Dog.bg Форуми : Премазана от кола Ушка-куче на 10 м

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Премазана от кола Ушка-куче на 10 м нуждае се спешно от временен или постоянен дом

#1 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 May 2010 - 07:58 PM

Живея в София, кв. Надежда I част. Тук в една полусрутена къща се нанесе семейство цигани с много дечица и 2 кученца. Грижат се за тях, кученцата изглеждат добре за разлика от циганчетата. Миналата седмица едното кученце - женска синеочка, която е на 9-10 месеца го е премазала кола. Започнало да си влачи задницата. Циганчетата веднага повикали близката ветеринарка. Тя за съжаление няма никакво оборудване в кабинета си няма рентген и стационар - работи от скоро тук. Прегледала кученцето, казала, че е ударено лошо, но има надежда. След като никой няма пари да го заведе където и да било тя ще опита с инжекции антибиотик без да й се плаща. Прибрали го вътре в къщата и започнали лечението. Циганчетата плачат - обичат си го и и го искат.
Разбрах за този случай, защото пътят ми е от там и видях влачещото се куче по тротоара. Беше изпълзяло от къщата. Циганчетата ми разказаха всичко. Това се случи в събота, отидох при ветеринарката и разбрах какво се случва. За съжаление аз също нямам нито пари, нито транспорт. Реших в събота да се обаждам на който се сетя и да направя нещо. Ударих на камък. Нито една организация, нито един приют може да помогне. "Приятелите" ми ме взеха за луда. Достъп до комп нямах. Попитах в две три клиники могат ли да поемат случая и в последствие да събирам пари - отказаха. В неделя пак отидох при кучето, яде, пие водичка, но се влачи. Днес едва изкарах рботния ден и отидох отново при кучето. Засякох се с ветеринарката, която каза, че трябва рентген на всяка цена. И о, чудо, съвсем случайно при нас спря едно момиче и предложи транспорт. Тогава събрах кураж (беше ме срам) и звъннах на Д-р Бобадова. Утре в 10.00 ще сме при нея с кучицата. Въпросът е, че нямаме пари - за рентгена ще съберем. После ще видим. След около час ще кача снимки. Просто трягедия, след трагедия. Ако се наложи ще моля за помощ, колкото и унизително да е.

#2 Потребителят е офлайн   lgdani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2010 - 08:04 PM

Не виждам нищо унизително - нали за това е форума. Дано бързо да се оправи животинката. 

#3 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 May 2010 - 09:59 PM

Ето я и Ушка. Така си я наричат циганите.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   vselenoyad Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 19-April 10
  • Gender:Female
  • Location:ВАРНА
  • Skype:

Публикувано: 18 May 2010 - 08:21 AM

Какво става с кучето, има ли вече диагноза?

#5 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2010 - 05:10 PM

Чак сега се добрах до комп. Хиляди благодарности на д-р Бобадова и екипа й. Те са страхотни хора, но Вие го знаете. Заведохме Ушка първо при тях, после на рентген и обратно в клиниката. Значи Ушка няма абсолютно нищо счупено или пукнато. Влачи задницана защото вероятно има оток на гръбначния мозък от удара. Прогнозите са, че с още инжекции и търпение ще се оправи и ще проходи. Върнахме си я пак при цигаие, вкарахме я в къщата, застлахме й одеалце и ги помолихме да внимават да не се извлече пак на улицата. Незнам колко може да се разчита на тях, ни няма друга алтернатива. Ветеринарката в квартала ще продължи да ходи да бие инжекциите, аз след работа ще ходя да я храня и виждам и така. Дано си има късмет животинката.
ОГРОМНО благодаря на момичето, което ни кара. Оказа се, че може да ми бъде дъщеря, смата тя е намерила домове на доста животинки и е спасила доста със собствени средства лишавайки се. Сега пак тя плати рентгена, защото аз отново нямах средства. Това е засега, ще ви информирам редовно. Поздрави от Ушка.

#6 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2010 - 05:19 PM

Исках само да добавя, че кучето е кастрирано, даже има татуировка в ухото. По-нататък ще я обзпаразитя и ваксинирам. Докторите откриха и сачма в тялото, но засега си остава така.

#7 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 20 May 2010 - 04:22 PM

Въпреки всички усилия, въпреки всички инжекции Ушка изобщо не прави опити да се изправи - влачи се. Много ми е мъчно и незнам какво да направя. Още три-четири дена ще й се слага антибиотик, купих и нивалин по препоръка на ветеринарката в квартала, която слага инжекциите. Слагаме го и него. Иначе има желание за живот, хапва си, но изобщо не движи задницата. Какво да правя?

#8 Потребителят е офлайн   sangrea8 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 623
  • Регистрация: 02-April 10
  • Gender:Female
  • Location:plovdiv
  • Interests:медицина

Публикувано: 20 May 2010 - 06:09 PM

много ми е мъчно за такива животинки
какво казват ветеринарите?
сигурно ли е ,че е само оток,дали не е бил твърде дълго време?
пишете какво се случва ?
успех на животното ! :re_037:

#9 Потребителят е офлайн   liuliak Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 27-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Heaven, I'm in Heaven....

Публикувано: 20 May 2010 - 06:56 PM

оле ужас, душата мила! а циганетата поне добре ли я третират - те кучовците да им дадеш малко любов и са най-щастливите...
User's Signature

♥Brian♥ винаги ще бъдеш в сърцата ни! тичай щастлив под дъгата!

#10 Потребителят е офлайн   klarisss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 150
  • Регистрация: 09-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 20 May 2010 - 10:19 PM

Показване на мнениетоmissi, в 20 May 2010 - 02:27 PM, написа:

Въпреки всички усилия, въпреки всички инжекции Ушка изобщо не прави опити да се изправи - влачи се. Много ми е мъчно и незнам какво да направя. Още три-четири дена ще й се слага антибиотик, купих и нивалин по препоръка на ветеринарката в квартала, която слага инжекциите. Слагаме го и него. Иначе има желание за живот, хапва си, но изобщо не движи задницата. Какво да правя?


Дай и малко време, това е лоша травма. Повече оптимизъм и положителна нагласа и всичко ще се нареди.
User's Signature




#11 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 20 May 2010 - 10:48 PM

Благодаря на всички. Тази вечер прекарах с нея доста врме. Крачетата са й топли и едното го помръдна леко. Това сигурно е добър признак. Поизправих я малко, но не смея много много. Тя с предните е много бърза и пълзи из целия двор. Циганчетата са обичливи към животни, особено към нея, защото я имат от бебенце. Постилат й, завиват я, почистват я, дават й водичка. Аз и една приятелка я храним. Храним и циганчетата, когато можем. :smile: Приятелката ми на обяд, а аз вечер, защото съм на работа. Ветеринарката ходи на обяд. Да, прави сте, много бързо искам да се оправи, трябва вяра и търпение. Относно травмата като цяло е от 10-тина дни. Още на другия ден след удара нашата ветеринарка е почнала да я лекува. Дано има късмет душката. Храни се добре, даже вече ми ръмжи като се опитам да я погаля докато яде. :smile:

#12 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 20 May 2010 - 10:49 PM

Пробвайте да направите и странична снимка на гръбначния стълб. Митко искаше ако успеем да го спестим, но явно няма да стане.
Ако продължава така май ще се наложи спешен превоз за чужбина.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 20 May 2010 - 11:01 PM

Да, ще направим такава снимка. А за чужбина аз и понятие си нямам как би могло да стане.

#14 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 20 May 2010 - 11:03 PM

хм...надявам се да чете човекът, за който си мисля
иначе снимките ви дадох, нали?
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 20 May 2010 - 11:12 PM

При нас са. Всъщност при ветеринарката, но утре ще си ги взема. А рентгена дали работи в събота?

#16 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 20 May 2010 - 11:32 PM

да
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 22 May 2010 - 02:05 PM

За интересуващите се: Току що се прибрах и бързам да пиша. Ходихме с Ушка на снимка (странична снимка на гръбначния стълб) и после в Добро хрумване. Отново ми се върнаха всички надежди. Ми и според последната снимка момичето трябва да проходи. Трябва време и търпение. Почваме раздвижване-физиотерапия. Споменах на циганите, че ако ми се яви възможност някъде ще я преместя - леле, като скочиха ще ме набият още малко: Как, това е нашето куче, ние без него ще умрем. Сутринта ми го дадоха за снимка с хиляди уговорки, да не би да не им го върна, даже едната баба искаше да идва с нас, обаче колата ни е с 2 места и нямаше как. Ох, незнам, хем я искат, хем не смогват да я опазят. Иначе си я хранят. Днес пак се беше измъкнала в двора и пълзяла, пълзяла, беше валяло и я взех кална, мръсна. Купих мокри кърпи и я поизкъпах с 3 огромни пакета. Дано се оправи. Повече от всичко на света го искам. Моля Ви, помолете се и Вие за Ушка.

#18 Потребителят е офлайн   sangrea8 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 623
  • Регистрация: 02-April 10
  • Gender:Female
  • Location:plovdiv
  • Interests:медицина

Публикувано: 22 May 2010 - 03:23 PM

тази Ушка !
:ba_025:
да се оправя ,да започне тича
благодарим з всичко,което правите за нея
дано я обичат :ba_025: :wub:
ще се молим за нея

#19 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 23 May 2010 - 09:14 PM

Ушка вече има ранички на коленцата и пръстите от влаченето. Циганите са си цигани, не могат постоянно да са с нея и тя се щура из целия двор. А в двора им има какво ли не, а на места няма и ограда. Уж я пазят, уж я прибират вътре, а мен все за нещо ме е яд на тях. Божее, ако можех да намеря къде да я преместя докато се възстанови... Днес прекарах с нея няколко часа. Правихме раздвижване и гимнастика, за първи път когато и свивах крачетата тя си забиваше ноктите в ръката ми и свиваше пръстчетата. Когато станах права за да й сложа храна в купата, тя беше толкова изгладняла, че в желянието си да достигне храната в ръцете ми само за миг си вдигна заницата и пак я отпусна. Пак си се влачи, но тези признаци са нови и ми се сториха надеждни. Нама да се отказвам. Ако нямах три бих си я взела и нея. Много ми е мъчно.

#20 Потребителят е офлайн   lillis Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1408
  • Регистрация: 16-June 08
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2010 - 09:33 PM

Ушка ще проходи,след като няма счупване.Сериозен проблем за нея в момента е това,че няма къде да бъде прибрана на топло и живее навън,където е кално и мръсно.От това раните на крачетата могат да станат по-големи.

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни