Dog.bg Форуми : От кой развъдник

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

От кой развъдник

#1 Потребителят е офлайн   krisinkaaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-April 10

Икона за мнението  Публикувано: 17 April 2010 - 05:06 PM

Искам да си взема Немски шпиц - померан,прочетох тази тема искам куче.Проблема ми е,че не знам от къде,кой развъдник.Може ли да ми препоръчате някой?

#2 Потребителят е офлайн   krisinkaaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-April 10

Публикувано: 17 April 2010 - 05:21 PM

Цитат(navar @ Apr 17 2010, 04:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(krisinkaaa @ Apr 17 2010, 03:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Искам да си взема Немски шпиц - померан,прочетох тази тема искам куче.Проблема ми е,че не знам от къде,кой развъдник.Може ли да ми препоръчате някой?

фокси ноус


къде е този развъдник smile.gif

#3 Потребителят е офлайн   JORKATA_90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 01-August 09

Публикувано: 17 April 2010 - 06:31 PM

Влез в тази тема: http://forum.dog.bg/...showtopic=31786

#4 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 April 2010 - 08:26 PM

krisinkaaa Аз лично след доста гледане на кучетата,като родословие си избрах развъдник Foxy Nose.За мен освен всичко беше важно,човека от когото взема кучето си да стане мой приятел. За мое щастие Светла Колева се оказа невероятен човек и винаги би помогнала всекиму! Тя обожава кучетата си и ги гледа в семейна обстановка. Изключително щастливи кучета. Аз съм посещавала дома й и бях искрено щастлива! Толкова много кучета не бях виждала на едно място и също толкова прекрасни! Препоръчвам ти да разгледаш всички развъдници и да се спреш на един. А оттам нататък ти желая страшно много късмет и едно щастливо малко помче вкъщи! wub.gif

#5 Потребителят е офлайн   krisinkaaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-April 10

Публикувано: 17 April 2010 - 08:40 PM

Цитат(evelina_pom @ Apr 17 2010, 08:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
krisinkaaa Аз лично след доста гледане на кучетата,като родословие си избрах развъдник Foxy Nose.За мен освен всичко беше важно,човека от когото взема кучето си да стане мой приятел. За мое щастие Светла Колева се оказа невероятен човек и винаги би помогнала всекиму! Тя обожава кучетата си и ги гледа в семейна обстановка. Изключително щастливи кучета. Аз съм посещавала дома й и бях искрено щастлива! Толкова много кучета не бях виждала на едно място и също толкова прекрасни! Препоръчвам ти да разгледаш всички развъдници и да се спреш на един. А оттам нататък ти желая страшно много късмет и едно щастливо малко помче вкъщи! wub.gif

мерсии,но колко стуват тези животинчета,от развъдник?

#6 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 April 2010 - 08:48 PM

За това говори с развъдчицата! Ако ти се сторят много паричките за померан,можеш да си вземеш мини шпиц-разликата им е в 2 сантиметра! Звънни и съм сигурна,че ще ти обясни всичко относно тези прекрасни животинки! Цената не е определяща! smile.gif
П.С.navar явно сме писали заедно! smile.gif

#7 Потребителят е офлайн   krisinkaaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-April 10

Публикувано: 17 April 2010 - 10:15 PM

да,добре.Но аз съм от Хасково и едва ли нашите ще се съгласят да ходим до Варна dh_188.gif
в Пловдив да знаете някой добър развъдник smile.gif

#8 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 17 April 2010 - 10:19 PM

не мисля, че е коректно при толкова пишещи развъдчици тук, да се пренебрегват по този начин и да се говори само за един. има цяла тема създадена за представяне на развъдниците, където са дали лично информация за себе си, имат сайтове със снимки и информация.

Развъдници за померани

колко е разликата между Мини шпица и померана също беше обсъдено надълго и нашироко наскоро в цяла тема. съмнявам се че някой си прави труда да чете, но въпреки това ето линк и към нея Каква е разликата между Померан и Мини шпиц

аз само един съвет ще дам - не се връзвайте на никого, който ви предлага куче без РОДОСЛОВИЕ и паспорт. това куче няма да има нищо общо с породата померан, и ще дадете парите си на вятъра. дори да ви се струват доста по-малко и по постижими, тези пари са дадени на вятъра, защото няма да имате това, за което мечтаете. ако търсите просто сладко кученце... има такива и без пари. по добре дарете дом на някое такова, отколкото да стимулирате Мелниците за кучета

#9 Потребителят е офлайн   krisinkaaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-April 10

Публикувано: 17 April 2010 - 10:28 PM

Цитат(manus @ Apr 17 2010, 10:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
не мисля, че е коректно при толкова пишещи развъдчици тук, да се пренебрегват по този начин и да се говори само за един. има цяла тема създадена за представяне на развъдниците, където са дали лично информация за себе си, имат сайтове със снимки и информация.

Развъдници за померани

колко е разликата между Мини шпица и померана също беше обсъдено надълго и нашироко наскоро в цяла тема. съмнявам се че някой си прави труда да чете, но въпреки това ето линк и към нея Каква е разликата между Померан и Мини шпиц

аз само един съвет ще дам - не се връзвайте на никого, който ви предлага куче без РОДОСЛОВИЕ и паспорт. това куче няма да има нищо общо с породата померан, и ще дадете парите си на вятъра. дори да ви се струват доста по-малко и по постижими, тези пари са дадени на вятъра, защото няма да имате това, за което мечтаете. ако търсите просто сладко кученце... има такива и без пари. по добре дарете дом на някое такова, отколкото да стимулирате Мелниците за кучета

да аз я видях тази тема,но само това ли са развъдницитее за померан ud_009.gif

#10 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 17 April 2010 - 10:39 PM

да, това са. всеки който има развъдник се е представил. най-близко до Пловдив има развъдник в Пазарджик. можеш да влезнеш и да разгледаш сайта на Велвет Д`Амур. В момента на сайта няма свободни кученца, но винаги можеш да контактуваш лично с развъдника, на мейл, телефон и тн (това важи за всеки развъдник, не само за този) и да се уговорите точно какво търсиш, дали може да ти го предложи, и когато има подходящото кученце за теб да сбъднеш мечтата си smile.gif

#11 Потребителят е офлайн   krisinkaaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-April 10

Публикувано: 17 April 2010 - 10:50 PM

Благодаряя за всички отговори

#12 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 April 2010 - 11:07 PM

Всъщност не,не са всички развъдници в темата,която сте постнали! Тя попита какво бихме и препоръчали и затова ние си казахме мнението! За темата относно померан и мини шпиц аз лично съм я прочела и знам каква е разликата. Ако сте запознати с всички развъдници щяхте да забележите липсата на един! За мен лично този е най-добрия и си казах мнението. Препоръчах на krisinkaaa да разгледа развъднците и да се спре на един!
Съжалявам ако съм обидила някой развъдчик. Изказах собственото си мнение,но не го налагам върху нея!

#13 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 17 April 2010 - 11:14 PM

точно за да се избегнат подобни обясняваници е редно всеки да се представи. въпросната развъдчица пише във форума, знае за наличието на тази тема и е редно ако има желание да се представи сама. това изисква чисто колегиалното отношение и би спестило подобни обяснения. не вярвам да има някой засегнат, в смисъла на обиден, но съм сигурен че е изключително неловко за всеки развъдчик, който прочете тази тема, да напише "и аз имам развъдник, от мен можете да купите". предполагам го осъзнавате и заради това е редно по друг начин да се случват тези лични препоръки.

#14 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 April 2010 - 11:21 PM

И въпреки всичко има други места,където развъдника фигурира и може също да се даде линк. Например http://pamperpom.com/bg/breeders.html ! Съжалявам,не исках да обидя никого,но тъй като в първия пост пише,че е прочела всичко си помислих,че по-скоро иска препоръка! След,като развъдчицата не пише тук значи има защо,за това не може да се съди никого! След като има подобни места в пълните списъци на развъдниците в България си мисля,че по-коректно е да се дават тях! Не за първи път се дава непълния списък! А и не само този развъдик липсва!

#15 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 17 April 2010 - 11:32 PM

няпрагам се от многото удивителни, кито ползвате.

след като знаете за по-пълен (но не изчерпателен списък) можехте да дадете него. аз не съм запознат с всички развъдници у нас. запознат съм с породата основно от този форум. не желая да коментирам това къде колко развъдика има, кой какво пише. просто е редно на такъв въпрос да се дава информация на човека така че да избере и реши сам. смятам темата за приключена. мисля че се отклонихме достатъчно от първоначалния въпрос. ако искате да се доизясним приемам лични бележки с удоволствие :)

#16 Потребителят е офлайн   abra1313 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 April 2010 - 12:46 AM

Е, не е истина. ea_103.gif Всеки път като вляза в "Померан", някой се кара с някой eg_033.gif Уплашихме хората вече. Мисля, че тук всеки може да препоръчва, кой развъдник предпочита. Не мисля, че да си кажеш мнението е едно и също с това да го налагаш! Така че, важното е хората да не си купуват кученца от зооборси, магазини, ферми и т.н. И нашата работа биб била добре свършена, ако сме убедили повече хора в това! А избора/препоръката на конкретен развъдник си е лично право!
krisinkaaa, разгледай, прочети, проучи и не бързай, за да можеш да направиш най-добрия избор af_089.gif

#17 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 18 April 2010 - 01:50 AM

Форумът е място ,където всеки има право да пита и да пише, каквото и да реши.
Дори и да има реклама на развъдници- ДА, моля- рекламирайте ги-това е мястото!
Ако това ще предпази новите собственици на померани от купуването на болни животни,без документи-рекламирайте ги кой колкото иска!
Кой е по-най-най- това си е въпрос на личен избор, мисля че всеки има право да си предпочита каквото иска.
А това,че някой не иска да пише във форума дори и да има развъдник -пак си е негово право.
Толкова малко бебета има,че на всяко му се радваме!

Да са живи и здрави, да си намират нови собственици и най- важното да ги радват!
Това пожелавам и на развъждащите и на новите собственици на померанчета!
Това е порода, която само като я видиш -започваш да се усмихваш!Неволно, но от сърце!
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#18 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 18 April 2010 - 11:20 AM

Извинявам се,че създадох напрежение в темата. Не мислих,че ще стане така. smile.gif Нямам за цел да се карам с когото и да е,просто споделих мнение за препоръка.
Хубав ден на всички! smile.gif

#19 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 18 April 2010 - 03:26 PM

аха, разбрах. не познавате този развъдник лично, не познавате и другите, но имате наблюдения.... това е забележително.

#20 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 18 April 2010 - 04:27 PM

Напълно съм съгласна с Вас navar ! Класата на кучетата от развъдник foxy nose си личи от далеч и не е нужно да имаме лични отношения с развъдчика,за да изказваме мнение за кучетата му. wub.gif И въпреки всичко се създаде едно ненужно напрежение тук,за което се извинявам,ако съм накърнила достойнството на някой развъдчик!


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни