Dog.bg Форуми : Кучета за всеки вкус

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета за всеки вкус "моите" бездомници-сборна тема

#41 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 April 2012 - 09:16 AM

Кастрираните дами от първата тройка всички са добре.Трикси тича бодро,вече забравила за операцията.Рита накуцваше вчера ,но пък беше весела и с добър апетит,а Джера започна да хапва и да маха с опашка :af_089: Имам и снимков материал-но ще публикувам довечера от в къщи.

В събота кастрирах още една кучица- Зара.И нея ще я покажа довечера.Зара са появи миналото лято на обекта където живее Джинка ( където беше и Лекси).Появи се по едно и също време с Лекси,Лекси беше бебе,а Зара голяма,та си помислих отначало че Зара е майката.Но не- Зара наистина беше майка ,но на 4 други мъничета,всичките мъжки,от които оцеляха 2(взеха ги по селата за дворни).
После Лекси беше стреляна и Галя я приюти :rc_036: ,а Зара беше пребита,кри се известно време из боклуците ,от страх,не идваше дори да се храни,после постепенно забрави и сама си припозна стопанин- един от пазачите,Иван.Започна да го изпраща до в къщи,да го чака и съпровожда на работа,показваше му по всякакъв начин чувствата си и постепенно взе,че му влезе в сърцето и къщата.Иван гледа много селскостопански животни,има отделна стая-склад в която има цели чували с хляб и Зара спи там,та да може да яде колкото и когато иска....Е,не я гледат като по учебник,но това е реалността на село...Зара е доволна-сега тя е една весела дебелушка :wub:
Доскоро и давахме хапчета против разгонване,напразно очаквайки че може да има безплатни кастрации,но уви...времето си минаваше.
Е,въпреки всичко дойде и нейния ред.Огромни благодарности на Мърфи,която не забравя благоевградските бездомничета :rc_036: Тази кастрация още не съм платила,но ще го направя с нейното дарение.Прилагам фактурата.Прикачен файл  faktura kastr.Zara.PDF (98.78K)
Брой сваляния: 191
Сърдечно благодаря и на owl ,която също отвори сърцето( и джоба си) ,така че веднага след празниците ще кастрирам и Мама ,която ми омръзна да стои безименна,та я кръстих Лара :md_064:

Имам още номинирани мами за модернизация,съвсем скоро ще ги представя със снимки ( и историите им) и дано някой си хареса и реши да помогне на някое мило мамче да спре да ражда нови клетничета :dh_188: За всяка помощ ще се отчета със снимки преди,след кастрацията,фактура,както и проследяване на по-нататъшната им съдба.

Всяко от тези животинчета е социално,неагресивно,не е в глутница и не представлява опасност за хората.
Въпреки това вероятно няма да живеят дълго,така както вече не са живи Пипа,Лиска,Сара,Шарка,Сивка,Нанси,Бони,Берта,Балки,Белчо,Голди,Ради и много,много други...
Вероятно някой от вас се пита има ли смисъл тогава от кастрацията.Защо да се хвърлят пари на вятъра,като много скоро това куче може да бъде убито,като то не е защитено на улицата по никакъв начин...За мен лично има смисъл.Пипа,която отровиха на скоро беше на 2 години,ако не бяхме я кастрирали щеше да роди поне 3 пъти и дори да не оцелееха всички паленца,щеше да има много повече смърт освен нейната.Лиска беше на 5 години,тя беше кастрирана некачествено и се разгонваше,въпреки че не раждаше.И въпреки че беше дребно и почти незабележимо куче и странеше от хората,това разгонване и събирането на глутница привличаше внимание и и струва живота в крайна сметка.Но ако не беше кастрирана колко още смърт освен нейната щеше да има...


ПС: А ето и фактурата за предишните 3 кастрации.Тя е платена от tinati :rc_036:
Цената от 45 лв включва освен кастрация и ваксина за бяс,вътрешно обезпаразитяване,антибиотик ,обезболяващо и противовъзпалително,но не включва паспорт.
Паспорти купих от друго място,така че всяко куче е с паспорт и отбелязани тези неща в него,както и номера на ушната марка.
Прикачен файл  faktura.PDF (366.19K)
Брой сваляния: 409
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 10 April 2012 - 09:33 AM

Чери :rc_036: за това, което вършиш, бавно и методично без да се отказваш въпреки всичко. Дано да имат късмет момичетата!
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 10 April 2012 - 08:35 PM

Чери, :wub:, невероятна фея си ти, единствената надежда на толкова много душички!
Ех, Шарка, милата Шарка, тичай момиче под дъгата! Така ми беше влезнала под кожата тази игрива сладуранка!
Толкова е жалко, ако наистина вече не е между живите! Тайничко се надявах да си е намерила някъде местенце в двор :dh_188:!

#44 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 April 2012 - 08:47 PM

Показване на мнениетоМърфи, в 10 April 2012 - 08:35 PM, написа:

Чери, :wub:, невероятна фея си ти, единствената надежда на толкова много душички!
Ех, Шарка, милата Шарка, тичай момиче под дъгата! Така ми беше влезнала под кожата тази игрива сладуранка!
Толкова е жалко, ако наистина вече не е между живите! Тайничко се надявах да си е намерила някъде местенце в двор :dh_188:!


И аз все се надявах,много ми се искаше....
За съжаление казаха ми ,че са видели трупа и- загинала е от кола или куршум,била е окървавена,като Белчо :dh_188:
Вече всичко лошо е зад гърба и,с това се успокоявам.Нея никой повече не може да я нарани,тя живя кратко,но беше щастлива,обичана и погалена.
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 April 2012 - 09:02 PM

А това е Зара.
Тук е на синджир,че предупредихме непременно да е налице за записания час,да внимават да не зачезне.Иначе си стои свободна.
Прикачена снимка

Тук е с каишката и повода на Нези.

Тук излиза от упойката,гледа все още стерео.

Тук си почива след кастрацията.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 April 2012 - 09:35 PM

А сега да представя следващите номинирани за кастрация мами.

Първата е Беба.Виждала съм я на различни места преди около половин година.Дребна е и я взех за подрастващо кутре.Зимата я срещнах в квартала,с цицки,показващи че е кърмачка.Това веднага привлече вниманието ми,но бебета така и не открих.Започнах да и давам гранулки,тя беше страхлива,но постепенно се отпусна и вече е социална.
Преди два дена доведе отнякъде и кутретата.Двечки са,на възраст около 4 и повече месеца,но от глад не са се развили.Страхливички са,крият се в боклуците на един разграден двор,но ще ги прикоткам постепенно.
Тия двечките ми скъсаха сърцето,отдавна не бях виждала куче да яде сух хляб с такъв апетит(това имах при първата ни среща,свариха ме неподготвена...) Сега им накисвам гранули в кисело мляко и бъркам хляба с консерва.
Моля ,помогнете за кастрацията на Беба,за да няма друга реколта такива клетничета.Вижте колко са окаяни,ясно е че нищо добро не ги чака.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 April 2012 - 09:53 PM

Втората номинирана мама е извън града,на пътя след обектите на Лара и Трикси.
Тя,горката не е успяла да се "уреди" с обект,та е насред полето до нещо дето е било на времето спирка за автобус.
От 2 седмици я там,миналата събота,и предишната също.Кутретата бяха 3,все момиченца,но едното го взеха за дворно.
Докато ги хранех спря една кола и човека поиска да му хвана едно кутре,разбира се хванах му,малкото ме напика от страх,а мама през цялото време тревожно се катереше по краката ми.Дано да го гледат добре горкичкото.
Майката е социална и добричка,малките са по-дивички,но за малко гранули са готови и в огъня да влязат.Отдалече не личи кое е мама и кое дечковците,почти еднакви са на ръст и по окраска.
Мястото където са не е добро,много коли минават

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 April 2012 - 10:18 PM

Показване на мнениеточери1, в 10 April 2012 - 09:16 AM, написа:

Кастрираните дами от първата тройка всички са добре.Трикси тича бодро,вече забравила за операцията.Рита накуцваше вчера ,но пък беше весела и с добър апетит,а Джера започна да хапва и да маха с опашка :af_089: Имам и снимков материал-но ще публикувам довечера от в къщи.


Обещаното си е обещано:)
Трикси и Рита

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2012 - 02:25 PM

Получих от форумската сметка 145 лв- дарения от Мърфи и owl .Огромно БЛАГОДАРЯ.
От тях платих кастрацията на Зара,кастрирах мама Лара и мама Беба и платих 15 лв за бензин.Фактурите и касоват бележка ще сканирам утре в службата.
Първо се наложи кастрация на Беба още в петък по спешност- разгони се.Беба се установи в квартала,а там е много опасно да се навъртат глутници,веднага ги отравят.Съвсем наскоро отровиха черната Лиска,която бе кастрирана,но се разгонваше и събираше ухажьори.Покрай нея отровиха и Пипа,а вероятно и някое мъжко куче.Беба е куче съвсем без късмет,съвсем младичка,вероятно няма и година,а вече раждала,а и се оказа че има огромен тумор на матката.Това че беше разгонена допълнително усложни нещата,та доста озорихме докторите.За капак след като я зашиха,точно преди последния конец доктора забеляза че корема и е пълен с кръв и се наложи да я отварят пак.Оказа се че има изпуснала лигатура до тумора,пак късмет че го забелязаха навреме,иначе си отиваше за няколко минути....Та се наложи да поостане на домашен стационар няколко дена,но вече е добре,даже днес започна да яде и утре ще я изписват.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2012 - 02:49 PM

Ето я най-после и мама Лара кастрирана.
При нея всичко мина добре,нито имаше усложнения,нито беше разгонена.Не се стресира от каишката,но и не може да ходи на повод.В колата не искаше да влиза,та се наложи пак да обличам фланелката с мускулите.
Вътре в колата се държа безупречно,за разлика от Беба не повръща,но пък беше доста по-напрегната и притеснена.
При докторите се наложи да почакаме докато ни дойде редът,но се държа съвсем културно,съвсем като домашно куче.
Мама Лара (викам и Пухче) е на около 3-4 години,но е избушена от раждания.Слава Богу с това свърши,сега остава да се възстанови,да заглади косъм и да и излезе късмета и на нея.Всяка седмица и ходя на свиждане и я наглеждам.На строежа започнаха да се грижат добре за нея и малкия,лично техническия ръководител пое грижата ,вече винаги имат храна и вода,но до края на годината ще са приключили с ъс строежа...За малкия има кандидат- искат го за бетонов възел.Той стана светъл-почти рижав с тъмна муцунка.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2012 - 03:15 PM

За мама Кика пари не останаха,но доктора каза че е по-добре да я кастрира сега и да почака с плащането,отколкото да се наложи да я кастрира разгонена или бременна .Така че пак зависнах с една неплатена кастрация :dh_188:

Мама Кика ходи на каишка и е много любопитна-сама си скочи в колата и не се притесни изобщо.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
Тя е напълно осиновяема,но и трябва сигурно местенце ,в което да я подготвим.Сега се наложи след кастрацията да я оставя в полето и ще мога да я нагледам чак в събота.Оставих гранули на няколко места и голям съд с вода,района беше спокоен и безлюден,дано всичко е наред с нея.В съседство има оградено място и 4 кучешки колиби и вързани кучета,породисти.Идват едни момчета и ги хранят,засякохме се веднъж и помолихме да дават по шепичка и на "нашите"...вероятно го правят,след като мама с домочадието се задържа на това място.
От домочадието остана само Кира.Не знам каква е съдбата на другото,дано е имало късмет...
Кира е очарователна мустакатка,на неизвестна възраст.Леко плашливка,но чат-пат забравя да се страхува, отпуска се и дава коремче за погалване :ab_041:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2012 - 08:45 PM

Тази вечер изписахме и Беба от "стационара"- по тъмно ,за да се скрием от съседите :r_181:
Ето и малко снимки- топли-топли още парят :md_064:
Беба си слезе културно с повод по стълбите- 3 етажа, и навън ходи през две преки,а като я пуснах първата и работра бе да отиде да си свърши и двете нужди.После падна тичане и голяма радост.

Последно хапче преди тръгване
Прикачена снимка

И после навън.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 02 May 2012 - 11:49 PM

Трябваше днес да сканирам фактурите от кастрациите,но се беше натрупала много работа и не смогнах,
За компенсация качвам снимки от днешното свиждане.Мамите се чувстват добре,посрещат с размахани опашки ,раните са спокойни и всичко е ОК.
Тропчо се очертава да стане по-едър от мама,но тя го приема все още за бебе и му отстъпва всяка хапка.Много добра майчица е Пухче Лара.В момента мама губи пухчето си със плашещи темпове.Скоро ще е съвсем по лятна премяна :md_064:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 02 May 2012 - 11:56 PM

Мама Кика и малката Кира вече са оборудвани със съдове за вода,а в една изхвърлена гума им насипваме гранули,така че и храница си имат и загладиха косъма.Много добре се чувстват.
Скоро ще трябва да се мисли за кастрация и на Кира.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 May 2012 - 12:05 AM

А пък мама Беба ни намери по време на вечерната разходка и изрази радостта си правейки скоростни отсечки и бутайки глава за галене.С Тайра се харесаха и вече са приятелки :beer:
Поради подвижността си и тъмнината обаче се оказа че не е лесно да се хванат в кадър,а и фотографа бе калпав :ab_041: и имаме само две що-годе читави снимки.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 May 2012 - 09:53 AM

Днес най-после смогнах да сканирам фактурите.От даренията на Мърфи :rc_036: и owl :rc_036: платих кастрациите на Зара(стоеше неплатена),на Лара и на Беба.Дадох и 15 лв за гориво.Разбрахме се с докторите вече да ми издават фактура при плащането,така че фактура за кастрираната Кика ще ми издадат когато платя за нея.
Котетата от село кастрирах за своя сметка,така че не съм искала фактура за тях.
Надявам се да отпуснат безплатни кастрации от общината и да не се налага вече да моля за помощ,тогава може би ще им дойде реда и на "момчетата",че тях все ги пренебрегвам :md_064:

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 15 May 2012 - 07:41 PM

Най-после успях да платя кастрацията на Кика,благодарение на парична помощ от tinati :rc_036: Много навреме дойде,купих и малко храница,обезпаразитяващи и ваксини.
Махнахме конците на мама Лара,само Кика е все още с конци,но раната е зачервена и не посмях да пипам.
Бебетата на Беба са обезпаразитени вече 2 пъти и не са с такива огромни кореми,но вероятно ще останат дребнички.Едното е страхливичко,другото вече идва за погалване.
Откъм снимки не сме добре,все не смогвам на батерии.Нямам нови,но изнамерих непоказвани досега на Беба :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 15 May 2012 - 08:05 PM

Дойде време да покажа и "момченцата",досега все ги пренебрегвах че ми бяха приоритет мамите.Пренебрегвах ги само откъм кастрации и снимки,да не си помислите нещо.При хранене и галене не ги деля по пол :ea_103:
Този господин жълтурко ми се присламчи в службата.За съжаление е много страхлив и по тази причина безнадежден.Което е жалко ,защото е доста симпатичен.Подозирам че е от предишно кучило на мама Лара,тъй като и Тропчо се очертава да стане такъв- с тъмна муцунка и рижав.Храня го от зимата,а все още не съм успяла да го погаля дори.Иначе Жълтурчо отдалеч ме разпознава и тича за храна,а докато ровичкам в чантата за гранули пролайва нетърпеливо.Не знам дали има шанс да стане по-доверчив,но се надявам да ми научи новия график,че вече няма да съм там всеки ден :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 15 May 2012 - 08:23 PM

Другото момченце,което не съм показвала все още ,не е атрактивно като външност- черничко е :dh_188: Но от към характер е истинско бижу- социален,мил,кротичък и тихичък.От каишка се стряска все още,но това е поправимо.
Името на това черно бужу е една идея женско- познат е под кодовото науменование "Усмивката".Това е защото когато види любим човек той винаги се "усмихва"- прави една гримаса при която разтяга устни и показва зъбки в израз на радост.Много пъти опитвам да снимам тази "усмивка, но за жалост неуспешно- апарата ми е много бавен.
Смайли е приятелче на Нези,живее в нейният район,но обикновено не стоят заедно-единият чака пред блока,а другия отзад- да не ме изпуснат :ab_041:
Ето го и него,и на снимки си личи каква е душичка.Идеален е за осиновяване,без забележки :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 22 May 2012 - 09:19 PM

Мама Пухче вече не е пухкава.Опада и цялата зимна премяна и се оказа че всъщност тя е една финна мадама:)
Сложихме едно коланче за каишка,да свиква,по-нататък ще се учим да ходи на повод.
Бебето вече е почти колкото мама.За съжаление за втори път го е блъснала кола :dh_188: Задното краче виси безжизнено и се клати,сигурно ще си остане куц Тропчо,но иначе е весел и се храни.
Махнали са фургона под който се приютяваха,сега са без покрив :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни