Dog.bg Форуми : Шампоани за хора - подходящи ли са

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шампоани за хора - подходящи ли са Оцени темата: ****- 2 Гласове

#21 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2006 - 09:13 AM

Цитат

Цитат

Всеизвестен факт е че тоя история с груминга изобщо не ми е по-сърце, даже го намирам за ужано, цялото това лакиране и т.н.

Grooming ne e lakirane. Tova e cialostna podgotovka i poddragka na kucheto. Dori sresvane na kasokosmestite kucheta. Ja si predstavi kak se javiavamj s Prisi bez da sam pipala kozinata? oleeee

Да съгласен съм с това което казваш, но въпреки всичко лакирането и пудренето са се превърнали в основно занимание на доста изложители. Който какво да обяснява не може да ме убеди, че това е нормално, не е ясно по този начин кой лъжеш съдията или себе си - аз мисля, че себе си. (говоря за пудренето, лакирането, сушоари, нишастета, вакси за нос, разни креди за очертавена на бяло, вплитане на козина и още ред подобни изпълнениея) l) l) l)

#22 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 April 2006 - 10:03 AM

Face, искам или не искам, това е начина кучето ми да изглежда добре. Няма как без това, не че ми е основно занимание, но няма как ... кучето изглежда съвсем, съвсем различно след като е изкъпано, сресано, подготвено, просто си личи. Поне при моята порода това е част от подготовката, съществена. В същото време на ринга не оценяват груминга, а кучето. Трудно е да излъжеш съдия. Бил съм на изложби, на които имаше случай, в който съдия като погали кучето и ръцете му станаха в пудра - да, това не е хубаво да се прави. Или да искаш да скриеш недостатък. Но пък без ресане, къпане - просто не можем. b)

#23 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2006 - 10:16 AM

Е сега почна се оправдания l) l) l) Ясно е, че кучето трябва да е изкъпано (най-малкото е че ако не е, ще мирише, още повече когато е с дълга козина) Също е ясно, че трябва да е сресано, най-малко е да махнеш мъртвите косми и с това съм съгласен, няма начин тези неща да не се правят.
Мисля, че съм ги избройл нещата, защото и те влизат в груминга ;) Дали можеш да излъжеш съдията или е доста според въпрос? - съдията ще пипне ли кучето или няма, ако не го пипне всичко е ок излъгалси го. Мда но това е друга тема за съдията.
Става дума че кучето си е куче, не е манекенка, макар че дефакто и деюре ги правят на манекенки l) l) l)

#24 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 April 2006 - 10:25 AM

Цитат

Става дума че кучето си е куче, не е манекенка
ех... де да беше така s) има породи, където грижата за козината е достигнала до чудовищни извращения - пудел, афганец, йорки... блах! горките кучета.

ние колкото си искаме можем да ревем, че е нечовешко, гадно, тъпо и прочее, но когато ни побеждават някакви посредствени кучета, чието единствено предимство е по-добрия груминг - еми...
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 April 2006 - 10:35 AM

То хубавото куче е като хубавата жена - както и да я облечеш, пак си е хубава b)

За менекен не знам. Но пък колкото и да го грумваш, като не ти е правилно кучето, не става. Какво ще скриеш и кого ще излъжеш и за какво ? Допълнително като съдията е добър, не само ще го опипа, ами и ще вид ход, походка, постав на опашка - тези неща не могат да се скрият.

При самоед - имам лично мнение, примерно аз не харесвам прекалено дълга козина. При нас е хубаво да има, ама чак до долу - не ми харесва. Куче вече не прилича на самоед, ами на нещо друго с прекалено дълга козина. Казвам лично мое мнение, защото за мен е по важно кучето да е правилно и най вече функционално - прекалено дългата козина пречи при тегленето, а самоед е куче, което тегли. Зимата, когато е влажно и след това замръзва, често се образуват снопчета замръзнала козина, около която се оплита козината, стават едни фъндъци, които пречат на куче да се движи. Но въпрос на вкус, както казвам - за мен превръщането на самоед в декоративна порода не ми харесва, но ... го има.

Добрия груминг е неизменна част от самоед. Но дано никога да не е основната, тя помага куче да изглежда добре, но не трябва да е база за оценка или предимство.

#26 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2006 - 11:40 AM

Цитат

Цитат

Става дума че кучето си е куче, не е манекенка
ех... де да беше така s) има породи, където грижата за козината е достигнала до чудовищни извращения - пудел, афганец, йорки... блах! горките кучета.

ние колкото си искаме можем да ревем, че е нечовешко, гадно, тъпо и прочее, но когато ни побеждават някакви посредствени кучета, чието единствено предимство е по-добрия груминг - еми...

всеки си знае най-добре :) Вярно че е стигнати чудовищни неща и всичко е станало цяла наука, ама е хубава китосана работа, но като я пипнеш се разпада :)

#27 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2006 - 11:45 AM

Нанко, че той самолета се е превърна в декоративна порода, както и голяма част от породите.
Та скоро гледах снимки на ЧРТ, много яко беше, 90% бяха лакирани нагласени l) l)

#28 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 April 2006 - 12:04 PM

Цитат

самолета се е превърна в декоративна порода, както и голяма част от породите.
Та скоро гледах снимки на ЧРТ, много яко беше, 90% бяха лакирани нагласени l) l)

За самолета - донякъде съгласен. b)

Зависи къде и как. Липсата на работни изпитания си казва думата - за мен това е една голяма грешка, дано да се поправи възможно най бързо. Бих се радвал, а и според мен би било много полезно за породата, ако се въведат работни изпитания и да се дава предимство както и на екстериора, така и на работните качества. Така е примерно в Франция - там самоед колкото и титули да има, без работен изпит не може да придобие Шампион на Франция - супер, според мен, така трябва да бъде.

Когато шоуто вземе връх, се получава така ... за съжаление.

Доколкото до ЧРТ, въпроса бе дискутиран и на семинара с Герасимова. Ще потърся записа и ще преведа тази част. Тук въпроса е не в превръщането на ЧРТ в голям пудел, а именно в черен руски териер - според Герасимова, една отлична работна и шоу порода. Забележи и развъждането - от Красная звезда, един огромен развъдник, то вече се пренася в домовете на хората. Няма как кучето да е злобно, да е охранител - основата на развъждането вече се е изместила, водещи са хората, които отглеждат чрт у дома, искат да имат спокойно и управляемо куче, изглеждащо добре. Поради тази причина груминга при чрт е част от породата - това бе нейната теза, ако си спомням добре.

#29 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2006 - 12:26 PM

Наистина лакиран и напудрен ЧРТ е прекалено, но изкъпан и перфектно подстриган без използване на стилизиращи средства е прекрасна гледка и ми радва сърцето.
Дори в не изложбения сезон, къпя и подстригвам моите и още няколко кучета, защото държа кучетата ми да са в хубав вид не само за съдията, а и за мен самата.
Не ме е срам да си призная, че ме кефи и реакцията на околните: "Я гледай какви кучета, като за изложба!" w)
А който не е имал удоволствието да гушне и зарови лице в чист и сресан ЧРТ е загубил едно прекрасно усещане l)
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2006 - 12:58 PM

Цитат

Да съгласен съм с това което казваш, но въпреки всичко лакирането и пудренето са се превърнали в основно занимание на доста изложители.

Vsichko prekaleno ne e got!1super
No pak kakvo loscho ima malko da fiksirasch razresanata kozina, za da ne ja duha viatara, naprimer?
Da kagem: Osnovnata krasotata na schnauzera e bradata. Miesch ja(zastoto chesto e po-mrasna ot krakata im), reschisch ja, oformiasch ja, za da ne starchat tuk tame nekvi grozni kosmi. Idva vreme za izlogbata, duhva edim viatar s prah i hubavo sresanata brada se obrasta nazad i kucheti zaprilichva ma mokra kokoschka. E trova ne e mnogo got, a?
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2006 - 03:41 PM

различен поглед на нещата :)

#32 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2006 - 04:52 PM

Цитат

различен поглед на нещата :)

Imenno, zatova obiasnih moia, kato nadiavam se obarna vnimanie na izrechenieto s cherveni bukvi?
Vie nali si naiamte kakvo da fiksirate! b) Osven tvoiata i na Elena kosa!hahahaha ;-)
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2006 - 04:54 PM

Цитат

Osven tvoiata i na Elena kosa!hahahaha ;-)

Tova e schega v sluchai, che ostane nedorazbrana. w)
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 April 2006 - 01:22 PM

l) l) то и ние сме се офъкали и приличаме на късокосмести l) l) l) 1super

#35 Потребителят е офлайн   Ина Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 06-January 06
  • Location:гр.София

Публикувано: 09 May 2006 - 07:09 PM

d) Да си призная, онзи ден прибрах Голди от разходка (по-скоро от игра) цялата сива a) . Мократа кърпа и само вода не помогнаха s) . Беше ясно - ще се къпем сериозно (така и така не я бях мила със шампоан от 3 мес.). Но тук шампоанче-там шампоанче-няма го bl) . Моят обаче беше под ръка r) ! Измих първо с него (на AVON за руса коса), апосле и с балсама ми (пак на AVON за суха). Не вярвах да има промяна в косъма, освен чистота b) , но бях изненадана! Когато изсъхна напълно, козината стана нерероятно мека - точно като бебешката й! w)
User's Signature

Неуспехът не означава,че си пропилял времето си,а че имаш причина да започнеш отначало.

#36 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 11 May 2006 - 11:20 AM

b) Я пусни тънък линк към AVON - ще ви лапнат за рекламни лица b)

#37 Потребителят е офлайн   Ина Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 06-January 06
  • Location:гр.София

Публикувано: 11 May 2006 - 05:43 PM

Цитат

b) Я пусни тънък линк към AVON - ще ви лапнат за рекламни лица b)

l) b) l)
Не се бях сетила! Идеята си я бива! bravoS
User's Signature

Неуспехът не означава,че си пропилял времето си,а че имаш причина да започнеш отначало.

#38 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 May 2006 - 09:45 AM

Да идеята е супер, прати им да видим какво ще кажат r)

#39 Потребителят е офлайн   Ина Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 06-January 06
  • Location:гр.София

Публикувано: 12 May 2006 - 08:45 PM

d) Мисля, че ще ни харесат! С тези буйни руси къдрици! w) b)
User's Signature

Неуспехът не означава,че си пропилял времето си,а че имаш причина да започнеш отначало.

#40 Потребителят е офлайн   Ина Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 06-January 06
  • Location:гр.София

Публикувано: 12 May 2006 - 08:50 PM

b) Може би ще вземат тази снимка за следващия каталог. dribble

П.П. Съжалявам за лошото качество.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  goldi33.JPG (32.93K)
    Брой сваляния: 444

User's Signature

Неуспехът не означава,че си пропилял времето си,а че имаш причина да започнеш отначало.

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни