Dog.bg Форуми : помооощ!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

помооощ! Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   katrin1 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-May 10

Публикувано: 19 May 2010 - 07:41 PM

Много ще съм благодарна,ако някой ми помогне.Преди около 1 седмица си взех бигъл,мъжки(ако това има значение) на 2месеца и малко.Ясно ми беше,че ще чистя хигиенниете му отпадъци като луда,и че няма да е супер послушно,защото е много малко.Е-примирих се,той се изхожда където му падне и аз чистя ли чистя.Но тва се пак са неогви физически нужди,не му се сърдя,нито му се карам като го направи,опитвам се да го науча да ходи на балкона,давам му награда като се изпишка там ит.н.Както и да е-проблема е друг-той постоянно иска да дъвче нещо,и лошото е че освен играчките си(и обувките разбира се), аз съм му острилката за зъби!! Не че ме хапе постоянно и със злоба,но като си играе ме хапе ,и то понякога мн лошо-вчера даже ми пусна малко кръв на гърба!!! Побеснях и излязох от стаята,понеже имах чувствотто че ще го пребия!До сега не съм го удряла нито веднъж,защото съм против този метод,за някои неща разбира като му казвам "не" но това с хапането ме побурква,не искам да стане агресивен и да ме е страх да го пипна,но не искам и да го бия и него да го е страх от мене.Другия и проблем е ,че само да изляза от стаята и почва да вие,не заспива ако не е в мен(или поне креватчето му да е в краката ми) и аз не мога да си позволя нищо друго освен да се занимавам с него! :unknw: Много моля някой да ми каже какво да правя,има ли надежда с този начин на възпитание,или трябва от време на време да го пошляпвам с вестника..? Никак не искам,дори нз дали ще мога да го ударя,но все пак искам тои да се съобразява с мен,не само аз с него.Предварително благодаря на тези които ще се отзоват

ПС:извинявам се ,ако мястото на темата не е тук

#2 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 19 May 2010 - 07:52 PM

Първо имай търпение и прочети писаното за отглеждане на куче. Нормално е за бебе за прави така. То е живо същество, останало без майка и търси нея в теб. Много трябва да прочетеш, за мястото на кучето, за играчките, и тогава всичко ще си дойде на мястото. И за хигиенните нужди е нормално да пишка и ака в къщи. Има теми по всички въпроси. Просто чети и успех! Всичко ще премине, но трябва време
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Лола Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 969
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 19 May 2010 - 07:58 PM

ТОВА е една обща тема с препратки към най задаваните въпроси.Няма да мине без четене :smile: Само да те успокоя,че всеки един от този форум е минал през това,то си е неизбежно.Успех с бигълчето :ae_085:

#4 Потребителят е офлайн   miss-kiss_88 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 17-May 10

Публикувано: 19 May 2010 - 08:07 PM

И аз имам този проблем.. Също и аз направих тема, но всики казват : Чети, чети и чети.. Чета, но нищо свъзано с това не намирам. Хайде някой, който има желание и време да напише метод за справяне на това кученцето да си остри зъбите с спопанина си. Като изклучим играчките.

Благодаря.
User's Signature

хьахаь

#5 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 May 2010 - 08:19 PM

МЕтода е да се научиш да разбираш поведението на кучетата изобщо.
Кучето ще прави това,което ти допускаш да прави.
Защо моето момиче не хапе мен и моите ръце и крака,тези на детето,а хапе тези на мъжа ми ?Защото той й позволява.Той смята,че така тя си играе и я оставя да го гризе . Когато мъничка почва да ме гризка ,се дърпам,крия ръката си и не я галя,обръщам гръб дори (в случаите,когато е прекалила много).Какво разбира тя ? "Гризвам-интересния човек,МОЯ човек,не иска да играе с мен(това не ми харесва).ЗНачи не трябва да го правя".

Авторката,ти сама си се предложила за играчка.Кучето прави това,което ти си позволила и поощрила.
Успех нататък!Надявам се поне мъничко да съм помогнала.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#6 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 May 2010 - 08:22 PM

Имам проблеми с редактирането,извинявам се за втория пост...

Шашнете кучетата си по играчките.Нека имат някакви гризалки,и отделно нещо ,което си е специално за вас.Нещо интересно,"впечатляващо" :md_064: ,занимателно.Топка със звънче например.Играйте с нея.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#7 Потребителят е офлайн   Лола Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 969
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 19 May 2010 - 08:36 PM

Добре ето нещо което аз лично съм правила,защото имах същия проблем и помоща я прочетох именно във форума.Първо,колкото е възможно по скоро трябва да научи какво означава "НЕ",гласа и интонацията е много важна.И като спре след "НЕ"-то(като е със строг глас се стряскат и спират)наградка и "Бравоооо",след време минава и без наградки само с радостни възгласи.Другото нещо,което ми помогна са играчките и кожените кокали.Има ли за дъвкане кокал не се и сеща за хапане.Също игра,едно разиграно и изморено куче няма време за хапане и за други бели.Най големия зор е докато не могат да се извеждат заради ваксините.После незнам порастват ли,заради повечето изразходена енергия ли,но е факт че спират с тези бебешки истории.Това се случи при нас,ако действате така ще стане и при вас.
Още нещо всичко което правите за възпитанието,трябва всички в къщи да го правите,а не един му се кара,друг му дава да си хапе и така.И постоянство трябва.

#8 Потребителят е офлайн   Thrashler Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 18-May 10

Публикувано: 19 May 2010 - 08:51 PM

Всяко куче като малко хапе, защото зъбките го сърбят. Когато кучето ми беше на 2 месеца, за мен не беше проблем да ме хапе, защото винаги го правеше леко и знаеше точно къде е границата на силното хапене. Незнам защо толкова много хора имат проблем с това и кучетата им не си знаят силата заплеснати от играта, но пак казвам че аз не съм имал такъв проблем, защото моето куче беше доста нежно в това отношение и като ме хапкаше ми ставаше повече приятно, защото беше леко и без никаква болка. Твоя случай е същият както при всеки друг. Кученцата хапят заради зъбите дори и стопаните си и това не значи, че като порастне ще продължи да те хапе. В поста си пишеш, че това ти прави проблем, затова ще те посъветвам както и останалите да прочетеш темите за да се информираш. :)

#9 Потребителят е офлайн   katrin1 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-May 10

Публикувано: 19 May 2010 - 11:39 PM

Много благодаря на всички отзовали се,но правя всичко което сте казали.Това не е първото куче,което имам,имала сам много-дакел,далматинец,доберман,болонка,кокер..Но с тях по скоро съм израсла,и съм си играла с тях много,никое от тях не ме е хапало,и просто се притесних дали това не е признак за агресия.Той си има свои играчки-кокал,топка,кожено кубче,и си играе с тях,но нз,явно аз съм му по-вкусна,хаха.Това с "не"-то,разбира ме вече,награждавам го като ме послуша ,и вобще не му давам да ме хапе,като го направи му се скарвам и после не му обръщам внимание известно време.Като ме ухапа по гърба до толко че ми пусна кръв,явно разбра какво е направил защото почна да ми се омилква и да плаче,но известно време след това пак продължи.Мисля си че трябва да съм по-строга,много съм жалостива към него.Както и да е,мн ви благодаря за съветите,ще проявявам търпение и така.. :)

#10 Потребителят е офлайн   Jitka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 06-June 10

Публикувано: 06 June 2010 - 10:17 PM

Здравей, радвам се, че не съм единствена подложена на това. Държа за сега 2-ра седмица кучето на широката тераса , и види ли ме от радост се препикава о започва да хапе днес поне 300 пъти повторих - Не ... :ab_041: :ab_041: леко разбриа за какво става вапрос, но иначе едва излизамслед игра от терасата и едва затварям вратата, то иска да излизи с мен да играе , да тича след котката , иска като цяло внимание ..игра, за това смятам след около ден два да я прибера моята Житка в широкия коридор и да я кара в по-домашна среда ..защото има един такъв страх, че ще бъде напусната , и май- наистина ще е добре, а за хапенето .. просто когато е в щъки а не на терасата забравя за хапене :beer: :tb_195: :ab_041: :ab_041:
User's Signature

Цитат

Винаги бъди доволен от това, което имаш !

#11 Потребителят е офлайн   Мил@ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Шотландия

Публикувано: 07 June 2010 - 04:04 AM

Показване на мнениетоJitka, в 06 June 2010 - 08:22 PM, написа:

Здравей, радвам се, че не съм единствена подложена на това. Държа за сега 2-ра седмица кучето на широката тераса , и види ли ме от радост се препикава о започва да хапе днес поне 300 пъти повторих - Не ... :ab_041: :ab_041: леко разбриа за какво става вапрос, но иначе едва излизамслед игра от терасата и едва затварям вратата, то иска да излизи с мен да играе , да тича след котката , иска като цяло внимание ..игра, за това смятам след около ден два да я прибера моята Житка в широкия коридор и да я кара в по-домашна среда ..защото има един такъв страх, че ще бъде напусната , и май- наистина ще е добре, а за хапенето .. просто когато е в щъки а не на терасата забравя за хапене :beer: :tb_195: :ab_041: :ab_041:

Кучето е социално животно, т.е. живее с други същества в общност, не може да искаме да седи през цялото време самичко и да е щастливо, така че правилно си решила да е в по-домашна среда. Обаче, ако правиш винаги каквото Житка иска, тя ще бъде водачът на семейната ви глутница и ще определя какво да се прави - а не ти. Редно е човекът да бъде водач и той да решава кой кога ще тича, ще играе, ще се храни и т.н.

Преди да повтаряш по 300 пъти "не", трябва да си убедена, че кучето "разбира" какво значи "не". Подкрепяй "не"-то с някакво физическо действие, за да разбере какво е това. Ако реагира правилно, тогава използвай командата - да не стане така, че думичката да се "изтърка", а кучето да не реагира правилно - после е трудно да заместим "не"-то с друга дума - за човека е трудно, не за кучето.

Катрин, постигнала си успех, браво. Обаче не е ясно дали кучето е разбрало точно какъв е проблема още - ще е ясно, когато престане да те хапе изобщо. Иначе, ако се държи "виновно" - ние го тълкуваме като "виновно", а за кучетата това са действия, които те знаят, че успокояват изнервени стопани. На английски си има и термин - calming measures/gestures мисля, че беше. Т.е. гледането "виновно" може да значи - нещо стана, стопанинът е ядосан, сега ще гледам така, щото като правя така, той/тя се успокоява обикновено и после ме гали. Не е задължително да знае защо стопанинът се е ядосал. Ще си сигурна, ако вече не хапе. :ba_025:
User's Signature

"Консумацията на положителности е задължителна."
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни