Dog.bg Форуми : Кучета за всеки вкус

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета за всеки вкус "моите" бездомници-сборна тема

#161 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 07 September 2015 - 03:20 PM

Зара е в приемен дом,спретнали сме и куфарчето :md_064: и чакаме да дойде време за заминаване.
Мишо(котето) ще страда,нали си мисли че му е майка.
Прикачена снимка
Зара живее в мир и хармония с коте Мишо,с три други котета и 4 гълъба.
С Нана са първи приятелки и много обичат да си играят.

Дядко Мурад взе да сдава фронта,хич не го държат краката напоследък :dh_188: Куцука,куцука,ама върти радостно отрязаното опашле и хич не губи апетит.
Прикачена снимка Прикачена снимка

Това е Джак.
Прикачена снимка

Клошарско куче,нежелано вече,живееше в запустяла тоалетна на гарата,вързан.(минавам покрай него на път за Грейси ( и Мурад и Изаура....) После разрушиха тоалетната и Джак го вързаха със сезал за едно дърво.Обаче там дърветата са иглолистни,няма сянка,рехава е и недостатъчно.Та не издържах,опитах се да направя живота на Джак малко по-хубав.Опънах тел между две дървета,купих му каишка,синджир,карабинки,халки...Обаче няма оправия- крадат му ги постоянно:dh_188: Последните и един ден не издържаха,в събота тъкмо го нагласих и вчера,в неделя вече Джак беше обран....
Днес му сложих поредната каишка закопчана с катинарче.Да видим дали ще се задържи по-дълго...Иска ми се да имам стара,неугледна ,но здрава каишка.Дори съм склонна да заменя нова за стара,та дано не се изкушават да му я вземат.
Обаче не знам със синджира какво да правя .Засега е завързан временно с въже,което обаче няма да издържи дълго,Джак е гризач.Решила съм да пробвам да скрия синджир в някакъв стар колан,та да не се вижда.
Също така ще трябва и някаква къщурка,хем да е топла и здрава,хем да не я задигнат...
Ех,Джаки :dh_188:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимкаПрикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Сивчо е "екскурзиант".
Прикачена снимка Прикачена снимка
Изпратен в квартала на екскурзия с еднопосочен билет...Социален,късокрак и мил шебек,ходи на повод,вози се в кола,общителен,кастриран.Но нежелан в квартала,постоянно подават сигнали хората ,кучетата им пречат,нищо че са кротки и добри.
User's Signature

Качена снимка

#162 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 07 September 2015 - 03:21 PM

Зара е в приемен дом,спретнали сме и куфарчето :md_064: и чакаме да дойде време за заминаване.
Мишо(котето) ще страда,нали си мисли че му е майка.
Прикачена снимка
Зара живее в мир и хармония с коте Мишо,с три други котета и 4 гълъба.
С Нана са първи приятелки и много обичат да си играят.

Дядко Мурад взе да сдава фронта,хич не го държат краката напоследък :dh_188: Куцука,куцука,ама върти радостно отрязаното опашле и хич не губи апетит.
Прикачена снимка Прикачена снимка

Това е Джак.
Прикачена снимка

Клошарско куче,нежелано вече,живееше в запустяла тоалетна на гарата,вързан.(минавам покрай него на път за Грейси ( и Мурад и Изаура....) После разрушиха тоалетната и Джак го вързаха със сезал за едно дърво.Обаче там дърветата са иглолистни,няма сянка,рехава е и недостатъчно.Та не издържах,опитах се да направя живота на Джак малко по-хубав.Опънах тел между две дървета,купих му каишка,синджир,карабинки,халки...Обаче няма оправия- крадат му ги постоянно:dh_188: Последните и един ден не издържаха,в събота тъкмо го нагласих и вчера,в неделя вече Джак беше обран....
Днес му сложих поредната каишка закопчана с катинарче.Да видим дали ще се задържи по-дълго...Иска ми се да имам стара,неугледна ,но здрава каишка.Дори съм склонна да заменя нова за стара,та дано не се изкушават да му я вземат.
Обаче не знам със синджира какво да правя .Засега е завързан временно с въже,което обаче няма да издържи дълго,Джак е гризач.Решила съм да пробвам да скрия синджир в някакъв стар колан,та да не се вижда.
Също така ще трябва и някаква къщурка,хем да е топла и здрава,хем да не я задигнат...
Ех,Джаки :dh_188:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимкаПрикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Сивчо е "екскурзиант".
Прикачена снимка Прикачена снимка
Изпратен в квартала на екскурзия с еднопосочен билет...Социален,късокрак и мил шебек,ходи на повод,вози се в кола,общителен,кастриран.Но нежелан в квартала,постоянно подават сигнали хората ,кучетата им пречат,нищо че са кротки и добри.
User's Signature

Качена снимка

#163 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 22 September 2015 - 11:25 PM

Мурад.... :dh_188:
Прикачена снимка
Днес похапна и легна да спи направо на асфалта,на дъжда....
Още е топло, но скоро ще дойде зимата :dh_188:
Яд ме е,ама много ме е яд на бившите му "стопани".Дали се питат как я кара,жив ли е още и ще преживее ли зимата...Или както са го зачерктнали от живота си са го зачерктнали и от мислите си.... Какво пък толкова,просто едно старо куче,непотребно....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#164 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 October 2015 - 09:39 AM

Забавната и мила Зара вече озарява новия си дом
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Антон също е осиновен
Прикачена снимка

А Нана
Прикачена снимка
и Мурад
Прикачена снимка
още миналата седмица отпътуваха при Галядогс
Прикачена снимка
и вече не се страхуват от настъпващата зима.

Поръчали са на дядо Коледа да им донесе стопани и домашен уют.

И всичко това благодарение на Streunerhilfe Bulgarien e.V :rc_036: :rc_036: :rc_036:
Каквото и да кажа ще е малко,затова просто БЛАГОДАРЯ!!!!
User's Signature

Качена снимка

#165 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 23 October 2015 - 07:12 PM

Джак е толкова добър и мил към познатите си хора,че чак не е за вярване че може да напада и хапе избирателно непознати.На новото място никой не минава,така че поне синджира не му крадат.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Мисля че там му харесва,има покрив,повече свобода на движение,а и Изаура му прави компания.Джак няма проблем с други кучета,дори и храната не си пази.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Не харесва всички хора,но явно си има причина за това- черепа му е целия потрошен и крив след зверски побой.Преживял е доста,горкия и както е вързан се притеснявам доста за него :dh_188:
Изаура също е проблемна,но поне си живее само в района на сметището и е свободна и щастлива.
Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#166 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 14 December 2015 - 11:39 AM

Сивчо си е добре.Шансовете му някой да го забележи и хареса не са големи,но пък той си е доволен,има си свобода,има кой да го храни и погали,има си и компания....
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
...много по-добре е например от Лара :dh_188:
Лара е кожа и кости,макар че на снимките не личи.Стопаните и искат "да я разкарат",дали са я на едно дете,то пък я вързало около блока си . :dh_188: Ако е пусната свободно ,Лара се връща пак в двора ,а там не щат да я видят.....щели да я ликвидират да не се пречка....
Не знам как да помогна,освен с храна,а след време с кастрация :dh_188: Засега Лара е твърде слаба за да понесе каквото и да било,още повече че няма дори покрив над главата си :dh_188: А е зима, чист късмет е че все още не е навалял сняг..
Прикачена снимка Прикачена снимка
Мама Рита е добре,кастрацията заздравя перфектно.
Прикачена снимка
Рита е абсолютна сладурана,общителна и добра,с единствен недостатък че не може да ходи на каишка.И колкото и да се опитвам да я уча не става...Вече две каишки и крадат покрай напъните ми да я правя образцово куче за осиновяване.
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Черньо не е социален.Той е нейно дете от по-предишно поколение.Миналия месец го блъсна кола и имаше огромен хематом отстрани на гръдния кош,но му мина.
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Бебетата от последното раждане на мама Рита извадиха късмет,прибрани са и се подготвят за осиновяване,а две даже вече са осиновени.Пък аз съм доволна че няма да има повече бебета, и мечтая и мама Рита да извади късмет,защото наистина го заслужава.
Прикачена снимка
ПС: и да се похваля,че след Зара и котето Мишо стана германец,благодарение на Streunerhilfe Bulgarien e.V :wub:
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#167 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 23 February 2016 - 04:27 PM

Показване на мнениетоЧери1., в 21 June 2015 - 08:10 PM, написа:

И тази мила кучанка е новопоявила се в квартала.Дойде преди месец разгоненена и вся страшен смут и раздори...Беше недоверчива в началото,вече е социална,мила и много добричка.Ходи идеално на повод,вози се перфектно в кола.Не и се слизаше даже на връщане от кастрацията.
Притеснява ме малко че не иска да се храни,а е слабичка :dh_188:
Прикачен файл Picture 200.jpg Прикачен файл Picture 201.jpg Прикачен файл Picture 221.jpg Прикачен файл 20150617_124933(0).jpg

Прикачена снимка
Прикачена снимка

Няма я вече Мима,отровиха я тази неделя .Питам се има ли смисъл изобщо.Кастрирах я, а не изкара и година....Сега там има друго куче,ново,некастрирано,страхливо.....а на мен сили не ми останаха вече да преживявам същото отново и отново :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#168 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 February 2016 - 07:08 PM

Чери, много съжалявам и те прегръщам! Знам, че това няма да спре болката и гнева, безсилието и мъката, че каквото и да кажа, ще е малко. Но искам да ти повторя, че твоите усилия са й дали година по-спокоен живот. Без глутници мъжкари да я гонят, а тя да бяга обезумяла, без куп бебета да измират от глад и болести. Твоята любов я е направила едно от многото 'твои' кучета, които те обичат и ценят всеки миг с теб, защаото са тогава са съвсем щастливи, защото тогава всичко е наред. Всяко куче е щастливо със своя човек и за много това си ти! Не унивай, много хора и животни имат нужда от теб и силата ти. Качена снимка
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#169 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 04 April 2016 - 02:20 PM

Ех,Ели,както и да го мисля края не се променя....
Единственото ми успокоение е че поне съм смъртта е по-малко количествено....Че можеше и няколко бебета да измрат междувременно....
Както например измряха от студ 3 от бебетата на Рая.
едно успя да преживее зимата,него го погубиха като взе да щъка...
Прикачена снимка
Рая вече няма да ражда.И няма да умре като Мима.
Успях да я прибера,търсим и дом чрез Streunerhilfe Bulgarien e.V :rc_036:
Прикачена снимка
Ако не са те, не знам какво ще правя,въобще ще спра да излизам от къщи,за да не срещам повече кучета. :dh_188:
Междувременно изчезна мама Рита.Там пък стана обратното- бебетата спасихме,майката кастрирах и уж беше на хубаво място и на никой не пречеше,подготвях я с ваксини и паспорт и не успя да дочака....След нея там се засели друго куче,даже го храних и вече се питах ще успея ли да го кастрирам навреме .....и го премаза кола,видях го на асфалта ,вече мъртво....така и си остана безименно....
Въобще не искам да виждам и храня следващото,но по-лошото от това да не успееш, е въобще да не си опитал....така че ще продължавам доколкото издържа и докогато има на какво да се надявам,колкото и малка да е надеждицата.
User's Signature

Качена снимка

#170 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 22 April 2016 - 09:27 AM

Минаха близо 3 години откак ги показах тук.
Всеки ден минавам оттам,храня ги редовно,а Белчо така и не ми дава да го докосна дори.Мая също си остана недоверчива,дава да я галя,ама предпазливо и с крайно нежелание.Подава ми дупето и си пази главата :md_064: ,явно помни къде се слага обезпаразитяващото :wb_052:
Останаха само тримата там ,Тара е вече доста стара.,милата,наближава 9 години.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#171 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 June 2016 - 01:01 PM

Рая вече не я мислете- замина за чужбина и вече радва новото си семейство
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Но в живота празно няма .Сега си имам Бенджа
Прикачена снимка
Вероятно взета за болонка,но се провинила ужасно- порастнала малко повечко....и хайде на магистралата.
Забелязах я да проси храна в двора на метро,проследих я в полето ....... и ето
Прикачена снимка
Бенжа си има и компания- 4 все още слепи кутрета.В полето,под изоставен фургон.
Та ще се гледаме,за да има щастлива история трябва някой да се бори за нея....Стискайте палци за Бенджа и бебоците.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#172 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 June 2016 - 01:14 PM

а Белчо са го пребили,ама вече се оправя
Прикачена снимка
Красив е,ама тотално страхлив,не можеш да го докоснеш даже.И проклет,помни кой го е тормозил и лае и напада :dh_188:
Дано кротне малко,че ще го довършат ,а покрай него може и Мая и Тара да пострадат.
User's Signature

Качена снимка

#173 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 10 June 2016 - 11:47 AM

Обедната почивка посетих Бенджа - идва уикенд,няма да ме има,поне да и оставя повечко храна....
И ме очакаваше неприятна изненада- бебетата се удвоили.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Даже в първия момент се стреснах че виждам двойно,защото в разцветките са точно като вчерашните,само дето вместо по едно- по две бройки от вид. Много тъжно :dh_188:
Прикачена снимка Прикачена снимка
Ако не намеря подслон много скоро като започнат да щъкат ще заизчезват едно по едно....Макар че тези в полето по мои наблюдения имат повече шанс от градските,ама с тази магистрала наблизо хич не е розово положението....:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#174 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 June 2016 - 09:08 AM

Вече си имаме очички :)
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

на мама и е трудно да изхранва 8 дечица,сама в нищото...
Прикачена снимка
обещах и да помагам,да се борим заедно за тези бебета...
User's Signature

Качена снимка

#175 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 24 June 2016 - 02:10 PM

не е лесно в тия жеги,особено за по-рунтавите и космати :dh_188:
Прикачена снимка
по обедно време всички са изплезили езиците
Прикачена снимка

На бебетата почват да им пробиват зъбките и мама Бенджа ги избягва и се крие от тях. А те гладни- писукат и я търсят,а още са съвсем непохватни и глупавички.Наоколо няма сянка,само под фургона е спасението.На полето са,извън града.
Нося мляко и консерва на обед и хапват тогава,ама каквото остане в тая жега за няколко часа е прокиснало,отделно обикалят други гладни кучета в района.
Прикачена снимка
Следващите две седмици ще са фатални за по-слабите.Нама къде да ги прибера.Двечки от бебетата са с по едно залепено око- наранили са се на някой осил или е попаднало боклуче,ама са като циментирани,мажа ги с гентамицин.

Някой да предложи подслон? заградено дворче? поне за 2 -3 седмици,максимум месец,поне докато им направя ваксините,после може и хотел да се търси.
7 момиченца са и само едно момче.
User's Signature

Качена снимка

#176 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 11 July 2016 - 09:37 AM

Бебетата си растат,вече са ваксинирани,имат имена,предстои втора ваксина да се прави, но място за тях така и не се намери. :dh_188:
Трябва ни дворче за около месец,не повече,ама на- няма.Дори подходящ хотел не успявам да намеря.И така -всеки ден им е рисков,единствено на късмет се надявам.
Мама Бенджа героично се опитва да ми помага с изхранването,като понякога е съгласна да ги кърми все още,но това вече е невъзможна мисия.... :dh_188: :dh_188:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
А бебоците са по-сладки от бонбон,чак невероятно как никой досега не е поискал да вземе някое приемно,та да му се порадва в най-сладката възраст.Поне ще ги представя,да им се порадвате виртуално и да стиснете по едно палче ако не друго.
това е единственото момченце- Лъки
Прикачена снимка Прикачена снимка

а Аби е най-едричката сякаш :)
Прикачена снимка Прикачена снимка

и Шийла е едричка, тя е по-светли петна ,блондинка
Прикачена снимка Прикачена снимка

най- дребничка засега е Мона Тя някакси ми стана любимка ,макар че е от по-невзрачните
Прикачена снимка Прикачена снимка

Ани също е от по-дребничките ,тя е и преобладаващо бяла
Прикачена снимка Прикачена снимка

Хоуп е близначка на Мона,но е по-едричка и по-поспалива") на снимка са ми невъзможни за различаване
Прикачена снимка Прикачена снимка

Кора и Шани също много си приличат

Шани е една идея по-тъмничка и по-дребничка
Прикачена снимка


а Кора е златиста дебеланка
Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#177 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 12 September 2016 - 10:57 AM

малко ъпдейт за четящите тук:))
Бенджа отскоро е германка,доволна е ,стопанката и също....а аз най-много:)
Прикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
(новата прическа си я направихме още тук,козината беше съсипана и невъзможна за сресване)
Бебетата и вече са големи,растат прибрани на сигурно при Галя,всички са резервирани и скоро и те ще трябва да учат немски.
Имам си нова улична "мама" .Този път ще е сложно- мамата хапе,а бебето (остана 1 от 4) е страхливо.Ухажваме се упорито и така ще е поне докато я кастрирам
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#178 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 16 September 2016 - 09:45 PM

Мама Бенджа изглежда страхотно! И една такава щастлива :wub:
Чери и всички замесени - :rc_036: .
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#179 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 26 September 2016 - 03:52 PM

Показване на мнениетоbutci, в 16 September 2016 - 09:45 PM, написа:

Мама Бенджа изглежда страхотно! И една такава щастлива :wub:
Чери и всички замесени - :rc_036: .

Да,Бенджа за нула време се промени и като външност и като поведение-като се сетя в началото как се страхуваше,не даваше да я приближа,та нарочно и слагах храната на високо,да мога да надзърна дали е женска:)
Прикачена снимка
надявам се и снимки на бебетата вече да започнат да пристигат:))
User's Signature

Качена снимка

#180 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 October 2016 - 03:38 PM

Малко улична хроника,ако някой все пак чете тук ...старите улици с нови герои....
Белуша се появи лятото,с каишка.
Прикачена снимка
Реших да проверя дали каишката не е прекалено стегната и Белушка ме ухапа(не особено зловещо,но все пак вкара един зъб и ръката ми посиня),та взех леко да пазя дистанция.Бела идваше да пие от водата на Руми,кварталното куче,и всеки път избухваше кавга ,Руми си пази "своето"Мислех ще се спразумеят с времето и така и стана.Докато Белуша не окуця и едвам ходеше- оказа се че я блъснало такси.Така че я проследих, да и оставя вода наблизо ,поне да не се мъчи с придвижването.Намерих я в двора на необитаемо вече училище,заедно с 4 кутрета.Оттогава я храня и стоплихме отношенията,но ви имам едно наум като я пипам:)
Кутретата едно по едно изчезнаха скоропостижно,остана само най-страхливото,кръстих го Дино.
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Дойде момента за кастрация, не беше лесно да се направи,заради особеностите на характера и и липсата ми на транспорт,но комбинацията с такси и упойка със стреличка даде резултат.
По време на кастрацията лекарите нещо се притесниха- оказа се че кръвта на Белуша е водниста и трудно се съсирва,а вътрешностите и са "като сварени" и вместо да е еластична матката се къса.Вероятно в резултат от кърлежова болест.Не ми дадоха гаранция че ще живее,но направихме всичко възможно за нея- системи,кръвоспиращи,някаква инжекция против кърлежови и т.н.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Бела трудно излезе от упойка,два дена не яде,но постепенно взе да се възстановява.
Прикачена снимка
Започнах лечение с доксициклин,трябва да го пие цял месец,засега се справям ,повече от половината месец вече мина.Покрай лечението доста намазва,че хапче няма как да и дам насила и го прокарвам със салам(салама и е "подарък "от Еsckarina :rc_036: )
Дано да има късмет да поживее.
Дино вече е с втора ваксина и го прибрах на хотел(след кастрацията майка му го ръмжеше и гонеше)
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Много е сладък и весел и се надявам да няма проблем със задомяването му,но все пак стиснете едно палче за Дино
Прикачена снимкаПрикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни