучето ми да лае по команда ''дръж''.Друг е въпроса за команда ''фас'',която ще отработваме със специалист.Разпънете ме накръст ,но предпочитам кучето ми да изплаши евентуален нападател с лай и да изглежда зло,тогава когато трябва.Нападателя няма да знае че децата я яздят и и дърпат ушите докато тя се чуди как да ги нацелува всичките ab_041.gif Но казвам контролирано куче и със специалист. ae_085.gif


Много съгласна!
ba_025.gif



#10 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2010 - 03:34 PM

Цитат(mikivt @ Mar 31 2010, 01:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не мога да разбера,защо като кажем куче,си представяме гледано в двустаен апартамент животно.Мен ако питате това е най-неестествената среда за кучето,не най-естествената...
И кучето е ДОМАШНО животно,демек гледаме го за да изпълнява някаква функция.А да лае и да пази/хапе е една от най-старите му отговорности.Много по-стара от тази да лежи на дивана и да ръси косми... ab_041.gif



това е много относително. Има породи, които се чувстват прекрасно в апаратамент и те съвсем не са дребни на ръст, нито пък са по-малко пазачи от това.

Всеки стопанин възпитава кучетата си според разбиранията си. В моя случай не виждам необходимост кучето ми да лае. Самото му присъствие до мен действа като отлична превенция.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 March 2010 - 03:41 PM

Така е има доста хора които се стряскат само от размера на кучето,но някой който наистина иска да ви нарани предполагам няма да се стресне само от 50 кг животно до вас.Срещам много хора които без грам страх се пресягат през мне дори без да са ме попитали дали може да го пипнат виждайки,че е с намордник и въпреки всичко го пипат заявявайки :''Ама що сте му сложили намордник като то не хапе''.Е какво искате като си пъхнете ръката да ви я отхапе ли.?(а намордника е за всеки случай да не се заяде някой).Наистина всеки учи кучето си според разбиранията си.Сори за оффа ама как да не се похваля научих я като и кажа ключове да ми ги намира и да ми ги носи винаги ги губя някъде из къщи и след това 1 час не мога да ги открия,а сега става бързо ab_041.gif ae_085.gif wub.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2010 - 04:00 PM

Цитат(Грахче @ Mar 31 2010, 03:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
[

това е много относително. Има породи, които се чувстват прекрасно в апаратамент и те съвсем не са дребни на ръст, нито пък са по-малко пазачи от това.

Това е така,но ВСИЧКИ се чувстват прекрасно и отвън.Всеки стопанин възпитава кучетата си според разбиранията си и ако това включва лай/пазене/хапане си е негова работа и не трябва назидателно да му обясняваме,че е в грешка и че кучетата не се ползват за това.

#13 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 31 March 2010 - 04:21 PM

Наистина ще "стане в грешка" ако новоизлюпил се кучкар започне да учи сам кучето си на въпросните команди... Допитаите се до специалист!

#14 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2010 - 05:23 PM

Цитат
ВСИЧКИ се чувстват прекрасно и отвън


mikivt, извинете ме, но това, което казвате са малко общи приказки

кой се чувства прекрасно отвън? доберманът през зимата? или може би дакелът? или питбулът?
ако отвън е на разходка, то определено ДА, чувстват се супер. иначе, не мисля...

Кучетата имат определени способности, всеки има право да ги обучи за това, което счита за полезно, обаче тук има едно НО, това "полезно нещо" не може да се окаже във вреда на другите, точно както не можеш да поощряваш кучето си лае като разпрано когато живееш в блок. Не можеш да го насъскваш по хората, защото не те кефят и разни други такива забележки, именно по съдържанието на изказването ви:
Цитат
и не трябва назидателно да му обясняваме,че е в грешка и че кучетата не се ползват за това.


Напротив, често трябва да се обяснява на хората, че има неща за които кучетата не се използват. Включително за повдигане на самочувствието, за "душевна изтривалка", за избиване на комплекси и т.н.

А моят въпрос беше чисто практичен, интересно ми бе за какво хората използват лая на кучето, освен за аларма.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 March 2010 - 08:19 PM

Мило Грахче не става въпрос просто да научиш кучето да лае като ''разпрано'',това е естесвено кучето да лае и не виждам защо трябва да се подтиска.Когато кучето ми лае когато се звъни или когато вън лаят кучета то се обажда,ако лае по продължително от 5-6 пъти го похвалвам и му казвам стига и то си млъква.Но що за куче ще е ако не лае пък изобщо аз харесвам лая на кучето си smile.gif Кучето е куче и не виждам защо да не се ползва за охрана,не само като домашен любимец,но в ръцете на човек ,който знае как да използва кучето си,защото в ръцете на неопитен то може да бъде смъртоносно оръжие. ae_085.gif Хубаво е да предупреждаваме хората с какво се захващат и че им е нужен специалист за това,но не смятам че е толкова грешно.Не разбирам много но напрмер спортната дресура и изпитите за ИПО също има хапане на ръкав.Просто си трябва специалист ако човек иска нещо повече от общо послушание.Това е мое мнение не ангажирам никой разбира се ae_085.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Nasko Mladenov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 March 2010 - 09:26 PM

Лай по команда


Става дума за това,по скоро да не учим кучето да лае,а да го свикнем да не лае безразборно.Лаенето е присъщо на всяко куче,но особено то е присъщо за кучето пазач.Силата на неговия глас и енергичното лаене са първото средство, което ще разубеди евентуалния злосторник да се вмъкне у дома ви.И наистина,предупредителният лай понякога е достатъчен човек някой с лоши помисли да се откаже от своите намерения,боейки се от острите кучешки зъби.
Нека признаем обаче,че ако кучето лае безпричинно и продължително може сериозно да влоши отношенията ви със съседите.Следователно,много е важно да научим кучето да спира лаенето по команда.
Започнете с насърчаване на лаенето при преминаването на някоя шумна кола с подаването с например командата "Ричи глас".Когато кучето престане,дайте командата "Млък" или "Престани",като го галите продължително,за да разбере че сте доволни от постъпката му.Ако то продължава да лае,леко запушете муцуната му с длан.
Когато безразборното лаене престава,командата "Млък" трябва да подадете високо и много строго.Тя може да бъде съпроводена с пляскане на ръце,звукови сигнали и др.Кучето ще бъде стъписано от неочаквания шум и ще млъкне веднага,за да открие източника на шума.Тогава ще повторите командата с по мек тон,като го погалите по главата.

Дано да съм помогнал!!!

#17 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2010 - 10:51 PM

Цитат(ShiBumi_GirL @ Mar 31 2010, 07:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
....това е естесвено кучето да лае и не виждам защо трябва да се подтиска.Когато кучето ми лае когато се звъни или когато вън лаят кучета то се обажда,ако лае по продължително от 5-6 пъти го похвалвам и му казвам стига и то си млъква.Но що за куче ще е ако не лае пък изобщо аз харесвам лая на кучето си smile.gif...

А бе то и аз си харесвам лая на моето ab_041.gif , но не съм убедена, че съседите ми споделят възторга ми.
Живея в град, отглеждам кучето си в апартамент - въобще не са ми нужни охранителните му качества, за мен проблемът е не как да го науча, а как да го ОТУЧА да лае - та май не сме за тази тема... md_064.gif
За справка - никога не съм учила кучето си да лае, то само се научи, идва му "отвътре". Просто такава му е породата, стотици години е селектирана за кучета-пазачи, които лаят при всичко подозрително, за да предупредят стопаните си - та коя съм аз, за да поддтисна изцяло нещо, толкова дълбоко вкоренено в съзнанието му?
Та учим командата "Тихо!", ама трудно вървим напред. Но не губя надежда! ae_085.gif

Относно команди като "Дръж" и прочее за хапане - по-добре не учете кучетата си на агресивност, за бога! ud_009.gif
Или поне публикувайте бюлетин къде и кога ги разхождате тия "пазачи" - да знаем, та да си седим у дома в това време.
Че аман от комплексари - самооуки треньори и кучетат им - учени-недоучени.
До успешно положен изпит по ИПО са далече, ама за хапане - налитат, и то не само "на ръкав"...

#18 Потребителят е офлайн   Tи Джей Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 27-March 10
  • Gender:Female
  • Interests:История,литература,животни и природа

Публикувано: 01 April 2010 - 12:43 AM

Аз имам същия проблем с моята Ара-не мога да я отуча да не лае.Винаги когато се позвъни,или се чукне някъде,и тя си пуска гласа.А тя има много голям и силен глас.Другите ми кучки не лаят така за щяло и нещяло,но тя си пуска мощния глас.Май не е много по темата dh_188.gif но някакъв компетентен съвет,може ли?

#19 Потребителят е офлайн   yasenevo-dog Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 23-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Русия, Москва

Публикувано: 01 April 2010 - 02:03 AM

Поставете куче на каишка. Тръгва от него, като че ли ще я оставите, докато задаваш команда примерно "Дай глас". Веднага след като кучето лае - тичам към нея, и похвала.

#20 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 01 April 2010 - 08:42 AM

:

Относно команди като "Дръж" и прочее за хапане - по-добре не учете кучетата си на агресивност, за бога! ud_009.gif
Или поне публикувайте бюлетин къде и кога ги разхождате тия "пазачи" - да знаем, та да си седим у дома в това време.
Че аман от комплексари - самооуки треньори и кучетат им - учени-недоучени.
До успешно положен изпит по ИПО са далече, ама за хапане - налитат, и то не само "на ръкав"...
[/quote]

Тук не става въпрос за агресивни кучета защо винаги на там се извъртат нещата.Хиляда пъти повторих че не става въпрос за работа сам,а със специалист.Зашитата не е агресивност!и КАКТО СПОМЕНАХ МОЕТО КУЧЕ НЕ Е АГРЕСИВНО НИТО КЪМ ЖИВОТНИ ,НИТО КЪМ ХОРА!И това меко казано ми звучи обидно.А за комплексарщината не знам-не се чувствам комплексарка че искам кучето ми да ме защити когато това е необходимо,което не означава непременно че трябва да ухапе човек,достатъчно е (каквато е темата) да лае по команда!Да разбирам ли че примерно всички да речем в клуб Сириус,които учат кучето си да хапе на ръкав са комплексари и че кучетата им са агресивни?Не се заяждам в никакъв случай просто недейте да слагате всички под един знаменател ae_085.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни