Dog.bg Форуми : Кучета в приюти

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета в приюти тема за разяснение

#21 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 May 2010 - 06:08 PM

Аз не задавам въпроси конкретно към никой от форума. Просто ми е любопитен отговора и в случай , че някой от тук може да го даде...би ми било интересно да го прочета...Не го разбирайте като заяждане...Просто много са кучетата, които наистина се нуждаят от това да бъдат прибрани в приют, а местата са запълнени и част от кучетата, които запълват тези места...не виждам реална причина да са там. Не ме разбирайте погрешно.
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#22 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 06:18 PM

Показване на мнениетоLutchezar, в 26 May 2010 - 01:43 PM, написа:

Има резон в питането. И аз си открих едно откраднато куче "щастливо задомено" в Холандия,


Лъчо, все още никое куче от Богров не е заминало за където и да е. За съжаление.
При положение, че ние, АРС, сме буквално задръстени с кучета - и в Богров, и по домовете ни; нима намекваш, че ходим да крадем хорските кучета, например твоите? При положение, че ни счупиха телефоните с молби за "уреждане" на разни кученца (уреждане=осиновяване в чужбина)?

#23 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 06:20 PM

Показване на мнениетоRasta, в 26 May 2010 - 06:13 PM, написа:

Просто много са кучетата, които наистина се нуждаят от това да бъдат прибрани в приют, а местата са запълнени и част от кучетата, които запълват тези места...не виждам реална причина да са там.



Показване на мнениетоstassi, в 26 May 2010 - 04:16 PM, написа:

Никъде в нормативните документи не се прави разграничение кои кучета да остават в приютите и кои да се връщат на улицата.
Ако питате същите тези нормативни документи - до 2011 не трябва да има нито едно куче на улицата


#24 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 May 2010 - 06:24 PM

Показване на мнениетоAnuk, в 26 May 2010 - 04:25 PM, написа:

Показване на мнениетоasar, в 26 May 2010 - 03:24 PM, написа:

Имам едно питане към Илит и insult.


Показване на мнениетоRasta, в 26 May 2010 - 06:13 PM, написа:

Аз не задавам въпроси конкретно към никой от форума.





Цитат

Аз не задавам въпроси конкретно към никой от форума.

User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#25 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 06:32 PM

:rc_036::ob_173:

#26 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2010 - 06:43 PM

На всички въпроси досега беше отговорено. И каквото има да се изяснява - трябва да се пита Екото. Това всички тук го разбраха, освен ако някой не е с по-малко мозъчни клетки. Не вярвам на някой да не му е станало ясно какви кучета попадат в Богров. Асар - освен да осиновиш (ти или някой друг) Бобчо за домашен любимец и той да не бъде пускан на улицата, аз друг вариант не виждам. Другото е да му се ходи на посещение. Не вярвам някой да откаже малко помощ за разнообразяване на живота на Бобчо там.

Лъчо - назови човека, който е откраднал кучето, номер на жалбата... Нещо, за да няма повече домашни кучета, представени за бездомни.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 11:07 AM

Не знам каква е точната причина за жалбата срещу Бобчо, но нейното съдържание на трябва ли да бъде доказано по някакъв ред и процедура. Защото аз в този райн живея от 4 г. и се разминавах преди прибирането му в приюта средно по няколко пъти на ден и не видях в него и грам агресия, както и в другите прибрани кучета.
А в същото време идва някакъв за 1 месец там и веднага подава жалба и кучетата стават агресивни.
И точно по Вашия маниер на общуване тук на това ще кажа АЙДЕ НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕМА НУЖДА.

Бобчо и другите прибрани в Богров от кв. "Надежда" І ч. кучета не са били никога агресивни.
А специално той - Бобчо е едно от най-кротките кучета, които аз съм виждала. Дори не лае.

Така че много лесно угаждате на когото не трябва и лишавате наистина нуждаещите се от грижи и подслон кучета от възможността да ги получат.
Абсолютно не е нормално децата да намират изоставени и нуждаещи се от лечение животни и да се сблъскват с бюрокращината на това как в приютите няма места и никога няма да има.
И да им се обяснява - ами намерете си парички и квото стане - ако намерите лекуваите ги, ако не оставете ги и знаите - те там ще умрат.

Има ли съставен протокол за това че тези кучета са агресивни? И пак да напомня - едното куче е освободено срещу скромната сума от 80 лв. и върнато на същото място. То що не е агресивно? И защо е прибрано въобще? Много въпроси и все без отговори.

А за едно от 6 кучета легендата е следната - Екоравновесие упоили кучето, ама като отворили вратата на буса, то било излязло от упойката и скочило и прескочило всички и се запиляло в пустошта. И го няма до ден днешен. Леличките и децата още ходят да го търсят из района. Кучето се казва Белчо. С него какво стана?
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#28 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 12:49 PM

Не зная към кого отправяш въпросите, но аз да кажа каквото знам.

Показване на мнениетоasar, в 27 May 2010 - 09:12 AM, написа:

А за едно от 6 кучета легендата е следната - Екоравновесие упоили кучето, ама като отворили вратата на буса, то било излязло от упойката и скочило и прескочило всички и се запиляло в пустошта. И го няма до ден днешен. Леличките и децата още ходят да го търсят из района. Кучето се казва Белчо. С него какво стана?


Надали е легенда, за съжаление. Близо година и половина ходехме да храним в Сеславци по обяд, точно когато екипите се прибират с уловените кучета. Почти нямяше ден, в който да не изпуснат куче от някоя кола. Кучето хуква по мрежата да търси изход, а в дъното на двора им тя е малко по-ниска. Не успеят ли ловците дотогава да го стрелнат, кучето прескача и изчезва в далечината. Много пъти се е случвало.
А за Бобчо и останалите, още повече щом го няма вече този, който е пуснал жалбата, какъв е проблема - отивате няколко човека и ги взимате, след като сте попълнили съответните декларации. Преди десетина дни мои познати си прибраха кварталния любимец, набеден за агресивен, точно по този начин.

#29 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 04:03 PM

nort2005, както написах в предишния пост леличките от приюта, заедно с деца са ходили да си освободят кучетата след като въпросния господин е напуснал. Поискали са им по 80 лв. на куче.
Това са жени, които работят на щат от 280-330 лв. най-много.
С общи усилия са събрали 80 лв. и са освободили едно от кучетата, което най-много е плачело там - Порчо. За другите не са успяли да съберат пари. Заловените кучета са 6.

В първия пост съм написала към кого са въпросите - Илит и insult, но нямам нищо против да отговори всеки, който е компетентен.

Това, че се допуска уловено куче да избяга не е най-добрата атестация за работата на Екоравновесие. :( Кучетата не трябва ли да в клетки? Вече разбрахме, че работят без лекар в екипа в нарушение на ЗЗЖ. Доста кучетата дадоха фира от дозите. Едно умря до блока от упойката - беше бебе. Ама като и кажеш на Радостина, че екипите нарушават ЗЗЖ крещи като обезумяла.

А въпросите не са чак толкова сложни :

Кой решава кои кучета ще бъдат в приюта?

Докога приютите ще се пълнят със здрави кучета, а нуждаещите се ще умират по улиците?

Защо случаен човек, намерил куче в беда да не може да разчита на помощ от приют или организация, стопанисваща приюта?

Защо се допуска общинска фирма да работи на празни обороти и да обслужва комплексите на всякакви идиоти, харчейки пари и то при толкова много наистина нуждаещи се?

И не е ли редно, след като не може всички да са в приюти, преобладаващо там да са болни, сакати, стари и агресивни кучета, а не здрави?
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#30 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 27 May 2010 - 04:32 PM

не разбирам кой и защо реши, че Инсулт или Илит решават кой да влиза. И изобщо защо сега са тия опити за внушения?
А
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 04:37 PM

Д-р Бо, моля те Чети внимателно.

" А въпросите не са чак толкова сложни :

Кой решава кои кучета ще бъдат в приюта?"


Къде съм казала, че са те? Нищо не внушавам, само питам. Или мислиш, че въпросите ми са неуместни..
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#32 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 May 2010 - 04:42 PM

Разбира се, че са неуместни. Тук служители на ОП Екоравновесие няма. ЕТО темата за него. Можеш да се оплакваш там, както всички останали сме правили. Поне ще е по темата. Тази нито е на правилното място, нито има кой да ти отговори.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#33 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 04:51 PM

Напротив - аз мисля, че въпросите са си много уместни и на точното място.
Тук няма лични нападки към никого.
Може и някой да може да отговори, ти откъде знаеш.
Това не е тема за Екоравновесие, а за приюта в Богров и кучетата там.
И въобще за възможността за болните и стари кучета да попаднат в приют.
Явно нещата са свързани.
Форума е място за въпроси и отговори. Аз имам въпроси и ги задавам.
И бих искала в темата да пишат хора, които или си задават същите въпроси или имат отговори на моите.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#34 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 May 2010 - 04:55 PM

Всичките ти въпроси са въпроси към служители на Еко-то.
Това, че се правиш на дръж ми шапката си е твой проблем.
Както и другите, изригнали с въпроси.
Не виждам въпроси към АРС, която стопанисва Богров. Има въпроси към начините на работа на Екоравновесие.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#35 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 05:03 PM

Бушка, след като АРС стопанисва приюта в Богров би следвало да могат а отговорят еджеба как се събират и откъде се появяват подопечните им.

Ако Директора на Екоравновесие взима решение кой да бъде настанен в Богров би трябвало хората да го знаят.
Аз не знам кой взима решение кое куче да бъде настанено и кое не.

Само констатирам, че здрави и неагресивни кучета са там, защото пречат на някого, а болни мрат по улиците.

Въпросите са ми повече от актуални и вълнуват много хора.

Това, което правиш в момента обаче са си на 100% лични нападки и абсолютно заяждане.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#36 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 May 2010 - 05:12 PM

Защо прибират неагресивни - това питаме от години всички, защо избягало куче от буса, защо не са в клетки, как дозират упойките и т.н. Аз не виждам много въпроси към АРС.
Съвсем отделно - тема за приюта Богров има.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#37 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 05:14 PM

Показване на мнениетоИлит, в 26 May 2010 - 05:55 PM, написа:

При нас идват кучета
1. Докарани от "Екоравновесие", когато те не могат да бъдат кастрирани и върнати по места (разбирай -прибирани по сигнал бездомни кучета);


#38 Потребителят е офлайн   Buddy28 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1051
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 May 2010 - 05:18 PM

Показване на мнениетоasar, в 27 May 2010 - 05:08 PM, написа:

Бушка, след като АРС стопанисва приюта в Богров би следвало да могат а отговорят еджеба как се събират и откъде се появяват подопечните им.

....................................

Това, което правиш в момента обаче са си на 100% лични нападки и абсолютно заяждане.


Асар, те Ви отговориха няколко пъти, а четейки човек темата остава с впечатление, че Вие имате лично отношение към Илит и Инсулт. И не мога да разбера, тръгнали няколко момичета и момчета да правят нещо голямо и добро, не с комерсиална цел при това, и веднага се намира кой да ги напада и съди. Защо бе, Хора? Защо го правите?
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 27 May 2010 - 05:18 PM

Показване на мнениетоasar, в 27 May 2010 - 04:42 PM, написа:

Д-р Бо, моля те Чети внимателно.

" А въпросите не са чак толкова сложни :

Кой решава кои кучета ще бъдат в приюта?"


Къде съм казала, че са те? Нищо не внушавам, само питам. Или мислиш, че въпросите ми са неуместни..



Получи отговор на този въпрос мисля около 17 пъти.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 05:19 PM

Показване на мнениетоstassi, в 26 May 2010 - 04:16 PM, написа:

Никъде в нормативните документи не се прави разграничение кои кучета да остават в приютите и кои да се връщат на улицата.
Ако питате същите тези нормативни документи - до 2011 не трябва да има нито едно куче на улицата. Всички да са в приюти. Добро, зло, черно, бяло. Така пише.


и още когато се откри приюта преди една година и беше отразено в медиите
се каза

В приюта ще бъдат настанявани приоритетно бездомни кучета, които се намират на територията на болници, училища, детски градини и други.

от там нататък всичките ти размисли и старсти не са за тази тема
може да пуснеш писмо
със запитване към общината и Екото
надявам се те да ти отговорят
защо се залавят не агресивни по сигнал за агресивни
защо не се събират болни и стари - пардон събират се за тях е приюта в Слатина
значи може да ги питаш защо не ги събират и водят в слатина

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни