Dog.bg Форуми : Очи на четири лапи

Към съдържанието

 
 
 
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Очи на четири лапи Кучета - водачи

#41 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 April 2010 - 03:15 PM

Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 03:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не отбранявам никого. Както вече ви казах решенията на Фондацията не зависят от мен, за да се оправдавам.

Това което се опитвам да направя е да отговарям на въпросите ви.

И аз имам един въпрос: защо след като дейността на развъдниците е толкова възвишена, някои от тях не реши да подари едно ЧИСТОПОРОДНО куче на Училището?

Мислите ли, че ще се развъждат кучета, ако са болни. Това е нелогично. Защо и е на Фондацията да дава пари за отглеждането на кучета, които после ще отпаднат. Помислете и за това.


Че как да не съм го мислила, треперейки преди снимката на моята възпитаничка, умирайки от ужас че ще се окаже с такава степен на дисплазия, която директно ще я бракува, както стана с неколцина от нейните братя? Мислила съм и още как. И точно на този въпрос вие сам отговорихте - бюджет. Бюджета принуждава фондацията да работят с това, което имат под ръка и да търсят възможно най-евтините решение за по-нататъшно развъждане. А, както всеки знае, най-евтиното излиза най-скъпо. Тук не говорим за пари, а за процент бракувани кучета и човешки съдби. Знам за съдбата на повечето от нашата група, мога да ви кажа че голдъни и голдено-подобно от приюта от самото начало спокойно можеха да ни ги взимат в училището за да не се хабят времето, ресурсите и надеждите на приемните семейства, уви.

Това че не вие взимате решенията за скачки ми е ясно.
За това че някой не е подарил чистопородно куче на училището - не съм много сигурна дали не са предлагали. Нищо не пречи да се направи една информационна кампания с молба към развъдници на голдъни и лабрадори за подаряване на такова куче, стига администрацията да го иска. Виждате че клипчета-призиви към приемните семейства действат перфектно.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#42 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 03:38 PM

Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 12:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И аз имам един въпрос: защо след като дейността на развъдниците е толкова възвишена, някои от тях не реши да подари едно ЧИСТОПОРОДНО куче на Училището?


Ами да попитам и аз защо не купихте от български развъдник, а от сръбски?
А и докато всеки си плоди кучето безконтролно, развъдниците няма да могат да работят за това, за което трябва. Нямайки възможност да работят, няма да има и дарени кученца за благородни каузи като тази. А и хора, с които съм говорила смятат, че биха подарили по- скоро на човек, а не на фондация.

Както вече казах, бих искала да съм полезна с нещо, Ако кажете как, насреща съм! Но, пак казвам, смятам, че е добре да се работи с клубовете по порадата и да се контактува с развъдчици. Те познават породите по- добре и биха били полезни (или поне това е моето лично мнение).

Аз съм оптимист и вярвам, че ще дойдат по- добри времена.

Освен дисплазията, другия сериозен проблем е прогресивна ретинална атрофия, която също е наследствена. Как се борите с това? По света вече има ДНК тестове или поне трябва да се иде на преглед при специалист за това.

#43 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 04:06 PM

Не знам от кои точно развъдници са първите кучета. Това което знам е че имаме 4 майки - Вива (от Чехия), Линда и Мия от Сърбия (собственикът на развъдника ги е пазил за майки) и Рая (подарена от развъдник в България).

Furia_S, за кое кучило става въпрос? Предполагам на Вива. Както казах тя е от развъдник в Чехия, а бащата Инграй е с голямо родословие и шампион на нещо си.

Не съм чувал да им се правят ДНК тестове.

Предлагам ако имате някакви конструктивни решения или искате да помогнете да пишете. Няма смисъл от груби изказвания. Както ви казах имам доброто желание да ви отговоря на въпросите, не да се карам с някого. Ако нещо не ви харесва вземете телефоните на администрацията от сайта на фондацията и им се накарайте ab_041.gif !
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#44 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 April 2010 - 04:12 PM

Ma-ti

Цитат
Предлагам ако имате някакви конструктивни решения или искате да помогнете да пишете. Няма смисъл от груби изказвания.


Къде видяхте груби изказвания??? Значи препоръката да не се взимат случайни кучета с цел по-нататъшно социализиране в приемните семейства поради в пъти по-висок процент на евентуален брак по психика и здраве - е грубо изказване?
И таз добра, как го решихте това:-))))

Развъждане на служебни кучета не става със събиране на мъжко и женско от една и съща порода, то ако беше толкова лесно ехеееееееее:-))))
Абсолютно никой не иска да се кара, но развъждането не е това, което повечето хора си го представят, разбирате ли?:-))Напълно доброжелателна съм, просто в интернета това не проличава, не мога все на скоби да го карам, я:-))

С развъждането трябва да се занимават развъдници, специализирани в определена порода. С възпитание и обучение - инструктори. На една организация много рядко й се удава да комбинира и двете:-) Това не е упрек към никого, просто е факт.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#45 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 08 April 2010 - 04:18 PM

Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 04:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не знам от кои точно развъдници са първите кучета. Това което знам е че имаме 4 майки - Вива (от Чехия), Линда и Мия от Сърбия (собственикът на развъдника ги е пазил за майки) и Рая (подарена от развъдник в България).

Едносрични имена...лошо.

Това, което аз се опитвам да ви кажа, е май май не сте започнали с много добре подбрани кучета и затова сега си имате проблеми. За голдън/лабрадор не е нормално да го е страх от силен шум, както споменахте по-напред. АКО са развъдени правилно, от проверени родители. Психиката на ретривърите е стабилна и един от най-големите им плюсове.

А за дисплазията...бива ли в днешно време да отпадат толкова кучета от програмата ви, заради този проблем?
Не отговорихте на въпроса ми за кастрацията?

Правят се ДНК тестове. Да не кажете, че само ви задавам въпроси, ето ви полезна информация:
http://www.optigen.com/
http://labrador.bg/?dir=15.68



#46 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 04:51 PM

По принцип всички кучета, освен майките се кастрират. Но ако са отпаднали преди да постъпят на обучение това остава грижа на новите им стопани. При подаряване на куче се подписва договор, в който е уредено това че ако кучето не се гледа "добре" или се използва за нещо различно от домашен любимец подлежи на отнемане.

Сигурно сте прави относно развъдната програма. Може да е далеч по-сполучлива. Но за в момента това е положението. Ако имате по-задълбочени въпроси относно нея аз не съм компетентен.
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#47 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 April 2010 - 04:55 PM

Остава да се отговори на въпроса - кой развъдчик ще си даде топ кученце от хубаво кучилото, за да бъде използвано за обучение за куче водач, което означава - кастрирано ? Или да им дават брака си ?

И да има такива развъдчици, биха били малък брой, а като дейност - в това обучение отпадат в пъти повече кучета, отколкото в породното развъждане. За да има хората с какво да работят, трябват много кученца, което значи достатъчно на брой кучила, значи развъждане по водещи работни, а не екстериорни качества.

Колко такива развъдници в България знаете ? Които развъждат голдъни по работни качества, а не само по екстериорни ? Колко са кучетата от тази порода, които ходят на лов примерно и са с родословия ? Голдън на лов не съм виждал ...

За ДНК тестовете - те не са задължителни и при породното развъждане, а и ги няма тук. От вас има ли някой, който да е развъдил кучета и да е правил ДНК тестове ? Бих се радвал да науча, ако има, както и мнението му дали би дал кученце от такова кучило за кастриране, дори и като куче - водач на слепи хора ? И защо мислите, че ще го подари заради "каузата" ? Аз примерно не бих подарил кученце, ако имах развъдник за тази порода, ако има и най малкия шанс кучето да е екстериорно добро и да се ползва за разплод в бъдеще - даже и за пари не бих им го продал, за да се кастрира.

Вие бихте ли им подарили цялото си кучило, ако гледате тази порода, влагали сте страст и желание, платили сте за заплождане на мъжкото куче не малко пари и очаквате добри поколения - ще ги подарите ли, за да бъдат кастрирани ?



#48 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 04:57 PM

Dog,защо да не дадат кученца,които имат екстериорни недостатъци,такива излизат в кучилата,нали?
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#49 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 05:05 PM

Моето мнение за развъдниците, при положение че има хиляди бездомни кучета умиращи в мизерия, е ТОВА Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ! Ако ще да ги селектират космонавти или балерини, все едно. Хората си ги купуват и така другите умират заради тях!
Ако зависеше от мен в Учиулището щеше да се работи само с безпородни, социални кучета.

Повече няма да отговарям на въпроси относно развъждане.

Ако иска някой да пита други неща!
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#50 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 05:09 PM

Цитат(Rinusha @ Apr 8 2010, 05:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Dog,защо да не дадат кученца,които имат екстериорни недостатъци,такива излизат в кучилата,нали?


Да дадем тези с ЕКСТЕРИОРНИТЕ НЕДОСТАТЪЦИ на слепите, те и без това няма да ги видят!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#51 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 08 April 2010 - 05:12 PM

Не виждам защо трябва да кученцата да са само от работни линии или само екстериорни. Трябва им златната среда! Голдън на лов...тепърва ще виждаш! md_064.gif Вече има кучета, които се явяват по работни изпитания, но просто нещата се случват бавно тук.

Ако развъдчик не иска да даде топ кученцето си на фондация, винаги може да помогне като разреши мъжки да бъде заплоден с женска от училището. Един от водещите развъдници за лабрадори в Англия сподели, че никога не взима такса за заплождане на такива женски! Ето това е да помогнеш по даден начин, а мисля че за един развъдчик е огромна отплата да види свое производство куче, сред кучетата водачи. Нима един Мултишампион е по-ценен от това?!

За ДНК тестовете питай де, не изкавай така категорична позиция след като не си в породите. В България има изследвани и развъдени кучета с ДНК тестове.





#52 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 05:14 PM

Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 02:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Rinusha @ Apr 8 2010, 05:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Dog,защо да не дадат кученца,които имат екстериорни недостатъци,такива излизат в кучилата,нали?


Да дадем тези с ЕКСТЕРИОРНИТЕ НЕДОСТАТЪЦИ на слепите, те и без това няма да ги видят!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Грешно си ме разбрал
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#53 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 05:18 PM

Казах, че хората по света правят ДНК тестове, за да се борят с тази болест, но е добре поне кучетата да минат на преглед при специалист.
И да, има вече едно (за сега!) куче, което има такъв тест и да, ще се развъжда. Не знам дали те биха дали кученце, но аз бих дала за такава кауза. И не трябва да е точно топ кученце. Нито да е цялото кучило. А дори да е брак (лош пигмент, например), това не значи, че ще е лош водач, но не трябва да се развъжда.
Произведените български кучила не са по- лоши от сръбските. И не необходимо само да се подаряват, както и сръбския развъдник не ги е подарил.
Имам два лабрадора - с родословия, здрави, с всички изследвания, но единия е кастриран. Не виждам нищо лошо в това?!


#54 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 08 April 2010 - 05:19 PM

Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 05:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Rinusha @ Apr 8 2010, 05:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Dog,защо да не дадат кученца,които имат екстериорни недостатъци,такива излизат в кучилата,нали?


Да дадем тези с ЕКСТЕРИОРНИТЕ НЕДОСТАТЪЦИ на слепите, те и без това няма да ги видят!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma-ti, много глупости почнахте да пишете. Не е лошо да четете малко повече и ако нещо не ви е ясно да питате.


#55 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 05:20 PM

Цитат(Rinusha @ Apr 8 2010, 05:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 02:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Rinusha @ Apr 8 2010, 05:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Dog,защо да не дадат кученца,които имат екстериорни недостатъци,такива излизат в кучилата,нали?


Да дадем тези с ЕКСТЕРИОРНИТЕ НЕДОСТАТЪЦИ на слепите, те и без това няма да ги видят!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Грешно си ме разбрал


Слава богу!
Извинявам се!
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#56 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 April 2010 - 05:21 PM

Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 05:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Моето мнение за развъдниците, при положение че има хиляди бездомни кучета умиращи в мизерия, е ТОВА Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ! Ако ще да ги селектират космонавти или балерини, все едно. Хората си ги купуват и така другите умират заради тях!
Ако зависеше от мен в Учиулището щеше да се работи само с безпородни, социални кучета.

Повече няма да отговарям на въпроси относно развъждане.

Ако иска някой да пита други неща!


Това го кажете на жената в Москва с развъдник, която работи с кучетата си като ръководител на канис-терапевти, работещи с аутистчета и даунчета. Кажете й го ако имате очи, а също така на родителите на тези деца, на които тя помогна. Кажете че това, което върши тя е престъпление и трябва да работи с безпородни с неизвестна психика, които в един момент не е ясно дали няма да наранят дете-даунче поради неизвестната си наследственост.
Много тежки обвинения хвърляте и върху хората, които в Москва работят с немски овчарки-водачи и в Израел с техните лабрадори.
Кинолози не напразно са се спряли на определени породи. По вашата логика дай да унищожим всичките породи и вместо породисти, предназначени за определен вид дейност, да адаптираме към лов, охрана, задържане на нарушители безпородни кучета.
Вие вече имате такъв тъжен опит - говоря за Ения - и виждате че цяла година работа и усилия на едно семейство с две прекрасни деца, вложили душата си в това куче, е бил повече от неуспешен.
Извинявайте, но хората и кучета не са играчки.

Дог,
А защо да не се подари една чистопородна майка-производител, като стопанина да си я води по изложби?
А защо едно куче с липсващ зъб, обратна захапка или пречупена опашка - имам предвид някакъв недостатък, който спъва нататъшно развъждане - да не се подари, ако развъдчика е сигурен че кучето е здраво и с прекрасна психика?

Не виждам никаква пречка.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#57 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 05:33 PM

Цитат(Ma-ti @ Apr 8 2010, 03:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ако ще да ги селектират космонавти или балерини, все едно. Хората си ги купуват и така другите умират заради тях!


Тогава фондации като вашата защо търсят определени породи? Защото търсят определени черти, които се намират в определени породи, които развъдчиците пазят и развиват.

Ако бяхме грамотен народ, имахме морал, отговорност, нормални закони и контролиращи и санкциониращи органини, не трябваше да има бездомни животинки(или поне в такъв размер) и хората щяха да си купуват само чистопородни.

Размечтах се...



#58 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 08 April 2010 - 05:48 PM

Даммм - и аз исках да добавя. Някак се обръща призмата. Има толкова много безпородни бездомници не защото развъдниците развъждат породисти, а защото куп хора въдят безпородно и безхаберно, хранят и "гледат" по ъгли, пазари и паркинги...
Все си мисля - идеализъм някакъв ме е налегнал по средата на седмицата ab_041.gif, че при добра комуникация между Фондацията и развъдниците, ще се намерят много варианти за обща дейност, включително и подаряване (или използване) на породисти кучета. Дори ако оставим идеализма и обикновената човещина, която повярвайте, никак не е чужда на развъдчиците, съвместната работа с фондацията може да бъде и реклама - за развъдника, за дейността му, дори за храната или аксесоарите, които ползва... Такъв контакт би бил в пъти (много пъти) по-добър от "вътрешнофондацийно" развъждане.
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#59 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 April 2010 - 06:04 PM

Цитат(Rinusha @ Apr 8 2010, 05:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Dog,защо да не дадат кученца,които имат екстериорни недостатъци,такива излизат в кучилата,нали?


Лично аз мисля, че в случая недостатъците не биха били проблемни, по скоро проблемна е психиката, но не съм специалист и не мога да кажа. Мнението ми бе, че развъдниците имат други задачи, тяхното виждане е друго, самата настройка като цел в развъждането е друга и тя не се препокрива с целите на това развъждане, за това няма как те двете да бъдат едно.

Другия вариант би бил по полезен и за двете страни, който сте дали като възможност - тясна работа между експерт кинолози и хора от фондацията, определяне на търсените качества за малките, от там - търсене на препотентен мъжки и подходящи за целта женски. Тук точно развъдчиците, клуб по порода могат да бъдат полезни - това, което е написала danny.

Furia_S, аз също не виждам проблем, ако има екстериорни недостатъци едно такова куче. Според мен е по важна психиката, но както написах - това си е лично мое мнение на човек без опит, само като страничен наблюдател.

Но дамата явно има афинитет към породното развъждане като такова, така че няма смисъл ... щом като смята, че е по добре бездомни, за какво им са голдъни ? Вместо да се замисли, че именно за това се ползва голдън, защото при тях процента успеваемост е най голям, а не безпородни кучета - за това са породите, които използвате, но така и не се научавате да ги уважавате, за съжаление.

#60 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 April 2010 - 06:10 PM

Цитат(Waikikii @ Apr 8 2010, 05:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
За ДНК тестовете питай де, не изкавай така категорична позиция след като не си в породите. В България има изследвани и развъдени кучета с ДНК тестове.


В кой развъден правилник на кой български клуб ДНК тестовете са задължителни ?
Къде в България се правят такива тестове ?

За кучила зная, но тестовете бяха направени навън, а не тук. И понеже съм питал лекари наскоро и са ми казали, че в България не се правят, за това тепърва ще ходя в съседна държава да правя изследвания, за това ми е интересно - къде в България се правят ДНК тестове ?

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни