Dog.bg Форуми : Очи на четири лапи

Към съдържанието

 
 
 
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Очи на четири лапи Кучета - водачи

#1 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 04 April 2010 - 03:29 PM

Извинете че пише може би не по темата, но какво означава това, че във "фондация за обучение на кучета водачи /незнам дали сте запознати, но условията на които са подложени не са никак добри!/". Аз преди време се обаждах на "Очи на четири лапи" - там ми обясниха, че кученцата трябва да живеят в дома, а не наддвор, за да свикнат с хората и за живота си след това - когато ще бъдат извеждани от слепите си стопани. А иначе голдънчето е прекрасно куче - дано си намери наистина добри стопани, то ги заслужава!

#2 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 05 April 2010 - 10:37 AM

Здравейте!

Успех в задомяването на кученцето.

Съжалявам, че спамя темата, но аз работя във Фондация "Очи на четири лапи", други хора от форума са приемни семейства и намирам изказването ви за Училището за кучета-водачи обидно и неправилно. Като пишете критики напишете какви са те, какво не ви е харесало, а не така с недомлъвки. Мисля, че нямате представа колко хора дават живота си и всичко от себе си за да помагат на слепите хора. А кучетата живеят при прекрасни условия и ви го казвам от непосредствен опит, защото аз съм от хората които се грижат за тях. Имате ли представа на колко кученца като това Фондацията е помогнала като го е направила куче водач или ако е отпаднало му е намерила дом? Имате ли представа колко грижи получават кучетата, колко пъти се разхождат, колко пъти им се чисти?

Всеки има различни критерии за добро гледане и добри грижи и вие имате право да не харесвате "нещо", но като пишете така без конкретни неща обезсмисляте труда на много хора и проваляте всичко, което правят като създавате лошо впечатление за Фондацията.

Моля напишете какви са ви оплакванията, защото не може така да пишете нещо отрицателно за някого просто така в скоби и после да отговаряте само с лични съобщения. Като сте го написали трябва всички да знаят за какво става въпрос.


User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#3 Потребителят е офлайн   S.Petrov Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 725
  • Регистрация: 12-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2010 - 10:18 PM

Искам да се присъединя към мнението на Ma-ti, понеже сме приемни стопани на куче от "Очи на четири лапи" и познавам добре хората от фондацията и условията при които се гледат кучетата! Не зная защо сте останали с такова убеждение и в никакъв случай не искам да оспорвам личното ви мнение... но зная следното - във фондацията работят хора с прекрасно отношение към животните, за кучетата се осигурява храна от доста висок клас и са им осигурени първокласни медицински грижи.

Колкото до Гриф, наистина е прекрасно куче и искрено се надявам да намери също толкова прекрасни стопани wub.gif Чест ви прави, че сте протегнали ръка на момчето rc_036.gif
User's Signature

Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните"

Махатма Ганди

#4 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 April 2010 - 10:31 PM

Гриф наистина е чудесен, пожелавам му късмет!

А относно кучетата водачи предполагам, че докато ги обучават полагат добри грижи за тях, но не знам доколко едно куче би било щастливо и добре гледано със стопанин незрящ, ако при този човек не живеят други хора или дори да живеят, не обичат много животните.

Винаги съм била против използването на животните от хората за каквито и да е било цели, но светът ни е такъв.

И за да съм откровена докрай, ако естествената среда на кучетата беше гората, никога нямаше да си взема такова в къщи, но гората е за вълците, а мястото на кучетата е при хората и за мое съжаление в голяма част от случаите експлоатирани - използвани за пазачи, печелене на пари, граничарски кучета, овчарски и какво ли още не. Поне да можехме да им се отбагодаряваме подобаващо :(
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#5 Потребителят е офлайн   vikiangelova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 01-August 09
  • Gender:Female
  • Location:гр.София

Публикувано: 07 April 2010 - 11:54 AM

Страхотно куче wub.gif
Малко не съм склонна да се съглася с това да не се дават кучета на незрящи.Да не дава Господ да се случи на някой да ослепее.Тези хора са достатъчно отритнати и необлагодетелствани от обществото и не виждам причина да им се отнеме правото да имат един верен приятел до себе си.От всички предавания,които съм изгледала на тази тема съм останала с убеждението,че се получава една чудесна симбиоза между човек и куче.Много по-добра връзка,отколкото от "нормални" такива двойки.

#6 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 07 April 2010 - 12:11 PM

Пожелавам успех на момчето.

Моето лично мнение е, че за някой от породите най-голямото удоволстиве е именно да служат на човека. То си им личини на животинките, как те гледат и потрепвайки очакват да им зададеш някаква команда, а когато го направиш са най-щастливите животни на света. В морската градина във Варна идваше един незрящ човек с лабрадорка, по нищо не излгеждаше да е нещастна, човека си я освобождаваше от повода да си поиграе с другите кученца, според мен това, което правите във вашата организация е страхотно. Дай боже повеече такива организации и не само за незрящо, но и за инвалиди.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 April 2010 - 12:49 PM

Цитат(lizka @ Apr 7 2010, 12:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Моето лично мнение е, че за някой от породите най-голямото удоволстиве е именно да служат на човека.


Напълно подкрепям. Дали ще са водачи, дали овчари, граничари, ловджии, пазачи (но не тези селските - на синджира, а истински), много породи кучета са щастливи да работят. Аз пък познавам един санбернар (мъжки!!!), порода, която изключително трудно се поддава на дресура - беше лигльо и хулиган. Но сам си беше поставил мисия - пазеше бебето. Бебето вече е на 12 години, но санбернара досега започва лекичко да ръмжи, ако непознат се приближи до него. Неотлъчен и всеотдаен пазител се оказа на детето на стопаните си.

#8 Потребителят е офлайн   sarka_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 174
  • Регистрация: 05-November 09
  • Gender:Not Telling
  • Location:Бургас

Публикувано: 07 April 2010 - 12:54 PM

Породата Златен ретривър, са кучета които търсят човешкото присъствие. Те небиха могли да живеят затворени в клетка или да общуват само с кучета. Те са благодарни когато изпълнят команда подадена от човек. Толкова са добрички, уравновесени като характер, дори се стремят да не ти се натрапват с с присъствието си. Едни прекрасни приятели са. Не лаят безпричинно.
Ако някой иска да има истински безрезервен приятел - това е кучето голдън ретривър. Златни душици.
Дано Гриф скоро намери истинските си стопани, тези които ще го обичат, ще му се радват, ще ходят на разходки и ще бяга безгрижно по тревичката с развети голдънски уши.


#9 Потребителят е офлайн   marti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 30-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 April 2010 - 04:02 PM

Здравейте, Гриф е чудесен младеж, дано бързо си намери нов дом в който да го обичат и да живее щастливо ab_041.gif ae_085.gif

Аз самата имам Голдън Ретривър.

Моето мнение за конкретното куче е че е по-добре да да си намери добри стопани.
/ не е ли малко голям за очи на 4 лапи аз знам че кученцата се обучават от малки и след като навършат 1година, следва по специално обучение /
Ако не става за куче водач какво следва?
Кой следи как се грижат за тях, след като са дадени за водачи?
След като работят определено време мисля че беше до 7 години, кучето трябва да се пенсионира, какво става тогава и организацията поема ли отговорност да им намери стопани ?


#10 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 April 2010 - 04:03 PM

Просто ми е омръзнало всичко да се използва, експлоатира, унищожава в името на човека.

Зоологически градини, в които животните се държат в клетки или тесни заграждения, за да можем да заведем децата си да се порадват на животните. Каква радост, боже, величествени животни, сломени зад клетките. На какво се учат децата по този начин?

Дресури на животни в цирка, да се възхитим на умението на дресьора - каква наслада да изпитам, като си представя как е постигнато това, как живее животинката извън представленията?

Птички в клетки, хамстери, порчета, рибки в аквариуми - каква радост може да изпитва човек, каква любов към животните, затваряйки ги по този начин?

Лов за развлечение - те иначе полагали грижи за дивеча. Що за безумие е да се убиват животни заради трофеи, заради ниското самочувствие на ловците?

Деликатеси в изтънчени ресторанти, събиране на охлюви, миди, за да се сварят живи, сякаш човек ще умре от глад, ако не яде такава храна.

Да не продължавам по-нататък.

Ако незрящ човек има нужда от приятелче, ако го иска заради самото куче, да споделя ежедневието си с него, да се чувства полезен заради него, нямам нищо против. Но иначе ми се струва натрапено и пак звучи като използване. Съжалявам, никакви аргументи не могат да ме убедят, че това е чудесно.

Наистина ми е омръзнало всичко да е в служба на човека, а той да няма съзнанието на добър стопанин.

Съжалявам за разводняването на темата, наистина пожелавам най-доброто за Гриф.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 07 April 2010 - 06:13 PM

Съжалявам, че темата се отклони, но като се е почнало.

Абсолютно съм съгласен с Wind. Стремежът на човек да контролира и доминира всичко вече взима размери на НЕНОРМАЛНОСТ. Не мога да кажа как точно кученцата възприемат службата си, но ми се иска да вярвам, че за тях това е игра. Мога да споделя непосредствените си наблюдения. Много от слепите хора идват често в Училището да пуснат кучетата си да поиграят с другите. Нямате си на представа какво плакане и скимтене настава, ако човекът им е влязъл вътре за известно време и не го виждат. Не ги интересуват нито другите кучета, нито нищо. Според мен в случая с кучетата-водачи става въпрос преди всичко за приятелство, взаимна любов и симбиоза. Както е озаглавен един филм по темата "Love leads the way"!
За слепите хора кучетата на първо място са приятели. Никога няма да забравя колко щастлив беше един от незрящите хора, който живее сам и това което ми разказа за това как Бари е променил изцяло живота му. А и не само той, промяната е при всички незрящи.

Относно това способни ли са слепите хора да се грижат за куче. Всеки сляп човек преминава триседмично обучение, по време на което се научава на абсолютно всичко за грижите за кучето, освен това как да се разбират взаимно при воденето. Забелязъл съм, че синхронът им и взаимното познанство на слепия човек и кучето стига до там, че слепия човек забелязва, ако нещо не е наред с кучето, дори когато зрящия инструктор не е забелязал проблем.

Слепите хора се подбират и преминават изпити преди кучето да им се предаде. Кучето остава собственост на Фондацията. Извършва се постоянен мониторинг на слепите хора как работят с кучето и как се отнасят с него. В някой от случаите без те да подозират, че са наблюдавани. След като кучето се пенсионира при желание на слепия човек то остава при него като домашен любимец. Ако той не може да се грижи за него или не желае (, което според мен няма да се случи никога) Фондацията намира семейство доброволци, което да се грижи за кученцето. Подобно на приемните семейства, които се грижат за малките кученца.

Има ИЗПОЛЗВАНЕ в известен смисъл, но то е също толкова колкото при всеки "собственик" на домашен любимец.

Според мен хората, които си КУПУВАТ куче от зоомагазин и после идва момент, в който вече не могат да се грижат за него, трябва да са благодарни на Фондация като "Очи на 4 лапи". Защото те дават на кучетата една прекрасна алтернатива и помагат и на самите стопани да намерят дом за ТЯХНОТО куче. Много са примерите на подарени кучета, които в момента се радват на прекрасни грижи (Артът, Хънтър, Сахара, Арис и други). А хората, които са ги подарили и слепите хора при които са в момента потдържат връзка и стват приятели!

Всеки човек сам трябва да си прецени всичко: дали да яде месо, дали да ходи на цирк, дали да купува животни, дали да ходи на лов и т.н.

Дано са повече тези. които избират да не правят тези неща!
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#12 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 April 2010 - 07:57 AM

Така нещата звучат по-различно, признавам.

В такъв случай защо ограничението е до породисти? Мисля, че много от безпородните биха вършили същата работа, а така ще се помага освен на хората, и на животинки в нужда. Едно породисто куче по-лесно би намерило стопани, докато за безпородните не е толкова лесно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#13 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 09:12 AM

По принцип в школите за обучение на кучета за всякакви дейности се търси подходящ тип нервна система и набор от физически данни, които да отговарят на вида дейност, която ще извършва кучето в последствие. Както е написано по горе, голдъните са много уравновесени кучета, търсят човешка близост, интелигентни са, подходящи са по размер и не се разсейват лесно. Това ги прави идеални като порода за помощници на човек в ежедневната дейност. Затова и се работи предимно с тях като кучета-водачи на слепи. Не че не може и друго куче да стане куче-водач, но обучението е дълго и много кучета все пак се оказват негодни. Затова се предпочита да се започне с животни, които все пак по презумпция биха били подходящи.

#14 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 09:32 AM

Цитат(wind @ Apr 8 2010, 05:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Така нещата звучат по-различно, признавам.

В такъв случай защо ограничението е до породисти? Мисля, че много от безпородните биха вършили същата работа, а така ще се помага освен на хората, и на животинки в нужда. Едно породисто куче по-лесно би намерило стопани, докато за безпородните не е толкова лесно.


Чистопородни се търсят, защото няколко породи изключително лесно и бързо се поддават на обучение, като ретривърите (от всички най- често се ползват голдън ретривър и лабрадор ретривър) и немските овчарки. Ретривърите са селектирани да са в помощ, основно за апорт на отстреляни диви патици, а в последствие са използвали техният интелект и в помощ на инвалиди, слепи и стари хора, "пет- терапия". Те носят типичните за породата белези - характерният темперамент, желание да се учат, липса на страх, отсъствие на агресия и т.н. и за това са предпочитани. Това са кучета с мисия и се чувстват щастливи, когато са полезни. ab_041.gif
Факт е, обаче, че ако някой има възможност, нужното време и търпение, това се случва и с безпородни или такива с недоказан произход. Може би отнема повече време и за това се предпочитат чистопородните (и от тях не всички стават и успешно преминават изпитите).
Успех на Гриф!

#15 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 10:26 AM

Много изчерпателно са отговорили хората преди мен, но да добавя и аз нещо.

Една от основните причиние е височината на кучето. Голдъните и лабрадорите имат подходящата височина така, че когато им се сложи твърдият повод да може човекът да стой прав, а не да се навежда. Но най-основното си е липсата на каквато и да било агресия в тези породи. Също така лесната им приспособимост и бързото свикване с новите хора.

Относно "използването" на бездомни кучета, това е моята мечта ab_041.gif !!!

Когато Училището е започвало да функционира първо са отишли да търсят подходящи кучета в Сеславци. За съжаление нито едно не е преминало психологическите тестове, мисля че няма смисъл да ви обяснявам защо.

Предната година Училището прие бездомно кученце намерено от добри хора. Кръстихме го Ения. Беше настанено в приемно семейство и после постъпи на обучение в Училището. За съжаление отпадна, но му намериха дом като домашен любимец.

Основната пречка да не се вземат кученца без порада е че не се знае нищо за произхода им. Това прави трудно преценката дали ще са подходящи и най-основното дали няма да имат ДИСПЛАЗИЯ. Това е болест на ставите недопустима за куче-водач. Ръководството на Фондацията смята, че приема на кучета без да се знае нещо за произхода им е много рисковано и в крайна сметка финансово нерентабилно.

Училището за кучета-водачи е предвидено да се разшири до център за обучение на всякакъв вид кучета помощници - на инвалиди, на глухи хора, на хора с епилепсия. При тази помощ много от изискванията кучето да е лабрадор или голдън отпадат и поне доколкото аз съм си говорил с Албена Алексиева (председателката на Фондацията) тя ми е казвала, че в тези случай ще се направи опит да се "използват" бездомни кучета, естествено достатъчно социализирани.

Понеже твърде много наспамихме темата мисля, че ще е по-добре да помоля МОД да премести коментарите относно Фондация "Очи на четири лапи" в друга тема, където прецени тя. Това би отговаряло и на самия подфорум Без дом, защото Училището приема голдъни и лабрадори от стопани, които не могат повече да се грижат за тях. Там ще може да всички да питат всичко, което ги интересува и относно кучетата-водачи. Ще се постаря да отговорям на въпросите, а на които не мога ще питам по-компетентните хора в Училището и ще пиша.

User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#16 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 April 2010 - 12:21 PM

Точно заради диспалзията и нуждата от определени данни (психика, физика), които зависят до голяма степен от наследствеността - се учудвам, че се приемат подарени кучета за обучение. Повечето от тях са с абсолютно неизвестен произход. Това не е ли загуба на ресурс, време, пари?

п.п. Всъщност колко обучени, работещи кучета има в момента?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#17 Потребителят е офлайн   S.Petrov Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 725
  • Регистрация: 12-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 12:29 PM

Цитат(bushkata @ Apr 8 2010, 12:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
п.п. Всъщност колко обучени, работещи кучета има в момента?


22 ако не се лъжа

http://www.e4p-bg.com/
User's Signature

Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните"

Махатма Ганди

#18 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 01:02 PM

Много време мислих дали да се включа в темата,но реших.Точно преди да се появи тази фондация се бях замислила защо в Б-я няма подобно училище и какво може да се направи по въпроса.Радостта ми беше голяма,когато разбрах за съществуването й.В самото начало организираха концерт в зала 1 на НДК,още бяха съвсем млада фондация с липса на доброволци.Трябваха им 22 човека да седят на всеки вход на залата.Свързах се с г-жа Алексиева,срещнахме се и й казах,че мога да намеря повече от половината необходими доброволци въпреки краткия срок.Когато й се обадих след ден да кажа точния брой на събраните от мен доброволци(15 човека),тя много ми благодари,обясни ми каква голяма помощ е за фондацията и т.н. и остана да ми се обади за подробности.Е,не се обади,а аз се почувствах гадно пред хората,които бях организирала и които бяха променили ангажиментите си за да помогнат.Разочаровах се и се отдръпнах.Следващите години се случваше така,че присъствах понякога на обучението на малките бебета в общо послушание и получавах информация как вървят нещата.Тази информация обаче ме изумяваше от време на време.Първото,което ме впечатли беше идеята,кучетата,които са отпаднали от програмата,защото не са покрили изискванията,да се използват за разплод - дали ще предадат подходящите гени според вас?Спред мен - вероятността е малка.Второто,което ми направи впечатление,че от програмата отпадаха кучета със зрдавословни проблеми,които не са сериозни и не пречат и са лечими..Трето - на ман ми отказаха да бъда приемно семейство,само защото имам собствено куче,без да са видяли това куче как е обучено и какви са постиженията му.И не на последно място - когато се търсеха хора,които да бъдат изпратени в Германия,за да се обучат за треньори,единственото условие беше да знаят немски ud_009.gif Нима това е най-важното за един бъдещ треньор?Признавам си,че спрях да се интересувам повече,не знам какво се случи с двамата изпратени в Германия,завършиха ли курса,те ли обучават сега кучетата.Много се надявам нещата да са се променили за цялото това време и желая успех на всички работещи със сърце и от сърце ae_085.gif
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#19 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 April 2010 - 01:11 PM

И на мен ми направи впечатление следното, виждам, че и в горния пост е засегнато.

Цитат
След като отпадна от обучителната програма за кучета-водачи тя се нагърби с не леката задача да бъде майка на бъдещи водачи. През Април 2008 г. ни дари с 11 чудесни бебета. Нейн дом през периодите, когато не е майка е домът на Главната гледачка на Училището, Димка.


Има ли смисъл да се развъждат още кучета, като знаем колко бездомни има в Б-я? Ако от тези 11 бебета отпаднат дори 4 и те се задомят, това означава, че теоретично на 4 бездомни кученца се отнема шанса да си намерят стопани.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 01:15 PM

Цитат(wind @ Apr 8 2010, 11:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>
И на мен ми направи впечатление следното, виждам, че и в горния пост е засегнато.

Цитат
След като отпадна от обучителната програма за кучета-водачи тя се нагърби с не леката задача да бъде майка на бъдещи водачи. През Април 2008 г. ни дари с 11 чудесни бебета. Нейн дом през периодите, когато не е майка е домът на Главната гледачка на Училището, Димка.


Има ли смисъл да се развъждат още кучета, като знаем колко бездомни има в Б-я? Ако от тези 11 бебета отпаднат дори 4 и те се задомят, това означава, че теоретично на 4 бездомни кученца се отнема шанса да си намерят стопани.

За момента не могат да използват безпородни - О.К.,трябват им голдани и лабрадори - О.К.,но да развъждат кучета,които са доказали,че нямат необходимите качества ми се струва нелепо,не знам.А,че винаги ще има опаднали,няма начин
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни