Dog.bg Форуми : Бебе врабче паднало от гнездо, помогнете, какво да правя?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебе врабче паднало от гнездо, помогнете, какво да правя? Варна

#41 Потребителят е офлайн   milatilkova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-May 12

Публикувано: 24 May 2012 - 09:42 PM

Благодаря- утре го изпращам ,искрено се надявам да успее да се възстанови, защото изглежда наистина прекрасно малко животинче.Надявам се да публикувате информация, какъв е проблема, ще се излекува ли и тн .? Може и на лично, просто ми се ще да разбера какво се е случило с него.

#42 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 25 May 2012 - 06:59 AM

Няма проблем. Ако искате, можете и във Фейсбук да следите страницата на Спасителния център за диви животни. Там съм направила специална рубрика със снимки за бебетата на 2012-та година. Публикувам доста снимки на пациенти от бебешката ни стая. Вероятно ще кача и на вашия врабец по някое време :smile:.

#43 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 25 May 2012 - 04:30 PM

Врабецът пристигна благополучно и вече е "опериран". Има поставен елемент в крака, който, ако всичко е наред, след седмица ще бъде изваден :smile:.

#44 Потребителят е офлайн   milatilkova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-May 12

Публикувано: 25 May 2012 - 08:18 PM

Супер,много се радвам- надявам се всичко да е наред- какво му беше на крачето?Следя и страницата Ви във ФБ и съм очарована от нещата , които правите.Благодаря Ви за помощта и се надявам да качите снимка на врабчо като оздравее :)

#45 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 26 May 2012 - 06:17 AM

Кракът беше счупен. Крилцето ще се оправи също.

#46 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 26 May 2012 - 07:44 PM

Качена снимка

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 26 May 2012 - 08:19 PM

Аз просто оставам без думи понякога...Страхотни сте всички от Спасителен Център за Диви Животни :rc_036: , а и по специално към Falconess, за всичко, което прави и поема като отговорност :rc_036: ..Благодаря от сърце за хубавите мигове, които ни подарявате и това,че ни правите съпричастни :rc_036:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#48 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 26 May 2012 - 08:39 PM

Ами какво да кажа... не бихме били "страхотни" без доктора.. Понякога направо се удивлявам на творенията му, честно! Шапка му свалям, защото без него всичките мои усилия биха били просто напразни :rc_036:.

Д-р Иванов

#49 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 28 May 2012 - 07:22 PM

На някой му пораснаха ушите май от хвалби :ab_041: . Кога ли и аз ще дочакам да ме похвалят тъй, дори и на малко съм доволен
Поздрави.
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 29 May 2012 - 07:39 AM

Учи!!! :ab_041:

#51 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 31 May 2012 - 10:29 PM

Ами то друго почти не правя.....
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   ot_murcia Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 02-June 12

Публикувано: 02 June 2012 - 01:07 AM

Здравейте! :smile: За една седмица ми се случва за втори път да намеря паднало от гнездото врабче. При първият успяхме с мъжа ми да го върнем в гнездото, но сега е невъзможно, защото колкото и да обикаляхме не можахме да установим от къде е паднало. Тъй като нямам представа как да се грижа за тази животинка реших да се поровя из интернет и попаднах на този Форум. Беше ми много полезно написаното тук за това как да импровизирам гнезденце и как да го храня, но неразбрах дали трябва да му давам вода и през какво време да го правя. Мъничето още не се опитва да хвърка...намерихме го късно към 21.00часа вечерта и веднага като го донесох в къщи заспа. Незнам колко време е било на земята и хранено ли е, но изглежда в добро състояние. Утре сутринта ще се погрижа за него, но ми се иска да знам освен, че трябва да го храня през 2 или 3 часа в колко часа да почвам да го правя сутрин и кога да приключвам вечер и пак да попитам за водата-трябва ли да му давам и по колко пъти и какво количество?

#53 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 02 June 2012 - 06:32 AM

Овлажнява се храната, вода отделно не се дава. Ако е толкова наложително да се даде вода, тя се капва капка по капка с пипетка или тънка спринцовка в една от ноздите на клюна.

#54 Потребителят е офлайн   ot_murcia Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 02-June 12

Публикувано: 02 June 2012 - 08:28 AM

Ох, много упорита животинка...Станах рано заради нея-да я храня, но не иска и да чуе. Гледа ме с тези малки-кръгли очички, мига и стои неподвижно като препарирано. Дали ще започне да се храни като огладнее или да тръгвам да търся организация на която мога да го дам за да се грижат за него...днес е събота и може да е малко трудно :( ...Иска ми се аз да му помогна, но ако е толко упорито не искам да застрашавам живота му :(

#55 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 02 June 2012 - 11:29 AM

Докато свикне ще го храните на сила, няма да се предавате а и винаги има една организация която не спи :ДД. Колкото до това кога най-рано да го храните, ами когато се симне ще е най-добре но около 7 сутринта е добре, а за последно хранене най добре след 8 :)
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   ot_murcia Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 02-June 12

Публикувано: 02 June 2012 - 12:25 PM

Е, уж има организации, но се оказва, че в събота и неделя на живинките не трябва да им се случва нищо, защото са почивни дни...казаха ми да се обадя в понеделник, а аз незнам дали това нещичко ще оцелее до тогава :(...още не е яло, а ме е страх да му отварям човката насила. Толкова е мъничко, че ще го повредя нещо :( Благодаря много за съветите ви, ще ги следвам и дано успея да спася мъничето

#57 Потребителят е офлайн   ot_murcia Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 02-June 12

Публикувано: 02 June 2012 - 01:36 PM

Колко съм невежа :( Носих живинката на ветеринар и се оказва, че не е врабче, а е диво канарче. Кълна се, че досущ прилича на врабченце, може би защото е много мъничко или просто защото аз нямам много познания за птиците и съм се заблудила :( ветеринаря ми каза да го храня с жълтък на яйце размит с малко вода и омешан със сухар. Можело да му давам и пълнозърнеста бебешка храна пак с вода...Знам, че форума е за врабчета, но ако някой знае нещо повече за това същество ще съм благодарна, ако ми помогне

#58 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 02 June 2012 - 08:29 PM

Вие в кой град сте? Защо не помислите за изпращане към нас ами се мъчите?

#59 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 02 June 2012 - 08:42 PM

Показване на мнениетоot_murcia, в 02 June 2012 - 10:25 AM, написа:

Е, уж има организации, но се оказва, че в събота и неделя на живинките не трябва да им се случва нищо, защото са почивни дни...казаха ми да се обадя в понеделник, а аз незнам дали това нещичко ще оцелее до тогава :(...още не е яло, а ме е страх да му отварям човката насила. Толкова е мъничко, че ще го повредя нещо :( Благодаря много за съветите ви, ще ги следвам и дано успея да спася мъничето


Аз не мисля така има една организация която никога не спи най-добре пратете птицата в Спасителния Център За Диви Животни при Зелени Балкани в гр. Стара Загора, за нас няма събота и неделя нито празнични дни винаги сме готови да приемем птицата и да окажем адекватна помощ и грижа за съответния вид.

Обадете се на 0886 570 053 и 0885 228 486
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   ot_murcia Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 02-June 12

Публикувано: 02 June 2012 - 09:25 PM

Oх, с удоволствие бих го направила това с пращането, защото в крайна сметка се оказах с три бройки от тези гадинки...Днес като излизахме с мъжа ми минахме покрай мястото където го намерихме снощи и там попаднахме на още две... Голяма гонка падна. Нещо се е случило с гнездото ли им, нямам представа, но в момента съм с три гладни гърла и от сутринта не съм се занимавала с друго освен с тях. Успяхме да ги понахраним малко, отваряхме им човчиците и завирахме храната вътре...хич не е лесно :( Четох доста неща за дивото канарче и мисля, че спазих изискването за вида на храната, но това дали са яли достатъчно не мога да кажа...незнам колко трябва да яде подобва дребна гадинка. Благодаря ви много за отзивчивостта и желанието да помогнете, но аз живея в Мурсия - Испания и не мисля, че тези мъници ще издържат път до БГ. Тук има организация и ветеринаря ми даде телефон да се обадя за да дойдат да ги вземат, казва се SEPRONA и е някакво звено към Guardia Civil - полицията им, но ми отговориха най любезно, че събота и неделя не работят, да се обадя в понеделник след 10часа :( До тогава малките живинки ще трябва изцяло да разчитат на мен, а аз да не се мръдвам от тях по цял ден...Хубаво поне, че съм без работа..Отново благодаря на всички и ако някой има съвети-приемам всякакви!

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни