Dog.bg Форуми : Кучета в приюти

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета в приюти тема за разяснение

#181 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 02:09 PM

Имам предложение темата да се заключи докато поутихнат страстите.
Също така - огромна молба нищо да не се трие!
User's Signature

Качена снимка

#182 Потребителят е офлайн   JL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 614
  • Регистрация: 10-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2010 - 02:10 PM

Показване на мнениетоFullmoon, в 30 May 2010 - 12:08 PM, написа:

Да се поправим навреме? Моля, другарко, учителко, повече няма да правя така! Посипвам си главата с пепел! С какви лични данни се злоупотребява в скрития форум? Моят телефон, адрес съм си публикувала там, защото смятам, че мога да го предоставя на останалите при нужда от бързо реагиране. Какви компрометиращи аспекти? Моля? Асар, човек, който без притеснение лъже, е изнесла информация колко сме компрометирани, за да ви покаже истината - нейната "истина".
Питай дог.бг, нека той ти каже дали се спазват правилата в скрития форум.


Да се измисли начин за външен контрол относно това, дали се спазват общите правила. Да се ЗАБРАНИ тайното обсъждане на потребителите - т.е., обсъждане без тяхното знание. Това е.
И разбира се, не на последно място, потребителите да знаят, че има такъв форум и теми, дори да са наясно, че нямат достъп в него.
User's Signature

С какво сме по-добри от кучетата, ако се държим като прасета ?

#183 Потребителят е офлайн   Buddy28 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1051
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 30 May 2010 - 02:25 PM

Показване на мнениетоasar, в 30 May 2010 - 12:29 PM, написа:

Buddy28 - всщност не знам защо не разбра, че в този форум аз съм единствения защитник на Лъчезар и негов приятел, човек който постоянно работи с него. Ако намериш един мой пост срещу него - сложи го тук.


Ако някой обижда мой приятел, ще направя всичко със зъби и нокти да го защитя, а ако виждам, че той греши, ще се опитам всячески да го променя и да му помогна. Никога няма да му кажа, че тоя и оня говорел срещу него, защото ще му причиня болка вместо да помогна, а и думите наистина лесно се вадят от контекста, така, както е угодно на всеки. А това, че се опитваш да печелиш евтина популярност като боркиня за справедливост, уронвайки доброто име на достойни хора и долно изопачавайки някакви факти направо минава всякаква граница!
Аз не те познавам, но ако това са твоите представи за добро и зло, за приятелство и справедливост, то за мен си човек с изопачени и извратени морални ценности. И се надявам Мод да не ми наложи бан, защото ще кажа, че за едни е така, а за други - друго!
Извинявам се на всички, ненамесени в конфликта и четящи, разбирам колко е грозна за Вас темата(за нас също)!
Много ми е обидно, за всичко, което прочетох за АРС, Бушката и д-р Бобадова. Аз се възхищавам дълбоко на работата, енергията и съпричастността Ви, и съм много благодарна, за това, което правите (и на много други)!
User's Signature

Качена снимка

#184 Потребителят е офлайн   Гатофила Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 471
  • Регистрация: 20-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 03:00 PM

С удоволствие следя текстовото развитие на дискусията - то, поради професионалната ми деформация, предизвиква в мен интерес. Другото развитие - личното, ме отвращава, естествено.
Но по повод на текстовото развитие, виждам, че вече има и, как да ги нарека - рецепти, предписания, заповеди, заплахи, изберете си думичката, изразени с повелително-подбудителни изречения с ДА. В списък при това.
Продължавам с интерес да следя - текстовата част, разбира се. Извън персоните на участниците. Ще видя днес до какво ще се стигне, може би и до сезиране на Главната прокуратура.... :dh_188:

#185 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 03:15 PM

Показване на мнениетоasar, в 30 May 2010 - 01:36 PM, написа:

Да Мечо ти е дала неините - и за това написах. Само дето за написването на неините и оказах пълна подкрепа като консултация. Това е. Макар и да са пуснати поотделно, жалбите се събират в прокуратурата, защото касаят един и същи случай, едни и същи лица. Но ти и това не можа да проумееш. Въпреки, че ти се обясни. Или просто се опитваш да оправдаеш безотговорността си по един толкова важен проблем като този със Заркова и продажбата на бездомните животни.
И знаеш ли защо - защото е много по-лесно да подпишеш готова, написана от друг жалба и да трупаш актив. Не че не се оценва частието ти. Но с последващото си поведение беше на косъм да провалиш всичко. Това е - и на друго място писах - Ограмотяваите се бе хора преди да пишете тук неграмотни постове. Ограмоти се и ти. И разбери, че жалбите вървяха заедно. Спри да ръсиш глупости - абсолютно неверни и да показваш неграмотност тук.

Показване на мнениетоasar, в 30 May 2010 - 01:36 PM, написа:

И междудругото двете с Мечо решихме, че като прочетеш неите това е достатъчно. Изобщо наясно ли си колко разговора имахме с нея заради теб и забавянето ти? Че не си наясно колко пъти на мен ми се е обаждала дознателката. Защото това носене на ръка на обясненията беше изключение от правилото. За което изрично и се помолих. Писмените обяснения се пишат лично, на място в районното. Изобщо за постовете ти и за цялото ти поведение - Нямам думи.


Аз ще изчакам да се върне Мечо и да се види колко "пълна подкрепа" си й оказала и дали всъщност аз не поисках от нея обясненията. Ти там нямаш нищо общо, не си приписвай неща. И кога нещо си ми обяснявала ти? Постнах единственото ти писмо до мен относно жалбата след пускането й. Преди това изобщо не сме се чували. Нито си ми обяснявала какво става, нито каквото и да било друго. А дознателката ми се обади едва в дена на предаването на моите обяснения. Ходи си обяснявай лъжите на други. И сега става твоята дума срещу моите доказателства. Ама ти не си ми център на живота и мисля да не ти подхранвам шизофреничните параноии. Бълвай си помия на воля и цапай само себе си. То си пролича колко има истина в думите ти.

Показване на мнениетоasar, в 30 May 2010 - 01:36 PM, написа:

За кучетата - мислиш ле че новата директорка ще излезе и пред очите на децата ще си съсече или отрови. Децата обичат кучетата. И всъщност това са квартални кучета, с които те си играят.
Само за сведение - на всички в момента в двора на интерната леличките и директорката си отглеждат бебета - кучета.
Е, сега какво ще кажете. Хора спрете да коментирате неща върух които нямате преки, лични наблюдения. Само така - за идеята.


Що тя да ги съсича? Толкова ли е плоска мисълта ти? Нужно е само Екото да ги прибере отново. Съсичането на Белчо кога и от кого е станало? И дали садистите ги е грижа добруването на децата? Дори логично разсъждение не успяваш да сглобиш, без да се оплетеш тотално. А за новите бебета - похвално. Дано директорката наистина да е наясно, а не само ти да знаеш за това :ab_041:


Както и че на всички събрания за протеста си била - ден преди протеста те нямаше.

Лъчо, справедливост беше раздадена от Влади с обаждането му ти повече в тяхната клиника да не стъпваш. Хубаво е и ти да мислиш това за справедливост :ab_041:

Плюйте си хора, то наистина си пролича колко много лъжете. А аз ще знам, че ми е забранено от вас да обсъждам света и как той не се върти около мен :r_181: :ab_041:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#186 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2010 - 04:15 PM

Четох , четох и па неможах да разбера къв точно е проблемът на тез хора, та изписват 100 страници.
1.Отговориха им пространно как, защо и какви са документите при приемане и изписване на животни от базите Сеславци и Богров,
2.Отговориха им пространно, че базата Богров не разполага с ловци, следователно не са ловували те ,а други ,за чиито действия няма начин да носят отговорност,
3.Отговориха им пространно, че цитираните 80 лв подкуп са единствено в техните глави (При обратното- лесно е -факти в жалби до СОС, РВМС, М-во на земеделието, МВР ) ,
4.Отговориха им пространно защо нещата зададени по ЗЗЖ се разминават с настоящата реалност ,
5.Отговориха им пространно , че няма начин да се пускат бездомни кучета на територията на училища и детски заведения и защо ,
6.Отговориха им пространно ,че - да - има скрити форуми (има ги в почти всички форуми всъщност) .Да, за достъп до тях е необходимо доверие. Да, за изнесена информация от такива форуми има присъда - подлост, а подлостта заслужава презрение.

Кво повече искате, компанията "неразбрани и ощетени" ??
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#187 Потребителят е офлайн   Na Nio priqtelq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 20-November 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 May 2010 - 04:19 PM

Темата е прекарасна!Трябва да остане за пример на всички които искат да посещават форума, пък нямат нужните данни за достъп до "ковачниците на съдби"!
Даже, ако е на първа страница, ще е най-добре!

Как иначе ще знаем, какъв е белия цвят, ако не понаваме черния!?

#188 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2010 - 04:36 PM

Показване на мнениетоNa Nio priqtelq, в 30 May 2010 - 02:24 PM, написа:

Темата е прекарасна!Трябва да остане за пример на всички които искат да посещават форума, пък нямат нужните данни за достъп до "ковачниците на съдби"!
Даже, ако е на първа страница, ще е най-добре!

Как иначе ще знаем, какъв е белия цвят, ако не понаваме черния!?

Недоволните от действията и писанията на Мнозинството имат право да НЕ посещават форума им

User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#189 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 04:51 PM

Хмм, по-добре стига се занимавах с глупости :flagbg:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#190 Потребителят е офлайн   JL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 614
  • Регистрация: 10-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2010 - 05:24 PM

Имам въпрос.
Може би обсъждането на съществуването на скрит форум, както и факта, че в него се подлагат на коментар неучастващи в него потребители, не е за тази тема. Ако това е така, ще пусна нова тема по този въпрос, там където мога да го направя по правилата.
Ако автора на темата и модераторът преценят, че мога да продължа да обсъждам този въпрос тук, ще продължа да го обсъждам тук.

Смятам за недопустимо съществуването на форум в който едни участници да могат да обсъждат други без тяхното знание. Недопустимо от всякаква гледна точка. Идвам тук за да чета и периодично отделям средства за подпомагане на животни в беда и за подкрепа на кампании. Не бих могла да помагам с друго. Бих искала да съм сигурна, че играта е честна.

(Не познавам никого от враждуващите страни по основната тема.)
User's Signature

С какво сме по-добри от кучетата, ако се държим като прасета ?

#191 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 05:26 PM

Вижте,мисля,че Илит отдавна отговори на въпросите на Асар.Всичко останало е извън контекста на темата и меко казано е неприятно за четене.Изписаха се куп неща и случки,с които голяма част от четящите тук не сме запознати.Това последното не е критика,а констатация.Може би ще кажете,че който не иска не трябва да чете,но не това е мисълта ми.Има много нови хора във форума,които биха искали да помагат по някакъв начин-било чрез дарения,транспорт,доброволци и т.н.Едва ли ще бъдат така ентусиазирани като четат какво се излива тук.Нека спазим добрия тон и продължим да дискутираме неща,които имат смисъл и които бихме могли да променим.Уважавам много хората от форума,с които се познавам,а от останалите не бих искала да се разочаровам,преди да съм ги срещнала! :ae_085:
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#192 Потребителят е офлайн   S.Petrov Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 725
  • Регистрация: 12-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 06:07 PM

190 мнения за по-малко от 5 дни! Толкова висока активност няма в нито една друга тема... нито в тези за изолаторите и приютите в различните градове, нито в темите за животни в беда, които се нуждаят от помощ.

Чудя се, какво ли щеше да стане, ако всичката тази енергия беше насочена към нещо полезно и наистина необходимо...

П.П. 191 мнения :smile:
User's Signature

Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните"

Махатма Ганди

#193 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 06:20 PM

Г-це Белокапова, никой не е длъжен да ти пише писмените обяснения. По закона дори това е нарушение. Да - питай Мечопух и dmm дали не съм им помогнала.
Кажи ми какво щеше да правиш, ако дознателката беше спазила правилата на 100% - щеше да отидеш или пардон да не отидеш там и да кажеш - нека asar да го направи.
Както казах носенето на ръка - въпреки, че накрая аз ти занесох писмените обяснения по случая със Заркови е изключение от правилото.
Когато подаде жалба срешу Заркови наясно ли беше с цялата отговорност, която поемаш?
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#194 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 06:47 PM

Занесе ги, защото ти така поиска. И обясненията кой е искал друг да ми ги пише. Съвсем се оплете Хахахаха А отговорността ще си я нося, ти за мен не се притеснявай. Аз не отчитам само дейност на устата, че да ми прави вятър :ab_041:

Тук наистина спирам. Плуй си на воля, не ми пречиш. Надявам се да стигнем до съда, за да изпитам удоволствието да видиш, че не ти си ми център. Айде със здраве, гледай да не умориш повече животни :ae_085:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#195 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2010 - 08:03 PM

Показване на мнениетоJL, в 30 May 2010 - 05:29 PM, написа:

......... Идвам тук за да чета и периодично отделям средства за подпомагане на животни в беда и за подкрепа на кампании. Не бих могла да помагам с друго. Бих искала да съм сигурна, че играта е честна.

(Не познавам никого от враждуващите страни по основната тема.)


Вероятно много хора се питат честна ли е играта.
Аз не съм член на скрития форум,даже не знаех че съществува такъв :ud_009: .Това не ме обижда,нито ме вълнува,главното е че съм получавала и получавам помощ,имам животинки изпратени в чужбина,въпреки че далеч не съм идеалният попечител.Дали ме коментират или не в този скрит форум слабо ме интересува.Свикнала съм на тема кучета да ме коментират и то не с добро дори най-близките ми.Важното е да има спасени.А спасени е видно че има.

А темата е адски неприятна.Дано не отблъсне страничните хора.Защото помощта за животинките във този форум е реална,мога да го заявя от позицията на форумник без "връзки",без финансова обезпеченост ,без дълъг стаж и със съвсем скромен опит.
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#196 Потребителят е офлайн   jani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 10-July 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 08:47 PM

Показване на мнениетоS.Petrov, в 30 May 2010 - 06:12 PM, написа:

190 мнения за по-малко от 5 дни! Толкова висока активност няма в нито една друга тема... нито в тези за изолаторите и приютите в различните градове, нито в темите за животни в беда, които се нуждаят от помощ.

Чудя се, какво ли щеше да стане, ако всичката тази енергия беше насочена към нещо полезно и наистина необходимо...

П.П. 191 мнения :smile:



:ae_085: :ae_085: :ae_085:
User's Signature

Saving one dog won't change the world, but for that one dog the world will change forever!

#197 Потребителят е офлайн   JL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 614
  • Регистрация: 10-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2010 - 09:23 PM

Показване на мнениеточери, в 30 May 2010 - 06:08 PM, написа:


Вероятно много хора се питат честна ли е играта.
Аз не съм член на скрития форум,даже не знаех че съществува такъв :ud_009: .Това не ме обижда,нито ме вълнува,главното е че съм получавала и получавам помощ,имам животинки изпратени в чужбина,въпреки че далеч не съм идеалният попечител.Дали ме коментират или не в този скрит форум слабо ме интересува.Свикнала съм на тема кучета да ме коментират и то не с добро дори най-близките ми.Важното е да има спасени.А спасени е видно че има.

А темата е адски неприятна.Дано не отблъсне страничните хора.Защото помощта за животинките във този форум е реална,мога да го заявя от позицията на форумник без "връзки",без финансова обезпеченост ,без дълъг стаж и със съвсем скромен опит.


Добре, но защо темата е неприятна? Едни неща, наречени "л..." също са много неприятни, но когато ги има на пътечката, човек трябва да знае, че ги има и да може да ги заобиколи. Приятна или не, въпросът е каква е истината в нея.
Когато има нещо, което може да се размирише, решението не е да се държи скрито. Колкото по-дълго се държи скрито, толкова по-силна е миризмата.
Вас може и да не ви притеснява това, дали ви коментират или не. Други хора ще ги притеснява.
Важно е каква е стойността на този форум ако има такава практика. И дали е ПРАВИЛНО да се прави. Ако се смята, че е правилно, нека бъде огласено, така че хората да са наясно.
Това, че сред съмишленици има спорове и караници е далеч най-малкия проблем. Всички хора имат спорове и караници - в семействата си, сред приятелите си. Наричаме с какви ли не имена точно хора, които най-много обичаме, защото с тях се държим най-свободно. Но да се клюкарят хора, които на практика не могат да се защитят - истински ще ви съчувствам, ако не сте в състояние да разберете колко далече е това от морала, от Европа, от добрата практика, от справедливостта и пр.
User's Signature

С какво сме по-добри от кучетата, ако се държим като прасета ?

#198 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 09:31 PM

JL , от къде идва тази убеденост, че в скрития форум едни потребители плюят други?
User's Signature

Качена снимка

#199 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2010 - 09:33 PM

От там, че потребители участвали в скрития форум са свидетели, че е така...
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#200 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 09:35 PM

Защо слагаш всички под един знаменател?
Доста са повече от един участвалите, които вече не участват там.

Ето аз казвам, че няма такова нещо и сега какво, моята дума срещу тази на Асар?!
User's Signature

Качена снимка

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни