Dog.bg Форуми : Кучета в приюти

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета в приюти тема за разяснение

#81 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 12:42 PM

Zonker ЗЗЖ в чл. 11, ал. 2 и сега дава такава възможност - собственика да предаде на приюта кучето си. Една немалка част от кучетата в момента са точно такива. Но има и много млади, които с адексватно лечение биха имали и шанс за осиновяване. Именнон и за капацитета беше и темата - като няма достатъчно, нека се използва наличното разумно.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#82 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 28 May 2010 - 12:47 PM

А скрития форум, където се пише и се предлага кое куче да замине и кое не.
И до който имат достъп само 65 потребителя. Абсолютна дискриминация - само трябва да установим по кой точно признак, защото е забранен и от Конституцията и от ЗЗДискр.

Това трябва да са кучешките Рицари-Темплиери от Тайният Орден. Много е хубаво да имаш властта над живота и смъртта...
Дай да видим как да изкараме кучетата, остави Законите- те са за наивници.

#83 Потребителят е офлайн   Zonker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 12:53 PM

Дори и да е била за капацитета, темата доста се изроди.
А за другото - знаем ефекта от претъпканите клетки. И това са кучета на хора, които знаят за приютите, а колко са тези, които въобще не знаят за тази "услуга" и предпочитат още по-лесното решение.
User's Signature

Early this morning, when you knocked upon my door, I said "Hello, Satan. I believe it's time to go!"

#84 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 28 May 2010 - 12:56 PM

пуста злобица...
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#85 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 May 2010 - 12:58 PM

Показване на мнениетоasar, в 28 May 2010 - 12:33 PM, написа:

А скрития форум, където се пише и се предлага кое куче да замине и кое не.
И до който имат достъп само 65 потребителя. Абсолютна дискриминация - само трябва да установим по кой точно признак, защото е забранен и от Конституцията и от ЗЗДискр.

Скрития форум е с цел организационни въпроси и улеснение на комуникацията между организаторите.
Хората там попадат по няколко признака - действеност, креативност и да може да им се има доверие. На тези, които не участват по никакъв начин им се спира достъпа. Както и на тези, на които не може да им се има доверие, защото редовно изнасят информация от там. Не че има нещо тайно, просто не е коректно.
Но ти Асар знаеш това. Беше участник в този скрит форум. След което достъпа ти беше спрян. Поради коя от горните две причини - сетете се сами, след като инфото за него се изнася сега по този интригантски начин.

Така, както има и скрит форум за модераторите - за да могат да се обсъждат лесно проблемите с форума.
Докато вие тук дращите простотии, някои хора са поели задълженията да следят най-малкото за добрия тон.
Тайните ордени са само във вашите глави. Става дума за обикновена организация.

п.п. Вади следващия коз с който да разкриеш заговорите срещу групичката ви. Целия форум е едно тайно място, в което всички заговорничат срещу вас. Извънземните помагат с техните свръхествествени сили. А да - и рицарите тамплиери също, Люси, ти си толкова прозорлива.
Асар, някой те е настъпил и нямаш смелостта да си кажеш какво точно те мъчи, а въртиш и сучеш. Доста грозно. Ма давай да видим до къде ще стигнеш.
Нещата излизат извън контрол, грозна работа. Но като цопне лай...то на вентилатора ще се опръскаме всички.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#86 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 01:30 PM

Стана много грозно, изпитвам отвращение от факта, че ще трябва отново да се обяснявам за тези неоснователни и злобни нападки, вместо да изляза да разходя някое от 200те кучета в приюта.

1. Кучетата от Дома за изоставени деца няма къде да се върнат. Ако това, което асар нарича безопасно за тях място, където биват обгрижвани и желани е дома "Асен Златарев", нека разбере най-сетне, че хората от дома не искат кучетата обратно. Защото се страхуват за живота им, защото директорката не го позволява и защото гореупоменатия Белчо точно на това място е бил съсечен с брадва. Всеки, който се съмнява в думите ми може да се свърже с възпитателките в дома. Нека ми пише на лични, ще му изпратя телефонен номер.

2. Никой никога не е искал или давал 80лв за осиновяването на Порчо. Отново предлагам на онези, които не ми вярват да проверят, жената е съгласна да се види с когото желае и да потвърди думите ми. Току-що се чух с нея,разтреперена е от гняв и притеснения, изумена е кой и най-вече защо, сипе подобни лъжи.

За да приключим тази история веднъж завинаги предлагам на асар, Лъчо и всеки, който има желание, да си направим среща -аз, осиновителката на Порчо, която уж е дала 80лв и хора от Дома за деца, които уж искат кучетата обратно.
След това ще настоявам за извинение.
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   lillis Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1408
  • Регистрация: 16-June 08
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 03:33 PM

Пиша сега в тази тема по молба на жена,която не пише тук във форума,за да се изясни случая от самото му начало и да не се съчиняват повече лъжи и да няма съмнения относно това как и защо са попаднали в Долни Богров кучетата от дома за сираци в ж.к."Надежда".От няколко години тези кучета са живяли в дома,кастрирани,обезпаразитявани редовно,ваксинирани срещу бяс и реваксинирани,хранени,неагресивни,имали са си и къщички,децата много са ги обичали.Бившата директорка не е правила проблем за тях,но преди около два месеца назначават нов директор(той е напуснал след един месец,сега е назначена жена,но и тя не иска кучетата в дома),който се обажда в "Екоравновесие",като лъже,че кучетата са агресивни и трябва да се махнат.В деня,когато се е очаквал екип за да бъдат заловени животните,директорът е наредил на подчинените си,децата да бъдат изведени от дома,за да не възпрепятстват акцията.Хванати са четири кучета-Белчо(големия),Белчо(малкия),Сара и Хари, другите две ги нямало.По нареждане на директора на "Екоравновесие" са закарани в приюта в Долни Богров.След като се появяват и другите две кучета,отново има жалба да бъдат заловени и те.Порчо и Боби също са закарани в приюта.От всичките гореспоменати кучета само Порчо е осиновен срещу представяне на необходимите документи от една жена.Относно парите-НИКАКВИ пари не са давани от някой или искани от служители в Долни Богров,това е абсолютна измислица.Не е честно да се пишат неистини,заради взаимоотношенията между хората,защото винаги от всичко това страдат главно животните.Няма никави връзки или други разни измислени версии,това е истината.Животът на тези кучета е запазен,защото са закарани в приюта,но връщането им на улицата няма да гарантира тяхното оцеляване.Ако някой има още въпроси,да ми пише на ЛС,във форума го има и моят телефон.Ще го свържа с хората,които много добре са запознати със случая от началото до края и изразяват възмущението си от клеветите.

#88 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 04:04 PM

Асар, Лъчо, Луси и т.н. бихте ли били така добри да изнесете в публичното пространство факти/ доказателства, които да сложите зад думите си?
Тук не е място да си пишем прази приказки и клевети. Подчератаното поне Асар, би трябвали да знае какво означава и какви са последствията от изказването им.
User's Signature

Качена снимка

#89 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 04:08 PM

Съжалявам за двойния пост!

Асар, не те ли е срам, да се обръщаш, срещу хората, които са ти помагали нееднократно?

И понеже нямаш нищо общо с Лъчо.........

Лъчо не те ли е срам, да се обръщаш, срещу хората, които са ти помагали нееднократно?

Едит
Асар и ко, наистина ли не се усещате колко ниско падате,
скрити форуми, 80 лв., конспирации, чудесии?
Май забравихте, че утре пак ще опрете да потребителите на този форум и пак ще искате нещо.

Време е да покажете, колко сте коректни към хората тук и да си признаете, че искате пари за лечение, че иската някой да ви освободи от отговорностите, които вие сте поели, че искате някой да свърши вашате работа!

Стига вече с лъжите и клеветите, тук има и други хора с юридическо образование!
User's Signature

Качена снимка

#90 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 28 May 2010 - 07:58 PM

Мила ми Елена, не знам защо ме категоризирахте в групата на "лошите Асар и Лъчезар", но ми е все едно. Аз досега не съм искала пари и помощ от никого, а парите съм ги пращала анонимно, за да не си чета името в темата. Това, което исках беше да помогна да се изкарат свободни и здрави кучета от непривични за тях условия, но доколкото разбирам първо се каза, че е възможно, а после се отказа. Еми осъдени са на смърт, честито на печелившите! И поздрави на загрижените!

#91 Потребителят е офлайн   Гатофила Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 471
  • Регистрация: 20-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 08:29 PM

Е, една странична забележка върху текста на предишния постинг.
Исках да помогна... цитат
Въпрос - с какво, с въпроси ли?
Или с някакви действия?
Може нещо да съм изпуснала, че много се е изписало тук.

#92 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 09:09 PM

Мила ми lucy60, би ли ми припомнила къде съм написала името ти, категоризирано в група "лошите"?
Само попитах дали бихте били така добри да докажете истинността на думите си.
User's Signature

Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 28 May 2010 - 09:37 PM

Хора, моля ви - това не е необходимо. И без това сме шепа хората, които ги е грижа.

Прибирането на кучета "по сигнал" е и ще бъде една безобразна каша, от която ще продължават да се възползват кучемразци и болни мозъци докато манталитета на сънародниците остава същия. Т.нар. "голямо законодателство" - демек законът, е писан от хора грижовни и с надеждата, че нещата ще вървят по-бързо, отколкото действително се случват. По този начин предписанията на закона се оказват повече пожелания, отколкото норматив в днешната действителност. И всички ние трябва да работим заедно, а не във вражда за променянето на тази действителност. Това не е прецедент - всеки европейски закон, приет набързо в България предшества промяната на нагласите - не по-малко трудно се случват нещата да речем по прилагане на Закона за медиите или Закона за закрила на детето.

Animal Rescue Sofia се зае с изключително тежката задача да поеме Богров с ясна цел - това място да не се превръща в поредния чудовищен концлагер. Но нали не си представяте, че една група хора, колкото и невероятно мотивирана да е, може да преправи сама и в рамките а месеци създаваните с десетилетия варварски и недомислени механизми на родната ни община и отговорното за кучетата нейно предприятие? Богров наистина не е лунапарк и повечето от животните там искат специална грижа - лекарства, социализация, обич - можете да бъдете сигурни, че се прави всичко възможно да им се осигури максимално добър за условията на един затвор, какъвто е всеки приют от този тип, живот. Доброволците са добре дошли да участват в процеса.

Аз лично разбирам яда на asar, макар и да не разбирам причините за подхода и езика и, относно това защо жизнеспособни и социални животни се затварят доживот - на всички е пределно ясно, че не е това решението на проблема с бездомните. Но се надявам и тя да разбира, че другата опция пред съответната група кучета е Сеславци или брадва. Обстоятелствата около всяко прибрано куче са конкретни, често нелепи, но нормативът си е норматив - и докато няма лица, които да могат да определят е ли е едно куче "агресивно" или не е - връщането на кучета, прибрани по сигнал е химера. Всяко от тези животни обаче може да бъде прибрано като любимец и това не е някаква строго секретна тайна, а проста процедура, достъпна за всекиго.

Жалко е, че дори тук достигаме до такива нелепи разправии, че се показваме в образи много близки до крайността на хората, чието хоби е да слагат антифриз в копърка около кофите. Докато не се научим да се консолидираме, да променяме себе си и света около нас с добро и усилена работа, да използваме възможните механизми за съдействие и подобряване на работата на общината - ще е така. Ще умират невинни животни, ще има агония и жестокост. Лично аз отварях тази тема много пъти и прехапвах устни, чудейки се - как е възможно да има такова дълбоко неразбиране дори сред нас. Пак казвам - жалко. Предлагам ви да прекратите тези тежко безсмислени нападки - грехота е.
User's Signature

Качена снимка

#94 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2010 - 11:06 PM

На elena07 - съфорумке отново не мога да разбера защо и срещу кого се обърнах с тази тема.
Само зададох няколко въпроса.
Относно Лъчезар - Ти ли си човека, който ще определя с кого и по какъв начин аз ще имам нещо общо?
Разбира се, че имам нещо общо с него. За мен той е човек на когото може да се разчита - винаги и във всяка ситуация. Той беше първия, който дойде когато преди 3 години намерихме завързано в чувал куче в кофа за боклук. Той ме заведе на почти всички места-дори и при д-р Бо. Д-р Бо спомняш ли си кучето чиято става щяхме да оперираме?
Това, че тук в този форум Вие една малка група напълно полудяхте и се самозабравихте, не прави Лъчо лош човек. Отказвате да му помагате - и си мислите, че сте прави, но не сте. Така вредите само на животните.
Бушка - най-големите гнусотии съм прочела точно в скрития ти форум. Никакви организационни въпроси там не се обсъждат. Основното, което си спомням е - ЛЪЧО Е СВИНЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ - написано около 1 000 пъти, по 1 000 различни начина. Когато предмет на обсъждане не е Лъчо - значи Раста е някаква си. Ако не е Раста е Винету - която задължително е луда. Толкова много помия на едно място..срещу хора, с които се работи. Да плюеш по човек лишен от възможността да се защити е абсолютно недостойно.
Това което се случва в скрития форум няма нищо общо с конструктивното отношение, решаващо някакви проблеми. По-скоро се създават интриги.
Всеки си има недостатъци, но ти също. Всички Вие, вечни критикари също имате недостатъци.
И каква толкова информация изнесох от скрития форум? Че има 8 броики за кучета за чужбина. Това наистина е информация касаеща държавната сигурност и подкопаваща устроите на dog.bg.
Да не би сакън Лъчезар да поиска негово куче да замине? Още повече, когато само неговите кучета се оказаха ваксинирани. /цитат от Илит - масово не се ваксинира, освен ако няма изрично обещание за заминаване в чужбина/.

Относно 6 - те кучета до сега се лансират вече 2 версии - първо бяха агресивни, 2- били са заплашени от саморазправа. Интерсно ми е докато приключи темата какви още версии ще бъдет лансирани, за да се оправдае затварянето зад ограда на здрави и млади кучета.

По въпроса за лекуването на бездомните кучетата - Шеба и Тони го правят. Там няма върнато куче.
Но Вие и Шеба не я харесвате. Ето момичетата в Перник направиха показно - куче със счупени крака, куче с краста, с тумори и т.н. Щом има желание - пари и време винаги се намират.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#95 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 May 2010 - 11:28 PM

Показване на мнениетоasar, в 28 May 2010 - 11:11 PM, написа:

Никакви организационни въпроси там не се обсъждат. Основното, което си спомням е - ЛЪЧО Е СВИНЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ - написано около 1 000 пъти, по 1 000 различни начина. Когато предмет на обсъждане не е Лъчо - значи Раста е някаква си. Ако не е Раста е Винету - която задължително е луда. Толкова много помия на едно място..срещу хора, с които се работи. Да плюеш по човек лишен от възможността да се защити е абсолютно недостойно.
Това което се случва в скрития форум няма нищо общо с конструктивното отношение, решаващо някакви проблеми. По-скоро се създават интриги.



Дам, Лъчо е свиня, когато остави парализирания Виктор на студа, с огромни рани. Моето отношение към това и по принцип, както и към Раста не е тайна. Пиша го ясно и открито.
Там се родиха календарите, там се обсъждат всикчи дейности на ГОХ, там се прави галерията Спаси живот и много други. В които ти не участваш - явно това е причината да не го видиш.
Странно как не протестираше, когато беше част от този форум. Когато те резнахме - се разписка. И да, интриги имаше, като основната е кой изнася информация от там. Имаше възможност да се защитиш - ти отричаше да си ти. И ми говориш за недостойно поведение? Ха-ха!
Толкова от мен по частта, която ме касае. Тук много мирише - дано не ми се налага да обяснявам другата страна на нещо друго.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#96 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2010 - 12:20 AM

Виктор не е куче на Лъчезар. Ако си беше направила труда да проучиш въпроса по-внимателно щеше да знаеш. Не че аз не ти обяснявах много кратно как стоят и стояха нещата около Виктор. Всъщност Виктор е намерен блъснат от жена, която живее около Лъчезар. Той е единствения отзовал се. В противен случай, кучето е щяло да гние в кал в канавката.
Точно тогава Лъчо нямаше никакви пари и многократно търсеше във форума помощ кучето да се закара на рентген. Но никой не се отзова. Накрая Явор реши да помогне и всички скочихте срещу Лъчезар.
Истерията постоянно се подклажда от Бобадова, заради Желязка, за която и на теб лично ти обяснявах многократно, че не е куче на Лъчезар. Ти обаче чуваш и виждаш избирателно. Никаква информация и никакви разумни доводи не могат да те убедят в нищо. Важното е да се крещи по някого.
Всъщност има перо "спешни", в което се набират средства за помощ. Като обичате да критикувате, кажете първо с какво помогнахте? Защо не отпуснахте 20 лв. за рентген на Виктор?

За скрития форум - спомням си, че искаше да изключваш поради неучастие. 90% от темите там са пълна клюкарщина. Не само, че не съм се разпискала, но ми е напълно безразлично дали съм допусната или не.
Но ти - живота ти е скучен, всичко пресилваш, за да се правиш на интересна. Това, че не съм участвала в изготвянето на календари, не означава, че нищо не съм направила за каузата.

По въпроса за новата диреторка на интерната за изоставени деца - неините административни правомощия са точно до входната врата на двора. Извън тази врата тя дори не е жител на кв. "Надежда". И пак не разбирам какво означава тя да не иска кучетата там?
Може да не ги иска на територията на двора на интерната, но около него - в качеството си на каква е запитвана по този въпрос. Дали Белчо е бил съсечен вече няма значение - него така или иначе вече го няма. Той дори не е в приюта.

Никой не ме е настъпил. Дишай спокойно.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#97 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 May 2010 - 01:06 AM

Asar,
на мен ми изникнаха няколко въпроса относно твоите въпроси.

Защо НИКОГА досега не си подхващала подобна тема, когато онова, за което говориш, не е от вчера, нито от онзи ден.

Като юрист (ако не се лъжа), можеш да намериш практични и може би ползотворни пътища нещо в законите да се промени, ако не е наред, или пък да се окаже въздействие за спазването на законите, ако там всичко е наред. Смятам, че прекрасно знаеш, че въпросите, които поставяш по този начин (няма да споменавам, че са некоректни, то е ясно), не се решават по такъв начин. И именно защото си юрист и тези неща са ти известни, тази тема се усеща като заяждане (и съм сигурна, че е такова, колкото и да отричаш).

Другото нещо, което ВСИЧКИ хора в този форум би трябвало да знаят - тук пишат хора, които ПО СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ решават да помагат. НИКОЙ няма право, нито може да изисква/настоява някой да направи нещо, което не желае. Всеки чете, преценява и действа, само ако ИМА желание за това.

Животните са си животни, хората са си хора. Ако имахме възможност да помогнем на всички бездомни, нямаше да има нужда от този форум. Всеки преценява къде и за какво да насочи средства/време/или друга помощ. В много от случаите попечителят на дадено животинче оказва влияние върху преценката на онзи, който има желание и възможност да помогне. И на какво основание винаги държиш такъв тон, че всеки задължително трябва да помага, щом има животно в беда?

Спомням си как пишеш, че си видяла майка с малки кученца някъде край Варна (в един от курортите) и съответно всички от Варна, които пишат във форума, са длъжни да открият и да помогнат на тези кучета. И не само за Варна. Не се моли, а се задължава. Ще помогнат, ако имат желание. Или пък когато писа някой да говори с момчето от Варна, което осинови твое кученце. Пак не беше конкретна молба, а подадена информация, не съвсем ясно какво се иска и сякаш то си е естествено да се предположи, че ние трябва да действаме. Добре, говорихме, преценихме. Но след това ми пишеш какво става с кучето, сякаш аз съм длъжна да поема отговорност и да следя за това куче. Откъде накъде? Аз съм преценила хората и това е. Другата връзка си я поддържаш ти. Аз ако имам желание и възможност, ще направя нещо повече, ако нямам - няма.

Изобщо твоето отношение към хората е като началник към подчинени - ТРЯБВА да се направи така и така, действайте. Откъде накъде? Никой никому не е длъжен за нищо в ТОЗИ ФОРУМ. Всеки действа по своя преценка и желание.

Другите въпроси относно законовата страна би трябвало ти най-добре от всички да знаеш къде да поставяш и как.

Съжалявам, поведението ти е на човек господар, който очаква всички да откликват на нуждите му. Освен това се оказа, че си и изключително нелоялна (използвам най-меката форма).

Върши си добрините спрямо животните доколкото можеш, общувай с когото искаш, помагай на когото искаш, възползвай се от професионалните си умения да промениш нещата, които според теб са в противоречие със законите и остави всички останали да правят същото, без да настояваш хора със СВОБОДНА ВОЛЯ да бъдат задължавани от теб да вършат нещо, което не желаят. То всъщност няма и как да ги задължиш, но именно защото не успяваш, а изключително много искаш нещата да станат така, както ти смяташ, че трябва, се възползваш от некоректни начини да си отмъстиш.

Каквото искаш обяснявай, ако беше истински загрижена защо в приютите не се прибират болни и стари и агресивни животни, а здрави такива и други подобни, тази тема щеше да я поставиш много много много много по-рано и навярно нямаше да е във форум "Без дом", а някъде другаде. И щеше да действаш да промениш нещата доколкото можеш.

Хубаво е да имаш самочувствие, но когато е прекалено и когато се гарнира с подлост, картинката става доста грозна.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#98 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2010 - 01:42 AM

wind в кое съм нелоялна? Подобна тема не съм подхващала, защото не съм и подозирала, че нещата могат да изглеждат по този начин.
Ако беше направила проверка най-малкото в търсачката щеше да разбереш, че каквото съм могла съм направила. Всички критикувате Лъчезар, но само аз и Явор помогнахме. Правилно ли е да критикуваш някого, ако по никакъв начин не си помогнал? И дори публично да го обиждаш!
Коментарите в този форум обаче никога не могат да надскочат личните нападки.
Но това не е тама за Лъчо, нито за Виктор. Ако не искаш - не помагаш. Как мога да задължа когото и да е да направи нещо? За черното бебе, доколкото си спомням ти с ентусиазъм сподели, че с осиновителят живеете в един квартал. Вероятността да ги виждаш случайно при разходки ми се стори съвсем възможна. Но щом е проблем - вече имам връзка с хората, ще си ги питам лично. Но това не е тема и за това бебе.

По другите въпроси - не виждам смисъл повече да се обяснявам с когото и да е. Моето мнение явно не съвпада с това на най-популярните потребители в този форум.
Най-добре е човек да прави това, което смята за уместно без да уведомява всезнаиковци и писачи по форумите.
Доколкото си спомням кучето във Варна така си и остана некастрирано на плажа с бебета, които сигурно са загинали.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#99 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 May 2010 - 02:35 AM

Показване на мнениетоasar, в 29 May 2010 - 01:47 AM, написа:

wind в кое съм нелоялна?


Ще ти кажа в кое. Представи си, че те назначават във фирма. Преценяват, че ще си полезна със своите умения. Ти приемаш, работиш там, не ти харесват разни неща, но нищо не казваш, нито напускаш. В същото време изнасяш информация от тази фирма. Може да не си знаела, че е нередно, но всеки започва да се чуди откъде е изнесена тази информация. Ти мълчиш. Абсолютно. След време те уволняват. И тогава започваш да говориш, че в тази фирма така, в тази фирма онака, колко лоши са хората там и бла бла. Правя аналогия, предполагам се сещаш.

Показване на мнениетоasar, в 29 May 2010 - 01:47 AM, написа:

Всички критикувате Лъчезар, но само аз и Явор помогнахме. Правилно ли е да критикуваш някого, ако по никакъв начин не си помогнал? И дори публично да го обиждаш!

Едно е да критикуваш, друго е да клеветиш. За едното се предвижда наказание по закона, за другото - не. Така че кое е правилно и кое не май е подсказано. Както писах по-горе - всеки избира САМ дали да помага или не. Това че само двама души са помогнали какво трябва да означава? Че другите са лоши?

Показване на мнениетоasar, в 29 May 2010 - 01:47 AM, написа:

За черното бебе, доколкото си спомням ти с ентусиазъм сподели, че с осиновителят живеете в един квартал. Вероятността да ги виждаш случайно при разходки ми се стори съвсем възможна.

Да, в един квартал сме. Само дето аз имам едно работно време, човека друго. Освен това аз разхождам 5 кучета наведнъж и то в гора, която не е популярно място за стопани, защото е отдалечена от повечето къщи, а в близките повечето кучета или са вързани, или ако не са, се разхождат сами. Но тези неща няма как да ги знаеш, защото не си се интересувала. Правиш свои предположения само защото сме в един квартал. Момчето ми се стори достатъчно сериозно, за да ходя да го надзиравам. Но не е въпросът в това, какво си предположила и т.н., а в начина, по който комуникираш. Не ме питаш виждали ли сте се, как стоят нещата, аз нямам информация за тях, би ли проверила и т.н., което е най-нормалното. Ти пишеш едно изречение - "Какво става с кученцето, нямам информация?" или нещо от този род. Как да разбирам това? Темата не е за черното бебе, темата е за твоето отношение към другите. Каквито и да са били намеренията ти с този пост, отношението ти е такова, че 1. или те разбират погрешно 2. или разбират точно онова, което си изразила - високомерно отношение, началническо, всички други са длъжни да правят онова, което ти смяташ, че е редно, без да се съобразяваш с реалността, която би трябвало да познаваш прекрасно, освен ако не витаеш в някакъв измислен свят, в който всяко твое желание незабавно трябва да бъде изпълнено, защото видите ли, в законите пише така. И аз искам реалността да е такава, ама не е. Аз даже искам много повече от това.


Показване на мнениетоasar, в 29 May 2010 - 01:47 AM, написа:

Най-добре е човек да прави това, което смята за уместно без да уведомява всезнаиковци и писачи по форумите.


Точно така. Темите във форума са за подкрепа - финансова или морална, не за уведомление. Понякога някои хора наистина реагират по-остро, отколкото е необходимо, но това си е лично право - за изказване на мнение. Както ти имаш право да изложиш своето мнение (въпреки че е по некоректен начин), както и аз имам право да си изкажа моето мнение относно твоето мнение.


Показване на мнениетоasar, в 29 May 2010 - 01:47 AM, написа:

Доколкото си спомням кучето във Варна така си и остана некастрирано на плажа с бебета, които сигурно са загинали.

Да, точно така. Въпреки, че ходихме няколко пъти, но аз лично не видях нито майката, нито бебетата, въпреки че мястото е доста далеч от града, не в града. Ти си видяла една майка с бебета край плажа. Аз виждам много повече кучета в подобно състояние във Варна. Мога ли да помогна на всички? Не мога. Помагам на онези, на които имам възможност. Но според теб някой задължително трябва да се заеме с този случай, защото ТИ си ги видяла. По твоята логика ТИ НИКОГА НЕ ПОДМИНАВАШ и помагаш на абсолютно всяко куче, което се изпречи пред погледа ти. Ако е така, наистина браво. Имаш тази възможност, похвално е, но аз, а и много други, нямаме възможността да помогнем на всяко забелязано куче. Или може би трябва да се нагърбя с всички бездомни, които виждам и за които някой от другия край на Бг ми съобщава, че е видял, да се отзовавам на всички апели за помощ, въпреки че самата аз нямам възможност да помогна, да задлъжнявам финансово, да моля за помощ във форума, да настанявам кучета по коли, клетки, дворове, да не мога да обръщам нужното внимание на всяко куче/коте, защото при помагане на всяко видяно животно няма да имам време, дори да имам пари и само защото правя това да смятам, че всички хора са длъжни да ми помагат по един или друг начин. Всеки си ляга на онова, което си е постлал. Аз лично се заемам с куче само тогава, когато имам възможност. Другите могат да правят каквото си пожелаят, но в някои случаи надценяването на собствените възможности повече вреди, отколкото помага.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#100 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 29 May 2010 - 09:18 AM

Имам конкретно питане- в Сеславци ли се попълват декларациите за взимане на кучетата или директно на място в Богров и кога може да стане това?
Това заприлича на "Кой е по-по-най-..."

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни