Dog.bg Форуми : Изложби в Гиор, Унгария - 10-11.04.2010

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изложби в Гиор, Унгария - 10-11.04.2010

#21 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 24 April 2010 - 08:15 PM

а ти в нещо сигурна ли си? за какво е цялото това нещо? изложбата в Румъния е заявена със 4 съдии, тоест има 150-200 записани котки. по същото време има две изложби в европа със заявени със по 7-9 съдии. какво спорим изобщо? ти лично с твойте котки на коя изложба последно отиде?

#22 Потребителят е офлайн   agnila Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 21-July 09

Публикувано: 24 April 2010 - 09:57 PM

Ако, не Ви е сложно, предпочитам, до сме на "ВИЕ", ако образованието Ви позволявя. Предварително, Ви благодаря.
Много Ви моля, не пишете за нещата, за които Вие сте на "ВИЕ" - не на "ТИ" , и за изложбите, в коите не участвахте и предполагам, че няма да участвате в скоро време. Поздрави, Галина. :re_037:

#23 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 24 April 2010 - 10:14 PM

Г-жо Дудко, винаги ли отговаряте на въпроса с въпрос? Коя изложба ще посетя аз скоро не знам как е възможно да е известно на Вас, преди да е известно на мен. Но това, че последните няколко години Вие не сте посетили нито една изложба, независимо малка или голяма, е определено видимо. Но неясно защо продължавате да се изказвате по тези далечни на Вас теми.

ПС: пиша този последен пост към Вас на "Вие", защото образованието ми позволява да пиша грамотно на български. А не защото изпитвам каквото и да е уважение към Вас.

#24 Потребителят е офлайн   agnila Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 21-July 09

Публикувано: 25 April 2010 - 12:08 AM

Показване на мнениетоmanus, в 24 April 2010 - 10:19 PM, написа:

Г-жо Дудко, винаги ли отговаряте на въпроса с въпрос? Коя изложба ще посетя аз скоро не знам как е възможно да е известно на Вас, преди да е известно на мен. Но това, че последните няколко години Вие не сте посетили нито една изложба, независимо малка или голяма, е определено видимо. Но неясно защо продължавате да се изказвате по тези далечни на Вас теми.

ПС: пиша този последен пост към Вас на "Вие", защото образованието ми позволява да пиша грамотно на български. А не защото изпитвам каквото и да е уважение към Вас.


За мое дълбоко съжеление, дори на своя роден език, не можете, да пишете грамотно (със въпрос),(не зависимо), (със по 7-9 съдии), за което искренно съжалявам...
Случайно, да не сте участвали във "ВЕЛИКАТА" Пловдивската Изложбата, и от там настроенито е :eg_033:





















А на CFA изложба, да отидете, слабичко, а....?
Поздрави, CALISTRO CATTEREY, GALYNA DUDKO. www.calistrocattery.com

#25 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 25 April 2010 - 12:33 AM

Пише се правилно "с въпрос", а не "със въпрос". И "независимо", а не "не зависимо". Има речници, ползвайте ги.


Продължавам да недоумявам вълнението Ви от моите настроения. Както и да гадая отговора на въпроса си.


Живот и здраве сигурно един ден и на ЦФА изложба ще отида. Всичко с времето си. А Вие, г-жо Дудко?

#26 Потребителят е офлайн   agnila Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 21-July 09

Публикувано: 25 April 2010 - 02:24 AM

Показване на мнениетоmanus, в 25 April 2010 - 12:38 AM, написа:

Пише се правилно "с въпрос", а не "със въпрос". И "независимо", а не "не зависимо". Има речници, ползвайте ги.


Продължавам да недоумявам вълнението Ви от моите настроения. Както и да гадая отговора на въпроса си.


Живот и здраве сигурно един ден и на ЦФА изложба ще отида. Всичко с времето си. А Вие, г-жо Дудко?


А аз продължавам, да проумявям Вашите тъпите и простите отговори, на които, обаче, даже не били зададени въпроси. Имате цяла нощ... Мъчете си... :wub:

#27 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 25 April 2010 - 08:32 AM

Нямам развъдник, ходя по изложби като почитател на котешкия род.
Виждала съм котката на Манус, а и котките calistrocattery. M-me Дудко, котките на развъдника не са нищо особено. Ако се напише името calistrocattery в Гугъл ще се видят всички безкрайни безплатни сайтове за продажба на котки, с мъка открих кое е сайтът на развъдника и че не е обновяван една година, нищо от снимките и опциите не се отваря.
Престанете да се заяждате с този, който ви отговаря. Не заслужавате особено внимание, учтиво обръщение също. Според етикета на българския език обръщението Вие е свързано с уважение.
Не разбирам защо сте се засегнали лично от Букурещката изложба, не сте румънка, а и какво от това, всеки има право на собствено мнение.
И както обикновено в последно време нямаше да взема отношение към тема или пост, ако не не забелязах явен опит за безсмислено заяждане.
Нямаше да се случи ако форумът беше активен и имаше модератор.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#28 Потребителят е офлайн   Ofika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 394
  • Регистрация: 30-December 05

Публикувано: 25 April 2010 - 02:39 PM

Показване на мнениетоpapyy, в 25 April 2010 - 06:37 AM, написа:

Нямаше да се случи ако форумът беше активен и имаше модератор.

Не си права pappy, модератор има и той реагира много бързо, ако информацията, лично на него, не му харесва. Затова не се учудвам, че досега не се е намесил. Явно той е от "достойните хора", който намира това поведение и грубо заяждане за проява на добър вкус.

Поздравявам Цвети за успеха на Шейха и й благодаря за снимките и информацията за изложбата.
User's Signature

New concept in the dog world http://www.doginfo.info

#29 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2010 - 03:20 PM

А най важното ,поздравявам Цвети и нейния красив синия красавец,поздравявам те Цвети и за твоя кураж , така и само напред!:rc_036::rc_036::rc_036:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#30 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 25 April 2010 - 10:16 PM

Скъпи мои pappy и Ofika, за времето през което съм модератор изключително рядко съм трил нечий пост, и то само ако е в пряк разрез с правилата на форума. Всеки има право да изрази мнение и отношение по определен въпрос или във връзка с участник във форума. Дали ми харесва поведението на едни или друг си е изцяло моя работи и вас изобщо не ви вълнува. Очевидно е, че изключително много ви дразни това, че аз и Йона сме модератори, но какво да се прави, невинаги нещата се нареждат, както на нас ни харесват. Когато вие прекрачвате добрия тон и се заяждате, за вас е ок, но ако друг го направи по ваш адрес, вдигате олелия до небесата и веднага поставяте под въпрос модерирането. Също така когато преди известно време се изляха тонове мръсотия по мен, Мартин и Йона, как така вие нищичко не казахте.... Очевидно това, което се пишеше тогава, на вас ви харесваше. За съжаление това невинаги е така. Може би беше добре да постнете по някоя и друга критика относно "вашия" форум, където модераторът коли и беси, заключва теми, пълни с обвинения, без да даде право на обвинения да се защити. Така че изобщо не ми се правете на моралистки, защото от такива като вас чак ми се гади. Конюнктурните и подли хорица винаги са едни и същи, независимо с какви претенции са!
И ви съветвам да не се хабите и да започате да ми се пенявите, защото - честно да ви кажа - хич не ме вълнува какво мислите по въпроса. Влезте си във форума, прочетете внимателно заядливите постове там, направете коментари и забележки, както бихте ги направили, ако бяха постнати тук и по адрес на някой от "вашите", и тогава заповядайте да правите коментари по постове на участници в този форум. И не се притеснявайте, че ще ви изключат от федерацията, няма опасност, там хората са отворени към критика и я приемат конструктивно, нали знаете?!
Останете си със здраве!
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 25 April 2010 - 10:46 PM

Г-н Модератор, моите почитания! Радвам се да Ви видя активен.
За моя радост нямам форум, член съм на доста, но никъде не съм нито собственик, нито дори особено активен потребител. За съжаление все още поработвам и това отнема цялото ми време, освен когато пътешествам и правя снимки. Не разбирам за какво говорите, но явно ми е убягнало.
Заяждам се единствено с темите, в които се пропагандира върховенството на кучеотглеждането като върховна добродетел и кучеблагоденствието като основна цел на човешкото съществувание. За мен си остава все пак най-милото и скъпоценно нещо човешкото дете и изобщо хората, дори тези, с които се дърлям. След това се нареждат котките - всички котки, моето лично куче, тигрите, рисовете и останалите котешки представители и конете!.
Ако Ви се сторило, че има нещо не особено почтително в моя пост за Вас и останалите модератори - г-жа Алекян и г-н Попов, то сте в грешка.
Но за съжаление може би има нещо, което ме опечалява. Това е идеята на подфорум "Без дом" да пренареди листата на форумите. Искането е да заемат мястото на форум Котки по някакви техни съображения. Когато прочетох това то силно ме опечали, но си помислих, че има известна доза истина в това. Когато се откри форум Дог.бг, то форумът за котки беше много активен, участниците ентусиазирани и имаше голямо оживление. Сега обществото на любителите на котки се разпръсна и се загубиха позициите ни. Защото това са позиции на всички нас. На нашето общество на любителите на котки. На Нейно Величество Котката! Не на този или онзи развъдник.
За съжаление подфорум Породи котки щях да кажа, че е замрял, ако не беше Wendy,svetamops и tefnut като развъдчици. Ние останалите сме собственици на повече или по-малко чистопородни котки и направо безпородни. Имаме нужда да четем мнения на специалисти, да гледаме вашите красиви котки и да се чувстваме съпричастни към вашата радост от постиженията.
Поздрави и лека нощ
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#32 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 25 April 2010 - 11:31 PM

Радвам се, че не сте забелязвали моето присъствие, което показва, че не съм се намесвал така, че то да е очевидно. Липсата на постове от моя страна е вече друг въпрос, както Вие отбелязахте за себе си, така и аз мога да кажа, че имам известни ангажименти, които не ми позволяват да дебна всичко, което се публикува тук. Това не ми пречи винаги да реагирам, когато някой докладва за проблем ако това е проблем и според мен.
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2010 - 08:45 AM

Големи страсти са се размихрили докато сме били на малката изложба в Румъния, традициите явно не са се променили, сега трябва да очакваме и коментарите!
Манус, преди да пишеш кои изложби са малки е хубаво да си направиш справка колко котки са заявени за участие. На фона на това, което се случва в нашите географски котешки ширини мисля, че румънската изложба е най-голямата в региона. Бяха записани 176 котки по каталог и имаше допълнение с 14-15 котки, така че котките бяха около 190, а съдиите 5. За информация само котките от 3-та група бяха 90 - с няколко повече от присъствощите на изложбата в Пловдив - просто кратко лирическо отклонение и спирам до тук, защото това не е свързано с темата за изложбата в Гиор.
Позволявам си да напиша това, защото знам, че на някои се отказваше за изложбата в България.
Офика, навярно много те е подразнило написаното за "достойните хора". Знаеш ли, много е трудно да се разбереш с хора, на които оказваш съдействие и помагаш, а те ти серат на главата, това имах предвид, а не нещо друго, но явно по български - винаги под вола се търси теле.
Относно това колко е активен форумът и кой колко пише, аз имам свое обяснение, просто той вече е достатъчно стар и хората пишат тогава, когато имат какво да кажат, останалото е запълване на свободното време, ако имаш такова.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#34 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 26 April 2010 - 09:19 AM

Фантик, много по интересно щеше да ми бъде да напишеш в темата за изложбата в Румъния резултатите. много добре ми е известно, колко е малка изложбата в България. не мисля че това е въпросът тук. аз не разбрах и защо някой така се засегна от определението което съм ползвал, още повече че аз казах "не толкова голяма", а не малка... но това е друга тема. осъзнавам, че изложбата е вероятно най близката до нас. аз също съм ходил, надявам се на следващата отново да отида. но че 200 котки не мога да нарека голяма изложба е факт. обясних защо. очевидно съм познал и броят на записаните котки. изобщо както каза Фантик "големи страсти", ама не разбрах за к`во.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни