Dog.bg Форуми : Очи на четири лапи

Към съдържанието

 
 
 
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Очи на четири лапи Кучета - водачи

#21 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 April 2010 - 01:19 PM

Уинд, на тези въпроси ти отговориха подробно по-горе. Кучетата трябва да имат определен характер, което може да се очаква от дадена порода. При безпородно това ще е само загуба на време, за да се окаже че кучето не е подходящо. Обучението е само една част, основното е нуждата от определена психика, характер, физика, което при непородисто куче са непредвидими неща.
За това се и учудвам, че се приемат кучета които макар и от породата, но са с неизвестен произход. Не малко са вече случаите на голдъни от борси, които са нервни, агресивни, дори към хора.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#22 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 01:45 PM

Цитат(bushkata @ Apr 8 2010, 11:24 AM) <{POST_SNAPBACK}>
За това се и учудвам, че се приемат кучета които макар и от породата, но са с неизвестен произход. Не малко са вече случаите на голдъни от борси, които са нервни, агресивни, дори към хора.


И мен ме изумява това?! Но за разплода...това е умопомрачително! Не трябва да се бърка развъдна дейност с обучение?! Не знам да има и един лабрадор с родословие от български развъдник. Не съм чула и някой да е дарил такова (дано да греша!). Според мен, всеки трябва да си гледа работата - развъдници да селектират и развъждат, треньори да обучават. Допускам, че може да са принудени да го правят, ако не им достигат кучета или нямат пари за покупката им (просто се опитвам да намеря в логига за това плодене ud_009.gif ).

#23 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 08 April 2010 - 01:52 PM

http://www.e4p-bg.co...3hbhlsru28auhf2 Това момиче го засичахме доста често миналата година. Страхптен тандем са със собственика й.
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 02:08 PM

Подарени кучета се приемат не просто така. Първото изискване е стопаните му или който се грижи в момента за него да му направят снимка за дисплазия. Ако всичко е наред кучето идва в Училището за пробен срок от около 2-3 седмици. През това време му се правят психическите тестове и едва тогава, ако всичко е наред кученцето вече се води на обучение.

Проблемът с развъждането е по-сложен. На мен лично също не ми харесва, че се развъждат кучета. Но това за съжаление е единствения възможен начин въобще да съществува Училището. Фондацията се финансира от спонсори и бюджетът не и позволява да купува кучета от развъдници. А лично според мен при нас развъждането и отглеждането на малките става по-много по добър начин отколкото в развъдниците. Тук поне развъждането е с някаква до голяма степен благородна цел, а в развъдника всичко става за пари. Ако това въобще може да е някакъв аргумент, във всички Училища в други държави самото училище си развъжда кучетата. Първоначално при нас няколко кучета са купени от развъдник в Сърбия, което аз намирам за много по гадно от това да се родят при нас.

Относно това, че за майка се използва отпаднало куче. И майката и бащата се проверяват за дисплазия. Характерът на бащата също се проверява, както и цялостното му поведение. За майка се използва куче, ако е отпаднало поради поведенчески причини, които не се очаква да се предадат наследствено. Разбира се тук никой не знае нищо със сигурност.

User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#25 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 April 2010 - 02:20 PM

Ma-ti

Цитат
А лично според мен при нас развъждането и отглеждането на малките става по-много по добър начин отколкото в развъдниците. Тук поне развъждането е с някаква до голяма степен благородна цел, а в развъдника всичко става за пари.


Като бивше приемно семейство с вече дипломирала се възпитаничка мога да ви кажа че не виждам логика и не намирам подобна теза за оправдание: тези кучета от вашето развъждане, които отпадат,те остават за някой със здравословни и психически проблеми. Няма нищо благородно в това да се плодят болни кучета. И далеч не всяко приемно семейство се нагърбва с възпитание и социализация на пале от 2.5 месеца до 1 годинка за да бъде поставено пред морална дилема: да го върне бракуваното куче в училището или да се сдобие с болен домашен любимец, въпреки че изобщо изначално не е имал за цел да бъде стопанин на един голдън или лабрадор с дисплазия или порочна психика. Виждала съм как след снимки или тестове по психика са плакали възрастни хора.

Цитат
Фондацията се финансира от спонсори и бюджетът не и позволява да купува кучета от развъдници.
Ето тук е разковничето. Говорим за определен бюджет. По-разумно е да се съкрати количеството на кучета за сметката на цената и качеството на отглеждането: водачите са служебни и работни кучета, за правилното им отглеждане трябва качествена храна, още повече когато говорим за лабрадор, порода, потънала в дисплазии, бързорастяща и тежка.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#26 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 02:23 PM

Цитат(Rinusha @ Apr 8 2010, 01:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Много време мислих дали да се включа в темата,но реших.Точно преди да се появи тази фондация се бях замислила защо в Б-я няма подобно училище и какво може да се направи по въпроса.Радостта ми беше голяма,когато разбрах за съществуването й.В самото начало организираха концерт в зала 1 на НДК,още бяха съвсем млада фондация с липса на доброволци.Трябваха им 22 човека да седят на всеки вход на залата.Свързах се с г-жа Алексиева,срещнахме се и й казах,че мога да намеря повече от половината необходими доброволци въпреки краткия срок.Когато й се обадих след ден да кажа точния брой на събраните от мен доброволци(15 човека),тя много ми благодари,обясни ми каква голяма помощ е за фондацията и т.н. и остана да ми се обади за подробности.Е,не се обади,а аз се почувствах гадно пред хората,които бях организирала и които бяха променили ангажиментите си за да помогнат.Разочаровах се и се отдръпнах.Следващите години се случваше така,че присъствах понякога на обучението на малките бебета в общо послушание и получавах информация как вървят нещата.Тази информация обаче ме изумяваше от време на време.Първото,което ме впечатли беше идеята,кучетата,които са отпаднали от програмата,защото не са покрили изискванията,да се използват за разплод - дали ще предадат подходящите гени според вас?Спред мен - вероятността е малка.Второто,което ми направи впечатление,че от програмата отпадаха кучета със зрдавословни проблеми,които не са сериозни и не пречат и са лечими..Трето - на ман ми отказаха да бъда приемно семейство,само защото имам собствено куче,без да са видяли това куче как е обучено и какви са постиженията му.И не на последно място - когато се търсеха хора,които да бъдат изпратени в Германия,за да се обучат за треньори,единственото условие беше да знаят немски ud_009.gif Нима това е най-важното за един бъдещ треньор?Признавам си,че спрях да се интересувам повече,не знам какво се случи с двамата изпратени в Германия,завършиха ли курса,те ли обучават сега кучетата.Много се надявам нещата да са се променили за цялото това време и желая успех на всички работещи със сърце и от сърце ae_085.gif



Нямам представа защо Албена не ви е потърсила, но ще я попитам лично дали си спомня.

Това, че са ви отказали да бъдете приемно семейство, защото имате куче е абсурдно. Защото това да имате куче поне в момента се смята за ваш плюс. Целта на приемните семейства е да социализират кученцата, а при наличието на друг домашен любимец това става по-добре. Повечето приемни семейства в момента имат и други животни. Примерно S.Petrov. Допускам, че може в началото да се е предпочитало да няма други животни, но сега със сигурност не е така.

Относно кандидатстването за хора, които да бъдат обучавани за инструктори в Германия. Имало е изискване да се знае немски език, но то е нормално, иначе какво ще научите, като не разбирате какво ви говорят. Но това не е било единствено изискване. Друго не по-малко изискване е било хората да нямат опит. Това изискване са го имали самите инструктори в Германия, защото им е било писнало от "многознайковци", които уж са отишли да се учат, а си мислят, че знаят повече. Имало е кастинг и са били избрани хора. Заминали са, обучавали са се и единият в крайна сметка се е отказал, а другият се е омъжил за германският инструктор и толкова.

В момента в Училището има 7 инструктори. Единият е ходил на обучение в Русия, а другите 6 бяха обучени в България миналата година от руски инструктор.
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#27 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 02:28 PM

Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 12:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
А лично според мен при нас развъждането и отглеждането на малките става по-много по добър начин отколкото в развъдниците. Тук поне развъждането е с някаква до голяма степен благородна цел, а в развъдника всичко става за пари. Ако това въобще може да е някакъв аргумент, във всички Училища в други държави самото училище си развъжда кучетата. Първоначално при нас няколко кучета са купени от развъдник в Сърбия, което аз намирам за много по гадно от това да се родят при нас.


Моля да не се сърдите, но това е голяма глупост! Та нали точно тези развъдници работят за да запазят породата чиста и да я развиват като заплождат най- добрите екземпляри?! Това е предназначението на развъдниците и това е голямата благородна цел, а не да печелят от кучетата си. Какво става в действителност с псевдо развъждачи е тема на друг разговор. Освен това развъдниците разполагат с генофонда на практика от цял свят и имат възможност да правят качествена селекция като подобряват това или онова в определени индивиди, стремейки се към съвиршенството, а в една затворена система се развъждат само едни и същи кучета без ясна цел и възможност за качество, а само количество. Може да се ползват клубовете по породите, развъдчици и да се сътрудничи за по- добри резултати.

#28 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 08 April 2010 - 02:41 PM

За съжаление аз ще се съглася с Hela.
Според мен това е просто възмутително и поредното нерегламентирано развъждане.
Не знам колко човека трябва да видят лабрадор или голдън на 5-6 месеца, който не може дори да стане и крещящ от болка, за да проумеят за какво точно става въпрос.

Ма-Ти: А как се разбира дали не са носители на дисплазия?

#29 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 02:42 PM

Цитат(Furia_S @ Apr 8 2010, 02:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ma-ti

Цитат
А лично според мен при нас развъждането и отглеждането на малките става по-много по добър начин отколкото в развъдниците. Тук поне развъждането е с някаква до голяма степен благородна цел, а в развъдника всичко става за пари.


Като бивше приемно семейство с вече дипломирала се възпитаничка мога да ви кажа че не виждам логика и не намирам подобна теза за оправдание: тези кучета от вашето развъждане, които отпадат,те остават за някой със здравословни и психически проблеми. Няма нищо благородно в това да се плодят болни кучета. И далеч не всяко приемно семейство се нагърбва с възпитание и социализация на пале от 2.5 месеца до 1 годинка за да бъде поставено пред морална дилема: да го върне бракуваното куче в училището или да се сдобие с болен домашен любимец, въпреки че изобщо изначално не е имал за цел да бъде стопанин на един голдън или лабрадор с дисплазия или порочна психика. Виждала съм как след снимки или тестове по психика са плакали възрастни хора.

Цитат
Фондацията се финансира от спонсори и бюджетът не и позволява да купува кучета от развъдници.
Ето тук е разковничето. Говорим за определен бюджет. По-разумно е да се съкрати количеството на кучета за сметката на цената и качеството на отглеждането: водачите са служебни и работни кучета, за правилното им отглеждане трябва качествена храна, още повече когато говорим за лабрадор, порода, потънала в дисплазии, бързорастяща и тежка.


Както писах по-горе не се "плодят" болни кучета.

Това за болен домашен любимец не го разбирам, може ли да поясните. Кучетата, които отпадат поради дисплазия са перфектни домашни любимци. Дисплазията пречи най-вече при големи натоварвания, много ходене, което е случая при водачите. Преди разплод нашите кучета се проверяват за дисплазия.

А ако отпаднат на психическите тестове това не означава, че са изперкали кучета. Те са си напълно нормални кучета, просто не са подходящи за водачи, защото се страхуват от рязък шум или нещо подобно. Голяма част от домашните кучета също имат такова поведение. Но за кучето-водач е неприемливо, защото това може да изложи на опасност живота на слепия човек.

С качеството на грижите за кучетата не се прави никакъв компромис. В Училището кучетата ядат Pedigree, Happy Dog и Royal Canin, глезят се и с кучешки салам и различни други лакомства.

User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#30 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 08 April 2010 - 02:48 PM

Ma-ti, като представител на фондацията, бихте ли казали с какъв произход са кучетата ви(голдъни и лабрадори)? С какви кучета сте започнали, какви разплодници използвате?

Тук поне развъждането е с някаква до голяма степен благородна цел, а в развъдника всичко става за пари.
В какви ли 'развъдници' сте попадали?!?



#31 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 02:50 PM

Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 11:28 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Нямам представа защо Албена не ви е потърсила, но ще я попитам лично дали си спомня.

Това, че са ви отказали да бъдете приемно семейство, защото имате куче е абсурдно. Защото това да имате куче поне в момента се смята за ваш плюс. Целта на приемните семейства е да социализират кученцата, а при наличието на друг домашен любимец това става по-добре. Повечето приемни семейства в момента имат и други животни. Примерно S.Petrov. Допускам, че може в началото да се е предпочитало да няма други животни, но сега със сигурност не е така.

Относно кандидатстването за хора, които да бъдат обучавани за инструктори в Германия. Имало е изискване да се знае немски език, но то е нормално, иначе какво ще научите, като не разбирате какво ви говорят. Но това не е било единствено изискване. Друго не по-малко изискване е било хората да нямат опит. Това изискване са го имали самите инструктори в Германия, защото им е било писнало от "многознайковци", които уж са отишли да се учат, а си мислят, че знаят повече. Имало е кастинг и са били избрани хора. Заминали са, обучавали са се и единият в крайна сметка се е отказал, а другият се е омъжил за германският инструктор и толкова.

В момента в Училището има 7 инструктори. Единият е ходил на обучение в Русия, а другите 6 бяха обучени в България миналата година от руски инструктор.

Не я питай,няма значение.
Това,че немците са поставили изискването хората,които кандидатстват да нямат опит не го знаех,но ми допадна - по-лесно е да обучиш някого,отколкото да поправяш грешки.А имаш ли представа защо са спрели да работят с немците и са се ориентирали към Русия?
Благодаря за информацията,която предоставяш,радвам се че нещата вървят към по- добро,макар и с бавни темпове. ae_085.gif
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#32 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 02:50 PM

Цитат(Hela @ Apr 8 2010, 02:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 12:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
А лично според мен при нас развъждането и отглеждането на малките става по-много по добър начин отколкото в развъдниците. Тук поне развъждането е с някаква до голяма степен благородна цел, а в развъдника всичко става за пари. Ако това въобще може да е някакъв аргумент, във всички Училища в други държави самото училище си развъжда кучетата. Първоначално при нас няколко кучета са купени от развъдник в Сърбия, което аз намирам за много по гадно от това да се родят при нас.


Моля да не се сърдите, но това е голяма глупост! Та нали точно тези развъдници работят за да запазят породата чиста и да я развиват като заплождат най- добрите екземпляри?! Това е предназначението на развъдниците и това е голямата благородна цел, а не да печелят от кучетата си. Какво става в действителност с псевдо развъждачи е тема на друг разговор. Освен това развъдниците разполагат с генофонда на практика от цял свят и имат възможност да правят качествена селекция като подобряват това или онова в определени индивиди, стремейки се към съвиршенството, а в една затворена система се развъждат само едни и същи кучета без ясна цел и възможност за качество, а само количество. Може да се ползват клубовете по породите, развъдчици и да се сътрудничи за по- добри резултати.


Навярно сте права, но както писах вече кучетата в Училището не се развъждат просто така. Развъждането става само на ЗДРАВИ кучета след консултация с ветеринарен лекар.

Въпреки, че развъдниците потдържат ЧИСТОТАТА на породите, аз не съм съгласен с тяхната дейност като цяло. НО ПОДЧЕРТАВАМ това си е мое лично мнение, а не мнението на Фондацията.

Има сътрудничество с клубовете, най-вече по линия на намиране на татко.
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#33 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 02:53 PM

Първоначалните кучета са от развъдници в Сърбия и Чехия.

И отново мнението ми за развъдниците е лично и няма общо с Фондацията, както може да се разбере от по-горното изречение.
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#34 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 April 2010 - 02:55 PM

Ma-ti

А какъв е смисъла да се впряга бюджета на фондацията и душата на приемните семейства за да получат те после едно страхливо или дисплазно куче???
Извенете ме, вие изобщо знаете ли какво е живота с едно проблемно куче - било като здраве, било като психика???

Как да не се плодят болни, когато няколко от братята на моята възпитаничка - кучило ваше производство - няколко са бракувани заради куцота и последваща сериозна степен на дисплазия на тазобедрената става? Разбирам че бюджета ви е ограничен и имате строг таван, но точно това хората тук се опитват да ви обяснят - вместо да храните кучетата с Педигри, намалете бройката им и се обърнете към развъдници, като им осигуритена малките Роял Канин на ВСИЧКИТЕ. Така със същите пари ще се постигне по-сериозен успех.

Виждам го това от личен пример на руските кучета-терапевти, голдъните там са изложбени, проверени за болести, със стабилна психика и работят със децата със синдрома на Даун и аутистчета.
не са много, но за сметка на това са здрави и вършат прекрасна работа.

Няма нужда да заемате отбранителна позиция, тук никой не ви е враг.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#35 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 02:59 PM

Изследването за дисплазия е рентгенова снимка.

Първоначално и Училището в България е щяло да бъде клон на немското, по идея на един голям немски инструктор. Но в последствие след като си е намерил жена от България, той се е отказал.

Само руската школа е пожелала да сътрудничи в обучаването на инструктури, затова и българските инструктори са обучавани от руснак.
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#36 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 08 April 2010 - 03:00 PM

Да разбираме ли, че всички кучета са с родословно дърво и развъждането става по правилата на FCI или БРФК?

#37 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 03:04 PM

Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 12:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Дисплазията пречи най-вече при големи натоварвания, много ходене, което е случая при водачите. Преди разплод нашите кучета се проверяват за дисплазия.


Това също не отговаря на истината. Дисплазията пречи при ВСЯКАВИ движения, при това унаследявана на 100%, не лечима, а оперативна намеса е твърде скъпа. Има много такива теми, може да прочетеш. Форумите са пълни с куцащи, слепи и какви ли още не кученца, плод на неправилно развъждане.
Иначе, вярвам всички сме съгласни с благородната цел на фондацията за обучение на кучета водачи на слепи хора! Бих искала някога да съм полезна с нещо. Скоро се върнах от Италия и за няколко дни видях 2 кучета- водачи и много ми се иска тук да ги срещаме все по- често.

#38 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 03:07 PM

Не отбранявам никого. Както вече ви казах решенията на Фондацията не зависят от мен, за да се оправдавам.

Това което се опитвам да направя е да отговарям на въпросите ви.

И аз имам един въпрос: защо след като дейността на развъдниците е толкова възвишена, някои от тях не реши да подари едно ЧИСТОПОРОДНО куче на Училището?

Мислите ли, че ще се развъждат кучета, ако са болни. Това е нелогично. Защо и е на Фондацията да дава пари за отглеждането на кучета, които после ще отпаднат. Помислете и за това.
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#39 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 03:09 PM

Цитат(neofly @ Apr 8 2010, 03:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Да разбираме ли, че всички кучета са с родословно дърво и развъждането става по правилата на FCI или БРФК?


Некомпетентен, ще попитам и ще отговоря, когато имам отговор.
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#40 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 08 April 2010 - 03:09 PM

Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 01:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Първоначалните кучета са от развъдници в Сърбия и Чехия.

Назовете моля тези развъдници. Пораждат се съмнения, че може да са избрани именно тези страни, защото там кученцата са били евтини, развъдени на килограм и без здравни сертификати. Разсейте тези ми съмнения.

След като кучетата ви отпаднат от програмата, кастрирате ли ги, когато ги предавате на новите/старите им собственици?

neofly, добър въпрос!




  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни