Dog.bg Форуми : Видеогалерия на АЛЯСКИ МАЛАМУТИ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Видеогалерия на АЛЯСКИ МАЛАМУТИ

#61 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2011 - 09:58 AM

Защо искате да го водите с наморник?Смисъл агресивен ли е към хора?
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 02 February 2011 - 10:23 AM

не е агресивен към хора, но е страшно агресивен към мъжки кучета, а и не всяка женска харесва.... бе изобщо тежък случай.
С наморника ще са ни по-лесни разходките, когато аз го водя, защото е по-силен от мен и .... може да стане някоя беля. Но най-вече искаме да се научи с него, за да можем да го пускаме да тича . В момента е само на повод и почивните дни ходим някъде да тича, та представи си, каква е мъка за него :(
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   Diamond Mark Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 26-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 04 February 2011 - 12:52 PM

Лятото пробвахме Марк с наморник ( същия като вашия), но той реагира по абсолютно същия начин- постоянно седеше до мен, не искаше да излиза, да тича и като че ли наистина се срамуваше. Изкара няколко дни с него, но така и не успя да свикне. Най-накрая просто се примирихме, че ще трябва да си подбираме кучешките приятели :dry: Но пък проблеми не сме имали доста отдавна :)

#64 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2011 - 02:19 PM

Голяма мъка ще му е на душата с този наморник.Най-ефективно при воденето на куче което не се подчинява и когато се дърпа много е като се сложи душача точно в началото на врата,там където му е гълтача(незнам дали точно се изразявам) и се води с нагоре вдигнат повод.Така просто няма къде да отиде колкото и да е силен.Аз преди водих хъскито си с душач,но не го поставях по този начин и адски много се опъваше,защото в края на врата има огромна сила,докато не го преместих където ви казах и имаше огромен ефект.За този ценен съвен благодаря от сърце на Катя Иванова (потребител Finwe)!Препоръчвам го пред наморник,защото наморника е доста нехуманно средство,като се има предвид,че това не е бойна или агресивна към хората порода.Друг е въпроса ако Арчи напада хора тогава ще трябва някак си да го учите с наморника,колкото и да не му е приятно :smile:
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   piron45 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 256
  • Регистрация: 06-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Самоков

Публикувано: 04 February 2011 - 07:49 PM

Съжалявам за спама, но не можах да се въздържа.
В последните постове чета за някакъв " наморник" . Според българския език се казва - НАМОРДНИК . Не знам за вас, но ми е досадно да чета една и съща правописна грешка в постовете.
Инсталирайте си български правописен речник на браузъра и той ще ви коригира докато пишете.
Иначе поздрави за прекрасните кучета , които притежавате. :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 04 February 2011 - 10:15 PM

stefoto, по-горе съм написала, защо искаме да го учим с наморДника. Не е хуманно, знам и по тая причина, като го гледам, каква тъжна картинка е, отлагаме това научаване, но......
Ние можем да го водим с душача, да избягваме ситуации с други кучета, но дали мога според можем да го пуснем да тича в парка? НЕЕЕЕЕЕЕЕ, защото ще изяде някое куче :eg_033:
Онзи ден се наложи да спасявам една демо версия, пусната без каишка, която се затича към него. Успя да мине покрай мен, супер маневрено и едва не му отиде в устата...

АРЧИ НЕ Е ЯЛ ХОРА, НЕ СЕ Е ОПИТВАЛ ДА ГИ ЯДЕ И НАДЯВАМ СЕ НЯМА И ДА ОПИТВА!!!!

piron45, мерси за урока по бълг. език :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2011 - 10:37 PM

Извинявай ако съм те афектирал,просто помислих,че ще ви е от полза това знание...
Някой кучета не позволяват да бъдат пускани,колкото и да ни се иска.Предлагам ви да му мислите други занимания за изразходване на енергията,или да го разхождате с дълъг повод,от тези разпъващите се.Мисля,че има до към 10м дължина.А това за душача го казах защото вие споменахте,че ви е трудно да го удържате при срещата с друго куче. \\//
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#68 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2011 - 11:24 PM

Извинявам се, че се намесвам в темата, но смятам, че при куче с такава сила и с непоносимост към мъжки кучета поводите на ролка са ужасно лош варянт, защото ако го отпуснете прекалено много и се наложи рязко да го дръпнете, за да дойде при вас , няма как да стане, трябва да дръпнете на ръка шнура, което не е ефективно, губите време, като се дърпа е ужасно за ръцете и тн. А всякакви неща стават.
Мисля, че намордник е най-добрия варянт, особено, ако му го представите постепенно и му покажете, че не го наказвате като му го слагате. Така хем ще тича, което няма как да не му се хареса, хем няма да представлява опасност за други животни, което също е важно!!!

ПС Един въпрос . . . как така ще го е срам??? Кучетата нямат чувство за срам, защото другите кучета не ги обвиняват за нищо, т.е. не ги съдят , така както биха направили хората. Според мен е чист инат и недоволство . . .
И още нещо, защо сте избрали т.нар. "глух намордник"?
User's Signature

Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 16 February 2011 - 11:52 PM

Аз Алекс го водя с 5м флекси , и е доста здраво при проблем го придърпвам с ролката
дърпам рязко назад след това заключвам и пак дърпам и така докато дойде до мен кучето :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#70 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 February 2011 - 12:06 AM

Показване на мнениетоdimy, в 16 February 2011 - 10:57 PM, написа:

Аз Алекс го водя с 5м флекси , и е доста здраво при проблем го придърпвам с ролката
дърпам рязко назад след това заключвам и пак дърпам и така докато дойде до мен кучето :dh_188:

Може и така, но на мен просто ми се струва бавно, става, ако отдалече видиш куче, да се подготвиш, за да се разминете,но ако ненадейно възникне някаква ситуация, в която бързината е от съществено значение ми се струва неефективно . . .
User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 17 February 2011 - 12:30 AM

Показване на мнениетоFlawless, в 16 February 2011 - 10:29 PM, написа:

Извинявам се, че се намесвам в темата, но смятам, че при куче с такава сила и с непоносимост към мъжки кучета поводите на ролка са ужасно лош варянт, защото ако го отпуснете прекалено много и се наложи рязко да го дръпнете, за да дойде при вас , няма как да стане, трябва да дръпнете на ръка шнура, което не е ефективно, губите време, като се дърпа е ужасно за ръцете и тн. А всякакви неща стават.
Мисля, че намордник е най-добрия варянт, особено, ако му го представите постепенно и му покажете, че не го наказвате като му го слагате. Така хем ще тича, което няма как да не му се хареса, хем няма да представлява опасност за други животни, което също е важно!!!

ПС Един въпрос . . . как така ще го е срам??? Кучетата нямат чувство за срам, защото другите кучета не ги обвиняват за нищо, т.е. не ги съдят , така както биха направили хората. Според мен е чист инат и недоволство . . .
И още нещо, защо сте избрали т.нар. "глух намордник"?



Това предполагам е за мен. И аз се чудя дали проблемът не е в наморника :(. Купих такъв, защото когато го купувах, той ми се стори последен модел, най-удобен и т.н. Но сега си мисля, че трябва да вземем такъв с пространство, както бяха едновремешните метални наморници, сега не изглеждат толкова груби....
Относно повода на ролка, аз мисля, че това повече би ми навредило, както си описала. За по-дълго разстояния от мен до него ползваме хамута и повода в парка. Немислимо е в квартала да го водим на по-голямо разстояние от нас...
User's Signature

Качена снимка

#72 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 February 2011 - 01:42 AM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 16 February 2011 - 11:35 PM, написа:

Показване на мнениетоFlawless, в 16 February 2011 - 10:29 PM, написа:

Извинявам се, че се намесвам в темата, но смятам, че при куче с такава сила и с непоносимост към мъжки кучета поводите на ролка са ужасно лош варянт, защото ако го отпуснете прекалено много и се наложи рязко да го дръпнете, за да дойде при вас , няма как да стане, трябва да дръпнете на ръка шнура, което не е ефективно, губите време, като се дърпа е ужасно за ръцете и тн. А всякакви неща стават.
Мисля, че намордник е най-добрия варянт, особено, ако му го представите постепенно и му покажете, че не го наказвате като му го слагате. Така хем ще тича, което няма как да не му се хареса, хем няма да представлява опасност за други животни, което също е важно!!!

ПС Един въпрос . . . как така ще го е срам??? Кучетата нямат чувство за срам, защото другите кучета не ги обвиняват за нищо, т.е. не ги съдят , така както биха направили хората. Според мен е чист инат и недоволство . . .
И още нещо, защо сте избрали т.нар. "глух намордник"?



Това предполагам е за мен. И аз се чудя дали проблемът не е в наморника :(. Купих такъв, защото когато го купувах, той ми се стори последен модел, най-удобен и т.н. Но сега си мисля, че трябва да вземем такъв с пространство, както бяха едновремешните метални наморници, сега не изглеждат толкова груби....
Относно повода на ролка, аз мисля, че това повече би ми навредило, както си описала. За по-дълго разстояния от мен до него ползваме хамута и повода в парка. Немислимо е в квартала да го водим на по-голямо разстояние от нас...



Да, точно тава имах предвид и за двете неща . . . Може би ще трябва да пробвате другия вид намордник, защото има вероятност този да не му допада като усещане и затова да се цупи. Освен това е хубаво първо да му го дадете да го помирише и награждавате, после го доближавате до муцуната и награждавате, после го слагате за секунда и като го махнете пак давате лакомство, после слагате за две секунди примерно и пак давате лакомство, след това пак го слагате и давате лакомството през намордника и спирате. На следващия ден пак, но с увеличаване на времето, без да спирате с лакомствата. Не се притеснявайте дали ще го хареса, за да не усеща той, че нещо ви мъчи и така. Приемете го като отлична възможност за него, даже мисля, че това ще му помогне с преодоляване нетърпимостта към други кучета, тъй като ще може да общува с тях без опасност. А и съм забелязала, че доста кучета проявяват разбиране към кучета с намордници . . . Само с пробване ще разберете. Стискам палци и ви желая успех!
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 17 February 2011 - 11:19 PM

От хуманна гледна точка изобщо не е за предпочитане намордник.Според мен с него няма как кучето да не се чуства наказано и да удобри това,освен ако не свикне поради безизходица.По-добре да засилите контрола над кучето си,защото те са достатъчно умни за да знаят кое може и кое не,просто трябва да му се покаже.Всеки си има мнение,така че няма смисъл да му мислите.Ако сте решили с намордник и не можете да се справите с него-свиквайте го както каза Flawless
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#74 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 18 February 2011 - 01:49 AM

Ако нещо съм научила откакто гледам това куче е, че и да му покажеш, кое може и кое не може, той си слуша него си и това е!!!!!!! Те са достатъчно умни , за да осъзнаят силата си и да знаят , че са по-силни от другите кучета и достатъчно близко до вълка, че да не слушат нашите команди, а дивото в себе си.
Не мисля, че е чак такъв стрес за тях намордника. Смятам, че той осъзнава слабостта си, че не може да се защитава и заради това не иска да стои с него, освен разбира се това, че може би точно с този модел не му е конфортно.....ще се купува друг явно :(
User's Signature

Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 18 February 2011 - 08:24 AM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 18 February 2011 - 12:54 AM, написа:

Ако нещо съм научила откакто гледам това куче е, че и да му покажеш, кое може и кое не може, той си слуша него си и това е!!!!!!! Те са достатъчно умни , за да осъзнаят силата си и да знаят , че са по-силни от другите кучета и достатъчно близко до вълка, че да не слушат нашите команди, а дивото в себе си.
Не мисля, че е чак такъв стрес за тях намордника. Смятам, че той осъзнава слабостта си, че не може да се защитава и заради това не иска да стои с него, освен разбира се това, че може би точно с този модел не му е конфортно.....ще се купува друг явно :(

Права си за това,че обичат да слушат първо и предимно инстинктите си,но и stefoto е прав,когато предлага по усамотени места за разходка.Възможен е и контрола в/у кучето когато реши да яде друго,но ти си жена и незнам как се справяш когато започне да се дърпа.При нас проблема с женските беше позатихнал след като роди,но отново започна да не иска друго женско куче покрай себе си.С по строго отношение,доста къс повод и повече внимание от наша страна се получава.Тъпото в ситуацията е,че те сами идват при нас.Просто я обръщам на другата страна като я хващам почти за каишката на врата и и говоря...има някакъв ефект.Но най добре се получава когато я държим на дистанция.Наморника е безмислен според мен.Ограничава играта на кучето и желанието му за нея.Ако ще е с наморник ,то по добре да е само на някое усамотено местенце без него

#76 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 18 February 2011 - 08:57 AM

Според мен доста голяма роля играе в случая факта,че вие не сте имали това куче единствено и явно този,който е бил негов собственик преди не се е занимавам много с него и сега е вече по-трудно да се обучи и възпита на тази възраст,когато вече знае кое може и кое не.Просто кучето не трябва да се изтърва като малко според мен за да няма тези проблеми за напред.Нашия Севар е голям калпазанин и той,но откакто са двамата с Болгар сме засилили обучението им и има огромен ефект.Успех ! :smile:
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 February 2011 - 01:56 PM

Извинете ме, но не може непрекъснато да се търсят осамотени места, така се създава стрес на стопаните и оттам на кучето. Нека поясня . . . все по-малко са безлюдните места, вече навсякъде има кучета, стопани с кучета, това значи непрекъснато да се оглеждат за евентуална опасност, всеки шум да предизвиква паника да се хваща кучето, защото не се знае откъде какво идва и тн.
Не виждам какво е нехуманното в намордника, моля ви да ми обясните!
Освен това, да, кучето знае колко е силно и властно и си познава възможностите, намордника може да промени тази му нагласа. . .
Не казвам да не се пробва на усамотени места да се пуска, напротив, така могат да упражняват команди и да засилва послушание, но кучетата са социални животни и имат нужда от други кучета, те са важна част от живота им, затова, ако намордникът е единствения начин да общува спокойно, бих казала, че е редно да се опита. Естествено, трябва да смените намордника с друг вид.
Може да пречи на евентуална игра, защото не могат да се хапят, но той едвали на този етап ще търси такава игра, след като не понася мъжкари и някой женски. Ако срещне женска, с която се харесват и искат да играят, най-лесно е да му се свали намордника.
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 18 February 2011 - 03:20 PM

Абсолютно си права, Flawless, мнг е трудно да се намерят самотни места. Да не говорим, че дори да намеря, то е за момент, защото някое куче ще се появи. Преди го пускахме и само се оглеждахме да не се появи някое куче. Били сме късметлии. Вече ме е страх. Той има мнг по-силно обоняние и може да ги надуши преди да съм ги видяла и направо да се затича и да стане белята....Аз знам, че едва ли някога Арчи ще играе с мъжки. Въвеждали сме го в глутница с мнг малки и големи кучета. Тогава беше с намордника и освен че легна, в началото се опитваше да ги хапе, защото се дразнеше от тях.
Сега за всички , които смятат хамордника за нехуманно нещо, си представете, че вашето куче се срещне с моето, което няма намордник и е пуснато някъде на осамотено място. И се сбият. Е тогава намордика няма да ви се струва нехуманно нещо. Аз тоя намордник не го слагам, защото ми е кеф и искам да го мъча, а защото преди всичко трябва, когато го пускам , Арчи трябва да бъде безопасен за околните и разбира се, защото това е един начин да си изхаби енергията.
И само да вметна, че още не сме го свикнали с него, но и опитите ни не са толкова настоятелни, тъй като за момента в разходките предпочитаме да се разхожда и свиква с компанията на други кучета вблизост, а и защото още не сме купили :(
User's Signature

Качена снимка

#79 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 18 February 2011 - 05:28 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 18 February 2011 - 02:25 PM, написа:

Абсолютно си права, Flawless, мнг е трудно да се намерят самотни места. Да не говорим, че дори да намеря, то е за момент, защото някое куче ще се появи. Преди го пускахме и само се оглеждахме да не се появи някое куче. Били сме късметлии. Вече ме е страх. Той има мнг по-силно обоняние и може да ги надуши преди да съм ги видяла и направо да се затича и да стане белята....Аз знам, че едва ли някога Арчи ще играе с мъжки. Въвеждали сме го в глутница с мнг малки и големи кучета. Тогава беше с намордника и освен че легна, в началото се опитваше да ги хапе, защото се дразнеше от тях.
Сега за всички , които смятат хамордника за нехуманно нещо, си представете, че вашето куче се срещне с моето, което няма намордник и е пуснато някъде на осамотено място. И се сбият. Е тогава намордика няма да ви се струва нехуманно нещо. Аз тоя намордник не го слагам, защото ми е кеф и искам да го мъча, а защото преди всичко трябва, когато го пускам , Арчи трябва да бъде безопасен за околните и разбира се, защото това е един начин да си изхаби енергията.
И само да вметна, че още не сме го свикнали с него, но и опитите ни не са толкова настоятелни, тъй като за момента в разходките предпочитаме да се разхожда и свиква с компанията на други кучета вблизост, а и защото още не сме купили :(

Мисля,че се натовари нещо от коментарите ни,а не това им беше идеята!Явно е,че вече сте взели решение за наморника така,че успех с това ви начинание.Аз лично,след като кучето ми не е агресивно към хора,към дребни породи и към мъжки индивиди освен ако не и се врът отзад наморник няма да и сложа само заради това,че скача по други женски.И м/у другото-някой от вас да е виждал куче с наморник да си играе с други ?Нали идеята му е да предотврати хапането на останалите,а не да се превъзпитава?Мислите ли,че след като няма възможноста да захапе ще се уравновиси като характер?А дали няма да се доразвие агресивноста му поради факта,че в неговите очи всички досегашни врагове или жертви имат възможноста да доминират над него само защото не може да се защити и това да го озлобява?
Не ни слушай какво пишем...всеки споделя и разсъждения в писмен вид.Постъпи така,както ти смяташ че е най-правилно за да не се косиш после :) :rc_036:

#80 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 18 February 2011 - 10:41 PM

Всеки има някакви принципи и е прав за себе си.Както каза Deeper нека на товарим Видеогалерията с излишни коментари :smile:
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни