Dog.bg Форуми : Кучета в приюти

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета в приюти тема за разяснение

#41 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 05:21 PM

Това с тези 80лв. ... Защо са позволили да ги изнудват? За пръв път чувам точно за такъв случай.
Кучета се осиновяват или направо в Сеславци, подписва се една формална декларация, и това е.
Или първо се минава през канцелариите в града, ако става въпрос за агресивно куче. Тези кучета от Дома може да ги вземе всеки, който подпише декларация, без никакво заплащане. И човек от улицата да изпратите, и той може да свърши работа.
Не биха ги дали, ако лелките кажат, че ще ги пуснат пак пред Дома. Защото Законът го забранява. Но щом онзи идиот го няма вече, няма да има кой да се оплаква пак. Така че отиват лелките, подписват, че ще отглеждат кучетата вкъщи, и ги взимат. А ще си ги пуснат пред Дома. Но явно ги е дострашало да направят така. А няма страшноо, много хора правят.
Това е за тези кучета. Нека отидат и ги вземат, докато не са се скапали животинките.
Това са съвети как да измъкнете кучетата от Дома. Останалите ти въпроси са по-скоро риторични. Мога да ти кажа аз какво правя, когато "намеря" куче и искам да помогна. Въпреки, че съм член на АРС, аз имам пет такива у дома, десет на хотел и осем съм натресла на няколко приятелки. И още няколко останали на улицата, защото нямам никаква възможност за тях. В Богров - нито едно.
Ако някой си мисли, че - ето, отвориха приют, ще има къде да носим нуждаещите се кучета, това няма да стане. Поне близките десетилетия. И то не за друго, а защото кучетата по улиците са МНОГО. А са много, защото... знаем защо.
Радостина вече не е служител на Екото. Толкова се плю по нея, а да видим следващия...

#42 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 05:26 PM

А случайно да виждаш връзка между прибирането на 6 здрави, млади и неагресивни кучета, добре ситуарани и обичани и започването на дейността на приюта в Богров?
Те са били определени да са там преди отварянето на приюта. Както вече посочих и тук на няколко пъти и в друга тема - това се знаеше предварително. Ето това е нередното според мен.
А да виждаш връзка между това по жалба на случаен човек, пребивавал в квартала само 1 м. 6 кучета да бъдат определени като агресивни и в момента да са в Богров? Ако въобще е така!
Да виждаш връзка между приюта в Богров и опитите на леличките да приберат кучетата и да им се поиска по 80 лв. на куче?
Моля ти се, как във всичко това не виждаш връзка?
Затова са въпросите.
А и не искам да си говориме двете в темата. Въпросите ми са принципни.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#43 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 27 May 2010 - 05:34 PM

оффф
звездите ми го говорят... Или Аксиния.... или е заговор на военните....не! разработка на извънземните....
въпросите ми са принципни
отговорите са предимно конкретни
едно се мели вече 4та страница!
дайте малко по-сериозно!
сбогом
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 05:40 PM

Аз съм свикнал като има проблем да хващам телефона и да го решавам най-много с 2 разговора. Знам с кой да говоря в Екоравновесие, знам с кого във Сеславци. Искам просто име и телефон който някой да вдига в работно време в Богров. Някой който е компетентен за ставащото там. Въпросът ми е недвусмислен и до простота ясен. А отговор нямам!
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#45 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 05:46 PM

Показване на мнениетоИлит, в 26 May 2010 - 05:27 PM, написа:

Лъчо, за кое куче става дума?
Къде и срещу кого е подадена жалба?
Кой и как по-точно е награбил домашно куче?

Ако това действително е така, коректно е ние да знаем кой е човекът, който краде хорските кучета, а после ни ги представя за бездомни.


А отговор няма

и КОЙ име - име е поискал 80 лв ?

#46 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 06:55 PM

Ох, Боже. Асар, мога и аз да пусна жалба за агресивно куче, дори само да съм минала по улицата. И решавам, че не ме кефи кучо да лежи на тротоара. Да не би да сме живяли в различни реалности последните години? Не е нужно и ден да седи човек на дадено място, за да пусне жалба. А аз съм пращала твоя жалба за това как по дяволите се определя кое куче е агресивно. И все още отговор нямам. Ама на теб ли да го казвам това. Мисля го знаеш най-добре. За това, че кучетата били определени да отидат в Богров преди отварянето му... Наистина ме изумяваш. Някой е ходил по улиците и е казвал "това куче ми харесва, прибираме го"?!?!?! Ти сериозно ли? Моля те, дай доказателства за твърдението си. Иначе се квалифицира като клевета. Но ти пак си наясно с това.

Всичките ти въпроси са за Екото и за жалби срещу тях. Или още не разбра, че Богров си нямат ловец, а Екото им водят кучетата. Там се опитват да спасят от мизерията в Сеславци колкото могат кучета. И защо неагресивни - ами те повечето в Сеславци са неагресивни. Рядко попада там агресивно куче, обикновено още навън е убито. Или да вземат в Богров агресивно куче, което да убие другите? Странни размисли. Защо са препълнени приютите - ами ако кучетата в София бяха 2000, да ги приберат всичките, ама по сметки са няколко пъти повече. Защо се правиш на ударена? Не разбирам. За изнудването - подава се жалба. Това все едно някой лекар да ми поиска подкуп и аз просто да го оставя така. Айде нема нужда!

Лъчо, макар да не даваш отговори, получаваш отговор - телефоните на Сеславци са обявени в тяхната тема, в началото. Пък и периодично някой ги иска и ги има през няколко страници. А това някой да ти вдигне в работното им време - тук вече тях ще търсиш дали го правят.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 06:55 PM

При първа възможност другата седмица ще отида да прибера поне някое от кучетата.
Ще се опитам да взема и леличката - да покаже кой е искал пари.

Искам да ми бъде показана жалбата от директора на интерната, вследствие на която са прибрани кучетата.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#48 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 06:59 PM

Браво. После ни кажи дали от Екото са успяли да ти я покажат. И как са се оправдали.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 07:23 PM

1. Няма никакви 80лв. Порчо беше осиновен (не е върнат в дома за деца) и никой от АРС, нито е взимал, нито е искал 80лв. Това твое твърдение, asar, е долнопробна лъжа.
2. Новата директорка на дома изрично е запитана, дали би взела кучетата обратно. Отговорът е категорично "Не". Нещо, известно не само на нас, но и на всеки, който има отношение към тези кучета. Очевидно ти просто не си от тях.
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 09:04 PM

Това за 80 лева на куче уви си е чиста истина. На мен ми звъняха тогава хората. За да не си развалям отношенията с Екоравновесие не го направих на въпрос, пък и вече бяха платили, но сега явно ще се задвижат всички законови механизми, това едва ли е единичено отклонение от законите в Сеславци.

За откраднатото куче - според нас е от някой малоумник /нямащ нищо общо с форума и не дай боже ARS/, който след това го е натирил на улицата, просто ми беше интересно как е стигнало до чужбинско, изобщо нямахме такава надежда за него, затова с радост приехме новината че вече е на сигурно място, също така не съм търсил сметка и отговорност на никой. Имаше един друг случай обаче с опит за изпращане на куче в чужбина, и когато се разбра че кучето отива във ферма, където ще съжителства с други кучета, а въпросното куче е доста проблемно в това отношение, лекарят присъствал на товаренето казал "качвай го да се отървеш от него, какво те интересува какво ще стане там" - и собственикът си взел кучето обратно - както каза той кучето ми не живее на улицата а е на двора ми, няма да го дам да ми го евтаназират някъде - та въпросното куче беше уреждано с връзки за пътуване без да има нужда - това също едва ли е единичен случай. Нарочно не цитирам имена, докторът и собственикът на кучето нямат нищо общо с този форум, да не си правите някакви аналогии!
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#51 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 09:07 PM

А е редно да бъдат цитирани!
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   Buddy28 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1051
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 May 2010 - 09:15 PM

Не мога да разбера къде искат и взимат пари - в Сеславци или в Богров? Ако е в Богров ще е добре да го докажете, а ако е в Сеславци веднага ще трябва да се извините и да спрете да ръсите клевети. Е? Къде?
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 09:49 PM

Лъчо, пусни снимка на "откраднатото куче, озовало се в чужбина". Ние си знаем кучетата, кое откъде е. Не може просто така да пляскаш новинки, които увисват, и нищо.

#54 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 09:57 PM

Asar преди малко е снимала "Порчо" пред интерната. В момента пътува и ще качи снимките когато може.
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#55 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 09:59 PM

Показване на мнениетоnort2005, в 27 May 2010 - 09:54 PM, написа:

Лъчо, пусни снимка на "откраднатото куче, озовало се в чужбина". Ние си знаем кучетата, кое откъде е. Не може просто така да пляскаш новинки, които увисват, и нищо.


Не е новина поне за мен, освен това ако аз бях поискал да го изпрати някой, НИКОГА не би заминало. Ще потърся пак, някъде на сайта на ARS беше, не обещавам че ще го намеря обаче, беше отдавна, аз оттогава на 2 пъти губих всичко в резултат на компютърни сривове - тази година съм "карък" в прогресия...

Допълнено: Лично за мен кучето е минало през Екоравновесие. И оттам му се е усмихнал късметът.

А тази седмица знам за 3 откраднати кучета - предполагам че в София се крадат най-малко 20 дневно. Също толкова малки и големи се изхвърлят - предполагам че повече. Проблемът е знаете къде - в липсата на задължителна кастрация на домашните кучета. За котките - да не говориме просто.

Това мнение е редактирано от Lutchezar: 27 May 2010 - 10:11 PM

User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#56 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 10:19 PM

Показване на мнениетоelena07, в 27 May 2010 - 09:12 PM, написа:

А е редно да бъдат цитирани!


И да ги цитирам почти никой от тук пишещите не ги познава, особено доктора. Няма смисъл - ако някой иска ще го свържа ЛИЧНО - ама няма да се правиме на следователи - просто случката ме покърти.

Проблемът наистина е че най-нуждаещите се животни остват без помощ и на улицата. Което не е правилно. Не зависи от мен, затова се питам откого зависи? Не е редно да се дават пари за хотели и стационари ако има условия в приюти например.
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#57 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 10:42 PM

Да, Илит снимах преди 30 вин- =осиновения" Пормо с децата от интерната. Порчо е пред интерната и не пречи на никого. Ще кача снимките - на тях се отбелязва ден и час в който са направени. Другата седмица ще направия официално запитване и за жалбата и за Вашата кореспонденция с новата директорка по Закона да достъп до обществена информация.
Нямах намерение толкова да задълбавам, но като не можете кротко да кудкудякате и да пурхате с пера..
Ще изясним и въпроса с 80 лева.
И защо директорката трябва да решава дали кучетата трябва да живеят там или не.
Вярно е, че ЗЗЖ пише, че не трябва да са на територията на училища. Но не виждам пречка да са на територията на кв. Надежда І. до магазина или блоковете. В двора на интерната просто няма да ги пускат.
Да не ми се извинявате всички на мен накрая? Защото поне 10 пъти написах, че това са само въпроси, нищо че "извънземните ми говорят", а Вие го превърнахте в битка.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#58 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 10:45 PM

Показване на мнениетоLutchezar, в 27 May 2010 - 08:24 PM, написа:


И да ги цитирам почти никой от тук пишещите не ги познава, особено доктора. Няма смисъл - ако някой иска ще го свържа ЛИЧНО - ама няма да се правиме на следователи - просто случката ме покърти.



Лъчо, това е ЛЪЖА. Няма такъв случай - някой да се е отказал да пътува. Лъжат те, ползват те като маша. А ти си наивен като малко дете. За пореден път ме изумяваш.
Пиши ми на лични кой е човека и доктора, искам да се видя с тях. Ако не възразяваш - в твое присъствие.

#59 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 10:46 PM

Асра, че ти не си ли чувала
за изоставени и захвърлени осиновени кучета
та си толко учудена
явно си от друго измерение

а че ти се отговори и не те кефят отговорите
пробеламе си е в теб

#60 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 27 May 2010 - 11:06 PM

До кога ще бъдем пионки в мрежата на Екоравновесие и община София?
До кога ще мълчим за начина, по който се действа и ще преписваме вина?
До кога ще се превръща борбата за доброто на уличните кучета в гр. София в междуличностни конфликти, крайни изказвания и ненужни настройвания?
Колко още? Кому е нужно?

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни