Dog.bg Форуми : Кръв от ануса!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кръв от ануса!

#1 Потребителят е офлайн   dekstur Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-April 10

Публикувано: 19 April 2010 - 12:06 PM

Здравейте! Регистрирах се във форума за да споделя ситуацията с кучето ми и да се опитам да събера малко информация за причините! Та гледам мъжки питбул, който в края на месеца става на 3 години! Преди два дена ми избяга и обикалях около два часа докато успея да го прибера, като през това време кучето обикаляше блоковете в комплекса и хрупаше смело всякакви боклуци, кокаляци и др. изхвърляни от селяните през терасите! Това става вечерта (петък), като не му дадох да яде нищо! На сутринта го разходих, нямаше проблеми с изхождането и уриниреното, дадох му да яде, но малко около 150/200 грама гранули! Следобяд в събота се изходи в къщи (изпражненията бяха в огромно количество-в резултат на многото кокаляк, който беше изял ли незнам, но нормални-със структура, нито твърди нито много меки). Вечерта на разодката имаше разстройство, посред нощ отново започна да груха и навън отново разстройство, сутринта в неделя няколко капки на килима отново рядко! През деня го изведох пак, доста разстройсво, след което кучето продължаваше да се напъва от храст на храст, но не изхвърли нищо, до момента в който от ануса му потече кръв.....изчаках го да видя дали ще спре, но той продължаваше да се напъва и кръвта си капе (къде като струйка стичаща се по козината под ануса, къде като капки) ....дръпнах го, забърсах му ануса и така. Вечерта го разходих, само пишка, без да се изходи. Днес сутринта също само уринира, без да се изхожда, като си го обяснявам с лисата на храна (от събота сутринта до понеделник т.е. днес сутринта не е ял нищо)! Та след сутришната разходка го прибрах, дадох му малко гранули, изяди ги с апетит. В момента съм на работа и като се прибера ще разбера изхвърлил ли ги е пак като разстройство или повърнато или е ок! Пиша тук т.к. съм малко скептично настроен към ветиринаря, който обслужва кучето ми, т.к. ще ме забърка с някакви предположения, ще иска сто изследвания да се направят и накрая ще има като преди 2 години, когато беше настинал песа и се сополивеше....3 вариянта: 1-евтин, на хап-50 кинта, 2-среден, на инжекции и хап-90 кинта и 3. скъп, само на инжекции, но някакви специални, нови-140 кинта! Та преди да тръгна да давам пари ми се искаше да прочета малко съвети и точни насоки ако е възможно за действие, а и дали да бързам да ходя на ветеринар или да изчакам още малко да видя дали няма да възстанови сам (все си мисля, че е от боклуците дето ги е хрупал под терасите). Кучето е със редовен стомах, нямал съм проблеми от такова естество с него, ваксинирано е, обезпаразитява се периодично(по паспорт) вътрешно и външно! Ако може някой да коментира ситуацията ще съм благодарен! Мерси предварително!

#2 Потребителят е офлайн   nelcheto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 16-March 10

Публикувано: 19 April 2010 - 02:58 PM

Аз също имах такива проблеми с моето куче.Акаше кръв много често,почти всеки час.Водихме го на лекар и се оказа че той повече не трябва да яде кокали защото е на 13 години и не може да ги смила както преди и му се разраняват червата.Не ги сдъвква още в устата си както трябва.Той вече не яде кокали и всичко е наред.Но твоето е едва на 3 години.Сега трябва да излизам но като се върна ще ти пратя линк към една от групите във фейсбук,където ветеринари дават съвети.

#3 Потребителят е офлайн   nelcheto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 16-March 10

Публикувано: 20 April 2010 - 10:28 AM

Тук доктор Бобадова ще ти помогне,но все пак ти пращам и линк към групата във фейсбук където също се предлага такава помощ.Просто ако тя няма възможност да ти отговори потърси там.

http://www.facebook....4...42&topic=44

#4 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 20 April 2010 - 10:30 AM

Аз съм просто модератор:) Избягвам коментарите като лекар, за да не се сблъскват едното с другото:)

Продължава ли кръвотечението (така като сме започнали)
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   dekstur Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-April 10

Публикувано: 21 April 2010 - 01:54 PM

Здравейте! Благодаря ви за съветите и желанието да ми помогнете! Като цяло кучето се оправи, кръвотечението спря, в момента яде нормално, изхожда се нормално на всяка разходка и всичко е ок! Явно проблема е бил от много напъване (т.к. стомаха му е бил може би раздразнен от изядените боклуци)! След диетата от два дена без храна ab_041.gif нещата се нормализираха, така че нямаме оплаквания! Благодаря още веднъж! Ако имам други ядове с песа ще се консултирам отново тук! Чао.

#6 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2010 - 05:02 AM

Просто имате големият късмет да сте се разминали с цялата плеяда възможни тежки причини за кървене от ануса. Аз съм от другата страна на барикадата и съм се нагледала на перфорации, перитонити, обструкции и "ами то яде боклуци, нещо не беше добре тези дни и днес умря - защо ли?". Радвайте се , че кучето е добре и много внимавайте какво влиза от предния край - може и да не излезне от задния.. И гледайте това да не се случва за напред.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни