Dog.bg Форуми : Елементарни команди за по - възрастно куче - Възможно?! Помогнете

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Елементарни команди за по - възрастно куче - Възможно?! Помогнете Моля за помощ Оцени темата: ***** 2 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   Thrashler Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 18-May 10

Публикувано: 18 May 2010 - 10:02 PM

Привет и от мен драги съфорумници. Основната причина поради, която пускам тази тема и първият си пост в този форум е за да се обърна към вас с няколко въпроса и съответно съвети от ваша страна. Имам куче, което го взехме на 2 месеца и за известно време го гледахме в апартамента ни. През това време се научихме да се разхождаме на повод за има - няма един ден и да се връщаме при команда "Ела". Породата на кучето е Старонемска Овчарка - Черна. По стечение на обстоятелствата след известно време трябваше да го пратим в къщата с двор на баба и дядо ми не по моя вина. И така в крайна сметка се оказа, че основно те трябва да го гледат хранят и извеждат. Аз нямах възможност да го виждам много често, защото имах доста ангажименти. През тези години основното ежедневие на кучето се състоеше в това да стои в двора, по някое време да му отворят вратата и да се поразходи малко без повод да се върне и разбирасе да яде(:D). Напоследък имам все повече свободно време и ми дойде идеята да ходя до къщата всеки ден, да го взимам, да го извеждам на повод и да го пускам на места като например големи паркове и тн. В момента вече е на 7 години. Няма как тези години да не са му оказали влияние и ми е чудно как ще реагира с новото си ежедневие и среда. Основните неща, които искам да се научи е отново да ходи на повод и ми е чудно дали си спомня нещо през онези години, когато съм го водил, дали ще се дърпа и ще трябва ли отново да се учим как се ходи с повод и дали въобще ще се научим на тази възраст? Другото, което искам е да реагира отново на командата "Ела", но и това ми е малко притеснително, защото сигурно вече е свикнало да се разхожда свободно, без никой да го вика (най - много да му подвикнат да се прибере и това е). Това са двете основни и прости (или не чак толкова прости) неща, които искам да научи и знае (ясно ми е, че за повече едва ли вече може да се получат) и въпросът ми е дали е възможно да се осъществят за да мога да му предоставя едно по красиво, интересно и забавно ежедневие от това, в което е живяло да момента. Искрено ви моля за помощ и съвети.

#2 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 May 2010 - 12:03 AM

Не съм специалист по кучешко поведение, но не виждам защо пък да не се научи. Е, няма да е за ден-два, както е било преди, ще ви трябва повечко търпение. Но толкова прости неща са лесни. Аз съм обучавала и възрастни кучета на елементарни команди, дори улични - няма проблем.

#3 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 19 May 2010 - 11:02 AM

В момента, в който изградите контакт с кучето, то ще иска да прави онова, което вие искате. Няма значение какво помни и не помни, просто общувате и градите отношенията си наново.
Може да стане за ден, може за 100, зависи от вас.

#4 Потребителят е офлайн   Thrashler Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 18-May 10

Публикувано: 19 May 2010 - 01:33 PM

Благодаря за отговорите до момента. Искам също така да спомена, че кучето е доста интелигентно и това съм го забелязвал в не една и две ситуации. Затова се надявам нещата да се получат още по - бързо. Предполагам, че ще му е малко объркано след "смяната на климата", като например, че ще се вижда с много повече кучета и че ще ходи на доста различни места, но вярвам и че с това ще свикне бързо.

#5 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 May 2010 - 06:57 AM

Старо куче се учи на нови номера.Необходимо условие е то да ви има доверие,да сте му интересни,да се лидерът във вашата връзка.Всяко куче е интелигентно.но това не означава,че ще иска да прави това,което му е ясно,че се изисква от него.Когато е още кутре,ще иска да играе с другите кучета,но на тази възраст ще предпочете по-интелигентни занимавки,които вие трябва да му предоставите и да заангажирате вниманието му.НОК обича да служи-заложете на това.Научете го,че при команда "Ела",ще има награда,за да е мотивирано да изпълнява.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#6 Потребителят е офлайн   Thrashler Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 18-May 10

Публикувано: 23 May 2010 - 06:27 PM

Благодаря и на Ариел за съвета и помоща. Това с повикването, точно по този начин започнах да го правя. След като дойде при мен го похвалвам и му давам наградка. Искам да се похваля, че с ходенето на повод свикна толкова бързо колкото и като малко. Само след десет минути разбра за какво става въпрос и започна спокойно да ходи с повода. Другото, което ме зарадва, е че когато кучетата по дворовете започнеха да го лаят или някои улични, моето въобще не им обръщаше внимание. Личеше си, че кучето не е разхождано често, защото след една не голяма разходка и то само на повод изплези език. Даже по едно време започна да му се пени устата. Искам да попитам това какъв признак е и нормално ли е?

#7 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 May 2010 - 06:57 PM

Това е признак,че е надушил разгонена кучка и му е повлияло.При повече от едночасова разходка бих препоръчала да си носите вода и да му давате по малко.Особено в тези месеци и темпертаура над 20 градуса.С годините кучето все по-малко се нуждае да изразходва енергия,но самата разходка има уравновесяващ за емоционалното му състояние ефект,както и че се изгражда връзка между него и развождача.Говорете му като на човек-така той Ви опознава също,коментирайте ако видите котка,птица,казвайте му да не се впечатлява от лаещите по него кучета.Думите не ги знае,но разбира по интонациата.А някои думи наистина ще ги знае-примерно"разходка,награда,браво,вода,храна""...НОК обикновено обичат да скачат за пръчка,както и да ги гонят,обичат дори нещо тежко,като автомобилна гума да си поносят по време на разхода,обичат и с топки да си играят.Вкарвайте постепенно нови команди и ще видите,че с радост ще ги изпълнява-дори и без лакомство след време.Наградата му е,че служи на човека,към който е изградил вече доверие.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#8 Потребителят е офлайн   Thrashler Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 18-May 10

Публикувано: 25 May 2010 - 07:38 PM

Показване на мнениетоАриел, в 25 May 2010 - 06:02 PM, написа:

Това е признак,че е надушил разгонена кучка и му е повлияло.


Кучето ми Е женско. Вече няколко дена го разхождам в квартала "Драгалевци" и немога да се оплача от липса на бездомни или домашни кучета. Затова на всяка разходка си взимам една пръчка. След като извадя повода, кучето ми започва да скимти и да се възбужда в знак на радост, че ще излиза на разходка. Сяда мирно и чака да го сложа. В предвид годините му и това, че рядко са го разхождали, постепенно увеличавам дестинацията, докато не свикне на по - дълги разходки. Това с играчките (пръчки, топки, гуми и др.) ще го пробвам, но ми се струва, че няма да му е кой знае колко интересно, въпреки енергичният му нрав.

#9 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 25 May 2010 - 09:53 PM

Показване на мнениетоThrashler, в 25 May 2010 - 05:43 PM, написа:

Показване на мнениетоАриел, в 25 May 2010 - 06:02 PM, написа:

Това е признак,че е надушил разгонена кучка и му е повлияло.


Кучето ми Е женско. Вече няколко дена го разхождам в квартала "Драгалевци" и немога да се оплача от липса на бездомни или домашни кучета. Затова на всяка разходка си взимам една пръчка. След като извадя повода, кучето ми започва да скимти и да се възбужда в знак на радост, че ще излиза на разходка. Сяда мирно и чака да го сложа. В предвид годините му и това, че рядко са го разхождали, постепенно увеличавам дестинацията, докато не свикне на по - дълги разходки. Това с играчките (пръчки, топки, гуми и др.) ще го пробвам, но ми се струва, че няма да му е кой знае колко интересно, въпреки енергичният му нрав.

Научиш ли го да играе,смятай че ще постигнеш много.Предлагам ти,да вържеш играчката на въженце и да му я влачиш по земята.Така се превръща в движеща се плячка............

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни