Dog.bg Форуми : стопани се отказват от кучето си

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

стопани се отказват от кучето си размисли по темата

#1 Потребителят е офлайн   Juleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 02-June 07
  • Location:Видин

Публикувано: 05 April 2010 - 10:08 PM

Изумена съм как след 1г. и 4 месеца може някой да зареже член на семейството си...

Тази тема е създадена от отделени от други теми постове.
мод


#2 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 April 2010 - 10:23 PM

Не си влизала май наскоро по сайтове за обяви... подаряват се доста кучета на по 1-2-5 години, нямали били вече възможност да ги гледат.
eg_033.gif
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 05 April 2010 - 10:46 PM

Цитат(Juleto @ Apr 5 2010, 09:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Изумена съм как след 1г. и 4 месеца може някой да зареже член на семейството си...


Отговор:Защото животниките никога не са "влизали" в семействата като част от тях!Те са били просто една хубава играчка за детето,да се похвалят на съседите...и всякакви подобни... zz_020.gif eg_033.gif

User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#4 Потребителят е офлайн   ondro Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-April 10

Публикувано: 12 April 2010 - 08:45 PM

Здравейте,
наистина не е лесно да се прочетат тези редове, особено когато се отнася и за Алена и за Ава. Ако не се лъжа на едно от момичетата се търси трето поред семейство. Става ми някак болно като гледам как хората бягат от отговорност.

С риск да си навлека гнева на модераторите на форума ще си позволя да кажа, че това показва само едно - тестовете, на които подлагате евентуалните бъдещи 'родители' явно не сработва успешно. Познавам кученцата (здравей Наде) и мога да кажа само хубави думи за тях - просто са прекрасни, да си живи и здрави. Имах много силно желание да си взема шар-пей и след няколкото интервюта се насочих към неклубно ведно с всичките му кожни, очни и други типични проблеми за неклубните бръчки. Тези дни ще стане на една годинка и много се обичаме. Тоя атопичен дерматит не можем да го излекуваме вече толкова много месеци с д-р Борисов, но това в нито един момент няма да ме накара да оставя животинката на произвола на съдбата!
Понякога се опитвам да се поставя на мястото на стопаните на майката и донякъде ги разбирам за това, че се съмняват до последно и за всичко и искат най-доброто, естесвено. Но в никакъв случай недейте да смятате, че когато човек е готов да даде не малко пари ще означава че ще бъде грижовен и мил стопанин. Вероятно това и трябва да е поуката от цялата ситуация. Високите изисквания не винаги обещават добри грижи, нещо повече - според мен дискриминират голяма част от съвестните стопани.

Този пост в никакъв случай не следва да се приема като опит да се дискредитира по какъвто и да е начин стопаните на едно или друго кучило. Сърдечно желая бързо намиране на нови стопани и на двете красавици.

Също така искам да кажа, че няма да влизам в повече полемики и коментари по въпроса. Просто това е моето мнение и го споделям с вас. От много време чета форума и се регистрирах току що само за да си дам мнението.

Поздрави и успех!

#5 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 April 2010 - 10:48 PM

Представете се, моля.

На никое куче не се търси трети стопанин. На Алена се търси втори, като сега е в приемен дом просто защото на предния не му пукаше особено къде ще отиде тя. На Ава - също, в момента е все още обратно при мен.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 12 April 2010 - 11:00 PM

Шокирана съм!!! В последно време чета особено много за отказали се "стопани" и изоставили кучета от порода Шар- Пей и Чау- чау, а и не само... (освен наплива от НОК-ве в последно време). Но главно от тези...! Нямам думи, просто искрено се възмущавам от постъпката!
Много късмет желая на двете дами и много титли и успехи за в бъдеще!

#7 Потребителят е офлайн   lubomihaylov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 30-May 08
  • Gender:Male

Публикувано: 13 April 2010 - 10:46 PM

Това, което ще напиша е в отговор на писанието на "ondro".
Навсякъде в клубните форуми има такива елементи.
Опитващи се да "излекуват" решението си да вземат кученце от магазин или от неясно къде.
После претендират ,че си обичат кученцата със всичките им проблеми и т.н.
А защо толерират това развъждане ?Не се замислят.
Цената!
Голям проблем!
Да!
А имате ли идея какви разходи имат едни развъдчици за да произведат качествено кученце?-Нямате.
А там откъдето сте си взели кученцето интересуват ли се от него после?Къде е ?Как е?
Ако имахте идея нямаше да коментирате цената на която бихте си купили кученце от лицензиран развъдник.
И по темата за която се включих.
Алена е в нашето семейство в момента.Никак не е лесно,защото трябва да съчетаеш два коренно различни характера.
Но, няма да мръдне от тука докато не си намери човека!Притеснява ме,че тя се привързва към нас и раздялата няма да е лесна и за двете страни.
Радвам се ,че не е дадена просто ей така на всяка цена на някой,който според някои хора тук биха се грижили за нея по-добре дори ако е подарена.
Ако някой иска да има куче като това трябва да покаже ,че действително го заслужава.Независимо от цената.
А нещо такова само може да ме вбеси:
"Също така искам да кажа, че няма да влизам в повече полемики и коментари по въпроса. Просто това е моето мнение и го споделям с вас. От много време чета форума и се регистрирах току що само за да си дам мнението."
Абе как може да се регистрирате, за да си дадете такова мнение?/Аз съм регистриран отдавна и чета без да давам мнения!/
Това е клубен форум.Тука се поддържат идеи за развъждане.Отношение към породата.Пък и уточнявате че няма да влизате в полемики и бля, бля.
Ами отворете си тема като имате някакви идеи и си водете дискусиите там,а не да изказвате мнение "никой да не води полемика с вас!"
Не спамете темата с Алена.Тук се опитваме да помогнем на една душичка да си намери нейните хора!
Ако иска някой нещо да ми каже ,моля на л.с.

#8 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 April 2010 - 11:51 PM

Писах на navar, пък да видим... ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 14 April 2010 - 10:06 AM

Стискам плаци на момичето- тя го заслужава ae_085.gif

#10 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 14 April 2010 - 01:11 PM

Стискаме палци!Дано!Дано!Дано! ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#11 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 May 2010 - 01:02 AM

Какво още се случва с някои кучета...

От темата за изолатора в Сеславци (София):

Показване на мнениетоMarieta_dogs, в 18 May 2010 - 08:18 PM, написа:

Ето какво още има в Сеславци-женски шар-пей,сляпа е,около 5 годишна,по всичко личи,че са я спукали да дава поколения и в един момент,когато животинката ослепява,вече им става ненужна и се озовава в Сеславци.Кучето има и кожен проблем.За момента е на сигурно място,но тепърва и предстоят прегледи,лечение,евентуално операции на очите и т.н.Момичето ще има нужда от финансова помощ ,а-по нататък и от постоянен дом.Моля,който и ма възможност,нека помогне на нещастното животно!


КЛИК ТУК за да видите поста със снимките


PS Кучинка вече има тема и в нашия подфорум: http://forum.dog.bg/...showtopic=34511
Помогнете й!
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   lubomihaylov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 30-May 08
  • Gender:Male

Публикувано: 20 May 2010 - 09:16 AM

Това не трябва да се случва!За съжаление ще го има докато същствува този начин на търговия с живи същества.
Това е показателя за културното ниво на една нация.Колко много има да се променяме за да стигнем развитите нации.
Нека всеки се замисли и да не допускаме да се случват такива неща!

#13 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 May 2010 - 10:24 AM

Тук може би е мястото да споделя малко опит...
Когато търсите дом за някое куче, задължително проверявайте в гугъл мейла и телефона на хората, които ви търсят... просто думи нямам какви неща излизат понякога! Да ме прощават всички, които се дърпат от отговаряне на въпроси и проучване, но ви е бедна фантазията какви измами, а и отделно колко хора има, които дори не се срамуват от избора и от безотговорността си (без да изпадам в подробности... но за мен например хора, пускали преди време обяви, че са си взели куче и след това го подаряват, очевидно не са подходящи за стопани). Примери всъщност имам прекалено много, но не е коректно да ги изнасям във форума.

С две думи само ще кажа, че обществото ни има сериозна нужда да се образова и информира, защото повечето хора действително не си дават сметка какъв ангажимент поемат с взимането на куче - като време, усилия и финансови средства.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни