Dog.bg Форуми : Кучета за всеки вкус

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета за всеки вкус "моите" бездомници-сборна тема

#1 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 11 May 2010 - 11:09 PM

Това е Джайко.Без да съм експерт го определям като "юноша"-може би на около 7-8 месеца.Забелязах го още преди 2-3 месеца,около службата ми се навърташе.Тогава беше сивкав на цвят,после незнайно как избеля.Храних го няколко пъти и сега знае-като го закъса идва с надеждата да получи храна.
Иначе не знам къде се подслонява.Срещам го в доста широк периметър и не винаги е гладен.Най-често просто иска да повърви с нас и да поиграе с мойто куче.Мил и дружелюбен е,и почти винаги усмихнат.Аз лично го намирам за много красив.Показвам го с надеждата че някой може да познае в него "свойто" куче.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 11 May 2010 - 11:25 PM

Лиза е една весела дундичка.Късокрака сладурана с невероятна усмивка.Има още едно кодово име-Кика,както и поне още двама симпатизанти в квартала.За съжаление враговете и са доста повече,защото Лиза обича да лае по колела и таксита.Тя също много обича да ни придружава в разходките,а в чантата ми винаги има бисквитка за нея.Лиза е голям радетел за свободата и всеки път прави опити да освободи горкото ми куче от повода му като го прегризе :ab_041: За сега успявам да осуетя тези и мераци,но Лиза не се отказва :dog: Тя е на около година,вече преживя един опит да бъде отровена и оцеля.Кастрирана е и дружелюбна с хора и кучета.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 11 May 2010 - 11:33 PM

Това е Вълчо.На годинка е,много спокоен и дружелюбен куч,разбира се идеално с деца и котки.Има стара ,зараснала травма или пък дефект по рождение на задното краче и почти не го използва.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 11 May 2010 - 11:57 PM

Черната Лиса е най-старото бездомно куче в квартала-на около 4-5 години е.Недоверчива е и не приема храна от всеки,затова е успяла да оцелее толкова дълго.Тя е от тези кучета,дето се разгонват и след кастрацията,добре поне че не ражда,но това че събира глутници при разгонването си е голям проблем.Тя е доста саможива и обича да се усамоти някъде на спокойствие.Сравнително дребна е.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 12 May 2010 - 10:34 PM

Йоско е по-скоро дребен,макар че на снимките не личи.И той е кьопав с едното задно краче.Младичък е ,няма и година,много мил и доверчив.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 26 May 2010 - 04:06 PM

Вчера Джайко ми предизвика ,мини-скандал.Вървя си аз със съпружеското тяло мирно и кротко и гледам Джаич се изпружил насред тротоара и дреме.Опитах се да мина тихо и незабележимо отдалеч,ама нъцки,не ми се получи :dry: И наш Джайко ме усети,скокна и са залепи за мен като гербова марка.И получих здраво мъмрене,дуднене и лекция на тема как излагам не само себе си ами и близките си :dh_188: Чак не искаше да върви с мен мъжа ми.Добре че в мойта дамска чанта винаги се намира пакет гранули,та имаше с какво да го забаламосам Джайко,който на всичкото отгоре изглеждаше като да е минал през комина-така се беше намърлял ...Голям скитник стана това момче,по целия град обикаля,дано да не пострада че става все по-общителен.В най-скоро време трябва да му организирам кастрация,дано после кротне малко.
Снимки нямам,все ме сварва без фотоапарат или без батерии.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 26 May 2010 - 04:29 PM

Чери, както казват, няма ненаказано добро. Разконспирирана си :db_046:
Благоевград не е толкова голям, шансът да срещнеш някой свой подопечен куч клони към 100 %

#8 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 26 May 2010 - 05:19 PM

Показване на мнениетоbuddy, в 26 May 2010 - 04:34 PM, написа:

Чери, както казват, няма ненаказано добро. Разконспирирана си :db_046:
Благоевград не е толкова голям, шансът да срещнеш някой свой подопечен куч клони към 100 %



Мммдаа,а уж за всичко бях помислила,подопечните са ми 50% извън града и 50% в съседен квартал и там със съпруга не ходя по никакъв повод,ама на - някои много взеха да шетат :md_064: То и това че имам гранули в чантата не подобри особено атмосферата,ама... :ab_041: Поне много задобрях в светкавичното излизане от ситуация и в докарването на невинен,неразбиращ и озадачен фейс- демек в пълно недоумение съм що тъй се получава :ab_041: .Сега Тайра,която е разгонена е обвинена,че ме е облъчила със свойта миризма...Той,"скъпият" не ги различава кое е мъжко,кое женско :ab_041: :ab_041: Опитвам се да му спестя 90% от нещата,ама за останалите 10% ще се наложи да свиква,щото нямам намерение да се отказвам.
Но ако някой е открил чалъм как да не вървят кучетата за които се грижи след него ще се радвам да сподели.Очертава се това да ми стане голям проблем.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 26 May 2010 - 10:41 PM

Ха, ха, стана ми смешно...трябва да пишем тема "Как да метна съпружеското тяло?" И аз така скоро превозих две ултра смрадливи кучета, едното се на.ка на седалката, на която возим бебето. И аз през цялото време дипломатично обяснявах на любимия как трябва да помогнем на една жена, и като пристигнахме на мястото човека каза- "Ааа, ми те са улични на едни цигани, пускай ги тук"...и моят щеше да припадне :ab_041: Никакво отказване!

#10 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 28 May 2010 - 08:52 PM

Ей го на Джайко- отново сравнително чист и спретнат :mg_062: Намери ни че се разхождаме неправомерно в детската градина :ea_103: Ама какво да направя,като ми е толкова неустоима момата,прииждат ухажйори на талази и се налага да се крием зад огради :db_046:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 28 May 2010 - 08:57 PM

Показване на мнениетоlucy60, в 26 May 2010 - 10:46 PM, написа:

Ха, ха, стана ми смешно...трябва да пишем тема "Как да метна съпружеското тяло?" И аз така скоро превозих две ултра смрадливи кучета, едното се на.ка на седалката, на която возим бебето. И аз през цялото време дипломатично обяснявах на любимия как трябва да помогнем на една жена, и като пристигнахме на мястото човека каза- "Ааа, ми те са улични на едни цигани, пускай ги тук"...и моят щеше да припадне :ab_041: Никакво отказване!

Оффтопик:
Идеята за тема "Как да метна съпружеското тяло" е страхотна :ab_041:
Мисля,че Чери1 като потребител с голям опит в обясненията на "съпружеското тяло" :ab_041: , трябва да има честта да създаде темата :beer:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 21 June 2010 - 09:32 AM

Джайко изчезна,от десетина дена не съм го виждала.Дано да не му се е случило нещо лошо.
За сметка на това се появиха много нови кучета,ама много :dh_188: Поредната вълна бивши домашни и вече ненужни :eg_033: Знам че не бива да ги храня,то и не мога де,та спрях да излизам по посока кв.Запад че се побърквам като ги отминавам,после с часове ги мисля :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#13 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 June 2010 - 11:43 PM

Сивушка е от новите квартални,появи се като приходяща преди месец-два,кастрирахме я почти веднага и сега обикаля около зоомагазина в кв Запад.
Младичка е,не се е разгонвала,но е доста едра и вечно гладна.Много се страхува от фотоапарата,иначе е по-весела.С малката Лиза са дружки и се заиграват ,въпреки че не си подхождат по размер.Прикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимка

Грима е страхлива,върви след мен ,но не дава да я погаля.Понякога се престрашава да ми подуши ръката.Не е кастрирана,та я ухажвам и опитвам да се сприятелим.Тя е дребничка и много красива,очетата и са като гримирани.Ако се опитоми ще има шанс да и намерим стопани,но засега е неконтактна.
С кучета е общителна,а на човек разхождащ дребно куче не може да устои,прилепва се като марка.На храна е капризна,рядко яде гранули,вероятно някой я храни с манджи.На живо е много по-хубава,младичка е и игрива.
Прикачена снимкаПрикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 August 2010 - 09:27 AM

Да се похваля ,че гримираната Гримка вече си има стопанка и се казва Съни.Момичето си я е взело направо от улицата :af_089: Живее някъде в района и вече 2 пъти ги срещам да се разхождат :dog: Брей,имало хора и в Благоевград :flagbg:
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   peteto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 14-March 07

Публикувано: 03 August 2010 - 12:10 PM

:af_089:

#16 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 August 2010 - 02:42 PM

Сивуша онзи ден имаше някаква подутина от едната страна на главата(като да се е надула от зъб).Прикарах я някакси до зоомагазина в жк Запад за диагностика (там продавача е ветеринар) ама понеже действието се развиваше през обедната почивка и магазина беше затворен и не можа да ми се получи замисъла....Иначе беше весела,яде...
И днес я срещам цялата в гной и кръв откъм подутото и рана под ухото(като от пробил цирей).За съжаление пак стана по време на почивката и пак нямаше кой да я погледне.Не пожела да яде.След работа пак ще отида да я търся,дано успея да я заведа на лекар,мисля че трябва поне един антибиотик-депо да и боднат.Или нещо да взема да и давам с храна евентуално...
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Anelia Икона

  • опитваща се да помага
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 11-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:непородисти кучета

Публикувано: 10 August 2010 - 03:11 PM

Успех, Чери - непременно идете на лекар! Така ще си много по-спокойна след това, а няма да се чудиш какво й е на Сиви и какво да предприемеш!
User's Signature

0897/878 298 Анелия
......
http://spasijivot.dog.bg/

#18 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 13 August 2010 - 03:26 PM

До доктора така и не успяхме да стигнем със Сивушка,но боцкането не и се размина.След подробно обяснение на проблема вета дозира един антибиотик-депо в спринцовка,пък Лили я боцна вчера на вечерното хранене:ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 August 2010 - 04:50 PM

Предполагам, че е имала абсцес, който се е спукал.

#20 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 13 August 2010 - 05:22 PM

Може да е имала осил и да е излязъл вече, погледни добре мястото, но само лекар може да прецени и извади
User's Signature

Качена снимка

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни