Dog.bg Форуми : Как да си науча кучето да лае ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да си науча кучето да лае ? Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2010 - 06:44 PM

Извинявам се, ако съм те засегнала, без да го искам - въобще нямам предвид теб, нито обучението на кучета от специалисти.
Според мен правилно обученото куче, освен че може да хапе, е също така напълно контролируемо, уравновесено, с адекватно поведение. И не създава проблеми на околните именно защото е обучено и неговата агресивност е овладяна.
Само че комплексарите, срещу които "лая", грам идея си нямат от всичко това, за жалост. А "обучението" за тях е просто да озлобят кучето си и да го поощряват да се нахвърля на всичко, що шава, без въобще да могат да го контролират - с всички произтичащи от това последствия. Само че последствията най-често не са за тях, а за пострадалите и не само...
Точно заради такива малоумници вече всичко живо, от бебе до баба, пищи неистово, като види куче - "Оле, ще ме ухапе!". Ако пък, не дай боже, кучето излае - ясно, значи е "куче-убиец" и единстваната му цел е да закуси с някого. ud_009.gif
И върви обяснявай, че не е така. Даже и на мен ми се налага - с моята пикла, представям си какво им е на тези с по-едри и "страшни" кучета.
Сори за офф-а.

А за лаенето - народът си го е казал: "Куче, което лае - не хапе". wb_052.gif
Успех на всички в обучението!
ba_025.gif

#22 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 01 April 2010 - 07:55 PM

С този ти пост съм напълно съгласна и е абсолютно вярно,че хората са много наплашени щом видят куче и веднага се разкрещяват ама хванете си кучето че сега ще ме ухапе,а на опитите да обясниш че не хапе започват обиди и заплахи.Накъде върви света zz_020.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   yasenevo-dog Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 23-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Русия, Москва

Публикувано: 01 April 2010 - 09:09 PM

Научих кучето си да лае, когато сме били проучен с търсене и спасяване служба.
Кучетата лаят, покаже на хората, които са намерили
В този случай кучето не трябва да има агресия към хората, защото човекът, който намери кучето може да я удари с уплаха

#24 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 24 April 2010 - 11:09 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 31 March 2010 - 01:12 PM, написа:

...Друг е въпроса за команда ''фас'',която ще отработваме със специалист.


И аз се изинявам за спама, ама командата не е ли "вас", произлизащо от немското "was", което в превод е "какво"?! Един вид "Какво става? Кой е там?"

#25 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 April 2010 - 11:44 AM

http://german.about....blhkommando.htm
Ние упражняваме с ''фас'',може би се произнася ''фус''Н няма нищо общо с ''вас''
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 25 April 2010 - 03:21 PM

Възможно е и да е "фус". Не знам. Аз питам от чисто информативна гледна точка. Мой познат има НОК и командата при него е "вас". Не съм запозната с тези работи. Моите кучета лаят на "дръж".

Линка, който си дала е много полезен! Благодаря! :ba_025:

#27 Потребителят е офлайн   Nina Penova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 14 May 2010 - 11:53 PM

Показване на мнениетоГрахче, в 31 March 2010 - 04:28 PM, написа:

<!--quoteo--><div class='quotetop'>Цитат</div><div class='quotemain'><!--quotec-->ВСИЧКИ се чувстват прекрасно и отвън<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

mikivt, извинете ме, но това, което казвате са малко общи приказки

кой се чувства прекрасно отвън? доберманът през зимата? или може би дакелът? или питбулът?
ако отвън е на разходка, то определено ДА, чувстват се супер. иначе, не мисля...




Залагам на мини пинчер през зимата на двора :ba_025:
User's Signature

Мод: Редакция на подпис!

#28 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 May 2010 - 05:12 PM

Показване на мнениетоNina Penova, в 14 May 2010 - 11:58 PM, написа:

Показване на мнениетоГрахче, в 31 March 2010 - 04:28 PM, написа:

<!--quoteo--><div class='quotetop'>Цитат</div><div class='quotemain'><!--quotec-->ВСИЧКИ се чувстват прекрасно и отвън<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

mikivt, извинете ме, но това, което казвате са малко общи приказки

кой се чувства прекрасно отвън? доберманът през зимата? или може би дакелът? или питбулът?
ако отвън е на разходка, то определено ДА, чувстват се супер. иначе, не мисля...




Залагам на мини пинчер през зимата на двора :ba_025:

Породите са селектирани преди ерата на панелните апартаменти и,без няколко декоративни такива,са напълно пригодни за живот навън при климатични условия,близки до тези на регионите,където са селектирани.
Та аз пък залагам,че на хъскито през зимата на 8-я ет. на ТЕЦ и тел. му е супер комфортно :ab_041:

#29 Потребителят е офлайн   mostly_harmless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 92
  • Регистрация: 14-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2010 - 12:50 PM

"ВСИЧКИ се чувстват прекрасно и отвън<!"

Извинявам се за офф-а, но това абсолютно не е вярно. Нашето куче се чувства прекрасно там, където сме ние. Мога да оставя вратата на апартамента да зее цял ден и на Ида и през ум няма да и мине да излезе сама навън. Това важи и за овчарката, която намерихме преди няколко месеца. Наистина приказвате общи приказаки.

#30 Потребителят е офлайн   tonyg58 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 24-July 06
  • Location:144113
  • Interests:https://t.me/pump_upp
  • Skype:

Публикувано: 23 April 2017 - 09:52 PM

:flagbg:

Здравейте, за жалост, стават и грешки.... :smile:

#31 Потребителят е офлайн   tonyg58 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 24-July 06
  • Location:144113
  • Interests:https://t.me/pump_upp
  • Skype:

Публикувано: 23 April 2017 - 10:00 PM

Драги приятели, лаенето на кучето по команда, е тема, която ме занимава отдавна.

Няма да се впускам в излишни подробности, но все пак, бих искал да кажа, че от моя скромен опит, (около 40 г.), откакто имам, отглеждам и се опитвам да възпитавам домашни любимци от различни породи (апропо, които за мен винаги са били верни приятели), по отношение на въпросната тема „ЛАЕНЕ”, бих искал да кажа следното:

ПЪРВО: Лаенето от страна на кучето е толкова естествена реакция, колкото и настръхването на кочината му на гърба, или въртенето на опашката например. Чрез своя лай то изразява свои естествени вътрешни емоции, като радост, страх, тревога и още много други състояния.

ВТОРО: Според мен, не само за по-едрите породи, но и за всички породи кучета - домашни любимци, безконтролното лаене може да доведе до социални усложнения. Ако се допусне кучето да лае безконтролно, особено за по-едрите породи, стопаните рискуват да си имат неприятности не само със съседите, но и с властите (визирам МВР), и не е изключено да бъдат принудени да се разделят със своя любимец, тъй като той лае в тяхно отсъствие, и съседите това не ги прави много щастливи… Прилаганите методи за подобно обучение, са твърде разнообразни - от устни забранителни команди, до т.н. електронни нашийници против кучешки лай, така, че всеки стопанин сам решава как да подхожда в този случай.

ТРЕТО: По тази причина, както беше написано в предишните постове тук, кучето трябва да бъде обучено (дресирано) никога да не лае по своя инициатива, а само в случаите, за които е обучено по време на т.н. специална подготовка (дресура) да го прави (не казвам да лае по команда, по късно ще стане ясно защо), както и при подаване на съответна команда да спре да лае (казано на професионален език да издава глас).

ЧЕТВЪРТО: Лаенето по команда не е самоцел, то почти никога не се използва самостоятелно. Лаенето по команда е междинен етап в специалната дресура на редица кучета, съобразно тяхното по-нататъшно предназначение: Да охраняват имущество или хора, като предупреждават за приближаване на непознати хора, да откриват по следа т.н. „нарушители” и да ги локализират пред своя водач, да търсят затрупани или ранени хора по време на лавини или други природни бедствия, да ги локализират и да известяват своя водач, да намират укрити в багажи или в тайници хора, наркотици или взривоопасни вещества, да ги локализират и да предупреждават своя водач и т.н. Както става ясно, не винаги, след лаенето кучето следва (след откриването на съответния непознат човек) да премине в фазата на защита, т.е. да започне да захапва съответния човек. Последващото му поведение, зависи строго специфично от съответното предназначение на кучето. Едно е поведението на кучетата от спасителните екипи, друго е то при кучетата извършващи караулна служба, трето е при тези които откриват наркотици и други опасни вещества и т.н. Но това не е тема на нашия разговор.
Така, че всеки стопанин сам решава, дали да отучва кучето си да лае произволно, по своя инициатива, дали да го обучава (дресира) да лае по команда, а в последствие в кои случаи да лае и какво поведение да има, при съответното по-нататъшно поведение на обекта, към когото е насочено самото лаене (издаване на глас).
Както вече писах, лаенето по команда не е самоцел, то почти никога не се използва самостоятелно. Лаенето по команда е междинен етап в специалната дресура на кучетата, като, след като този условен рефлекс (подадена команда „ГЛАС/ЛАЙ” – реално лаене) се усвои от кучето, дресьорът (или стопанинът) преминава към следващата стъпка в кои случаи кучето да лае, а също и как ще го мотивира бързо и по команда да спре да лае, за да не издава своето и на водача си местонахождение, когато това е наложително.


Felika Hope of Dawn по време на тренировка за лаене по команда



Надявам се да съм Ви бил полезен!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#32 Потребителят е офлайн   tonyg58 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 24-July 06
  • Location:144113
  • Interests:https://t.me/pump_upp
  • Skype:

Публикувано: 23 April 2017 - 10:11 PM

Показване на мнениетоtonyg58, в 23 April 2017 - 11:00 PM, написа:


...........



Лично от мен - това, сега ви предлагам няколко професионални или претендиращи да бъдат професионални описания на дресурата „ЛАЙ ПО КОМАНДА”. Две от тях са на български, а една на руски език (според мен там професионализмът е застъпен най много, но е издадена през 1987 г.) Превод от руски не Ви предлагам, ако някой се интересува, ще намери начин да си ги преведе.

Надявам се да съм Ви бил полезен!

Прикачена снимка

Прикачена снимка


Прикачена снимка

Прикачена снимка

#33 Потребителят е офлайн   alekseyorlov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 29-May 17
  • Gender:Male

Публикувано: 29 May 2017 - 05:03 PM

Най-добрият начин е да отидете на куче треньор. Но това може да е скъпо, така че ще ви трябва много пари, които можете да получите от CX!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни