Dog.bg Форуми : Кучета в приюти

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета в приюти тема за разяснение

#201 Потребителят е офлайн   JL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 614
  • Регистрация: 10-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2010 - 09:45 PM

Показване на мнениетоelena07, в 30 May 2010 - 07:36 PM, написа:

JL , от къде идва тази убеденост, че в скрития форум едни потребители плюят други?

Казах "коментират", не "плюят". Казах не просто "други", а казах, такива "които не са членове в него".
Ами ако се разровя по назад, което ще направя след малко, имаше самопризнания по този въпрос, че да - прави се и да - полезно е, от което идва и извода, че когато се прави, определено не се санкционира от никого.
User's Signature

С какво сме по-добри от кучетата, ако се държим като прасета ?

#202 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2010 - 10:13 PM

Цитат

моята дума срещу тази на Асар?!

Достатъчно е да познаваш asar за да знаеш, че можеш да и вярваш...По странното тук е, че въпросите зададени от нея бяха зададени към конкретни лица, без тези лица да бъдат обвинявани в нещо! Въпросите бяха към тях, защото тя е предположила, че те могат да знаят отговорите, а хора към които изобщо не са отправяни въпроси, приеха нещата лично и започнаха да скачат и нападат...Странно е, не мислиш ли?
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#203 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 10:15 PM

Оставете кучетата да лаят, тези, които не се замислят и ги следват, носят глава на раменете си. Всички останали също. Никой не е казвал, че било полезно, каза се че се обсъждат, но всеки си интерпретира думите както си иска. Господарке JL, аз ще се разбунтувам и няма да следвам твоите заповеди. Обеси ме публично. Оле!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#204 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 May 2010 - 10:19 PM

Мисля, надявам се, че приключихме?
Заключвам темата.
Ако някой иска още да пише в нея - да ми пише. Ще публикувам всяко допълнително мнение. Но да седи отворена, само за да си чешем вече пръстите - няма смисъл.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#205 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 May 2010 - 10:49 PM

Има желаещи да се изкажат. :wb_052:
Нека се пише, това със заключването си знаех, че не е добра идея.
Който когато иска да спира.:ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#206 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2010 - 10:55 PM

Хора, защо ви обижда наличието на скрит форум? Той се появи, не за да се крием от вас, хората, които разчитат на помощ и на които ние на свой ред разчитаме за помощ, не дай си Боже -за да ви плюем. Направи се, след като нееднократно наши действия бяха прецаквани от факта, че отсрещната страна вече знае намеренията ни. Така един ризеншнауцер остана на верига до живот, така Екоравновесие имаше причина да изгони доброволците ни от Сеславци и много, много други. Форумът е скрит, за да ни пази от онези, които биха осиновили коте, за да нахранят змията си, не от вас. И ползата от този форум не е за нас, а за всички.
Местата в чужбина не се появяват от само себе си. Някой поддържа отношения, кореспонденция, имидж, иска препоръки, убеждава, праща стотици писма до приюти с надеждата, че един ще откликне. Наистина ли смятахте, че това съм аз? Сама?
Брошурките, тениските, календарите? Работната група за наредба за домашните любимци? Фактът, че работещите НПО в тази група са ГОХ и АРС?
Не го казвам, за да изтъквам колко работа вършим, а за да разберете, че не си чешем езиците с Лъчо и Раста, а правим онова, което трябва да бъде свършено -тихо, координирано, без излишен шум.
Темата с личните данни беше спомената няколко пъти. Там няма чужди лични данни! Там всеки от нас, доброволно, написа:"Казвам се еди-как-си, това ми е телефона, живея в тоя квартал, работя до 18ч., имам кола, мога да помагам с транспорта".
И когато ми се обадиха за бездомно куче, разкъсано и лежащо в локва кръв (беше неделя следобяд и всеки почиваше), трябваше само да надзърна кой от нас живее в Овча купел. След по-малко от 15 минути при кучето имаше трима души, то беше закарано на лекар и оцеля.
Това ли наричате подло? Пошло? Това ли ви обижда?

Местата за чужбина не се разпределят там, Бога ми. Изобщо не познавам чери, tuty, Ma-ti,Oscar, InaG, yorko и много, много други, но помощ не сме отказвали. Старото куче греши -просто съм с нов телефон. Може да ми пише на лични, както и първия път. В момента за осиновяване в чужбина чакат около 30 кучета от този форум. Три от тях са на хора с достъп до скрития форум.

Моля ви, не се поддавайте на провокации. Нека просто работим заедно, както винаги досега, за доброто на бездомните животни. Останалото? Останалото е само бла-бла...
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#207 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 30 May 2010 - 11:17 PM

Моля ви се, бе хора!!! Хванахте една малка муха, превърнахте я в огромен слон с още по-голям...хобот, който вече се обърна против вас. Щом вие- водещите и дейни фигури в този форум проявявате такъв махленски маниер, какво да правим ние- недейните и обикновените??? Да си пишем темичките, да си пращаме паричките и да си траем? Жалка работа!

#208 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2010 - 11:39 PM

Показване на мнениетоИлит, в 30 May 2010 - 11:00 PM, написа:

Хора...

перфектно написано и обяснено. :rc_036: едва ли някой не би се съгласил. дано това сложи край на спекулациите и смек4и обидените.

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни