Dog.bg Форуми : Изложба ? Инфо за незнаещи, но желаещи..

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изложба ? Инфо за незнаещи, но желаещи.. Инфо за начинаещи.

#1 Потребителят е офлайн   Elly* Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 11-April 10

Публикувано: 03 May 2010 - 06:20 AM

Здравейте , позволих си да пусна нова тема за всички хора които са като мен начинаещи , незнаещи, объркани , но с желание . Предполагам ,че на всички мои въпроси има отговори тук в този форум , проблема е че съм прекалено дезинформирана за да се ориентирам.
Ситуацията при ме не следната - гледам кученце на моя приятелка , която замина да работи в чужбина.
Обичам това същество! Супер бързо се привързахме . Иска ми се да го заведа на изложба , но не знам от къде да започна с тренировките и с .. всичко.
Първия ми въпрос е следният - какво представлява самата изложба - ходене на кучето в ринга , стойка и връщане ?
Ходенето аз ли го избирам или зависи от изложбата примерно на някой ситни крачки , на други трябва да се мине в лек тръст ?
Кучето няма родословие , за това трябвало да минем през някаква експертна оценка , при специален съдия - при това представяне има ли нещо различно , специфично ?

Колко секунди трябва да седи в изложбена стойка ?

Има ли в София треньори които могат да ми помогнат в подготовката ?

Но като цяло основният ми въпрос е в какво се състои представянето на една изложба на едно куче Бигъл ?

#2 Потребителят е офлайн   paloma_blanka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 03 May 2010 - 07:47 AM

Да, наистина отговори има във форума. Но съвсем накратко - щом вашето кученце няма родословие, то може да се яви само и единствено за експертна оценка. Всяка порода се представя в различна стойка според спецификата си, обикновено кучето трябва да тича в лек тръс. Ако имате желание и малко повечко свободно време - днес, утре, четвъртък и петък в зала Христо Ботев (Студентски град) от 10 часа има киноложки изложби. Заповядайте и вижте за какво става въпрос. :D
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 30 April 2014 - 02:08 PM

Показване на мнениетоpaloma_blanka, в 03 May 2010 - 07:47 AM, написа:

Да, наистина отговори има във форума. Но съвсем накратко - щом вашето кученце няма родословие, то може да се яви само и единствено за експертна оценка. Всяка порода се представя в различна стойка според спецификата си, обикновено кучето трябва да тича в лек тръс. Ако имате желание и малко повечко свободно време - днес, утре, четвъртък и петък в зала Христо Ботев (Студентски град) от 10 часа има киноложки изложби. Заповядайте и вижте за какво става въпрос. :D

Хей,кога ли ще има пак ? Интересно ми е да ида да погледам :)

#4 Потребителят е офлайн   kJLaMep Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 22 February 2015 - 04:10 PM

Нека някой сподели за Клас подрастващи,какво всъщност се изисква от кучето в този клас? Понеже до колкото разбрах за малките до 6 месеца,няма кой знае какви правила..а за този подрастващ клас не намерих информация.. Нека някой сподели подробно,благодаря.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни