Dog.bg Форуми : Кучета в приюти

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета в приюти тема за разяснение

#1 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 03:19 PM

Имам едно питане към Илит и insult.

На едно от качените във fecebook клипчета познах едно от кварталните Надежденски кучета.
Бобчо - набит, рошав, вечно усмихнат и много добре ситуиран - преди.
Любимец на децата от интерната. Любимец на всички от района.
Винаги добре нахранен, обгрижен.

Та въпроса ми е - Защо и поради каква причина това добре ситуирано в кв. "Надежда" куче се озова в Богров, заедно с други пет?
Незаема ли там мястото на някое наистина нуждаещо се куче?
Например:
1. Куче живеещо в район, където няма храна;
2. Куче заплашено от саморазправа;
3. Агресивно куче;
4. Болно куче.
5. Нещо друго, за което сега не се сещам.

Чудя се защо един квартален любимец се превърна в затворник?

На клипчето Бобчо изглежда нещастен, уплашен, сврян в ъгъла. Разбрах от леличките от интерната, че другите кучета го нападали.
Това е само питане. Кучета по кварталите има много - защо точно най-безпроблемните са в приюта?
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#2 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 03:27 PM

Това питане не е нито за едната нито за другата
а към екипите на Екото - който залавят и докарват
кучетата в Богров

защо, как и по каква причина Бобчо е заловен
и прибран

може би по сигнал и едва ли ще единствения
квартален любимец се превърна в затворник?

#3 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 03:38 PM

Има резон в питането. И аз си открих едно откраднато куче "щастливо задомено" в Холандия, радвам се за него, обаче ми е интересно какви са критериите и изискванията куче да попадне в Богров и КОЙ точно взима решението също и кой носи отговорността за куче което е нечия доказана собственост а се намери в приюта. Допълвам питането.
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#4 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 03:42 PM

доказна собственост предполагам имаш предвид
чипирано, ваксинирано, регистирано имаш паспор за него
и живее у вас

#5 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 03:44 PM

Лъчо предполагам някой е влязал у вас с взлом и е откраднал
както казах чипираното, ваксинирано, регистрирано и гледано от теб куче

#6 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 03:51 PM

Няма подавани сигнали срещу точно това куче, както и срещу другите които са прибрани заедно с него.
Докато за кучета срещу които наистина има подавани сигнали - за района са поне 2 стоят и живеят в междублоковото пространство.
Този въпрос го задавах и на Радостина. Точно за тези кучета няма никакъв проблем да си живеят до магазина -там има и храна и добро отношение за тях.
И от "Екоравновесие" не получих отговор. Питах ги още като разбрах, че искат да ги взимат. Писах за това в темата за едно малко кученце.
Айде все някой да ми отговори - защо и как?
На улицата и сега, както и преди умират ежедневно кучета и Няма, Няма кой да им помогне. Защото няма места в приютите...
А тези - Неагресивни, безпроблемни и обичани са зад огради. Защо?

И още - какви са вариантите кучетата взети от района - кастрирани да бъдат отново върнати? Децата там ги обичат. И хората ги обичат и се грижат за тях. Нека на тяхно място дойдат други наистина нуждаещи се.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#7 Потребителят е офлайн   stassi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 449
  • Регистрация: 04-May 06
  • Gender:Female

Публикувано: 26 May 2010 - 04:11 PM

въпросът е наистина чуствителен.
за жалост няма такава чуствителност и гъвкавост на законовите процедури спрямо бездомните кучета.

ОП Екоравновесие е натоварено от Столична община (компетентен орган) с правомощия в справянето с свръхпопулацията на безстопанствени кучета в столична община.
Бидейки обществени институции те боравят с нормативни документи, а екипите им се движат предимно по сигнали на граждани.
Не е задължително дори да са сигнали, че кучето е зло. Нямате представа колко много хора се обаждат на екипа, който работи в Богров - "видях/имам едно куче - болничко е/стои горкото на улицата само - не може ли да го вземете при вас". Иди обяснявай, че Богров не е увеселителен парк или курорт.

Никъде в нормативните документи не се прави разграничение кои кучета да остават в приютите и кои да се връщат на улицата.
Ако питате същите тези нормативни документи - до 2011 не трябва да има нито едно куче на улицата. Всички да са в приюти. Добро, зло, черно, бяло. Така пише.

Поради невъзможност да се изпълни това понастоящем приоритетно се настаняват:
- агресивни, прибрани по сигнал
- кучета, обитаващи райони в близост до училища и детски райони
- кучета, които никой не иска да пусне обратно в района си след кастрация. такъв беше случаят с помпената станция в бенковски. спомнете си онези 14, един от които още е вкъщи (жорко)

ARS няма глас в определянето кои кучета да се прибират, но има сърце и сили да се опитва да направи живота на прибраните в приюта малко по-добър, отколкото той би бил иначе.
За останалото - трябва още много, много работа.

#8 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 04:16 PM

Асар, би трябвало да си наясно (Лъчо отдавна не се е вясвал тук, така че за него не го очаквам това), че в Богров отиват кучета, заловени от Екото и които е казано, че няма къде да се върнат (тук да ме поправи някой, ако греша). Т.е. неагресивни кучета или бебета, за които някой се е обадил и е казал "агресивно е" или не го връщайте". И точно ти би трябвало да си наясно, че отговор от Екото, на който можеш да имаш 100% доверие, няма. Радостина не е Бог, че да огрее навсякъде. И нея могат да излъжат екипите къде са ходили, а пък дали са прибрали точното куче... Хайде да не си говорим врели-некипели. Пресен пример - Цецко (макар и от Бургас, ако не се лъжа) - сигнал за агресивно и прибират първото, което им се изпречи. А в Богров няма как да знаят друго, освен това което им казват ловците. Или да започнат да разпитват цяла София "ваше ли е това куче"? И от Богров кучетата имат реални шансове да попаднат в белия свят. Там не е като в Сеславци, така че ако искаш - отиваш и го освобождаваш. Там отиват добрите кучета, за които се знае че иаче не могат да се върнат и им се дава шанс.

За Лъчо - отговори на въпроса на Анук, че така поставен твоя въпрос... Айде нЕма нужда. Пък помисли дали няма някой нов Виктор при теб, ако трябва, да може да му се помогне навреме.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 04:36 PM

Това не е заяждане. За мен нещата са ясни. Дошъл на работа в районна лицето Х, което мрази кучета.
Лицето Х било в добри отношения с Директора на "Екоравновесие" и отишло на среща с него.
Лицето Х казало на директора - вземи тия кучета, че ме дразнят. Лицето Х стояло точно 1 месец там на работа, достатъчно колкото да надроби попарата.
Кучетата обаче са взети, защото Директора е приятел на лицето Х и заемат местата в приюта.
Пак повтарям - добре гледани, никому непречещи и добре ситуирани кучета. За тяхното прибиране Радостина знаеше много преди да отвори врати Богров.

Е, лицето Х вече не работи там.

Може ли да върнете кучетата?


Кучетата бяха кастрирани когато са прибрани. Никой там не роптае срещу връщането на кучетата, дори напротив.
Леличките са освободили едно от прибраните кучета - Порчо. Сега Порчо си е там и няма проблеми с него.
Може ли такъв тотален Хаос да цари във всяко едно нещо, което се прави в държавата? Дори и за кучетата използваме връзки..
А в същото време непрекъснато се появяват теми във форума за хора търсещи съдействие и не разполагащи нито с финансови възможности, нито с база, където да настанят и да помогнат на кучето.
Необратимо ли е прибирането на кучетата в приюта в Богров?

Това не са лични нападки срещу никого.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#10 Потребителят е офлайн   stassi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 449
  • Регистрация: 04-May 06
  • Gender:Female

Публикувано: 26 May 2010 - 04:56 PM

разбирам, че не е заяждане. и аз имам един симпатяга, когото си обгрижвам пред нас. не ми е минало през главата да го водя в приют. добре си е.

приютите не са кастрационни центрове, работещи по програма залавяне-кастриране-връщане по места.
общо взето от там има 2 процедури за "отписване" на куче:

1. смъртен акт
2. договор за осиновяване

по преумпция (без да коментираме добра или лоша) приютите се правят, за да няма кучета по улиците.
сами разбирате.

#11 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 05:07 PM

Срещу Бобчо и събратята му е подаден сигнал за агресия от директора на Дом за изоставени деца Асен Златарев.
Куче, прибрано по сигнал, може да излезе от Сеславци по 3 начина -осиновено за домашен любимец; мъртво; преместено в Богров, срещу декларация, че няма да се озове обратно на улицата.
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 05:15 PM

1-во Въпросът в съвсем ясен и принципен.
2ро Кучето го спаси един приятел, след като едвам го измъкна от пневмония, точно преди да го ваксинира на камерите се вижда как в обилен снеговалец му награбват кучето от двора. Пусна си човека жалба със записите, но като му показах хола ндските снимки реши да се откаже. Все пак въпреки конкретния случай питам за общите положения.

Сори ама пиша от телефона и не мога да вися и да дебна всеки един. коментар -нямам време.

Все пак всички знаят че кучетата в Богров не са само от Екоравновесие
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#13 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 05:20 PM

Показване на мнениетоAnuk, в 26 May 2010 - 03:47 PM, написа:

доказна собственост предполагам имаш предвид
чипирано, ваксинирано, регистирано имаш паспор за него
и живее у вас


Интересно могат ли всички ваксинирани, чипирани кучета с паспорти по света да живеят у нас?

Въпросът ми е общ!
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#14 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 26 May 2010 - 05:21 PM

Показване на мнениетоAnuk, в 26 May 2010 - 03:47 PM, написа:

доказна собственост предполагам имаш предвид
чипирано, ваксинирано, регистирано имаш паспор за него
и живее у вас

ако ще от спалнята му да е... горното означава собственост.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 05:22 PM

Лъчо, за кое куче става дума?
Къде и срещу кого е подадена жалба?
Кой и как по-точно е награбил домашно куче?

Ако това действително е така, коректно е ние да знаем кой е човекът, който краде хорските кучета, а после ни ги представя за бездомни.
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 26 May 2010 - 05:27 PM

в Богров "ловци" няма, ако не ме лъже паметта, а именно наистина е интересно кой се представя за такъв.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 May 2010 - 05:44 PM

Цитат

View PostAnuk, on 26 May 2010 - 03:47 PM, said:
доказна собственост предполагам имаш предвид
чипирано, ваксинирано, регистирано имаш паспор за него
и живее у вас

ако ще от спалнята му да е... горното означава собственост.


Така е, но ако го е бил прибрал скоро човекът и кучето още не е било регистрирано, то чие е? Не е ли пак негово-той все пак разполага с 14 дни за да го регистрира...

Цитат

3. Срокът за регистрация е 14 дни и започва да тече от момента, когато кучето навърши шестмесечна възраст, или от датата на придобиването, ако се придобива куче над 6 месеца.


А и кой и с какво право ще влиза в чужда територия да взима куче от там и искани ли са документите на кучето , за да се докаже , че не е на този човек?

Стига сте скачали срещу Лъчо, защото въпросите според мен също са на място.
По каква логика се прибират здрави, непроблемни кучета за които има кой да се грижи, а за сметка на това кучета, които са болни, измират от глад или са прибивани си измират по улиците, защото приютите са препълнени и няма места?
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#18 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 05:50 PM

При нас идват кучета по два начина:
1. Докарани от "Екоравновесие", когато те не могат да бъдат кастрирани и върнати по места (разбирай -прибирани по сигнал бездомни кучета);
2. Докарани от попечител, който ни е помолил за помощ.

Не ми се говорят общи приказки и не ми се отговаря на въпроси, започващи с "Ама ако..".
Щом става дума за конкретен случай на домашно куче, откраднато и докарано при нас, пак питам -кое е кучето?
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 05:55 PM

Мисля, че горните въпроси на Раста или Лъчезар трябва да се отнесат към ОП "Екоравновесие" - те са тези, които извършват залавянето на кучетата, както и транспортирането им до Богров.

Нали не мислите, че някой от АРС си избира определени улични кучета (та дори и от нечий двор), за да ги прибере в Богров??? или за да даде точно тези определени кучета за осиновяване?
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 26 May 2010 - 05:55 PM

И аз много се извинявам, че се намесвам, но също не разбирам защо въпросите, свързани с процеса по прибиране на кучетата от улицата не се задават към "Екоравновесие".

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни