Dog.bg Форуми : Как да отучим кучетата си да ядат неща от земята ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да отучим кучетата си да ядат неща от земята ?

#1 Потребителят е офлайн   martin kevorkian Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 05-December 09
  • Gender:Male
  • Location:варна

Публикувано: 15 May 2010 - 12:12 PM

Ако някой знае, или има идея как мога да отуча моето франсе да яде разни неща от земята, моля нека да сподели ... във връзка с нашумелите напоследък отравяния с стрихнин трябва да прекратя тази му практика.

Това мнение е редактирано от dog.bg: 15 May 2010 - 03:24 PM
Причина за редакция: Предупреждение - пишете на Български език, четливо и грамотно.


#2 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 15 May 2010 - 12:15 PM

Ух... позволявам си да пиша във френчи раздела :re_037:
С това имаме двегодишна практика... Работим с команда "НЕ!", но самата команда действа само когато е на повод, или в случай, че е пусната ако е на най- много два метра разстояние. Затова пък в тези случай командата се изпълнява на 100%. Ако се кани да вземе нещо, не го взима при командата, или пък ако го е взела вече го пуска моментално, независимо какво е.
Научих я с много корекций и вадене на какво ли не от устата й, включително и акита... :zz_020:

Дано да съм била полезна! :md_064:

#3 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 May 2010 - 01:29 PM

Показване на мнениетоTali, в 15 May 2010 - 12:20 PM, написа:

Ух... позволявам си да пиша във френчи раздела :re_037:
С това имаме двегодишна практика... Работим с команда "НЕ!", но самата команда действа само когато е на повод, или в случай, че е пусната ако е на най- много два метра разстояние. Затова пък в тези случай командата се изпълнява на 100%. Ако се кани да вземе нещо, не го взима при командата, или пък ако го е взела вече го пуска моментално, независимо какво е.
Научих я с много корекций и вадене на какво ли не от устата й, включително и акита... :zz_020:



Аз по същия начин обучавах нашата, трябва страшно много надзор, когато не е на повод, наистина. И трябва всичко да се вади от устата.

Нашият метод:
Отначало съм лоша. Хапне ли нещо, вадя от устата, шляпвам по муцуната, силна команда 'ФУ' (за да не я бърка с "не" - където вече нямахме корекции, бяхме приятели и единомишленици) Така няколко дена - нарочно я оставям да си вземе нещо в устата, след което си върша "лошите действия". Така кучето разбра, че трябва винаги да се оглежда, дали не съм наблизо, когато има лакомство и започна да се оглежда, преди да си го сложи в устата. На мен това ми трябваше.

Станах добра.
Когато кучето ме погледне с онзи страхливо-гузен поглед, отивам при него, виждам, защо ме гледа така (а тя продължава, и а-а да си вземе лайненцето, дори често отначало го взимаше нетърпеливо!) - но при нея казвам вече тихо и строго "ФУ!", веднага вадя шепичка с лакомства от джобчето и награждавам, галя леко за самочувствие. Награда - само ако не е изяла въпросното нещо. Ако го е сложила в устата, вадя, но без да шляпвам, само "ФУ".

Пак си иска времето и вниманието, но лека-полека се отучи, трябва обаче да има ви-на-ги лакомство за похвала, според мен ( а съм си аматьор в дресурата) - поне година трябва да се награждава това, че кучето е издържало на изкушението.

А, паралелно с това - и не маловажно, според мен - дресурата върви в две посоки: стопанинът се приучава да бъде максимално бдителен, защото ако кучето изяде нещо с отрова, трябва да се действа на момента, друг начин за спасение на живота няма.

#4 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 May 2010 - 03:23 PM

Показване на мнениетоmartin kevorkian, в 15 May 2010 - 12:17 PM, написа:

ако някой знае или има идея как мога да отуча моето франсе да яде разни неща от земята моля некада сподели.....във връзка с нашумелите напоследък отравяания с трехнин трябва да прекратя тази му практика ....

Единият начин е механичното въздействие: намордник и душач с командата "НЕ".
Другият начин е положителната мотивация заедно с правилно изграден контакт с кучето. Това ще означава че вие намирате "слабото място" на кучето:храна, игра, ласка, апортировка.
Препоръчвам да му сложите намордник като за начало докато намерите общ език с куч. Намордника не е садизъм - просто така си обезопасявате животното да не се натрови, докато се научите да контролирате кучето си.
Ще се наредят нещата. Успех.

макар че като си представям френч с намордник... Егати гледката))))))))))))))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни