Dog.bg Форуми : помощ! агресивно куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

помощ! агресивно куче

#1 Потребителят е офлайн   xaidut Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 06-April 10

Публикувано: 06 April 2010 - 11:36 PM

имам немска овчарка
мъжки
на 3 години
на двор е вързан
малко прилича на вълк-вие

Кучето беше на 30-40 дни когато го взех. Виждам го веднъж през седмица, а лятото повече.
То започна да се налага постепенно:
-когата беще малко изпълняваше команди, но очакваше награда. Ако не му дам примерно (куче6ки гранули) кучето не изпълняваше командата.(6 месеца)
-започна да се заеграва като ми хапи ръката и леко ми ръмжеше(около 1,5г)
-като го пускам след известно време като реша да го връзвам на сенжира не дава(бяга, не идва, трябва да го премамя) (след 2години)
-като го пусна и реша да го пребирам започва да ми ръмжи и да ме ръфа ( 2,4г)
-(описание на мястото : заобградено със райграс , само отсрани е бетонирано). Пускам го от сенжира, отивам на бетона, когато стъпя на тревата то започва да ми се хвърля,ръмжи и ръфа, защото се доближавам към къщата му и чуства заплаха, че 6те го пребера. (след 2,5г до сега)

Преди да пусна кучето се държи много мило, лигави се като пале само да го пусна. Ако не го пусна то само си намира начин и се освобождава. Тогава аз не съм на село и са пренудени дядо ми и баба ми да го връзват. Така преди 3 семици кучето само се освободи. Цяла вечер е било пуснато и на сутринта баба ми е решила да го пребере, но и се хвърля без да е ухапва(ръмжене и ръфане) Тогава дядо ми взима една хубава тояга удряго го в главата и то само дава се върже. Преди няколко дни аз го пускам-кучето е станало о6те по агресивно от пролетното време и предишната случка, когато се упитах да го вържа то се упита да ме ухапе без да се замисля, аз тогава го притиснах в земята и го вързах. Така тази ситуация завърши благополучно. На кучето аз никога не съм посягал, това също искам поточня.

За това реших да ви пиша, преди да е станало твърде късно, ако вече не е станало. Опитах се подробно да си изкажа проблема, надявам се да сте разбрали поне не6то. ОСНОВНИЯ МИ ПРОБЛЕМ Е КАК ДА УКРОТЯ АГРЕСИЯТА НА КУЧЕТО, ПРЕДИ ДА СЕ УЗВЕРИЛО.

#2 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 07 April 2010 - 08:14 AM

Хахаха,вие направо сте му **** майката на това животно.Ще хапе не ами,и по големи бели може да направи.Има шанс да се поправи но с много труд и грижи,ежедневни.Един път в седмицата щом го виждате, ясна е работата.Едно дете като го дадеш в дом да го гледат,какво става?Ами дивак става,невъзпитан и прост.Вашето куче на синджир е в подобно положение.Махайте синджира и му направете клетка.Започнете разходки всеки ден сутрин и вечер поне по 3-4 километра,изморявайте го и след време ще усетите разликата.Паралелно с това го заигравайте с някакви играчки,да гони топки,фрисби или др.Така след време кучето вместо да ви налита"на бой",ще копнее да го изкарате и да си играете.Тогава за него вие ще сте "Човека". И като цяло ще стане по кротко и уравновесено.Това са най-прости начини да се справите и колкото по рано започнете,толкова по скоро ще имате положителни резолтати.Успех!



User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#3 Потребителят е офлайн   bebety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Козлодуй

Публикувано: 07 April 2010 - 08:40 AM

Вие сте оправили много хубаво също и дядо ти как може така да го одариш.Не трябва толко гадно да се държите с него по мило и той ще разбере че сте хора а не някфи си грубиани.

#4 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 07 April 2010 - 09:02 AM

Цитат(alexy @ Apr 7 2010, 08:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Хахаха,вие направо сте му **** майката на това животно.Ще хапе не ами,и по големи бели може да направи.Има шанс да се поправи но с много труд и грижи,ежедневни.Един път в седмицата щом го виждате, ясна е работата.Едно дете като го дадеш в дом да го гледат,какво става?Ами дивак става,невъзпитан и прост.Вашето куче на синджир е в подобно положение.Махайте синджира и му направете клетка.Започнете разходки всеки ден сутрин и вечер поне по 3-4 километра,изморявайте го и след време ще усетите разликата.Паралелно с това го заигравайте с някакви играчки,да гони топки,фрисби или др.Така след време кучето вместо да ви налита"на бой",ще копнее да го изкарате и да си играете.Тогава за него вие ще сте "Човека". И като цяло ще стане по кротко и уравновесено.Това са най-прости начини да се справите и колкото по рано започнете,толкова по скоро ще имате положителни резолтати.Успех!

alexy отговора ти е вълшебен-точен и ясен ae_085.gif Аз бих се опитал да обясня същотото.
bebety ти какво по-хуманно отношение искаш,като кучето се е хвърлило на бабата?Разбирам кучето поради редките пускания да не иска да се прибере и да им бяга,но да им се хвърля и заплашва...Това вече е липса на респект и уважение у кучето. tb_195.gif
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#5 Потребителят е офлайн   bebety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Козлодуй

Публикувано: 07 April 2010 - 09:30 AM

Е да съгласна съм с теб.Но е трябвало повече любов на това куче.И то няма да хапе и да ръмжи.

#6 Потребителят е офлайн   xaidut Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 06-April 10

Публикувано: 07 April 2010 - 10:21 AM

Цитат(alexy @ Apr 7 2010, 08:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Хахаха,вие направо сте му **** майката на това животно.Ще хапе не ами,и по големи бели може да направи.Има шанс да се поправи но с много труд и грижи,ежедневни.Един път в седмицата щом го виждате, ясна е работата.Едно дете като го дадеш в дом да го гледат,какво става?Ами дивак става,невъзпитан и прост.Вашето куче на синджир е в подобно положение.Махайте синджира и му направете клетка.Започнете разходки всеки ден сутрин и вечер поне по 3-4 километра,изморявайте го и след време ще усетите разликата.Паралелно с това го заигравайте с някакви играчки,да гони топки,фрисби или др.Така след време кучето вместо да ви налита"на бой",ще копнее да го изкарате и да си играете.Тогава за него вие ще сте "Човека". И като цяло ще стане по кротко и уравновесено.Това са най-прости начини да се справите и колкото по рано започнете,толкова по скоро ще имате положителни резолтати.Успех!



Този период със занимаването на играчки одавна свърши. Само от тях се озверява повече. Това с изморяването е добра идея, но докато се измори колко неприятности ще имам с такова своенравно куче. Истината е, че почти всички методи, които си казъл съм ги изпозвал. От тях няма полза, напротив даже му вредят.Когато имам възможност кучето съм го пускал всеки ден в период от 2 седмици. Със ежедневно пускане кучето започва да се налага постепенно.

#7 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Публикувано: 07 April 2010 - 10:43 AM

Моля да ме извините, че пиша тук (не съм от този форум, но просто видях темичката на главната страница и ми стана интересно :) ) ...
alexy е прав, кучето изисква доста работа по него, не само свързана с грижите, ала и за да се възпита и социализира... Мисля, че отделът "Възпитание, обучение и спорт" от дог.бг форумите би Ви помогнал много - наистина, там има много полезни теми.

Отново се извинявам за ролята си на пришълец zz_222.gif
User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#8 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 April 2010 - 10:55 AM

Цитат(xaidut @ Apr 6 2010, 11:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
имам немска овчарка
мъжки
на 3 години
на двор е вързан
малко прилича на вълк-вие

Кучето беше на 30-40 дни когато го взех. Виждам го веднъж през седмица, а лятото повече. То започна да се налага постепенно:
-когата беще малко изпълняваше команди, но очакваше награда. Ако не му дам примерно (куче6ки гранули) кучето не изпълняваше командата.(6 месеца)
-започна да се заеграва като ми хапи ръката и леко ми ръмжеше(около 1,5г)
-като го пускам след известно време като реша да го връзвам на сенжира не дава(бяга, не идва, трябва да го премамя) (след 2години)
-като го пусна и реша да го пребирам започва да ми ръмжи и да ме ръфа ( 2,4г)
-(описание на мястото : заобградено със райграс , само отсрани е бетонирано). Пускам го от сенжира, отивам на бетона, когато стъпя на тревата то започва да ми се хвърля,ръмжи и ръфа, защото се доближавам към къщата му и чуства заплаха, че 6те го пребера. (след 2,5г до сега)

Преди да пусна кучето се държи много мило, лигави се като пале само да го пусна. Ако не го пусна то само си намира начин и се освобождава. Тогава аз не съм на село и са пренудени дядо ми и баба ми да го връзват. Така преди 3 семици кучето само се освободи. Цяла вечер е било пуснато и на сутринта баба ми е решила да го пребере, но и се хвърля без да е ухапва(ръмжене и ръфане) Тогава дядо ми взима една хубава тояга удряго го в главата и то само дава се върже. Преди няколко дни аз го пускам-кучето е станало о6те по агресивно от пролетното време и предишната случка, когато се упитах да го вържа то се упита да ме ухапе без да се замисля, аз тогава го притиснах в земята и го вързах. Така тази ситуация завърши благополучно. На кучето аз никога не съм посягал, това също искам поточня.

За това реших да ви пиша, преди да е станало твърде късно, ако вече не е станало. Опитах се подробно да си изкажа проблема, надявам се да сте разбрали поне не6то. ОСНОВНИЯ МИ ПРОБЛЕМ Е КАК ДА УКРОТЯ АГРЕСИЯТА НА КУЧЕТО, ПРЕДИ ДА СЕ УЗВЕРИЛО.


тази немска овчарка я имат най-вече дядо ви и баба ви. Те живеят в къща с това куче, те го хранят и го гледат. Точно те трябва да го възпитават, ноне с удара с тояга по главата. Вие няма как да промените нещата, при условие че го виждате веднъж седмично - или ще ги промените само по отношение към вас.

Ако има начин как да промени отношението към кучето дядо ви - нещата може да се оправят, но не вярвам това да се случи...
куче седи на верига и вие, естествено ще бяга и няма да иска да го вържат, нормално е да ви се лигави преди да го отвържете - то точно това цели. И е нормално да се отбранява, когато искат да го вържат пак - не му се седи на веригата.
Не виждам как лично вие ще го корегирате, при условие че го виждате веднъж седмично.
Уви.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#9 Потребителят е офлайн   xaidut Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 06-April 10

Публикувано: 07 April 2010 - 12:02 PM

повечето хора на село нямат подход да възпитават кучета. За това аз питам какви начини да изпозвам, че да му намаля агресивността.

#10 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 April 2010 - 12:19 PM

Цитат(xaidut @ Apr 7 2010, 12:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
повечето хора на село нямат подход да възпитават кучета. За това аз питам какви начини да изпозвам, че да му намаля агресивността.

това трябва да го прави дядо ви.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#11 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 07 April 2010 - 12:35 PM

Цитат(xaidut @ Apr 7 2010, 11:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
повечето хора на село нямат подход да възпитават кучета. За това аз питам какви начини да изпозвам, че да му намаля агресивността.


Ами те хората ви казаха какъв е начина!
Тряват му ежедневни разходки(но не само един път в седмицата или в период от 2 седмици или "когато имате възможност)! Всеки ден хващаш каишката,отивате извън селото на някоя поляна и там 2-3 часа(в хубавото време),пускаш го и оставяш да се набеснее,като от време на време го привикваш,за да му да дадеш наградка!
Това е начинът! Успех!
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#12 Потребителят е офлайн   xaidut Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 06-April 10

Публикувано: 07 April 2010 - 12:50 PM

Цитат(snezhinka @ Apr 7 2010, 12:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(xaidut @ Apr 7 2010, 11:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
повечето хора на село нямат подход да възпитават кучета. За това аз питам какви начини да изпозвам, че да му намаля агресивността.


Ами те хората ви казаха какъв е начина!
Тряват му ежедневни разходки(но не само един път в седмицата или в период от 2 седмици или "когато имате възможност)! Всеки ден хващаш каишката,отивате извън селото на някоя поляна и там 2-3 часа(в хубавото време),пускаш го и оставяш да се набеснее,като от време на време го привикваш,за да му да дадеш наградка!
Това е начинът! Успех!


моля ви не пускайте такива коментари от вида че трябвало да го разхождам-това куче е неконролируемо. АЗ ако го пусна на някоя поляна сигорно повече няма да го видя.
бъдете малко по-сериозни по проблема!

#13 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 April 2010 - 12:56 PM

Хайдут,
изглеждате ми разумен и отговорен човек, обеспокоен от поведението на кучето.
на животното му трябва всекидневна корекция, но с верига на двора просто няма как да стане, това се опитвам да ви обясня.
Прав сте че на село отношението към кучето много често е коренно различно, но според мен точно там е проблема: подозирам че сте единствен който най-много въобще се е занимавал с него, а то така справяне с поведението му няма как да стане.

Миналата година се сблъсках с подобна ситуация с дългокосместа овчарка на един съсед, ситуацията беше подобна, с тази разлика че кучето живееше в апартамент - бе страхливо-агресивно и то спрямо жени и малки деца. Нападаше ги, понеже не се чустваше сигурно - порочна психика според мен. Мъжки на 5 години беше. Хората не се справиха с него и просто го подариха... Чувам че сега бил щастлив при новия си стопанин.

Та при тях ситуацията бе подобна на вашата - има хора които просто не могат да се справят с куче...
Вие питате КАК да се справите, а аз ви казвам че при условията които описвате - не виждам как да стане. дядо ви надали тепърва ще тръгне всеки ден да се занимава с кучето и то по няколко часа...

Тъжно е, но ако вие се захванете с него то кучето най-много да се научи да слуша вас, но никаква промяна в поведението му спрямо останалите не може да се очаква.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#14 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 April 2010 - 01:10 PM

Потърсете специалист дори и да е скъпо май във вашия случай това е решението,ако опитате сам може само да влошите положението-вашето и на кучето.А за разходките купувате си един намордник,един дълъг повод 10-15м и започвате и сутрин и вечер.Другото което може да опитате е кастрация.И не говорете нахората да подходят по сериозно,защото като търсите съвет и ви го дават а вие сте недоволен.Тук във този форум хората се занимават с кучетата си и то СЕРИОЗНО,което Вие не сте направили с вашеето.Упоритост и много работа,а ако не можете да се справите ще може да стане и като тази тема http://forum.dog.bg/...%F0%FF%E2%E0%EC
Успех ви желая ae_085.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни