Dog.bg Форуми : Кучета за всеки вкус

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета за всеки вкус "моите" бездомници-сборна тема

#21 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 25 August 2010 - 09:56 PM

Само да докладвам,че Сивка вече е съвсем добре,от раната няма и следа и всичко е наред :ae_085: Доста е поотслабнала,ама бързо ще навакса,апетита е на мах,само да има кой да дава гранулки :wb_052:
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 16 October 2010 - 07:15 PM

От няколко дена имам ново попълнение,прясно кастриран момък,със жълта марка.Вероятно не са го пуснали в района му и сега милия е много стресиран,постоянно седи със свита и прилепена към коремчето опашка.Но понеже на глад не се издържа дълго,поне се приближава колкото да го нахраня.
Лошото е че има някаква подутина на бузата,все едно го боли зъб.Това не му пречи да хрупа гранули,но ме притеснява.Мога ли да му давам нещо с храната,защото няма шанс да го хванем за вет и инжекция какъвто е страхлив.
Кучо се е настанил на паркинга за таксита,където пребиваваха краставчетата Мона и Мая,дано няма техния лош късмет...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 28 November 2010 - 07:54 PM

Днес за трети път срещам Съни,която уж беше осиновена,да се шета сама по улицата.Или са я изхвърлили,или я пускат сама да се разхожда,но и двата варианта не са добри.Иначе си е с каишката,но пък няма вид на радостно куче- личи и че е притеснена,плаши се от мен и не дава да я погаля,само ме следва на разстояние.Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
Днес се заиграха с Лиса Американска(майката на азбучните бебета) и с новичкия Шоко.Прикачена снимка

Той вече не е най-новия,щото се появи още един момък,кастриран.Съвсем социален и гушкав е,а на снимките изглежда ожлембен,щото хрупа гранули с кеф.
Със Съни имат досущ еднакви уши.Прикачена снимкаПрикачена снимка

В квартала всички кучета са налице,че и отгоре има :mg_062:
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 January 2011 - 01:45 AM

От няколко дена забелязвам 2 нови кучета в квартала,около службата но в посока към булеварда.Социални,млади но безумно кльощави.Оня ден,въпреки че закъснявах за работа съм ги гонила да ги нахраня през 2 пресечки,сърцето ми не издържа на гледката....Ходеха след една жена,ядяща баничка.Естествено,нищо не получиха от нея,макар че за мен е непонятно как човек може да си преглътне залъка пред молещите очи на такива създания :dh_188:
Чудно ми е защо са толкова слаби,при положение че са социални и свободно движещи и то почти в центъра на града :dh_188:
На снимката са пред банка УниКредит,малко по-нагоре ,пред пощенския клон има доста котки и те милите обикаляха около техните панички да търсят нещо за хапване.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2011 - 08:03 PM

Радка-брадатка я кастрирахме в много напреднала бременност,но се възстанови бързо и добре.За известно време пребиваваше под стълбите на едно квартално магазинче,но скоро сложиха два големи камъка,да не може да влиза.Сега не знам къде се подслонява,но минава чат-пат за храна.Ходи идеално на повод,много социална.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 May 2011 - 01:51 AM

Отдавна не съм писала в тази тема,макар че има много материал за нея :dh_188: Отнякъде непрекъснато се появяват нови и нови кучета- и млади ,и стари...Уморих се,сили нямам вече да се надявам че мога с нещо да им помогна освен с малко храница и хапче против паразити.Но днес я срещнах нея и ми скъса сърцето- нова,смачкана и изтормозена,на часове пред раждане,с голяма открита рана отстрани .Дадох и храна,въртеше опашка,но после се изплаши от фотоапарата и хукна.Прикачена снимка

И този младеж е съвсем нов Прикачена снимка
Уплашен и гладен обикаля около място където хранят котки,мирише му на храна явно :dh_188: С огромен кърлеж на врата,успях да му цвъкна една пипетка докато ядеше,с изтекъл срок е,дано действа още , все е по-добре от нищо.

И още един нов,черно-бял с рязана опашка,тича като гламав от кош на кош с някаква отчаяна надежда...не успях нито да го нахраня,нито да го снимам.

Трима нови,безнадеждни :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 10 May 2011 - 07:01 AM

Всеки път като чета, ми се обръща стомаха от жалост! Милите душици!

#28 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 12 May 2011 - 01:54 AM

За Гари и Дедун пишех в темата за пухлите,те живеят в този район,но сега ,когато тази история е на път да отиде в хубавия край някакси е неуместно.Нямам сили и ресурс в момента за нова тема,а ми се иска поне да ги покажа тези кратунчовци.
Гари е млад,енергичен,приказлив и гооолям досадник.Прикачена снимка
Все мрънка нещо,все се навира,закача,търси си белята.Обичлив към хора и голяма лепка.Мойта Тайра обаче го ненавижда,едвам я удържам да не го изяде :md_064: Съвсем сериозно,след като Гари и прасна няколко лапи Тайра само като го види фучи като котка и налита да го хапе.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Дедун си пада малко темерут.Поне аз за такъв го имах.Храня го от доста време,ама доскоро се страхувах от него и пазех дистанция.До момента в който Elizd , petic и Nickey ми показаха че Дедун-тиквун всъщност е добър и мил.Сега Дедунчо ме гледа влюбено и се катери по мен докато бъркам в чантата за вкусотийка,ама аз не мога и не мога да се отпусна достатъчно с него.Виждала съм го когато се ядоса :ud_009: С Гари обаче Дедунчо е мил и търпелив.Юлето е шефа в тяхната глутничка ,и не знам от нея ли или от Гари,но всеки ден Дедунчо има нови и нови белези и рани :dh_188:
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 June 2011 - 10:01 AM

Гари и Дедун са странна двойка :md_064: Гари е от прилепчивите,приказливи и супер емоционални кучета.Младеж още. А Дедун е темерут,възрастен,сдържан,врял и кипял,мълчалив и сдържан,бивш домашен.Какво ги свързва така и не разбрах,но след заминаването на Пухлите Гари се прилепи за Дедун,а той за моя най-голяма изненада търпи младежките му лудории,търпи го на трапезата си,до която никое друго куче не смее да припари и чак спят сгушени заедно.За съжаление на никой освен на мен не са му симпатични,така че им е трудно с изхранването.За около десетина дена покрай Ружа и Пабло спрях да ходя до "тяхното място",и те двамата видимо заслабнаха.Да не ви описвам как ми се зарадваха после и как трескаво хапваха...скъсаха ми сърцето...
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 February 2012 - 10:36 AM

Дойде време да поизтупам тази тема от прахта....
Много от нейните герои вече са при дъгата-Лиса Американска(от пневмония),Сивка(отровена),Радка-брадатка(изчезнала заедно с много други при масирана акция),Гари- премахнат неизвестно как,защото е много шумен,Роза също- защото е била с него,Йоско(изчезнал),Нанси(убита)........
На тяхно място вече има нови герои- Лиско,едноокия Рошко,черната Ели,Скокльо,Пухчо...
Една малка част оцеляха -Вълчо,Джеси(която си има отделна тема),Пипа,черната Лиска......
Това за съжаление е тъжната реалност :dh_188:

Вдигам темата не за да се жалвам,а за да представя едни нови герои.Нарочно не пускам нова тема,защото те са извън града,по пътя за с.Покровник,а за мойте транспортни възможности това е все едно са на Луната :dh_188: Ще мога да минавам само в събота или неделя,на път за другите извънградски кучета.При това положение шансовете им да оцелеят и да се озоват в историите с хубав край са почти нулеви,но пък и те заслужават да им се даде поне шанса да бъдат представени.
Този шанс получиха благодарение на Ели,Дени,Петя :rc_036: ,които дойдоха,донесоха храна,дарена от Animal Hope Bulgaria - Plovdiv и tinati! :rc_036: ,откараха ме до строежа и нахраниха и наснимаха героите. Момичета ,огромно благодаря,че въпреки собствените си многобройни ангажименти и подопечни,намерихте сили,време и средства да ударите едно рамо и тук :rc_036: !Надявам се да сте донесли късмет на тези гаврошчета.
И хайде вече да ги представям.

Започвам с мама.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Мама е "строежно" куче.Живее на строеж под един фургон.Все още не знам много за нея,освен че е красива,добра и много-много раждаща :dh_188: Такива като нея има на всяка крачка по този участък.
Мама вероятно преживява благодарение на работниците от строежа.Първите ми впечатления от тях са че единствено паричния проблем ги спира да кастрират кучинка.Много са,ама не им се дават и 5 лв за такова нещо,тук кучешкия живот не струва нищо :dh_188: Паричния проблем не е толкова непреодолим и се надявам че ще успея да събера колкото за една кастрация.Имам почти месец на разположение по груби сметки,имам дарена храна,така че поне следващите 2-3 седмици минимум няма да мисля за насъщния.От друга страна пък и Джера чака за кастарция,за ваксини :dh_188: Но това ще го измисля и направя,обещавам :ae_085:
В момента мама има ситни бебета.Тях ще ги представям постепенно.Локацията им е такава,че само Господ може да ги опази от прегазване.Дано съдбата е милостива към тях.
Бебенцата са сладки малки меченца,малко над 1 месец.Дадохме им консерва,лапаха като диви.
Ето част от дребните герои:)
Прикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 February 2012 - 03:18 PM

Това е жълтурката,дето от няколко седмици обикаля покрай службата ми.Обикновено върви в комплект с още един жълтурчо,определих ги като майка с порастнало вече кученце.Хранила съм ги няколко пъти,после "майката " зачезна,идваше само Главурчо,после и той зачезна,а днес "майката" се появи куцукаща ,но много -много гладна,докато извадя апарата беше инхалирала гранулите,хванах я чак на "десерта".

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 29 February 2012 - 11:38 PM

Вчера я нямаше никаква,днес дойде заедно със снега.
Докато сипвам гранулите ляга с цялото тяло върху тях,да ги пази.
Много мила жълтурка е.Викам и Джули :md_064:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Де да можех да нахраня и Мамчето с бебетата. Страх ме е как ли ще ги заваря в събота :dh_188: .
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 29 February 2012 - 11:59 PM

Омръзна ни вече от сняг....чакаме пролетта с нетърпение.

Вълчо
Прикачена снимка

Пипа
Прикачена снимка

Скокльо
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 06 March 2012 - 03:10 PM

Мама от строежа е добре,всичките 8 броя бебета са налице.
В събота даже някой от работниците ги беше хранил,но като гледам колко слаба е Мамчето,май не им се случва често.Попаднахме на добронамерен пазач,уговорихме се да оставим малко храница .Сложихме и съдове за вода.
Малките са станали по-страхливи ,бягат да се крият под фургона,а като ги хванеш пищят.Миналата събота не бяха така осъзнати,нито бягаха,нито пищяха.Поради тази причина не можах нито да ги снимам качествено,нито да определя пола на всичките.Преобладаващо са момиченца май,или поне предимно такива хващах :md_064: Очичките им все още са сини-наблягат на майчиното мляко-то друга алтернатива нямат,горкичките :dh_188: За съжаление забравих да взема обезпаразитяващи и обезпаразитяването се отложи с 1 седмица.С огромни тумбачета са и със сигурност ще има глисти,но ме е малко страх как ще реагират работниците като се натъкнат на изхвърлени паразити :dh_188:
Ето и снимки.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 06 March 2012 - 04:49 PM

Тази мама ми къса сърцето :sad:

В София ли е?





User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 11 March 2012 - 10:20 PM

Mама с бебоците е в Благоевград,Извън града,по пътя за близко село.Само коли минават там,и работниците от строежа :dh_188:
Тази събота заварихме само 6 дребосъка.За щастие другите двечки не са постардали а са осиновени.Не знам доколко да се радвам,защото са взети за някакъв друг строеж,при това едното е женско-сивичко...
Остана сивичкото момченцеПрикачена снимка
и 5 чернушчета -3 момченца и 2 момиченца.

За мама осигурихме чувалче по-хубава храница.
Прикачена снимка
Оставихме половината на пазача,другата половина ще отнесем следващата събота.
Бебетата бяха нахранени,оставих каквото бях приготвила за вечерта.Работниците са започнали да събират храна от стола в който се хранят,готвача също им дава по нещичко.
Мама с охота си изяде порцията,Прикачена снимка
после отиде при малките и прилежно я повърна...
Прикачена снимка
като видя че никое не проявява интерес да яде пак си го изяде....
Обезпаразитихме всичката челяд и една съседна дребна мама.
Прикачена снимка
Бебоците вече се заиграват,проявяват интерес да гризкат,така че им оставих бисквитки за гризкане и да се забавляват.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 23 March 2012 - 10:53 AM

Мама е добре,позагладила е косъма.От бебоците са останали само 4.Няма жертви,осиновени са още 2.За съжаление едното от цигани.Това е положението,нищо не може да се направи- на улицата е така -който реши,взима си.Дано да имат късмет,мъничетата.Мама е почти готова вече за кастрация.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 23 March 2012 - 11:01 AM

Ако мислите за кастрация на мамата, аз ще помогна с някой лев
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 23 March 2012 - 11:55 AM

Показване на мнениетоowl, в 23 March 2012 - 11:01 AM, написа:

Ако мислите за кастрация на мамата, аз ще помогна с някой лев


Благодаря,owl :rc_036:
Мислим,да.Имам даже заделени пари за една кастрация,но и списък с чакащи,за съжаление Имах информация че ще има акция по кастриране на 4 лапи в Дупница,и мислех да вложа тези пари в гориво и да кастрирам с тях поне 4 кучици,ама май инфото ми не е вярно :dh_188:
За сега най-спешна ми е Джера,нея я поддържам цяла година с хапчета,но както се уверих лично,това не е надеждно.Следващата събота ще се пробвам да я закарам,уговорила съм час даже.
А след нея почвам да събирам за мамата.И за другата дребна "мама" на същото място.
Ето я и нея,жълтичката.Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
Горката,как ли го е родила това кученце ,не знам,та то е на около 4 месеца ,а е почти колкото нея голямо.Нея и бебето "гледат" на съседен обект,нямат против да я кастрираме,стига това да не им струва нищо...пак е нещо,де,можеше и по-зле да е....
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 31 March 2012 - 10:17 PM

Днес кастрирахме 3 кучици , благодарение на tinati :rc_036: В понеделник ще сканирам и побликувам фактурата. А сега да ви покажа късметлийките
1. На първо място Джера.Нея отдавна я глася,заделям пари,после възниква нещо непредвидено и така месеците си минаваха.Поддържах я с хапчета.Преди три дена похарчих парите заделени за кастрацията и в опит да спася Пипа.Пипа бе отровена и намерена да агонизира,просто не можах да я оставя без да опитам да я спася,въпреки че лекарите не даваха големи надежди.Не успях да спася Пипа,надявам се поне молко да съм успяла да намаля мъките и,много настоях освен всичко друго да и дадат и силно обезболяващо.Реших и въпреки всичко да не отлагам повече Джера.И добре че го реших,защото операцията и бе изключително тежка,матката и е била уголемена и с пиометра,получила е силен кръвоизлив и лекарите доста се бяха ошашкали.Много често повтаряха думната"трагедия"- особено като ги помолих да и погледнат ушите,защото много тръскаше главата.Имала е жестока инфекция на ушите,каналите и бяха пълни с гной и разни други гадости.Надявам се да и олекне сега,но ще се успокоя чак като минат няколко дена и видя че всичко е наред.Много трудно излезе от упойка,но я откарах до нейното място в пълно съзнание и на собствен ход.Ето я вече с обичката.Прикачена снимка Прикачена снимка

2.Втори номер е дребната мама.Аз съм я кръстила Трикси,ама сигурно не се казва така.Много социално и лъчезарно кученце.
Тук пътува абсолютно безпроблемно в колата.
Прикачена снимка
А тук вече е "модерна".
Прикачена снимка
Нея ще я върнем утре,защото се очаква да вали нощеска,а не знам дали ще е адекватна да си намери къде да се подслони нощеска.

3.Ето и номер три.
Прикачена снимка
Нея не съм я показвала май досега.Това е Рита.На около 8-9 месеца.Живее в кварталния автосервиз.Бяха три кутренца захвърлени там,но другите ги премазаха колите.Рита вече е голяма и умна и се надявам че умее да се пази от коли,а сега след като няма опасност да се разгони,да образува глутница и да създаде проблеми има и по-големи шансове да си живее спокойно и дълго там.Хората са я обикнали и я хранят там.Нея забравих да я снимам с марката,но и без това утре ще отида да я проверя дали е добре и ще я снимам.
На тази снимка е с намордник Прикачена снимка
(за всеки случай)но държа да отбележа че нито едно от кучетата днес е правило каквито и да с е опити да хапе и трите са душички,гък
не са казали и не са мръднали.Абсолютни добродушковци :wub:

Едрата мама си остана некастрирана...засега...Просто още има мляко и лекарите препоръчаха да изчакаме още поне седмица-две
Прикачена снимка Прикачена снимка
Нея ще я кастрирам при всяко положение- на заплата идната седмица .


Но ако някой случайно реши да помогне малко и да продължим с кастрациите хич няма да откажа :md_064: Не за друго,а защото и без това трудно намирам превоз и ми се иска като все пак намеря да го оползотворя максимално,за повече бройки.А такива не липсват.Имам набелязани още три женски,мили,социални и добродушковци.Дано да са късметлийки и те.
User's Signature

Качена снимка

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни