Dog.bg Форуми : Кучета в приюти

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета в приюти тема за разяснение

#61 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 27 May 2010 - 11:18 PM

редактирано

#62 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 11:24 PM

Мисля,че в случая се търси под вола теле.Нещата са толкова пресилени,че няма накъде.Има толкова факти,които да опровергаят съмненията ти,Асар.Богров нямат ловец!Това до тук ти го казаха много хора.Ако имаш въпроси действително задавй ги към Екоравновесие.Пълно е с хора,които не ги интересува дали кучетата са добри.Те просто не обичат кучета,решават че пръскат зарази и мястото им не е еди къде си и се обаждат на Екото.Има и лицемери,които уж казват че не им пречат и им е все тая там ли са или не.А товас 80-те лева незнам как ще се докаже.Да не би да има касов бон?Или пак е било развален телефон.
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#63 Потребителят е офлайн   stassi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 449
  • Регистрация: 04-May 06
  • Gender:Female

Публикувано: 28 May 2010 - 12:07 AM

тази тема за няма и 24 часа се е напълнила с хиляди спекулации.
цялата ни мара втасала, та сега и с това се занимаваме.
предлагам всички здраво да се впрегнем да помагаме кой как може на бездомните животни, че тях не ги вълнуват никакви форуми, тежки изказвания, порчо или морчо.
много сме щото хората, дето мислят за животните, та затова да се ядем помежду си.
ама тоз, ама оня. щом сме тук - тихо, кротко, ръчичка за ръчичка. ще го борим, единият от тук, другият от там. важното е да е в една и съща посока.
ще си пестим енергията за смислени битки.
баста на тази тема и да вземем да попълним редиците на историите със щастлив край, че тук можем да си отвисим до края на света.

#64 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 02:50 AM

Показване на мнениетоLutchezar, в 27 May 2010 - 10:24 PM, написа:

Проблемът наистина е че най-нуждаещите се животни остват без помощ и на улицата. Което не е правилно. Не зависи от мен, затова се питам откого зависи? Не е редно да се дават пари за хотели и стационари ако има условия в приюти например.


Ама ти сериозно ли си мислиш, че приютите са богати и се самоиздържат? Или важното е финансовата сметка да не е на твое име, другите да се оправят... Егати мисленето!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 28 May 2010 - 03:50 AM

какви условия в приюти за болни и нуждаещи се? демек - намерих болно куче, на, вземете, оправяйте се.

Какви връзки? Всеки тук намира куче и решава да го предложи или не. Пуска тема и чака. Подготвя си животното (кастрация, ваксина, чип, паспорт) и чака. Е, ако животното е с бълхи... некастрирано...няма как да замине, да.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   InaG Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 483
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 07:36 AM

НогУ вА молА!

Хайде да се напиняме дружно в една посока! Positive vibration ..., ако може :ae_085:
Пък, то е ясно, че ту-там ще изникват въпроси,казуси и куриози (дори), ама все си мисля, че трябва да ги борим заедно. Посоката, в която "залитна" тази тема, води към тупикова улица и със сигурност не е най-полезната нито за нашите нерви, нито за нашия ентусиазъм, нито за този на стотиците хора, които биха се присъединили "за" каузата, камо ли пък, за хилядите бездомни кучешки души из София ...! :dog:

Нали?
User's Signature

Човек трябва да носи хаос в душата си, за да може да роди танцуваща звезда.

#67 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 08:42 AM

Показване на мнениетоblueocean, в 28 May 2010 - 02:55 AM, написа:

Показване на мнениетоLutchezar, в 27 May 2010 - 10:24 PM, написа:

Проблемът наистина е че най-нуждаещите се животни остват без помощ и на улицата. Което не е правилно. Не зависи от мен, затова се питам откого зависи? Не е редно да се дават пари за хотели и стационари ако има условия в приюти например.


Ама ти сериозно ли си мислиш, че приютите са богати и се самоиздържат? Или важното е финансовата сметка да не е на твое име, другите да се оправят... Егати мисленето!


Написаното звучи глапаво и популистки като предизборна кампания!

В приютите няма фактор "печалба" в ценообразуването. Елементарна икономика Уотсън.
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#68 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 08:47 AM

Показване на мнениетоd-r Bobadova, в 28 May 2010 - 03:55 AM, написа:

какви условия в приюти за болни и нуждаещи се? демек - намерих болно куче, на, вземете, оправяйте се.

Какви връзки? Всеки тук намира куче и решава да го предложи или не. Пуска тема и чака. Подготвя си животното (кастрация, ваксина, чип, паспорт) и чака. Е, ако животното е с бълхи... некастрирано...няма как да замине, да.


В Закона за Защита на Животните пише конкретно. И законите са задължителни за всички на територията на Република България.
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#69 Потребителят е офлайн   S.Petrov Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 725
  • Регистрация: 12-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 08:47 AM

Не ви разбирам хора! Честно!!!
User's Signature

Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните"

Махатма Ганди

#70 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 09:05 AM

Показване на мнениетоLutchezar, в 28 May 2010 - 08:52 AM, написа:

Показване на мнениетоd-r Bobadova, в 28 May 2010 - 03:55 AM, написа:

какви условия в приюти за болни и нуждаещи се? демек - намерих болно куче, на, вземете, оправяйте се.

Какви връзки? Всеки тук намира куче и решава да го предложи или не. Пуска тема и чака. Подготвя си животното (кастрация, ваксина, чип, паспорт) и чака. Е, ако животното е с бълхи... некастрирано...няма как да замине, да.


В Закона за Защита на Животните пише конкретно. И законите са задължителни за всички на територията на Република България.

Там пише, че и кучета не се гледат в коли, но ...........
User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 28 May 2010 - 09:22 AM

Показване на мнениетоLutchezar, в 28 May 2010 - 08:52 AM, написа:

Показване на мнениетоd-r Bobadova, в 28 May 2010 - 03:55 AM, написа:

какви условия в приюти за болни и нуждаещи се? демек - намерих болно куче, на, вземете, оправяйте се.

Какви връзки? Всеки тук намира куче и решава да го предложи или не. Пуска тема и чака. Подготвя си животното (кастрация, ваксина, чип, паспорт) и чака. Е, ако животното е с бълхи... некастрирано...няма как да замине, да.


В Закона за Защита на Животните пише конкретно. И законите са задължителни за всички на територията на Република България.


Какво отношение има ЗЗЖ към това, което правим всичко, това което съм написала? Говориш за връзки за пращането. Къде в ЗЗЖ е описано това?
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#72 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 09:25 AM

Показване на мнениетоLutchezar, в 28 May 2010 - 08:47 AM, написа:

Показване на мнениетоblueocean, в 28 May 2010 - 02:55 AM, написа:

Показване на мнениетоLutchezar, в 27 May 2010 - 10:24 PM, написа:

Проблемът наистина е че най-нуждаещите се животни остват без помощ и на улицата. Което не е правилно. Не зависи от мен, затова се питам откого зависи? Не е редно да се дават пари за хотели и стационари ако има условия в приюти например.


Ама ти сериозно ли си мислиш, че приютите са богати и се самоиздържат? Или важното е финансовата сметка да не е на твое име, другите да се оправят... Егати мисленето!


Написаното звучи глапаво и популистки като предизборна кампания!

В приютите няма фактор "печалба" в ценообразуването. Елементарна икономика Уотсън.



Ами, Шерлок, твоето е точно това. Що да давам пари аз, като ще го дам в приют и нЕма аз да имам проблеми.

Показване на мнениетоLutchezar, в 28 May 2010 - 08:52 AM, написа:

Показване на мнениетоd-r Bobadova, в 28 May 2010 - 03:55 AM, написа:

какви условия в приюти за болни и нуждаещи се? демек - намерих болно куче, на, вземете, оправяйте се.

Какви връзки? Всеки тук намира куче и решава да го предложи или не. Пуска тема и чака. Подготвя си животното (кастрация, ваксина, чип, паспорт) и чака. Е, ако животното е с бълхи... некастрирано...няма как да замине, да.


В Закона за Защита на Животните пише конкретно. И законите са задължителни за всички на територията на Република България.


Само дето никой не е длъжен да праща в чужбина което и да било животно. И това не го пише в никой закон. А най-лошото е, че животните, които са имали нещастието да ти се изпречат на пътя, няма да имат шанса да попаднат в белия свят, точно заради твоята "помощ" и отношение, заради твоите лъжи.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 28 May 2010 - 10:38 AM

Asar, доколкото разбирам има възможност да се изкарат кучетата от приюта /дано след този спор не се измислят поводи да не ви ги дадат/. Готова съм да ви помогна с каквото трябва.
А за това, което гледаме по телевизията, как се работи по света, ще се наложи да помечтаем още доста време. Наистина е излишно да се влиза в лични нападки, нека просто си помагаме...

#74 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 11:52 AM

Това са снимките на Порчо то вчера. Кучето си е пред интерната и както посочих не пречи на никого.
Но темата и без това не беше за него. А за това как здрави и неагресивни кучета се озовават в приютите и заемат места там, където според чл. 16, ал. 1 от ЗЗЖ би следвало да са болните.

Не знам защо толкова много хора от този форум се почувстваха така лично засегнати. Изобщо не съм очаквала такава злоба.

Илит, както сама виждаш кучето е навън и непълно безпроблемно. Порчо е бялото куче с кафявите петна. Лъжкиня ли съм?
Никъде не съм казала, че не е осиновен - щом е пуснат от Богров, то е ясно, че някой е подписал декларация за това.

Д-р Бобадова и nort2005 нищо лично, но бихте ли разтълкували текста на тази разпоредба от ЗЗЖ:

"Чл. 16, ал.1 Който намери болно или наранено животно, е длъжен да информира приюта за животни, съответните органи на местната власт, регионалната ветеринарномедицинска служба, районното полицейско управление или териториалните поделения на Изпълнителната агенция по горите.
(2) Органите по ал. 1 съдействат за осигуряване на спешна ветеринарномедицинска помощ и настаняване на животното в приют или друг обект по ал. 6, т. 1 - 3.
(3) В обекта, в който е настанено животното по ал. 1, незабавно се предприемат мерки за лечението му.
"

Както сами виждате ЗЗЖ е ясен и категоричен. Моето тълкувание е, че всеки - дори и случаен човек, намерил животно в беда може и има основание да търси помощ и подкрепа - финансова и всякаква за лекуването на животното.
Затова приютите трябва да имат и поддържат съответния ресурс - като места и финанси.
Това беше и идеята на тази тема - Дайте най-после в приютите да има места за болните, точно както е по ЗЗЖ.
Това, че Екоравновесие взима решение кое животно да се настани в приюта е неправилно и противозаконно.
Че всеки намерил болно животно го лекува според собствените си възможности д-р Бобадова е защото хората търсят, но не намират подкрепа - и много животни така си и отиват.
nort2005 - че за болните никога няма да има места в идващите години по приютите. Ето закона е ясен - остава само вместо да хвърляте плюнки, трябва конструктивност. Както се води борба за промяна в НК, така може и в тази насока - да се помогне на наистина нуждаещите се.

Не искам персонално да отговарям на всички, които направиха крайно неуместни изказвания тук - само ще кажа - Хора първо четете, после пишете.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#75 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 28 May 2010 - 11:59 AM

Аз това го знам.
Питам - като се настанят там смятате ли, че ще получат адекватно лечение при все, че пари няма, лекарства няма, оборудване няма... Щото познавайки поведението ви (визирам Лъчо), без извинение, просто искате да пратите животното там и хората там да му берат гайлето. Извинявам се, ама вие в коя държава бяхте последните 15 години, защото пишете така, сякаш ви е нямало. Вие като как смятате, че са нещата в приютите?
Останалото питах Лъчо по въпроса с изпращането - къде в ЗЗЖ пише кой да се изпраща
на мое питане:
"какви условия в приюти за болни и нуждаещи се? демек - намерих болно куче, на, вземете, оправяйте се.
Какви връзки? Всеки тук намира куче и решава да го предложи или не. Пуска тема и чака. Подготвя си животното (кастрация, ваксина, чип, паспорт) и чака. Е, ако животното е с бълхи... некастрирано...няма как да замине, да."

Неговият отговор:
"В Закона за Защита на Животните пише конкретно. И законите са задължителни за всички на територията на Република България."

та питам - къде в ЗЗЖ е упоменато кой ще замине. Щото на Лъчо му е болна тема това, ама то всичко си има основание, смятам знаеш.

Питам - защо запитването е към Илит и Инсулт, а не към Екоравновесие

Питам - защо са нападките?

Едит: А всъщност Елена07 е доста права. Погледнете си паничката първо.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#76 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 12:06 PM

Закона и за много други неща е ясен, но някой се правят, че не се отнася за тях.
Асар, да не беше получавал никога подкрепа от хората в този форум щях да те разбера, и цялата тази гняс, която изсипахте е точно срещу тези хора, които до сега са ви помагали!

Как не ви е срам???

Като сте толкова принципни, особено ти, защо допускаш Лъчо да гледа животини в автомобила си, след като това ЗЗЖ не го позволява?
User's Signature

Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 12:09 PM

Ами д-р Бо повече от 10 пъти преди много постове посочих, че не са лични нападки. Ама карай. Беше към тях, защото мислех, че могат да дадат отговор без да ме плюват. Все пак, съгласи се, че ти знаеш всяко животно в твоята клиника откъде и дошло. И затова поставих така темата - Кой и Защо и дали е правилно? Позовах се на конкретния случай с тези кучета, защото ми бяха пред очите.
Не знам за Лъчо - темата е моя, а не негова. Той се е включил с неговите си болки и страдания.
По въпроса за заминаването - да не вадим кирливи ризи, защото съвсем ще стане грозно. Знаеш много добре, че имам какво и аз да напиша по този въпрос. Е, колко пъти да казвам, че не съм целяла лични нападки. Що така скачате - вкупом и трупешката?
Ами като всички го знаете, че е така по ЗЗЖ защо и какво изписахме 4 страници.
Значи нещо трябва да се направи, нещо по-различно от писането и плюенето по форумите.
Все едно какво - да поканиме тук директора на Екоравновесие да изкаже своето мнение по въпросите ли, и аз не знам.
Как да намерим по приютите места за болните? А
за парите - еми болна тема. И аз нямам много пари, ама лекувам и ваксинирам. И приюта ще търси дарители и спонсори - ще отделя част за лекарства.
Да вярно е, че е по-лесно приюта да е пълен със здрави животни, ама какво да се прави?
Предлагам да започнем да спезваме законите.

elena07 - Какво предлагаш да направя за Лъчо. Аз нищо там не съм допускала. Аз за себе си помощ не съм търсила - само за животни. Докога само ще пишете глупости? Какво предлагаш - да отида и да му издърпам ушите на Лъчо, че гледа кучета в колата си?
Ама така поставено питането е просто безсмислено.
Ти кажи какво предлагаш, за да се намерят пари и места за лекуване на болни животни.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#78 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 28 May 2010 - 12:14 PM

Отлично! Да започнем промяната в себе си!
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#79 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 12:28 PM

Д-р Бо в моята къща има ограничен брой животни - всичките ваксинирани и с паспорти, и кастрирани.
Нямам нито коте, нито куче в колата. Нямам никъде неплатени сметки - плащам и най-високите.
Не подминавам животно в беда на улицата. Бях и на протест за изменение в НК. От фопума там бяхме една шепа хора.
Знаеш ..
Изпратила съм само 1 куче в чужбина и платих за това.
Тези, които са ми помагали - са получили помощ, както и такива, които не са помагали.
По въпросите за осиновяванията в чужбина подкрепям на 100% Лъчо.
Спомням си, че в един случай само неговите кучета бяха с ваксини и пак не бяха взети. Е, ...
А скрития форум, където се пише и се предлага кое куче да замине и кое не.
И до който имат достъп само 65 потребителя. Абсолютна дискриминация - само трябва да установим по кой точно признак, защото е забранен и от Конституцията и от ЗЗДискр.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#80 Потребителят е офлайн   Zonker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 12:28 PM

Asar - да, би било чудесно ако приютите имаха достатъчен капацитет да приберат всички бездомни кучета и достатъчно финансиране за да се грижат добре за своите питомци. Както вече тук писаха търсенето в пъти надвишава предлагането и това е защото приютите третират симптом, а не основния проблем - безотговорното отношение на собственицте на кучета. Ситуацията с приютите е същата като с пътната инфраструктура и трафика - колкото повече нови пътища се строят, толкова повече коли ги задръстват. Приютите в момента са в ситуация,в която с ръце се опитват да спрат скъсана язовирна стена.

Проблемът с капацитета на приютите не стои само пред българските приюти и за това на запад прибягват до евтаназия, ако кучето не бъде осиновено в срок от 3-4 седмици след прибирането му. Ако приюта се препълни със стари, болни и ранени животни това значи голяма част от бюджета му да отива за медикаменти и за заплати на ветеринари. Като го казвам това, не искам да си мислиш, че съм против грижите за старите и болни бездомни, но това е финансовата реалност. Отделно, че едно младо и здраво куче има повече шанс за осиновяване, колкото и непопулярно да е това в БГ това.

Помисли и какъв ще е ефекта ако приютите бъдат заставени да прибират всяка куче, за което са получили сигнал. Всеки лумпен, който не може и не иска да се грижи за кучето си, ще се възползва. и без това форума е пълен с подобни бивши домашни клетници, че сега и да го озаконим.

И един последен коментар относно "кварталните любимци', които колкото и да са ни мили, са плод на любимата на българина размита групова отговорност - 5 лелки се грижат за даден куч, хвърлят му храна, от време на време го обезпаразитяват. Хем имат куче, хем се скатават от пълната отговорност да имат куче. Ако нещо се случи, надали някой от грижещите се за него ще поеме каквата и до е било отговорност за него. Знам достатъчно подобни квартални/блокови любимци, които по принцип са кротки но агресивно си пазят територията, когато видят непознато куче...В английския има един лаф "half-assed effort", който отлично приляга на тази ситуация.
User's Signature

Early this morning, when you knocked upon my door, I said "Hello, Satan. I believe it's time to go!"

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни