Dog.bg Форуми : Шампоани за хора - подходящи ли са

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шампоани за хора - подходящи ли са Оцени темата: ****- 2 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 March 2006 - 08:42 PM

Без да се смеете ... b) Реших да експериментирам при къпънето и понеже остана съвсем малко от специалния шампоан за бели кучета, реших да го изкъпя с Dove.
Честно, направо съм възхитен. Супер пяна, със съвсем малко шампоан, който разредих, кучето се белна като за световно. Чак се учудих. Очаквах слегнала козина, да не измие добре, но такъв резултат не очаквах. Допълнително след това третирах с балсам NIVEA - пак човешки, в крайна сметка се разресва супер, косъма лъщи ... 1super

Имам въпрос - пробвали ли сте с друга марка шампоани ? Поради предполагаемо различното ph очаквах друг резултат, но сега сме бели и пухкави като снят. Може ли да продължа да го къпя с човешки шампоан и каква би била съответната реакция на косъма ?

#2 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 05 March 2006 - 09:05 PM

Значи ние ползваме от кучешките Ал систем и Коат Хендлер / като твоя / но има моменти когато ни свършват и не можем веднага да си набавим....и тогава прибягвам до човешките .... r)
За кафявите използвам - на Шварцкоф линията Глис кур за кафява коса + балсама без отмиване, за другите ползвам Хербал есенсис за боядисвана коса + същия балсам 1super и съм много доволна
А за белия използвам само Ал систем няма как само то го избелва като хората ....но сега ще пробвам с Дав по твой пример super best
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#3 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 March 2006 - 09:17 PM

Пробвай и пиши, ще ми е интересно ... хе, не че ще минем на човешки, но вече прибрах Dove - то в чантата на Кевин, за всеки случай ! 1super

#4 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 06 March 2006 - 05:20 PM

Това е интересно.Чудя се как ще повлияе на къс косъм.Може и аз да го пробвам.А този специален шампоан за бели кучета какъв е?
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#5 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 06 March 2006 - 09:02 PM

Здрасти r) това е линк към шампоаните,които ине изполваме и дог също за бял косъм. Ние полваме по тъмния вариант
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#6 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2006 - 08:17 AM

Аз пак ще издам "обществената" тайна...
Катранен шампоан - идеален за всякакви цветове. Прави бялото истински бяло b) и всички други цветове - бистри и свежи...
С три уговорки:
1. Развалиха го... кучешки катранен шампоан въобще не купувайте, евтин и с минимално съдържание на катран е. Човешкият Algopix също от месец на месец го разреждат... идеалният вариант е да се намери чист катран за къпане (просто така се казва "чист"... няма се предвид "катран" във вид и консистенция като този, дето мажат асфалта l) )
2. След изкъпване кучето мирише силно на... катранен шампоан, миризмата не е особено приятна за доста хора
3. Честата или по-скоро редовна употреба на катранения шампоан изсушава косъма, бил той човешки или кучешки - задължително трябва да се използва и балсамче за хидратиране, ако кучето се къпе по-често от на 2 месеца (примерно всяка седмица за изложба)
"Дав" - Dove - също пере добре и ароматизира много приятно. Поради свойствата му (хидратиране и тинтири-минтири) може да се съчетава с катранения шампоан - примерно основното "сапунисване" да бъде с катранен, след това да се приложи и едно "изплакване" с Дав за ароматизиране и хидратиране.
От човешките балсами най-препоръчителни засега са май на Gliss Kur, аз в момента експериментирам с Asian Beauty (за суха коса), Liquid Silk пък придава блясък на косъма. По-нататък през годината ще експериментираме и с балсама с UV-филтър за консервиране на цвета при слънце. За цветни кучета определено бих препоръчала и шампоаните на Gliss Kur: за кафява или руса коса, "течна коприна" и т.н. варианти.
--
Какъв може да е отрицателният ефект: поради чувствителността на кожата на кучето и разликите в кожата и косъма, първо: изсъхване на козината и кожата (поява на пърхут и съответно сух, чуплив косъм); второ: кожни дразнения (екземи, дерматити). Ето защо се препоръчва (ако не става въпрос за търсене на специализирана козметика за нещо си за изложбено куче) да се използва обикновен бебешки шампоан (колкото по-качествен, толкова по-добре) и шампоани с ниско Ph; никога - сапун!!!!, веро!!!, прах за пране 1super
От личен опит препоръчвам и Wash and Go: не води до дразнене по принцип, мие относително добре (особено не-бели кучета) и му липсва дразнещата способност на повечето продукти (вкл. кучешки) да "накъдря" косъма след къпане - т.е. при нужда може да се "изпере" кучо сутринта преди изложба и да излезе на ринга ни лук ял, ни лук мирисал.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#7 Потребителят е офлайн   dakel_fenka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1166
  • Регистрация: 08-October 05
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2006 - 07:39 PM

Интересно! На нашата дакелка и се появи пърхут! Впрочем ние тогава се чудехме кучетата имат ли пърхут!? bl) oleeee l) Както и да е, баща ми реши да я изкъпе с Низорал...!Много хубаво изми...! Обаче на който кажехме,всеки ни оплюваше! oleeee Как сме могли, щели сме да съсипем кучето! bl)
Вабанк,
и аз го знам този метод!!! r) d)
---
а също исках да ви питам приблизително колко често е нормално да се къпе едно неизложбено куче, с къса козина! Знам, че може да ви звучи глупаво, но чувам различни мнения и не знам на кого да вярвам!? bl) oleeee

#8 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2006 - 10:03 PM

Колкото по-рядко, толкова по-добре.
Винаги, когато може да се избегне къпането с шампоан, трябва да се избягва. С вода може да се къпе и всеки ден (е, без да се прекалява), шампоанът обаче отстранява защитния слой мазнина върху косъма.
Ако се е изкаляло - водичката свършва работа, особено за късокосместите. Ако започва леко да "намирисва", намокрена с оцет кърпа ще реши този въпрос. И тъй нататък.
Нойзи примерно си кара по 2-3-4 месеца без "същинско" къпане и това по никакъв начин не й се отразява... особено като се има предвид, че в калта и тя се омазва до ушите, и другите омазват гърба й с лапи. Сега например за последно е къпана с шампоан по Нова Година и ново къпане преди април не й се планира. В случая говорим за домашно куче, което гушкаме, спи по леглата и т.н., тоест не е нормално да се остави мръсно, но е с къса козинка и душче без шампоанче rulezzz 1super
За дългокосместите добър вариант пък е сухият шампоан (пудра, която се втрива в косъма и после се изресва).
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#9 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 April 2006 - 04:44 PM

Цитат

Без да се смеете ... b) Реших да експериментирам при къпънето и понеже остана съвсем малко от специалния шампоан за бели кучета, реших да го изкъпя с Dove.
Честно, направо съм възхитен. Супер пяна, със съвсем малко шампоан, който разредих, кучето се белна като за световно. Чак се учудих. Очаквах слегнала козина, да не измие добре, но такъв резултат не очаквах. Допълнително след това третирах с балсам NIVEA - пак човешки, в крайна сметка се разресва супер, косъма лъщи ... 1super

Имам въпрос - пробвали ли сте с друга марка шампоани ? Поради предполагаемо различното ph очаквах друг резултат, но сега сме бели и пухкави като снят. Може ли да продължа да го къпя с човешки шампоан и каква би била съответната реакция на косъма ?

Az kapia kuceta s choveschki schampoani, ot predi 10 godini. Nasta koga, na glavata, e sasto tolkova chuvstvitelna kakto kogata na kuchetata. Taka che edvali ste proizvedat choveschki schampoani, koito da ne stavat za kucheta. Po-skoro triabva da se eksperimentria koi tochno choveschki schampoan e po-daobar za dadenia ekzempliar. Naprimer schampoana, koito destva dobre na maika mi, na men ne mi deistva got i obratnoto. Sastoto e i pri kuchetata. Sega kapia liglata mi s schampoan na Garnie. I sam dovolna.
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 20 April 2006 - 02:40 PM

bl) Абе хора - едно знам за козината - НИКАКВИ ЧОВЕШКИ ШАМПОАНИ! Вие тук ме хвърляте в шок и дълбок размисъл. Друго също знам - нашите баби са имали дълги, гъсти трудни за ресани коси. Здрави и лъскави, а не са ползвали балсами и разни помади освен хума, черен сапун, знам ли - яйца и мед, коприва... А сега все повече плешиви и момичета и жени срещам, а на останалите косите им едни редки... Аз не бих посмяла кучето си да къпя с човешки шампоани - блъскани са с химия, на която ние сигурно сме привикнали.

#11 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 20 April 2006 - 03:42 PM

На една приятелка голдена имаше проблеми с козината пърхот и такива ми ти неща.Та в рамките на 5м. през месец кучето се къпеше с хума и жълтък.Такава лъскава и здрава козина направи че се изумих.Аз лично не се наемам да свърша това само давам идей.

#12 Потребителят е офлайн   danissa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 541
  • Регистрация: 24-April 05
  • Gender:Female
  • Location:Sf

Публикувано: 20 April 2006 - 04:43 PM

Наш кучо след всяко къпане задължително добива пърхут, а какъвто е черен... a) Къпя го с кучешки шампоан-противопаразитен, с протеини.
Кажете сега нещо за тоя пърхут-причини... n)
User's Signature

В тъгата потънах самичка, неразбиране в смях се обръщаше,[br]моята стара усмивка от бездушие се поглъщаше..[br]В скута ми леко потъна лапа,а поглед човешки с топлина ме обгърна...[br]`Само хората правите грешки`.

#13 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 20 April 2006 - 05:36 PM

Защо всеки път с противопаразитен? В него има разни дразнещи кожата вещества, използвай го само при нужда, не профилактично. Въобще, all in 1 за мен е грешна формула. Или къпеш, или обезпаразитяваш. С други думи, зарежи противопаразитните шампоани.
Втори вариант, категорично установен - недобро изплакване. Значи, ако къпеш 10 мин., плакнеш 60 мин.
Трети вариант: не го къпи всяка седмица ... през месеци за късокосместо куче. Обтриваш с влажна кърпа и готово.

#14 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 April 2006 - 08:21 AM

Всеизвестен факт е че тоя история с груминга изобщо не ми е по-сърце, даже го намирам за ужано, цялото това лакиране и т.н., но като оставим това настрана и гворим за шампоан, ние позваме детски шампоан ПА ПА. За сега сме нямали никави проблеми, върши чудесна работа, няма идея обаче как се отразява на кучета с дълъг косъм.

#15 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 April 2006 - 11:57 AM

Цитат

Всеизвестен факт е че тоя история с груминга изобщо не ми е по-сърце, даже го намирам за ужано, цялото това лакиране и т.н.

Grooming ne e lakirane. Tova e cialostna podgotovka i poddragka na kucheto. Dori sresvane na kasokosmestite kucheta. Ja si predstavi kak se javiavamj s Prisi bez da sam pipala kozinata? oleeee
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 22 April 2006 - 09:20 PM

Нека споделя и аз скромният си опит b)
Никога,никога не къпя куче с човешки шампоан n)
Само и единственно катранен или противопаразитен шампоан,според ситуацията.Освен това понякога подхранващ на 100% билкова основа!
Катранен шампоан закупувам от тук,като цената за 1,5 литра е около 17-20 евро,но резултата е страхотен!
Допълнително обливам понякога с оцет разтворен във вода!
Преди изложба и по време на линеене давам бирена мая и допълнително витамини,сменям от храна на Роял Канин за нормално активни с такава за малки кученца или Активни кучета и така имаме прекрасна козина!
Преди години,когато гранулираната храна беше кът като разновидности и качество постоянно имах кучета с кожни проблеми,екземи,алергий и какво ли не друго,но от 5 години нямаме подобни проблеми! 1super

#17 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 23 April 2006 - 12:08 PM

Все пак да не забравяме ,че Катранения шампоан в БГ ...всъщност е много кофти качество r) разреден и т.н. Също така зависи за каква порода говорим,тип косъм не можете да сравнявате овчарка с йорки примерно и дайте и двете да ги изкъпем с катранан пък който оцелее l) l) l) l)
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#18 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 23 April 2006 - 12:28 PM

Цитат

Все пак да не забравяме ,че Катранения шампоан в БГ ...всъщност е много кофти качество  r) разреден и т.н. Също така зависи за каква порода говорим,тип косъм не можете да сравнявате овчарка с йорки примерно и дайте и двете да ги изкъпем с катранан пък който оцелее l)  l)  l)  l)

Разбира се тук си права!
Нямам грам представа какво изисква козината на едно Йорки,но аз действително пропуснах да отбележа,че говоря само и единственно за НОК !

Така,че предполагам всяка една отделна порода изисква и оделни и различни грижи за кожата и козината!

Ще чакам с интерес включването на собственници чийто кучета имат по-специфична козина! 1super

#19 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 23 April 2006 - 01:05 PM

Аз отглеждам шелти и коли.Кучета,чиято козина трябва да бъде винаги бляскава и със здрав косъм.С това проблеми нямам,тъй като храня с изключително и само с BOSCH и кучетата ми не се нуждаят от допълнителни добавки за каквото и дае и са в перфектна форма през цялата година.Не съм привърженик на теорията,че кучетата трябва да ядат качествена храна и да им се поддържа козината само когато трябва да ходят на изложби.Според мен, през цялата година кучето трябва да изглежда добре и да се храни качествено. Колитата и шелтитата са породи,които ако не се разресва и поддържа козината им, често е предразположена към сплъстявания най-вече зад ушите,а когато два пъти в годината сменят козината,тя трябва да се разресва своевременно и ежедневно,за да се отстрани падащата козина.Що се отнася до шампоаните и балсамите,използвам такива на световно известна австралийска фирма,а относно козметиката за грууминг,то тя също не се намира на нашия пазар и си я нося от чужбина.Добре че често пътувам по изложби,а и разчитам на приятелите ми от чужбина,та нямам особени затруднения със снабдяването.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#20 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 April 2006 - 02:04 PM

Цитат

Все пак да не забравяме ,че Катранения шампоан в БГ ...всъщност е много кофти качество r) разреден и т.н. Също така зависи за каква порода говорим,тип косъм не можете да сравнявате овчарка с йорки примерно и дайте и двете да ги изкъпем с катранан пък който оцелее l) l) l) l)

1super A, be to na otdelni ekzempliari deistva razlichno, pak kakvo da govorim za razlichni porodi.
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни