Dog.bg Форуми : Породни ли са не родословните кучета, или не?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 15
  • 16
  • 17
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Породни ли са не родословните кучета, или не?

#321 Потребителят е офлайн   Versingetorix Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 30-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 May 2010 - 12:41 AM

Помня години в които кучкарите в Пловдив се събираха на охлюва,гребната база,гарата,балона и всеки биеше 5 км пеш ,за да се види с другите.Не зная как се промени всичко за 5-6 години. Понякога съжалявам,че си взех НОК(истински или подобен няма значение) Можех да взема един сивак с прави уши от нечий селски двор и нямаше да съм свидетел на тази трагедия.Е всеки си носи кръста.Жалко можеше хората да се събират отново и в градовете и по форумите и да се уважават и учат един от друг но явно не било писано.В тази тема един ред повече няма да напиша(не,че съм писъл до сега).

ПС: Нианокс и да напомнят името на темата тя отдавна се е свършила като такава бате :rc_036:
User's Signature

Every man dies,not every man really lives

#322 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 28 May 2010 - 12:48 AM

Показване на мнениетоvonpav, в 28 May 2010 - 12:44 AM, написа:

Кой ли ги е МОБИЛИЗИРАЛ??? :re_037:


Как кой? - Модераторите, вожда, НЛО ... който си избереш.... гадовете му с гадове не спят, призовават всички зли сили. :ab_041: :ab_041: :ab_041:

Цитат

Само ЦЕЗАР ЛИПСВА


Споко, ще дойде. :beer:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#323 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 28 May 2010 - 12:51 AM

Показване на мнениетоVersingetorix, в 27 May 2010 - 10:46 PM, написа:

Помня години в които кучкарите в Пловдив се събираха на охлюва,гребната база,гарата,балона и всеки биеше 5 км пеш ,за да се види с другите.

И аз ги помня...ДА! събираха се не само пловдивчани ... събирахме се всички, но тогава имаше само една организация чиито симпатизанти ентусиазирано и безкористно работехме за благото на породата НОК (ГОК още не беше открит)
Имаше почва, имаше атмосфера...имаше ентусиазъм ... имаше и най важното - КАЧЕСТВЕНИ КУЧЕТА ... колкото и да е чудно за новаците.
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#324 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 28 May 2010 - 01:05 AM

Жалко, получих команда "свободно". Отивам да поспя, че утре пак ще давам "наряд" :ob_173: :id_145: (така ли се казваше? :mb_060: ) :sf_101:

Сега да не вземете да замлъкнете. Утре трябва да чета нещо, хей! :oi_129: :ns22:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#325 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 28 May 2010 - 06:54 AM

navar :rc_036:

NANIOX ,и твоите мнения уважавам много. :rc_036:

"Работата" ви няма да порасне нито сант повече,колкото и минусчета да цъкате на модераторите и на неудобните ви мнения.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#326 Потребителят е офлайн   LudmilDo Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:Плевен

Публикувано: 28 May 2010 - 11:21 AM

Показване на мнениетоdenicc, в 27 May 2010 - 09:33 PM, написа:

Показване на мнениетоrandol, в 27 May 2010 - 09:22 PM, написа:

Здравейте на всички . Признавам си прочетох темата отгоре-отгоре без да се задълбавам , вярвам че за всички Ви ще е разбираемо защо и няма да ме корите ... много :)

За повечето хора в тези среди е всеизвестен факта Кой съм? и За какво се боря? Факт е ,че съм един от малкото ,които разровиха "лайната" абсолютно сами за да разберат как са наистина нещата. Този процес ми отне повече от половин година и повярвайте ми такива "лайна" няма никъде. Не говоря за едната или другата организация , а за цялото шибано настроение в тези среди.

Проблема определено не е в кучетата, а в хората! Защото НЕ кучетата решават дали да си извадят родословие или да не си извадят. НЕ кучетата решават колко пъти ще раждат за определен период от време и т.н. Общо взето , за положението в което се намира БГ кинологията са виновни всички онези хора , които се занимават с развъждане , обучение включително и онези ,които просто седят отстрани и само гледат безучастно.

Но може би , проблема се корени още по-надълбоко , а по-точно във възпитанието или в начина мислене на хората. Обърнете внимание на отношенията между хората - точно , ама точно като в една целодневна детска градина. Само дето не се чуват приказки от сорта "Ето ти куклите, дай си ми парцалките..." , а само се плюе по нечие куче , което няма и грам вина ,че е на този свят. Настроенията се менят постоянно , а с тях се менят и групичките от хора , които по неведоми пътища до вчера са били врагове , а днес са първи приятели или обратното.

Странно как са объркани моралните устои на хората .Мога да пиша още много , но колкото повече пиша , толкова повече си мисля ,че е безмислено ... поне засега!

:ba_025:


:ba_025:
User's Signature

I LOVE THIS ...... BREED[br]Zak vom Yambol[br]Atina von Daron[br]Zhara v. Krasini

  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 15
  • 16
  • 17
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни