Dog.bg Форуми : Породни ли са не родословните кучета, или не?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (17 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Породни ли са не родословните кучета, или не?

#41 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 11 May 2010 - 10:16 AM

:rc_036:благодаря за уточнението :smile:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 11 May 2010 - 10:37 AM

Показване на мнениетоLudmilDo, в 11 May 2010 - 07:43 AM, написа:

The first

Мисля, че с това се изчерпва темата?!


Честно казано, ако сега разходиш това куче по улицата и кажеш на някой, че това е НОК, ще ти се изсмеят звучно... :dry:
Не съм много наясно с родословията. Знам, че са гаранция за качество, един вид. Моята НОК беше селекция на СПООР Варна. Не ми дадоха родословие, но ни стигаше, че всичките им кучета бяха с перфектни работни качества. Водила съм го на любителски излжоби, където не се изискваше родословие. Сега като се замисля и не мога да се сетя дали изобщо са имали родословия кучетата им на СПООРаджиите....?!?! Ама помня, че всички изглеждаха перфектно... :wa_048:

#43 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 11 May 2010 - 12:46 PM

Показване на мнениетоCamellia, в 11 May 2010 - 08:42 AM, написа:

Показване на мнениетоLudmilDo, в 11 May 2010 - 07:43 AM, написа:

The first

Мисля, че с това се изчерпва темата?!


Честно казано, ако сега разходиш това куче по улицата и кажеш на някой, че това е НОК, ще ти се изсмеят звучно... :dry:
Не съм много наясно с родословията. Знам, че са гаранция за качество, един вид. Моята НОК беше селекция на СПООР Варна. Не ми дадоха родословие, но ни стигаше, че всичките им кучета бяха с перфектни работни качества. Водила съм го на любителски излжоби, където не се изискваше родословие. Сега като се замисля и не мога да се сетя дали изобщо са имали родословия кучетата им на СПООРаджиите....?!?! Ама помня, че всички изглеждаха перфектно... :wa_048:

Малко по-нагоре,казах че нашите кучета со собствен приплод и нямат родословия........

#44 Потребителят е офлайн   LudmilDo Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:Плевен

Публикувано: 11 May 2010 - 02:32 PM

Показване на мнениетоNANIOX, в 11 May 2010 - 10:51 AM, написа:

Показване на мнениетоCamellia, в 11 May 2010 - 08:42 AM, написа:

Показване на мнениетоLudmilDo, в 11 May 2010 - 07:43 AM, написа:

The first

Мисля, че с това се изчерпва темата?!


Честно казано, ако сега разходиш това куче по улицата и кажеш на някой, че това е НОК, ще ти се изсмеят звучно... :dry:
Не съм много наясно с родословията. Знам, че са гаранция за качество, един вид. Моята НОК беше селекция на СПООР Варна. Не ми дадоха родословие, но ни стигаше, че всичките им кучета бяха с перфектни работни качества. Водила съм го на любителски излжоби, където не се изискваше родословие. Сега като се замисля и не мога да се сетя дали изобщо са имали родословия кучетата им на СПООРаджиите....?!?! Ама помня, че всички изглеждаха перфектно... :wa_048:

Малко по-нагоре,казах че нашите кучета со собствен приплод и нямат родословия........


Никъде не се казва, че вашите кучета не работят добре, а напротив шапка Ви свалям за това, но как ще се докаже, че са ЧИСТОПОРОДНИ немски овчарки?!
Имаше, а и съм виждал кучета с приставка "Обрадовски форт". Това не е ли развъдник на полицията?!
User's Signature

I LOVE THIS ...... BREED[br]Zak vom Yambol[br]Atina von Daron[br]Zhara v. Krasini

#45 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 11 May 2010 - 04:24 PM

Обрадовски форт е точно пристовка на полицията,което не е официално родословие.А иначе на кого да доказваме че са чистопородни и за какво?Не се развъждт с комерсиална цел,а за собствени нужди(работа).Пък и никъде не съм споменал за работата им,или пък че някой е казал работят или не.............. :md_064:
Сега навлизат и Малиноа и Лабрадор и др.,кучета с доказани работни качества,а родословията просто не ни интересуват.Не че не са важни,не искам да кажа това,просто няма пред кого и защо да доказваме произход.Все пак нали се сещаш че периодично се внасят кучета с родословия за родители,но въпроса с родословията приключва до там.От поколенията които създават се избират кучета който са се доказали в реалната работа и така.Иначе кучетата ни имат служебни книжки в които са вписани същите данни като на официалните родословия,но тези книжки са си само за нас.Понякага се получава така че при нас има по класни кучета ,отколкото в класни развъдници,но те остават неоценени на официални форуми,а в същото време са герои в реалната си работа........... :ba_025:

Така че колкото и да го коментираме този въпрос,просто говорим за различни неща... :beer:

#46 Потребителят е офлайн   Атила Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 25-October 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 May 2010 - 06:37 PM

На времето преди 10г. тези кучета на"Обрадовски форт" ходеха на изложби.Тогава се гледаше екстериора на кучето не се гледаше работните качества.Сега се набляга на работни качества.Макар,че няма гаранция за поколението което ще излезе, дали те ще бъдат шанпиони или работни. И от двата вида нищо може да не става. Защо всички развъдчици товарат цената на малките кучетата когато искаш родословие, това не е ли задължително???

#47 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 11 May 2010 - 08:21 PM

Показване на мнениетоАтила, в 11 May 2010 - 04:42 PM, написа:

На времето преди 10г. тези кучета на"Обрадовски форт" ходеха на изложби.Тогава се гледаше екстериора на кучето не се гледаше работните качества.Сега се набляга на работни качества.Макар,че няма гаранция за поколението което ще излезе, дали те ще бъдат шанпиони или работни. И от двата вида нищо може да не става. Защо всички развъдчици товарат цената на малките кучетата когато искаш родословие, това не е ли задължително???

:ba_025: :ba_025: :ba_025:

#48 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 May 2010 - 11:07 PM

За да се приключи веднъж за винаги темата с родословията, ще ви цитирам част от Правилата на форумите на Дог.бг (в сила от 01.02.2008)

....."- да популяризира породите, да разяснява тяхната специфика и да насърчава тяхното опазване, чистопородно развъждане и селекция съгласно принципите на международните киноложки и фелиноложки организации;"

Не родословното развъждане, е в разрес с правилата на FCI /международната киноложка организация/, от което следва всеки регистрирал се, да се е съгласил с правилата на Дог.бг и да ги спазва!!!
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#49 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 May 2010 - 11:19 PM

:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 May 2010 - 12:58 AM

Показване на мнениетоdenicc, в 13 May 2010 - 11:12 PM, написа:

За да се приключи веднъж за винаги темата с родословията, ще ви цитирам част от Правилата на форумите на Дог.бг (в сила от 01.02.2008)

....."- да популяризира породите, да разяснява тяхната специфика и да насърчава тяхното опазване, чистопородно развъждане и селекция съгласно принципите на международните киноложки и фелиноложки организации;"

Не родословното развъждане, е в разрес с правилата на FCI /международната киноложка организация/, от което следва всеки регистрирал се, да се е съгласил с правилата на Дог.бг и да ги спазва!!!


Това е така, но не и точно така ... въпроса, на който се търси отговор може да бъде даден от практиката - една порода се запазва само и единствено, ако се селектира. В случая с немското овчарско куче, то винаги е било и дано остане завинаги работна порода. Поради тази причина в нейното развъждане са въведени и толкова високи изисквания, каквито имат малко други породи - освен екстериор, е необходим и работен изпит. В случая, в така нареченото полицейско развъждане, то е извън киноложките структури, но работните качества се съхраняват. Същото може да видите и при кучета, развъждани с цел участие на състезания, било то IPO или други - кучетата са немски овчарки с родословие, но много от тях не могат да бъдат победители на екстериорни изложби, а за дискусията работни качества или екстериор има отделна тема. Факт - дори и при това развъждане бащата и майката са от значение, те предават свойте качества на поколението. Това използва и полицията, която селектира и се опитва да съхрани най добрите работни качества, правейки компромис с екстериорните такива. Дали куче, което прилича на немско овчарско куче, а няма родословие е немска овчарка - да, немска овчарка е или поне родителите му са такива. Няма откъде да дойде екстериора иначе, той се предава. Ноко - подобно ... наистина звучи обидно, поне за мен като бивш притежател на такова куче. По скоро - немска овчарка, която не трябва да се развъжда, прекрасен домашен любимец, който би имал не по малко качества от всяко едно такова породно куче с родословие. И dogmasters e прав - много прекрасни кучета има по дворове, които никога няма да излезнат на изложби. В перспектива тези кучета, ако се развъждат, постепенно ще изгубят свойте качества и екстериор следствие на липсата на проверка на породните характеристики. Те не съществуват за породата и не и принадлежат, но са следствие от нея, отпаднали по една или друга причина. Не веднъж се опитваме да го казваме - порода не е това, което е днес. Порода е това, което е утре, в бъдеще време. Породата се изменя следствие на селекцията, правена от човека - виждате родоначалника на породата и можете да го сравните с днешните кучета. Това движение, тласкано не от кучешката необходимост да се размножава, а насочено и контролирано от човека се нарича развъждане, селекция, селекционен процес, без който нито една порода не може да съществува в бъдещето. А отговорността на хората, които обичат породите е именно тази - да ги съхранят днес, за да може да ги има и утре.

Материята и широка, може би мъглява за нормалния любител. Като молба - не се притеснявайте да обеснявате, да отговаряте на въпроси - важно е хората да разберат, че този свят е отворен за тях, за всички, които обичат една или друга порода. А който иска да се учи, ще се научи, то и вие, и аз, както и всички, които се занимават с породите знаем, че научени хора няма, въпроса е да повдигаме тази завеса и да провокираме у хората желание да четат, да се учат и да вървят по този труден и не лек път не заради нас, а заради породата, която харесват и обичат.

#51 Потребителят е офлайн   nedelina5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 209
  • Регистрация: 28-April 10

Публикувано: 14 May 2010 - 01:27 AM

:ab_041: Тук май е много важна тема родословието.На мен ми става смешно чак като чета.Покрай този форум уж исках да чета интересни работи, а чета само родословие та родословие, чак да те е срам да пишеш, че кучето ти (вече 2) нямат такова.Баба ми имаха немска овчарка (сигурно без РОДОСЛОВИЕ :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041:) или НОК - подобна (това ми е още по смешно, защото дори не зная какво означава) беше уникално умна и за целия си жизнен път ходеше на лекар само за ваксинации :smile: Мойто куче вече 9 годишно също ходи на лекар само за годишни прегледи и чат пат да му се извади някой усил.С бебока не знам какво ще стане, но най-важното е има ли обич и ако си познаваш кучето едва ли може да се обърка нещо, защото няма документ.Друг въпрос, може би табу за форума :ab_041: :ab_041: :ab_041: кое ще ме накара вместо 150 лв да дам 1000 и кое ще ми гарантира, че няма да се разболее нещо :ud_009: :ud_009: и ако е толкова важно въпросното родословие ми пуснете кученцата на разумни цени :dry: Защото дадена личност може да умира за тази порода и пак ще даде 1000 лв но с разликата заради един документ, кученцето ще порасне доволно и щастливо :dry: Най- смешното е, че давате една камара пари за един лист хартия :zz_020:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   Versingetorix Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 30-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 May 2010 - 02:08 AM

Госпожо(госпожице) Неделина,въпреки огромното ми уважение смея да твърдя,че сте в огромна грешка.
Тези,които дават една шапка пари не ги дават за лист хартия.Някой от тях се интересуват от кръвни линии и имбридинг и се НАДЯВАТ домашният им любимец да е максимално близко до идеалът който те са си избрали,чрез следваната от тях кръвна линия.Друг е въпросът ,че ГАРАНЦИЯ НЯМА. Случвало се е от елитни или поне много добре екстериорни НОК да се родят не най желани поколения но в това е и тръпката.Надеждата на този ,който търси и може да цени.Това разбира се не означава ,че ако кученцето ви не изпълни желаните от вас критерии няма да го отгледате с любов НО ако все пак ги изпълни (или поне до някъде)щастието ,което ще получите осмисля и парите и риска и неудобството и безсънните нощи.
Никога не съм казвал ,че тези които взимат куче за 50 лв са по-лоши стопани,така че моля ви не ни скроявайте шапка защото хората купуват по същата причина расови коне,редки птици и тн.
Поздрави и благодаря за разбирането :ba_025:
User's Signature

Every man dies,not every man really lives

#53 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 May 2010 - 02:36 AM

Показване на мнениетоnedelina5, в 14 May 2010 - 01:32 AM, написа:

:ab_041: Тук май е много важна тема родословието.На мен ми става смешно чак като чета.Покрай този форум уж исках да чета интересни работи, а чета само родословие та родословие, чак да те е срам да пишеш, че кучето ти (вече 2) нямат такова.Баба ми имаха немска овчарка (сигурно без РОДОСЛОВИЕ :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041:) или НОК - подобна (това ми е още по смешно, защото дори не зная какво означава) беше уникално умна и за целия си жизнен път ходеше на лекар само за ваксинации :smile: Мойто куче вече 9 годишно също ходи на лекар само за годишни прегледи и чат пат да му се извади някой усил.С бебока не знам какво ще стане, но най-важното е има ли обич и ако си познаваш кучето едва ли може да се обърка нещо, защото няма документ.Друг въпрос, може би табу за форума :ab_041: :ab_041: :ab_041: кое ще ме накара вместо 150 лв да дам 1000 и кое ще ми гарантира, че няма да се разболее нещо :ud_009: :ud_009: и ако е толкова важно въпросното родословие ми пуснете кученцата на разумни цени :dry: Защото дадена личност може да умира за тази порода и пак ще даде 1000 лв но с разликата заради един документ, кученцето ще порасне доволно и щастливо :dry: Най- смешното е, че давате една камара пари за един лист хартия :zz_020:


Родословието не ви гарантира нищо, само породен произход.

Кое ще ви накара да дадате повече пари за "хартийката" ? Думата е отговорност. След като не ви пука за родители и предци, след като не ви пука за бъдещето на поколението ви, след като не ви пука за породата - нищо не може да ви накара да имате куче с родословие.

Явно ви пука само за пари. На нас ни пука за кучета и те значат повече от парите. Красотата на истинското породно куче, естетическата наслада, която изпитва развъдчика, собственика, радостта от това, удовлетворението от работата с кучето - това не се купува с пари. По лесно е - не ви пука за кучета, не ви пука за това с кой си пускате кучето да се плоди, не ви интересува какво ще стане с малките, продадени за по 150 лева, нито с техните малки и следващото поколение, да не говорим за три, четири и повече поколения.

Разликата - след години поколенията на тези хора с породни кучета ще имат отговорни стопани, които гордо ще ги показват в ринговете, ще тренират, за да покрият работен изпит, ще ги изследват за породни заболявания, ще отстраняват тези с недостатъците. Ще има порода.

Другите ще завършат в изолаторите. Но на вас не ви пука от това. И не става дума за хора и човешка обич, а за кучета и тяхното бъдеще - това има значение за самите тях като порода, а не колко ги обичате.

#54 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 May 2010 - 08:31 AM

дог отново :rc_036: по добре не бих могла даго кажа :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   nedelina5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 209
  • Регистрация: 28-April 10

Публикувано: 14 May 2010 - 10:21 AM

Хората приемат животните си като трофеи тва е! Без повече коментар.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 May 2010 - 10:52 AM

Не мисля просто купувайки си куче с родословие поне малко ми гарантира че кучето няма наследствени заболявания.Съседи си купиха овчарка от обява гледаха с такава любов и като стана на 4 месеца се оказа че е силно дисплазен,правиха му скъпоструваща операция и накрая го евтаназираха.Видях болката в очите на тези хора да отгледаш една малка топка и тъкмо когато вече си го порастил малко да се наложи сам да си го отнемеш :dh_188: Това гарантира родословието.Всеки сам избира какво да е кучето от развъдник или не.И аз исках от развъдник ,но цената от 1300лв не ме устройваше,някой ще кажат че даже е малка и сигурно са прави.Имам 3 кучета от улицата,като едната е Нок-подобна и няма никакво значение с или без родословие,важното е да си ги обичате и да им се радвате.Спора е излишен,просто реално и технически погледнато без родословие е подобно,чисто формално :ae_085:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 14 May 2010 - 11:24 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 14 May 2010 - 08:57 AM, написа:

....но цената от 1300лв не ме устройваше......

Ако не е тайна - кой ли ще да е тоз майстор на развъдната дейност :rc_036:
Не за дуго, ама ми е интересно :zz_218:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 14 May 2010 - 08:57 AM, написа:

... няма никакво значение с или без родословие,важното е да си ги обичате и да им се радвате.:ae_085:


:ba_025:
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#58 Потребителят е офлайн   xrisi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 184
  • Регистрация: 15-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 14 May 2010 - 11:35 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 14 May 2010 - 10:57 AM, написа:

Не мисля просто купувайки си куче с родословие поне малко ми гарантира че кучето няма наследствени заболявания.

нагледах се и тук във този форум на клипове дето трябва да си сляп да не видиш хикс вървящи кучета и то на развъдчици :angry:
преди време се видях с едно момче което има амбицията да развъжда уж кучетата му с родословия а той не членува никъде и съответно не ходи по изложби
така на въпроса ми и к`во ще им дадеш на тия бебета като ти не можеш да им издадеш родословия...
ми се отговори :а тука има развъдчик който ша им издаде никакъв проблем :ud_009:
Лично аз съм си направила извода 1 не е достатъчна гаранция вземането на кученце от развъдник 2 най-добрият вариант е познаването на развъдчика и по възможност проследяването на връзките който се правят и качеството на кучилата
това е мое мнение и НЕ заангажирам никого :rc_036:
п.с.

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 14 May 2010 - 10:57 AM, написа:

И аз исках от развъдник ,но цената от 1300лв не ме устройваше,някой ще кажат че даже е малка и сигурно са прави.

тая сума къде ти я обявиха :ud_009:

#59 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 May 2010 - 11:37 AM

Защо се учудвате много висока или ниска ви се струва?Тази сума ми ибяви развъдчика,членуваш в ОНОК мисля,преди доста време може би са минали 5-6 год от тогава.Развъдника е варненски.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   xrisi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 184
  • Регистрация: 15-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 14 May 2010 - 11:45 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 14 May 2010 - 11:42 AM, написа:

Защо се учудвате много висока или ниска ви се струва?Тази сума ми ибяви развъдчика,членуваш в ОНОК мисля,преди доста време може би са минали 5-6 год от тогава.Развъдника е варненски.

да не е ставало на въпрос за цялото кучило :ab_041:

  • (17 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни