Dog.bg Форуми : Турски кангал

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (131 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Турски кангал

#81 Потребителят е офлайн   remzi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2124
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Male
  • Location:средоселци разградско
  • Interests:http://www.harunyahya.com/bulgarian/

Публикувано: 03 January 2008 - 10:32 PM

Цитат

Цитат

научно доказване на породата кангал че е отделна порода от турския мастиф и турския акбаш http://www.youtube.c...0Ainmk-db8&NR=1


поне от 10 години никой не твърди такова нещо, освен невежите, които не познават произхода на тези породи и коя от коя произлиза.

става интересно,не гледа ли клипа не слуша ли,това те го твърдят поне намери някой да ти превежда,какво се казва какво твърдят,чуй и онур канлъ какво казва, че един кангал над 60кг и над 85см трудно би гонил вълци вече излиза извън стандарта,да вярно има ги и над един метър,но само сме чували, че ги има. остава само да ги видим и аз искам моите да стигнат метър височина,дори да ги нарекат хрътки,пък аз ще си им викам моите кангали.ето едно от моите произведени 84см http://www.youtube.c...h?v=4DTsRonMUHs

#82 Потребителят е офлайн   Murtap Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 347
  • Регистрация: 26-November 07

Публикувано: 03 January 2008 - 11:05 PM

Манията "гигантизъм" май те е обзела.Имай предвид, че селекциятя само по един признак води само до сакатлъци.Ще постигнеш само едно нещо, а ще загубиш всичко друго.

#83 Потребителят е офлайн   dogbreeding Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 09-December 07

Публикувано: 03 January 2008 - 11:08 PM

Цитат

Цитат

Цитат

научно доказване на породата кангал че е отделна порода от турския мастиф и турския акбаш http://www.youtube.c...0Ainmk-db8&NR=1


поне от 10 години никой не твърди такова нещо, освен невежите, които не познават произхода на тези породи и коя от коя произлиза.

става интересно,не гледа ли клипа не слуша ли,това те го твърдят поне намери някой да ти превежда,какво се казва какво твърдят,чуй и онур канлъ какво казва, че един кангал над 60кг и над 85см трудно би гонил вълци вече излиза извън стандарта,да вярно има ги и над един метър,но само сме чували, че ги има. остава само да ги видим и аз искам моите да стигнат метър височина,дори да ги нарекат хрътки,пък аз ще си им викам моите кангали.ето едно от моите произведени 84см http://www.youtube.c...h?v=4DTsRonMUHs


Височина 87 см

Качена снимка

а това е на 8 месеца (на снимката) и е на Онур. Звънни му и го питай колко е високо в момента

Качена снимка

#84 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 January 2008 - 11:32 PM

Да високи са ,но погледни, какви прави колена имат и изобщо нямат ъгли на задните крака.
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#85 Потребителят е офлайн   remzi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2124
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Male
  • Location:средоселци разградско
  • Interests:http://www.harunyahya.com/bulgarian/

Публикувано: 03 January 2008 - 11:36 PM

а казват,че размера нямал значение.има има ;D

#86 Потребителят е офлайн   dogbreeding Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 09-December 07

Публикувано: 03 January 2008 - 11:44 PM

Цитат

Да високи са ,но погледни, какви прави колена имат и изобщо нямат ъгли на задните крака.


Второто куче е с много добра заъгленост на скакателните стави. Освен това кангала е с котешка постановка на лапите.

#87 Потребителят е офлайн   remzi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2124
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Male
  • Location:средоселци разградско
  • Interests:http://www.harunyahya.com/bulgarian/

Публикувано: 04 January 2008 - 12:02 AM

Цитат

Манията "гигантизъм" май те е обзела.Имай предвид, че селекциятя само по един признак води само до сакатлъци.Ще постигнеш само едно нещо, а ще загубиш всичко друго.

муртап,колко са ти високи каракчанките.мъжко и женско

#88 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 January 2008 - 12:11 AM

Цитат

Цитат

Да високи са ,но погледни, какви прави колена имат и изобщо нямат ъгли на задните крака.


Второто куче е с много добра заъгленост на скакателните стави. Освен това кангала е с котешка постановка на лапите.

Не искам да споря за нещо което съм съдил и ще съдя скоро.
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#89 Потребителят е офлайн   dogbreeding Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 09-December 07

Публикувано: 04 January 2008 - 04:20 AM

Цитат

Не искам да споря за нещо което съм съдил и ще съдя скоро.


Това не променя нещата. Фактите са си факти.

#90 Потребителят е офлайн   borislav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 130
  • Регистрация: 11-December 06

Публикувано: 04 January 2008 - 02:44 PM

Цитат

научно доказване на породата кангал че е отделна порода от турския мастиф и турския акбаш http://www.youtube.c...0Ainmk-db8&NR=1


Не разбирам турски и няма кой да ми го преведе. Понеже видях, че правят ДНК изследвания и обясняват нещо свързано със скелета и черепа, би ли написал накратко за какво иде реч в този филм. Благодаря ти предварително.

#91 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 January 2008 - 03:15 PM

Цитат

Цитат


Не искам да споря за нещо което съм съдил и ще съдя скоро.


Това не променя нещата. Фактите са си факти.

Да ,това не променя нещата ,че коментирате нещо в даден стандарт скрит зад ника си ,това прави мнението ви да олеква.Така всеки може да пише каквото си иска и да не се притеснява от това, колко е прав.
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#92 Потребителят е офлайн   dogbreeding Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 09-December 07

Публикувано: 04 January 2008 - 03:21 PM

Цитат

Цитат

Цитат


Не искам да споря за нещо което съм съдил и ще съдя скоро.


Това не променя нещата. Фактите са си факти.

Да ,това не променя нещата ,че коментирате нещо в даден стандарт скрит зад ника си ,това прави мнението ви да олеква.Така всеки може да пише каквото си иска и да не се притеснява от това, колко е прав.


Мнението ми е без значение. Аз просто изнесох нещо, което е в стандарта и не го коментирам.

#93 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 January 2008 - 03:40 PM

Мнението ми е без значение. Аз просто изнесох нещо, което е в стандарта и не го коментирам.
[/quote]
Щом е без значение,защо се коментира и пак си криете самоличноста?И за кой стандарт говорите ,на ФЦИ или турския ,защото те са против този стандарт?И в кой от двата стандарта прочетохте че кангала няма коляно?
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#94 Потребителят е офлайн   dogbreeding Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 09-December 07

Публикувано: 04 January 2008 - 03:50 PM

[quote author=Laikata link=topic=3399.msg320754#msg320754 date=1199454030]


Мнението ми е без значение. Аз просто изнесох нещо, което е в стандарта и не го коментирам.
[/quote]
Щом е без значение,защо се коментира и пак си криете самоличноста?И за кой стандарт говорите ,на ФЦИ или турския ,защото те са против този стандарт?И в кой от двата стандарта прочетохте че кангала няма коляно?
[/quote]

Кангала няма ФЦИ стандарт. това е официалния турски стандарт. Кангала има коляно, както всяко едно животно. Просто първото куче е в напрегнато положение и поставката на задните крайници е прекалено права - изпъната.

#95 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 January 2008 - 04:20 PM

Е,щом казвате ,че ФЦИ нямал стандарт,аз спирам.А колкото до това ,че кучето е напрегнато точно на мен не го обяснявайте!
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#96 Потребителят е офлайн   Murtap Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 347
  • Регистрация: 26-November 07

Публикувано: 04 January 2008 - 06:16 PM

Ремзи,най едрия ми мъжкар е 67-68 см.,женските са 63-64 см.Но, но аз не се ръководя единствено от ръста.За мен нещата са комплексни и трябва да се спазват определени принципи при развъждането.
Първото е произхода,след това преценката по собствено развитие и накрая преценката по потомство.
За мен е важно кучето да е хармонично развито, без да залитам в една или друга посока, която би довела до нарушаване на предназначението му.

Основния метод при развъждането на аборигенни породи е ПОДДЪРЖАЩА СЕЛЕКЦИЯ, която цели запазването на породата в автентичния и вид без да се променя под влиянието на едностранчива селекция приложена изкуствено от човека-селекционер.
В противен случай породата се променя според личното желение на едни или други, а това променя неизменно и предназначението и.

#97 Потребителят е офлайн   remzi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2124
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Male
  • Location:средоселци разградско
  • Interests:http://www.harunyahya.com/bulgarian/

Публикувано: 04 January 2008 - 06:22 PM

Цитат

Цитат

научно доказване на породата кангал че е отделна порода от турския мастиф и турския акбаш http://www.youtube.c...0Ainmk-db8&NR=1


Не разбирам турски и няма кой да ми го преведе. Понеже видях, че правят ДНК изследвания и обясняват нещо свързано със скелета и черепа, би ли написал накратко за какво иде реч в този филм. Благодаря ти предварително.


Центъра по международна федерация за кучетата,намираща се в Белгия определя кангала,акбаша,турския мастиф и др.,като една обща порода "анадолски пастирски кучета" регистрирани под номер 331.Направените морфологични изследвания през 2003г. в анадолския технически университет под ръководството на проф. д-р Инджи Токан доказват,че кангала е съвсем различна порода,която трябва да бъде класифицирана като отделна.В този университет са взети генетични проби от кръв и слюнка от кангали, акбаши и др.от различни краища на страната.Резултатите от тези изследвания били сравнени с тези на други подобни породи от целия свят и установили,че кангала се различава от останалите пастирски кучета.Целта на проучването е да се докаже научно,че кангала е отделна чистокръвна порода и да бъде регистрирана под отделен номер във FCI.Направени са още и анатомични изследвания във ветеринарния факултет по анатомия в университета в Истанбул.Под ръководството на доц. д-р Ведат Онар група учени изследвали черепите на много кангали и тяхната анатомия,като целта е да се определи ТИПА на породата.Та това се говори в тоя клип общо взето.

#98 Потребителят е офлайн   dogbreeding Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 09-December 07

Публикувано: 04 January 2008 - 06:50 PM

Цитат

Цитат

Цитат

научно доказване на породата кангал че е отделна порода от турския мастиф и турския акбаш http://www.youtube.c...0Ainmk-db8&NR=1


Не разбирам турски и няма кой да ми го преведе. Понеже видях, че правят ДНК изследвания и обясняват нещо свързано със скелета и черепа, би ли написал накратко за какво иде реч в този филм. Благодаря ти предварително.


Центъра по международна федерация за кучетата,намираща се в Белгия определя кангала,акбаша,турския мастиф и др.,като една обща порода "анадолски пастирски кучета" регистрирани под номер 331.Направените морфологични изследвания през 2003г. в анадолския технически университет под ръководството на проф. д-р Инджи Токан доказват,че кангала е съвсем различна порода,която трябва да бъде класифицирана като отделна.В този университет са взети генетични проби от кръв и слюнка от кангали, акбаши и др.от различни краища на страната.Резултатите от тези изследвания били сравнени с тези на други подобни породи от целия свят и установили,че кангала се различава от останалите пастирски кучета.Целта на проучването е да се докаже научно,че кангала е отделна чистокръвна порода и да бъде регистрирана под отделен номер във FCI.Направени са още и анатомични изследвания във ветеринарния факултет по анатомия в университета в Истанбул.Под ръководството на доц. д-р Ведат Онар група учени изследвали черепите на много кангали и тяхната анатомия,като целта е да се определи ТИПА на породата.Та това се говори в тоя клип общо взето.


Хайде от мене титулната страница от разработката на проф Токан и колектив.
Повече - не може, 71 стр. трудно се сканират.

Качена снимка

#99 Потребителят е офлайн   remzi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2124
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Male
  • Location:средоселци разградско
  • Interests:http://www.harunyahya.com/bulgarian/

Публикувано: 04 January 2008 - 07:46 PM

догбридинг,не разбирам от генетика нито от морфологии,да оставим това на учените,но трябва да имаме понятия за обща култура.когато се отнася за порода която е регистрирана под общото наименование анадолско пастирско куче и където стандарта е различен от родината им и оттам идват противоречията,както за височината пише "средно" значи няма горна граница,колкото по високо толкова по добре и според мен и в турция се стремят до достигнат по голяма височина,но дали ще се отрази на работните качества това е друг въппрос.моите кучета са ТУРСКИ КАНГАЛИ и още не съм стигнал височината на мъжкаря който имах и е баща на повечето ми произведни кангали.а височината му беше 89см.значи щом точния стандарт не е определен всеки има право на свободни съчинения,а съдиите и критиците ще корегират понеже имат КЕТАП за това,а кой може да ги оспори,нали те съдят.

#100 Потребителят е офлайн   dogbreeding Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 09-December 07

Публикувано: 04 January 2008 - 07:52 PM

Цитат

Е,щом казвате ,че ФЦИ нямал стандарт,аз спирам.А колкото до това ,че кучето е напрегнато точно на мен не го обяснявайте!


Това е ЕДИНСТВЕНИЯ валиден стандарт на породата. Да, в ФЦИ няма стандарт на кангала, защото породата не е призната. Измислената анадолска овчарка няма нищо общо с кангала -

Качена снимка

Качена снимка

е, тук е само началната страничка и тази, на която са посочени размерите.

  • (131 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

  1. Google