Dog.bg Форуми : Каишки,нашийници, нагръдници и поводи за кокери?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (14 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Каишки,нашийници, нагръдници и поводи за кокери?

#61 Потребителят е офлайн   ivelin9021 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 19-June 08
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 17 September 2008 - 10:48 AM

еми и това ще по4неме да го у4име..

#62 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 17 September 2008 - 04:05 PM

На Сара първият нашийник беше метален гердан, душач, като този на снимката. Но това не е истинския душач, защото има ограничение в свиването. Истинксия душач колкото повече се дърпа кучето, толкова повече се свива и няма крайна граница. На тези им се казва тип герданче и не душат толкова защото си имат граница. Свиването става за да не се измъкне от главата. А точно наличието на граница оказва влиаяние при ефекта, който не е достатъчно голям и кучето си се дърпа. От опит казвам - кокер душач и строг нашийник не го спират. Може да спре да диша, да не може да си поеме въздух обаче ще се дърпа и тва си е. Само възпитание му е майката.
Аз пък точно заради това дърпане смених металния и останалите нашийници с нагръдник и сега поне не се задъхва като се дърпа. А и с нагръдника съумявам да я контролирам и уча на по-спокоен ход.
Аз така и не разбрах защо твърдите, че нагръдника е вреден за гръбнака? Толкова едри даже породи се движат с нагръдник, точно за да им е по-добре. Виждала съм хъски, стафове.... Не разбирам какво му става на гръбнака от нагръдника.... или само някой нещо чул?
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#63 Потребителят е офлайн   ivelin9021 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 19-June 08
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 17 September 2008 - 04:26 PM

ами при дърпането на ку4ето като е с нагръдник и след времем му се изкривява грабнака ... поне аз това знам амм за металниия нашийник тип гердам си права ... нема тя може да спре да диша но няма да спре да се дърпа///

#64 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 17 September 2008 - 07:18 PM

samotnata,мисля че някъде Идол Айк беше писала че се разваля стойката на кучето.Но както всички знаят това е за родословните или по-скоро изложбените.А иначе съм напълно съгласна че те и да се душат няма да се откажат от дърпането ако не е убучено  ;)

#65 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2008 - 08:40 PM

А не, не съм казвала такова нещо! Единствено писах, че спластява козината под мишниците. Друго което, че по-лесно да се направи корекция на едно куче с нашийник, докато с нагръдник е абсурд! Ама всеки си преценява в крайна сметка. На някой му е по-удобно с нагръдник, на друг с нашийник-избора си е ваш. Но за изкривяване на гръбнака, дето го прочетох, ми звучи меко казано тъпо.  ;D
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 17 September 2008 - 09:05 PM

Най-вероятно съм объркала човека,за което се извинявам  ;)

#67 Потребителят е офлайн   Gesi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 19-August 07
  • Gender:Male

Публикувано: 17 September 2008 - 10:36 PM

За мен има значение с какво се води кучето, и това че нагръдника изкривява.Може да не е видимо, но като се замисля... нагръдника минава през предните лапи; разходките са по 2 пъти на ден; куче което е стигнало до там да се води с нагръдник е защото е "ноконтролируемо" от стопанина=> постоянно се дърпа и оказаната сила пада точно там където минава нагръдника.При едно тепърва изграждащо се куче, смятам че този ежедневен натиск има значение за изграждането му.И като се има впредвид че има кучета които дърпат тежести, те си имат хамут, подобен на нагръдника, но е така устроен че пренася тежестта на по-голяма площ и към гърдите... Защо ли? ;)Верно, не го правят всеки ден, но тежестта е голяма.А в случая се прави всеки ден с по-малка тежест...А най-глупавото за мен е че с нагръдника не се упражнява никакъв контрол, и така се оставя да се "дивее" пък стопанина да му мисли за китките  :huh:Докато с нашийник се оказва контрол, научава се на послушание, и на нас ни е приятно на разходка  :yahoo:
Това поне е моята теза, естествено ще се радвам ако някой може по-добре да обясни по темата  :blink:

#68 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 17 September 2008 - 10:47 PM

сега чета всичките мнения и се замислям наистина.... на мен не ми харесва нагръдника. намирам доста логика в тезата на Гери. точно заради това мисля, че за малко куче не е добре да е с нагръдник. другото са наистина боклуците. с нагръдник не можеш да дръпнеш рязко и да коригираш лапането на боклуци. плюс това,ако стане проблем между кучетата с нагръдник не можеш да дръпнеш рязко твоето куче. в парка веднъж на Макс така му ухапаха носа. някакво злобно пинчерче беше с нагръдник и уж се душеха с Макс и отведнъж като скочи този "звяр" и запаха Макс за носа. стопанката на пинчера го дръпна, но той беше на нагръдник и тялото му се премести, но главата си остана на място и успя да го захапе. ох не знам дали обяснявам правилно...надявам се,че разбирате. лично,казвам лично за мен , нашийникът дава повече възможност за контрол над кучо.
User's Signature

Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 19 September 2008 - 04:10 PM

Не е вярно, че с нагръдник не се контролира кучето. Аз пък предпочитам Сара да я кобтролирам с нагръдника, отколкото с нашийника. И с двата начина и ефекта са същите /в моя случай разбира се/ но с нашийника я душах за гърлото, и ме беше страх нещо на вратлето и гърлото да не й направя. С нагръдника нямам такъв проблем, защото като коригирам натиска е на гръдният кош. Това за изкривяването ще го коментирам след като се консултирам с вещи по въпроса личности. Но не съм съгласна, че до нагръдник се прибягва когато кучето е неконтролируемо. Сара с нашийник беше много по-неконтролируема. А не само си я издърпвам рязко, бързо и ефективно при очертаващ се проблем, ами един път даже я спасих като я вдигнах с нагръдника, след което веднага я хванах с ръка подмишница. Тъй че, мислете си логично, но докато не го изпитате в своите ръце не можете да знаете как точно работи. Има логика в изказванията, но, Брани, ако не си го слагала на куче и не си водила куче с нагрдъник, как знаеш как работи той и как се води куче с нагръдник?
Моя опит е и с двата вида, всеки си има плюсове и минуси. Идеален вариант за мен е само безупречно научена команда.  ;)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#70 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 19 September 2008 - 04:26 PM

така е, съгласна съм за научената команда, макар има доста случаи, в които да подадеш команда на собственото куче не е достатъчно за избягване на ситуацията. от където и да го погледнеш, все има едно "ако". докато само едната страна или само определени хора им пука за това ( дали кучето им е възпитано, не се хвърлят боклуци, не се допуска агресия на поляната и мн други), повечето ни методи са обречени на неуспех или частичен такъв. мисля, си че съчетанието на факторите и нашата навременна реакция спомага за намаляването на минусите и на двете и каишка и на нагръдник. някъде четох,че добрият стопанин мисли с една крачка пред кучето си :) ;)направило ми е впечатление, че обикновено в нашиия град кучета щом са с нагръдници, значи някой го е мързяло да обучава и решава всичко с вдигане на кучето с помощта на нагръдника. ако се опита да лапа нещо - вдигат го, ако за запъне, пак същото. НЕ КАЗВАМ, че ти Билянче си така, давам го за пример за лично мое наблюдение. колкото и глупаво да звучи,видя ли покинезче, пинчерче, или някакво подобно на тях,сложено на нагръдник да ходи из алеята, като почти не си стъпва на краката, гледам да мина далече, да не си останем с още една дупка на носа, че да стане равномерен  ;D ;D ;D
User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 19 September 2008 - 04:33 PM

Е, че има такива кучета много, има, спор няма. Лично аз йоркито го водех на същият принцип. Ама нерде йорки 2 кила, нерде кокер 12 кила? Не е същото. Кокера може да изглежда дребен, ама си е бая мощно куче /ако реши да дърпа и мъжа ми се влачи след нея/. Проблема на цяла българия е, че не й пука за нищо. Не само за възпитанието на кучето, ами и за възпитанието на децата.... Затова.. няма смисъл да го коментираме, само ще се ядосваме, в повечето случаи напразно. Аз си гледам мене си. Какво ми е удобно и какво ми върши работа. Аз имам отраснало куче, на което нагръдника му се отразява повече от добре. Останалите да преценяват сами  ;)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#72 Потребителят е офлайн   lalait Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 350
  • Регистрация: 08-October 05

Публикувано: 19 September 2008 - 04:41 PM

Авичка е с нагръдник от 7 - 8 месечна възраст, преди това имаше много сладък кожен нашийник, защото ми бяха казали, че нагръдникът в ранните месеци може да попречи на развитието на белия дроб на кученцето, ако много дърпа. Не знам до колко това е вярно, но реших да не рискувам и просто като поотрасна сменихме с нагръдник. Намирам го за мнооого по - удобен, не за мен, а за нея. Всички гледаме кокери и знаем, че хване ли следа, просто няма как да я спреш, а с нагръдника не се души, като дърпа, както с нашийник. Имахме кокер и като бях малка, мъжки, и той просто не познаваше нормална разходка, непрекъснато опъваше каишката до краен предел и се задушаваше на всяка крачка, затова за Авичка избрахме нагръдник. Винаги съм имала съмнения, че този който ползваше до скоро, не е хубав, сега купихме един, който ми се струва по - балансиран, но като го снимам, ще ви го покажа и ще ми кажете мнението си.

На мен не ми се налага да укротявам Авичка, като я вдигам за нагръдника, тя е ужасно кротичка, не отвърща, дори когато някой лае по нея. Но и аз съм виждала подобни картинки.
User's Signature

[img width=400 height=115]http://i71.photobuck...es/5d402d2c.jpg[/img]

#73 Потребителят е офлайн   Gesi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 19-August 07
  • Gender:Male

Публикувано: 19 September 2008 - 11:08 PM

И аз само едно не мога да си обясня, как се душат тея кучета  :( За да се души и да пречи(както го описвате) значи се дърпат и опъват кучетата... Вие най-вероятно при това опъване сте се опитвали да ги спрете и да им обясните че трябва да се върви по-бавно, но не възприемат... следователно за мен това си е куче което вие не сте научили.Не искам никой да засегна, но теорията и практиката показва:"Стопанина казва правилата и кучето изпълнява, пък каквото ще да става"Затова има и команда "редом" например.Ами сега като се замисля, ако моето куче (или теоретично което и да е изложбено) се "души" с каишка, как ще го изведа на повод в ринга?От толкова много изложбени кучета със сигурност е имало и бая от който не са искали да вървят с каишка, лично съм виждала как се хапе и дърпа повод... но щом трябва, стопанина го научава.И на мен Амба ми се опъва като хване следа например, ама не се дави ;D а с корекция с каишката и малко по-висок тон веднага си хваща "правия път" до мен спокойно.Че той ако така ме опъва, ще трябва тои да ме разхожда из квартала, а не аз него.И от лъчни наблюдениа от кварталния "кучкарлък" знам защо едни кучета са със нагръдник, други с каишка, и трети без нищо  B)

#74 Потребителят е офлайн   liubka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 692
  • Регистрация: 23-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Монтана/Стара Загора

Публикувано: 20 September 2008 - 08:44 PM

И в крайна сметка кое е по-удобно на кучето-нашийник или нагръдник.
Ние използваме и двете.Обаче не съм съгласна с това,че кучето,което е с нагръдник не е възпитано.Рея и с наморник и с нагръдник се държи еднакво-дърпа се умерено (в смисъл-не се тегли като луда и не ме влачи) и ако и направя забележка спира да се дърпа.Освен това гордо мога да заявя,че ходи "редом" и без каишка.Обаче все си мисля,че нагръдника и е по-удобен,все пак не и стои на врата.Може би нагръдника не е уместен вариант за кучета,които не са възпитани и постоянно се дърпат. :-
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#75 Потребителят е офлайн   iveto_656 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 250
  • Регистрация: 02-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 September 2008 - 07:56 PM

Тя защо е с НАМОРНИКАз знам ,че като малко е с каижка,а като голямо с нагръдник всички така ми казват.Може ли някои да ми каже колко струва 1ролков повод 5м
User's Signature

Качена снимка

#76 Потребителят е офлайн   borqnaaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 340
  • Регистрация: 11-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Разлог

Публикувано: 21 September 2008 - 07:58 PM

аз го купих за 22 лева :)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 September 2008 - 08:11 PM

Моя беше 25.50лв.  5м, за 23кг (кг не ги помня, ама май толкова), на Флекси.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#78 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 21 September 2008 - 08:12 PM

нашият е 21.50 , 5 метра, за 25 кг, на Флекси  ;)
User's Signature

Качена снимка

#79 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 September 2008 - 08:16 PM

Е, значи и нашия е за 25кг ;D

А имам въпрос - има ли метални нашийници, които да не са душачи? Съжалявам за тъпия ми въпрос, много ;D
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#80 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 21 September 2008 - 08:22 PM

да,разбира се, приличат повече на нещо като колиета, виждала съм на доберман стоят прекрасно, защото са късокосмести и се личи плетката на нашийника.
User's Signature

Качена снимка

  • (14 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни