Dog.bg Форуми : КЛАСОВЕТЕ ПРИ ПОМЕРАНА!!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

КЛАСОВЕТЕ ПРИ ПОМЕРАНА!!!! Как и защо се разделят кучетата по класове???

#1 Потребителят е офлайн   D&T Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 31-March 10

Публикувано: 01 April 2010 - 09:35 PM

Можете ли някои да ми кажете каква е разликата на домашен или изложбен клас Померани.

#2 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 April 2010 - 11:23 PM

Шоу клас куче е препоръчително да се води по изложби. Померан,като всяка порода си има стандарт - всяко отклонение от стандарта се смята съответно за минус. Кучета с разлики от стандарта преминават в домашен клас.Такива кучета не могат да имат поколение. Те не стават за разплод! Това не значи,че са по-малко красиви. При тази порода проблема със зъбчетата е срещан проблем. Понякога заради едно зъбче кучето преминава в домашен клас. Аз лично съм виждала много по-красиви на външен вид кучета домашен клас от някои такива шоу! Ако не искате да водите кучето си на изложби,или нямате това време най-добре е да си вземете такова домашен клас. Но трябва да знаете,че кучето ви няма да има поколение! В развъдниците се подписва договор,който гласи именно това!
Най-просто казано е това.Мисля и най-важното на първо време!
П.С. Ако съм сгрешила нещо моля поста ми да бъде изтрит от МОД smile.gif Надявам се и развъдчиците обяснят по-подробно!

#3 Потребителят е офлайн   D&T Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 31-March 10

Публикувано: 02 April 2010 - 12:23 AM

Благодаря ви много!

#4 Потребителят е офлайн   ralivd Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 29-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 02 April 2010 - 01:26 AM

Това също е интересно да се коментира от специалистите по темата. Незнам защо и откъде, но ми се мерна сякаш информация за 3 класа померани. Шоу клас, пет клас с право на поколения и такива без. Може и да греша обаче (по всички вероятности греша dry.gif ).

User's Signature

Silence is often the best thing to say

#5 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 02 April 2010 - 07:51 AM

Да те са Breed class. И аз бях чела,но не съм много сигурна.Май не могат да ходят по изложби,но могат да имат поколение. smile.gif Дано се включат по-запознатите smile.gif

#6 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 02 April 2010 - 12:23 PM

Така наречения бред клас е куче,което е с много добър екстериор и съвсем леки дефекти ( така да го кажем ) Например бред клас често се случва да е куче,което не се представя добре на изложби, плаши се но иначе в ежедневието то няма проблем с характера. Има такива кучето и то доста красиви но просто изложбите не им понасят. Много шоу - клас кучета са произлезли именно от бред майки. Аз лично много ценя такива кучета особено женски.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#7 Потребителят е офлайн   ralivd Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 29-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 02 April 2010 - 04:42 PM

Това означава ли ,че липсата примерно на един зъб прави кучето автоматично пет клас без право на поколение?
User's Signature

Silence is often the best thing to say

#8 Потребителят е офлайн   merlins_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 06-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 06 April 2010 - 11:32 AM

Цитат(ralivd @ Apr 2 2010, 01:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Това означава ли ,че липсата примерно на един зъб прави кучето автоматично пет клас без право на поколение?

Вие сами казахте че всяка порода има стандарт и там се крие отговора на задаваните въпроси.
Наистина класовете са три.
1.Шоу-клас/това са кучета максимално доближаващи се до стандарта ,т.е./и с добро изложбено представяне.
Когато се дават от развъдника кученцата в договора пише шоу-клас перспектива .Развъдчика дава кученцето с евентуален потенциал за изложбено,но това много зависи от бъдещите стопани ,което означава възпитание, ринг дресура,навременна ветеринаро медицинска намеса по изваждане на млечните зъби за да може да се формира правилна захапка и други момементи които се коментират с развъдчика от който е взето померанчето.
Тук е мястото да отговоря и на конкретно зада дения въпрос ,липса на зъби като резци е недопустима за шоу-клас,в стандарта на FIC липсата на няколко премолара е допустима също и клещовидната захапка,но по някога може само едно зъбче от долните резците да се показва пред горните и доста от съдиите ще го тълкуват като обратна захапка,ето това е един пример в който кучето с известни уговорки може да премини в следващия клас .
2.Бред-клас/тук попадат кученца основно женски които са с незначителни отклонения от стандарта и могат да се ползуват за развъждане/,но те също за тази цел трябва да посетят изложби минимум две и да получат съответните оценки от съдия което им дава право да имат малки.
3.Пет-клас /домашен/тук попадат всички представители на породата които имат дисквалифициращи пороци или по определена причина развъдчика е решил че ще бъдат ограничени и няма да дават потомство.
Възниква един казус че дадено куче няма видими отклонения и можело да мини по изложби.Но трябва да се знае че човекът който развъжда дадена порода той е първа инстанция и доста често съображенията едно куче да е клас домашен не са видни и ясни дори по някога и за съдиите.
Затова е редно и се практикува първа преценка и отсяване развъдчика и после изложбата .
Този отговор го написах тук ,защото в тази тема беше повдигнат въпрса ,но предполагам че доста хора ще ги интерисува този проблем, а и коментариите ще са интересни затова ,ако Мод прецени може да я премести или обособи като отделна тема. mg_062.gif ns22.gif

User's Signature

http://www.merlinspom.com
[url="//https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694626657604638&set=pcb.694629704271000&type=3&theater%5B/url]

#9 Потребителят е офлайн   ralivd Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 29-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 06 April 2010 - 01:20 PM

merlins_pom, благодарности за изключително пълния отговор. Наистина сякаш липсваше яснота по този въпрос. Ще бъде чудесно ако се копира този отговор в някоя от обособените подтеми.
User's Signature

Silence is often the best thing to say

#10 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 07 April 2010 - 02:44 PM

Бих искала да се включа в темата.
Според мен шоу клас - би трябвало да се нарича show prospect - т.е.с куче, обещаващо да бъде шоу клас.Така се наричат в Америка.
Защото:бебетата померани се променят като хамелеони-раждат се един цвят, после стават друг ,после след 9-10 месец започват да разкриват красотата си.Кучетата ми на 1 година нямат нищо общо с това как изглеждат на 2- 2,5-3 години.Померанът е порода ,която се развива до 2,5-3 години и красотата и се разкрива постепенно.
Така че роденото шоу клас бебе лесно може да стане брийд(breed=breeding)-идва от глагола развъждане.
А може и да стане пет клас (pet)-домашен любимец.И това може да стане в 9 месец например, а и по-късно.
Брийд клас померани отговарят напълно на стандарта, но въпреки това не могат да очакват най- високите оценки и титли по изложбите- поради разминаване с доминиращия тип за момента, или леки дисхармонии в движенията, гръбната линия-но нищо такова, което би забранило развъждането.
Те ходят на изложби,развъждат се и често от такива родители има прекрасни шоу- обещаващи бебета!
И обратното - винаги може да се очаква супер шоу куче да даде брийд качество, пет качество бебета или изобщо да не може да се възпроизведе.
Супер шоу кучки обикновено не стават за майки или не могат изобщо да забременеят.Естествено има и изключения,на това се държи породата!!!
Пет качество са кучетата които се раждат и развиват екстериорни дефекти- липса на зъби, тестиси,неправилна захапка, нетипични за породата/драстично/.Те намират дом като домашни любимци, с договор за забрана за развъждане и живеят до дълбока старост като членове на семейството, без това да ги притеснява ни най- малко.
Разликата в качеството им определя и разликата в цените.
Блазя на развъдчиците, които като погледнат едно бебе на 2 месеца да могат да определят в какво цвете ще се превърне то- дали в ухайна роза или в плевел/образно казано/.
И трите вида определения са условни и ни най-малко не отразяват прекрасния характер и интелигентността на тази порода,а касаят единствено екстериора и селекцията на породата.
Какъвто и клас да си вземете-повярвайте ми-ще се влюбите!
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни