Dog.bg Форуми : Подутина на гърба

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подутина на гърба

#1 Потребителят е офлайн   Ivan Penchev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 18-April 10

Публикувано: 18 April 2010 - 08:20 PM

Здравейте, имам ротвайлер на 2 години. Преди около няколко месеца се появи една огромна подутина в задната част на гърба(в областа покрай бъбреците). С времето тя сама изчезна, но не мина много време и отново се появи. Кучето стана унило, спря да се храни. Заведохме го на ветеринарен лекар. Уведомиха ни, че кучето има някакъв абсцес и го отстраниха с операция. След една семица промивки и инжекции раната започна да зараства и кучето се възстанови, но с едно петно обръсната козина. Зарадвахме се че вече всичко е наред и козината започва да си пораства, но уви в момента отново започва да се подува и вече се чудя какво да правя. Не ми се иска пак да я дупчат и бръснат.. Моля ви дайте някаква идея от какво се получава това и как да го отстраним без операция. Все пак е невъзможно на два месеца и операция - не искам цял живот да си ходи с обръснато петно козина. dh_188.gif

Благодаря ви продварително! smile.gif

#2 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 April 2010 - 09:40 PM

Искате здраво куче, или искате красиво куче?!?

Ако лекарите са преценили, че трябва да се оперира, външния вид трябва да е най-малкия ви проблем. Козината пак ще порастне, що са тия снобски притеснения не знам... голо петно... и какво от това?

#3 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 April 2010 - 11:30 PM

Потърсете мнение на втори лекар, ако искате, на лични мога да споделя личен опит. Прав сте, че не става с ежемесечни занимания, трябва да има ясна причина и да се знае отстранима ли е или не. Къде сте ходили до сега? Кой се е занимавал с кучето? Какви изследвания направиха, бактерия ли изолираха, какво ви казаха? Ако е абсцес и не е махнат напълно - супер, ама може и да не е. Без операция явно няма да стане, а бръснатото петно козина наистина трябва да ви е последния проблем...

#4 Потребителят е офлайн   Ivan Penchev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 18-April 10

Публикувано: 19 April 2010 - 10:23 AM

СНЕЖАНКА кучето ако е здраво ще е и красиво, но мисля че не сте ме разбрали правилно. Външният вид изобщо не ме интересува в случая. Него го дадох просто като пример, че не може без да знаем от какво е на два месеца да ходи на операция, но няма значение. Така като гледам май и аз не съм се изразил правилно. smile.gif

Polence досега сме посещавали ветеринарна клиника АНИМО. Там се извършват и ваксинациите. Не съм наясно с това какви иследвания точно са и правили, но знам че вземаха кръв, на ехограф я гледаха, дупчиха я и нищо - само наплашиха кучето. В момента абсцеса, който се появява отново не и се отразява все още на здравето, но се притеснявам че ще започне. Ветеринарите ни казаха че се е убола някъде и затова е станало така. Ако ти се занимава можеш да ми споделиш личен опит на ЛС.

Днес отново ще ходим на лекар и ще видим какъв е резултата.

#5 Потребителят е офлайн   Blink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 25-July 06

Публикувано: 21 April 2010 - 11:55 AM

Как е кучо?

#6 Потребителят е офлайн   Ivan Penchev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 18-April 10

Публикувано: 21 April 2010 - 11:58 AM

Цитат(Blink @ Apr 21 2010, 12:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Как е кучо?


На инжекции.

#7 Потребителят е офлайн   iamphand Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 31-May 10

Публикувано: 08 June 2010 - 09:27 AM

Какво стана с подутината?
Моето куче (джак ръсел териер) се мъчи със същия проблем. През две седмици му оперираха две различни такива "подутини", на левия и на десния хълбок. Според доктора става абсцес и се събира гной в резултат на удар и на горещото време !?!? Каква е причината, питам аз. Така им става понякога, отговаря доктора. Кучо е на по-малко от 9 месеца. Как ще я караме, не знам. Плаша се да го изведа на разходка. През две седмици упойка, това куче ще се травмира психически, а и за нас емоциите покрай излизането му от упойка не са приятни ...
Дайте, моля, идеи. Каква може да е причината? Може ли да се предотвратят за в бъдеще такива "подутини"?

#8 Потребителят е офлайн   Ivan Penchev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 18-April 10

Публикувано: 08 June 2010 - 05:01 PM

Показване на мнениетоiamphand, в 08 June 2010 - 09:32 AM, написа:

Какво стана с подутината?
Моето куче (джак ръсел териер) се мъчи със същия проблем. През две седмици му оперираха две различни такива "подутини", на левия и на десния хълбок. Според доктора става абсцес и се събира гной в резултат на удар и на горещото време !?!? Каква е причината, питам аз. Така им става понякога, отговаря доктора. Кучо е на по-малко от 9 месеца. Как ще я караме, не знам. Плаша се да го изведа на разходка. През две седмици упойка, това куче ще се травмира психически, а и за нас емоциите покрай излизането му от упойка не са приятни ...
Дайте, моля, идеи. Каква може да е причината? Може ли да се предотвратят за в бъдеще такива "подутини"?


Ами какво да стане - по лошо стана. Отново стана голямо топче и отново ще се ходи на лекар за да чистят гнойта. А когато ходим ни казват същото каквото и на вас. Направо ужас вече от "компетентни" лекари в България. :eg_033:

Не знам от какво се получава това, но не мисля че е от разходките - попринцип те са дори полезни. Да се надяваме, че след тази операция ще се оправи, а и на вас ви пожелавам повече да не ходите по лекари. :smile:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни