Dog.bg Форуми : Сдружение за защита на животните "Дай лапа", Перник

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сдружение за защита на животните "Дай лапа", Перник За ТЯХ ние сме целия свят и единствената им надежда

#41 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Публикувано: 28 August 2010 - 11:20 PM

Искам да напиша моето решение тук в този сайт от който аз научих за съществуването на това дружество Дай лапа. От юни 2009 г. аз помагам за изхранването на кучетата прибрани от дружество Дай лапа. Мога с чиста съвест да кажа,че съвестно набавях средства за изхранването на кучетата или храна от висок клас от Холандия, Австрия или Германия. Кучетата които искаха да бъдат евтаназирани или нямаха шанс за други осиновителие изпратих в Австрия , а здрави в Холандия. Една година е малко и много, зависи кой от къде ще я погледне. В моят случай стана много. Годината, която определих за решаваща - транплин за това дружество, отмина. Сега мисля,че всичко което направих беше само и единствено за подобряване живота на прибраните от дружеството животни. Но и равносметката не е добра...не стигнах до края и няма да стигна. Защото се примирих, че края ще е когато намерим дом за всички прибрани от дружеството, но уви те се увеличават... Мисля,че днес мога да кажа тук от където прочетох, че има такова дружество, че аз приключих с това дружество. Те нямат капацитета и възможността да гледат животни и аз не съм склонна да стимулирам това в бъдеще. Мисля,че трябва да се сложи край на тази агония за прибраните животни. Вярно,че на улицата живота може да е ад, но в някой случай това е по-добре от 1 м синджир и всичко свързано само с решението на 2-3 човека за живота на дадено животно.Не коментирам планове ми и желанието ми да има частен приют в Перник и да се прибират стари и болни и бедстващи животни и да се подготвят за осиновяване и да се изпращат в онези чудесни страни.....Химера, за съжаление. За мен това е краят на дружеството и всичко останало. А те може и да продължат, въпрос на съвест и отношение!!!

#42 Потребителят е офлайн   Гатофила Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 471
  • Регистрация: 20-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 August 2010 - 11:52 PM

Откъде може да си вземе човек чанта?

#43 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 30 August 2010 - 07:18 PM

Здравейте. Съжалявам за дългото си отсътриве- /една седмица за мен е много/ от нета.. Единия пункт , в който ще се предлагат е при д-р Караджов във вет. клиника "Мей", но ще сигнализирам, кога ще има от тези, които сте харесали. Моля за извинение за закъснението и огромно благодаря. Друг вариант е да ми дадете ваши коордиати, за да пристигне там, където искате. Свържете се с мен на лични. Благодаря на всички хора, които ни помагат да оцелеем. Благодаря Ви приятели. За приятелите на "Дай лапа" и хората, които знаят колко много изисква грижата за животните мога да съобщя, че имаме и благотворителни картички. Цената на 1 картичка е 5 лв. В Перник се предлагат във вет. клиника "Дарк" при д-р Величкова и д-р Асенов.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#44 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 31 August 2010 - 10:57 AM

Момчето
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#45 Потребителят е офлайн   Cocoa__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 416
  • Регистрация: 01-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Перник
  • Interests:Животни, природа, музика
  • Skype:

Публикувано: 06 September 2010 - 08:04 PM

Шърли (едно от бебетата на Бубка) е осиновена! В огромен двор , където ще тича необезпокоявана и ще си има другарче - 12 годишният Пирин
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

И ако опитът не достигне своята цел, поне ще имаш честта, че си го предприел

#46 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 20 September 2010 - 09:11 AM

Малко снимчици от една неделна разходка.
Това е най- силното, най- енергичното и най- кучета с човешки очи. Има такава неудържима енергия, че докато излезем може да ни влачи като "свиня блажен вестник" :db_046: . Но когато се успокои, че е на разходка е много послушен на повода. Това е нашият Хектор.Прикачена снимка
Разбира се , че неможе без Зендра............................
Прикачена снимка

Тайсън също е едно послушно момче, което отлично ходи на повод.Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка

А това тук са ремаркетата...........
Прикачена снимка

И поотделно.Прикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка



И ето моя милост- във възможно най- секси вид.
Прикачена снимка


Това е Харди- тя е чудесна с жени , но не обича мъже и никакви кучета.
Прикачена снимкаПрикачена снимка

Това е осиновеният ни АЙК.
Прикачена снимка

А тук трикраката Кимба показва "задушаващо тръшкане" на Динго.
Прикачена снимка

И накрая - тест за агресия към деца .....................с моята дъщеря Елия. Решили сме да я пробваме с Пешко. Горкото куче ще види зор с малкото ми чудовище. :af_089:
Прикачена снимка

Поздрави и целувки за всички, които ни помагат.
Прикачена снимка
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#47 Потребителят е офлайн   set_ji Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 28-September 10

Публикувано: 28 September 2010 - 03:18 PM

Здравейте,
не знам дали тук е точното място, но не мога да намеря почти никъде информацията която ме интересува.
Става въпрос за улично куче, което изчезна преди няколко дни. Не беше маркирано и живееше тук /карето ул.. Струма, ул, Тунджа, ул. Искър / от няколко години. Кучето е женско, дребно, черно, добре охранено с гладка твърда козина. От около месец около блоковете се появиха още 5-6 кучета и предполагам, че някой е сметнал, че са заплаха за хората и ....
Не знам дали съм в противоречие с някой закон, документ или наредба, но за мен това куче си беше нашето куче - на 3 блока. Не е оставала никога без храна, аз лично я храня сутрин и вече,р когато съм в Перник, съседите също непрекъснато дават храна, зимата има къде да спи. Понеже съм доста далеч от сферата в която работите, не съм сигурен какво точно се случва с прибраните животни. Чувал съм че след като се приберат, обезпаразитят и маркират, се връщат там от където са прибрани. Понеже в случая това не се случи, просто търся информация, къде може да е отведено кучето и как може да се върне обратно.
Благодаря предварително.

#48 Потребителят е офлайн   mikanova Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 03-September 10

Публикувано: 29 September 2010 - 12:55 PM

Нашето куче също иэчеэна от неделя .Живееше в района Кауфланд _Твърди ливади.Едро кафяво шарено много дружелюбно.Много ме е страх че убийците от исолатора ще го убият вместо да го кастрират и върнат на място каквито са и иэискванията на закона.Предлагам ви да се обединим и да си търсим кучетата е изолатора.Даноне не са ги убили каквато е практиката им.

#49 Потребителят е офлайн   mikanova Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 03-September 10

Публикувано: 29 September 2010 - 01:13 PM

Забравих да ви напиша тел.на който да си търсите настоятелно кучето 0898277186 Дамян и0898761395 Димитър това са хората от иэолатора и684276 Искра Попова от общината.Предупреждавам ви че ще ви отговорят че кучето не е при тях,но ще настоявате да влеэете в изолатора и да видите сам.Ако не е там въпросните хора са го убили със свръх доэа упойваща стреличка.Това е метода на работа в Перник и трябва да се обединим за да се прекрати това противоэаконно иэбиване ,эа което на цитираните хора им се плаща.Схемата е иэбиваме животните и ги отчитаме като кастрирани,като прибираме парите.

#50 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 29 September 2010 - 03:21 PM

Здравейте. Сега видях написаното. Предполагам, че кучетата ви са убити- това е жестокот истина. но това не значи, че не трябва да търсите правата си. Ако кучетата са били маркирани и кастрирани те нямат основание да ги прибират - по закон. Но това е масова практика напоследък и със сигурност са убити. Съветвам ви на телефоните на по- горе изложените да звъните и да настоявате за ИСТИНАТА и за отговори. Настоятелно. Хубаво е и да ги заливате с писмени жалби с вх. номер в общината.

Стената на срама
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#51 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 14 October 2010 - 10:26 AM

Това е милата ни Трикси- тя пое своя път към Австрия. Очакваме снимки да видим нашето трикрако - най- прекрасно и добро кученце в прегръдките на любящо семейство.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#52 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Публикувано: 17 October 2010 - 10:54 PM

Eто и Трикси в новия и окончателния й дом. Тя е щастлива. Но има въпроси от осиновителите й. Тя не ходи на повод и има проблем с разходката.Следват обяснения, как кучето не е научено и как се "притеснява" да ходи на повод!!!
Хора разберете, важно е кучето да може да ходи на повод, когато искате да бъде осиновено в чужбина. Това не е каприз, а задължително условие за кучетата кандидатстващи да заминат в чужбина. Ако смятате, че това е каприз или нещо утежняващо ежедневието на кучето на което сте попечители, моля тогава не го предлагайте за осиновяване в чужбина, задръжте го в домът си и не го учете да ходи на подод .

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#53 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 21 October 2010 - 06:02 PM

Здравейте приятели. Надявам се чантичките да са се харесали на хората , да които пристигнаха. Моля за извинение тези, на които не успях да изпратя - в сисъка са ми и при първа възможност ще изпратя чантички и на другите очакващи. А това са тениски, които предлагаме на цена 20 лева. Всеки желаещ може да си поръча като ми изпрати адреса си на лични и тениската ще пристигне по пощата.
Благодаря на всички.
Прикачена снимка
Прикачена снимка


А ето и стопаните на осиновеният ни Снупи.
Прикачена снимка
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#54 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Публикувано: 31 October 2010 - 04:13 PM

Качвам снимки на Малчо, сляпото куче от приюта в Перник. Вече в чужбина и с неговата осиновителка.
Също и снимки на Буболина, която също е в чужбина, но все още няма сериозни осиновители за нея.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#55 Потребителят е офлайн   Cocoa__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 416
  • Регистрация: 01-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Перник
  • Interests:Животни, природа, музика
  • Skype:

Публикувано: 31 October 2010 - 05:08 PM

Ox, леле малкият ми Малчо , много се радвам а го видя щастлив , той го заслужава много, дано и Боболинка проима късмет
User's Signature

И ако опитът не достигне своята цел, поне ще имаш честта, че си го предприел

#56 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 03 November 2010 - 07:34 PM

Ето едно мноооого щастливо куче, което е осиновено в България. Това е Петя, която дойде при нас кльощава като радиатор и със зарастващо сучено задно краче. Тя си намери дом с чудна приятелка боксерката Ера, която я бранела като родна сестра и стопанката и Боби.Прикачена снимка

Петя е столичанка и редовно ходи на разходки в Балкана.
Прикачена снимка

Тя е добро куче и не ядосва своята стопанка, която я обича безрезервно.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#57 Потребителят е офлайн   yorko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 11-March 08
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 November 2010 - 07:55 PM

Едно щастливо момче ... а покрай него и всички ние, които го познаваме, а може би и не само ние ...

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

#58 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 10 November 2010 - 09:50 PM

Мамината душица златна.

На диванче се гушнало милото добро момче.
Историята му започна в центъра на Перник, когато се скрил в едно заведение при масата на една позната. Беше с огромна рана на врата- екзема. Кожата му беше почти откъсната. Така получи кодовото име Екзематин. Едно от най- добрите и безпроблемни кученца. После стана много дебел и добави към името си Табуретката.

Да си много щастлив Екзематинчо.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#59 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2010 - 12:55 AM

Страхотно, мечтаната снимка за всички ни тук. :ba_025:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 11 November 2010 - 01:21 AM

Страшен е :mg_062: Като го гледам се е научил да ходи и по ръба на дивана, толкова е фин и изящен.

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни