Dog.bg Форуми : съвети при избор, отглеждане и възпитание на НОК

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

съвети при избор, отглеждане и възпитание на НОК

#21 Потребителят е офлайн   JIA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 05-December 06

Публикувано: 07 December 2006 - 01:51 PM

Кученцето ще живее bravoS След няколко броя инжекции вече е здраво и жизнено. Почна да яде кабелите и де що свари, така че, само мога да се радвам!

#22 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 07 December 2006 - 02:34 PM

радвам се за вас , ако имаш желание покажи го малкия бебок в снимки на любимците нок

#23 Потребителят е офлайн   JIA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 05-December 06

Публикувано: 12 December 2006 - 09:34 PM

Храня го с кучешка храна от консерва - различни марки. Проблема не е, че е злоядо - даже си има доста голям апетит! Може би нещо храната не му е понесла ли, но предните дни си беше добре. Ама сега живна де, даже изяде половин купичка (препоръчаха ми да му дам ориз за разстройството). Ще го видим утре - най-лошото е, че още не може да му се бие първата ваксина заради това.

#24 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 13 December 2006 - 09:11 AM

мини го на ориз и гранулка по малко така ще се стабилизира , когато има честа смяна на храната правят проблеми бебетата или като преядат

#25 Потребителят е офлайн   bubole4e-me4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 292
  • Регистрация: 18-February 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 December 2006 - 10:45 PM

Много се радвам ,че има и такава тема.И аз доскоро незнаех как да си сложа правилно душача b) Забелязвам ,че на простите неща най-малко внимание се обрьща а те може да се окажат камьчето.... d) Затова се научих да гледам внимателно и да питам за всичко, което на прьв поглед се оказва просто и лесно. r)

#26 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 26 March 2007 - 12:39 PM

;)

#27 Потребителят е офлайн   GORGONET Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 14-April 07

Публикувано: 14 April 2007 - 04:44 PM

Браво! Много полезна информация! JIA, радвам се за твоето кученце. То сигурно вече е цял кучак, наистина бих се радвал, ако покажеш твоя любимец на всички в дадената тема! r)

#28 Потребителят е офлайн   rexdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 12-September 05
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 18 April 2007 - 08:45 AM

Качена снимка a) Съвет за действие след обилно омазване в яма с мазут- почистване на части с парцал напоен с екстрационен бензин,веднага след това миене обилно с шампоан и топла вода.Дадох му геритамин и синулокс,активен въглен след повръщане от близането.Жизнен е ,но като напече слънцето е много нещастен.На снимката е вчера след почистването с проскубана от ресане козина по бедрата и корема-изкарах го навън и в една зелена нива му хвърлях пръчки за да се чисти като бяга из нивата,на краката не се маха пустия му мазут,дори и с бензин а и явно го дразни там много s) Някой ако се сеща нещо по подобен случай да подсказва worthy
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 18 April 2007 - 08:57 AM

rexdog спасението е течен сапун / или веро / и сода за хляб - намокряш и търкаш - с бензина само ще изгориш кожата . така успяхме да спасим един кокер но за разлика от твоя юнак беше целия омазан от ушите до върха на опашката

#30 Потребителят е офлайн   rexdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 12-September 05
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 18 April 2007 - 09:27 AM

Таня,благодаря ти много !!Беше изцапан до средата на тялото,корема и бедрата къде ги михме къде ги оскубахме,но от лактите надолу и между пръстите не се маха от късите косми,ако мога ще го острижа или поне да изрежа козината между палците.
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   nikulio Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 21-November 06
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 18 April 2007 - 09:53 AM

Цитат

но от лактите надолу и между пръстите не се маха от късите косми


Привет,
Пробвай с обезмаслител (Meglio май бяха много добри). Има ги в почти всички супермаркети и разграждат мазнините.

Успех

Прикачени файлове



#32 Потребителят е офлайн   rexdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 12-September 05
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 18 April 2007 - 10:34 AM

Шубе ме е да не му лепна някаква екзема или друго кожно,че много трудно се лекуват след това bl)
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   nedko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 29-January 07
  • Gender:Male

Публикувано: 20 April 2007 - 09:29 AM

Здравейте! При избора на малко куче трябва да имаш и малко късмет. Дори и най добрите и класни кучета дават малък процент бих се изразил грубо БРАК. Съгласен съм че е хубаво да се вземе от известен развъдник но да не забравяме че и не само там има хубави кучета. Защо трябва да се подценяват и по-малките развъдници които не са много известни при тях също има много хубави кучета. Хубаво е куче да се вземе от познат човек който съм сигурен че ще ти помогне в избора . Но все пак желая късмет на този който иска да си вземе НОК
User's Signature

Качена снимка[br]Linda v.d Aexander

#34 Потребителят е офлайн   wasaby Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 10-July 07

Публикувано: 10 July 2007 - 07:37 AM

Здравейте,вчера водих кучето си на лекар,защото започна да куца.Направили са му снимка и се оказа че има шип на гръбнака.Биха му инжекция нещо против болката,но казаха,че не може да се премахне този шип.Моля ви кажете наистина ли никаде не могат да го оперират и някои знае ли повече за това заболяване.

#35 Потребителят е офлайн   nan1777 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-July 07

Публикувано: 18 July 2007 - 01:47 PM

Здравей. За съжаление мисля че няма лечение за това заболяване. Получава се при любимата ни порода кучета при напреднала възраст. Приятелката ми имаше момче, което се влачеше буквално в последните си дни. Наложи се да го приспят. Друг приятел скоро му почина 15 годишен хубавец.Последните му месеци бяха също бяха тежки за кучето и стопаните. Доколкото съм запознат, това ошипяване се получава основно в следсвие от структурата на породата (ниската задница). Ще пратя линк когато открия каде сам чел доста подробна статия със схеми.

#36 Потребителят е офлайн   Ghost4o Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 06-August 07

Публикувано: 06 August 2007 - 09:44 PM

Лапа ми пръста не че хапе опитва се.На 45 дена е.Краката ми дращи с зъбите, страх ме е като порасне да не вземе да ме хапе?Какво да направя докато е малко?

#37 Потребителят е офлайн   Ghost4o Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 06-August 07

Публикувано: 06 August 2007 - 10:05 PM

ето го :)

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  Rex.JPG (183.99K)
    Брой сваляния: 231


#38 Потребителят е офлайн   LudmilDo Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:Плевен

Публикувано: 06 August 2007 - 10:32 PM

Кучето работи предимно с устата! Остави го и не го травмирай! След време ще овладееш това негово желание и то трябва да става само под твоя команда! Дерзай!

и моля те намалявай размера на снимките!
User's Signature

I LOVE THIS ...... BREED[br]Zak vom Yambol[br]Atina von Daron[br]Zhara v. Krasini

#39 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 August 2007 - 02:49 PM

Цитат

Лапа ми пръста не че хапе опитва се.На 45 дена е.Краката ми дращи с зъбите, страх ме е като порасне да не вземе да ме хапе?Какво да направя докато е малко?

Ама то милото е още бебе и просто си играе.А пък като вземе да сменя зъби ще има още по-голямо желание за гризане ....на всичко,в това число влизат и мебели,телефони,маратонки абе въобще всичко,което докопа,но това въобще не значи,че ще стане вълкодав.
Кучето ти ще прави това,което ти го научиш да прави.Всичко зависи от теб,но още емного малко сладурчето w)
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#40 Потребителят е офлайн   Ghost4o Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 06-August 07

Публикувано: 07 August 2007 - 02:57 PM

Ами мерси ама посаветвайте ме как да го гледам правилно. Мисля че е около 45 дена някаде давам му мляко сварено и муъ пържа кюфтета. Около 150 мл. мляко на ден и 1 кюфте това го изяжда за 4 пати на ден. Сега ще му бия първата ваксина.Друго?

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни