Dog.bg Форуми : Курс обучение на малкото куче

Към съдържанието

 
 
 
  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Курс обучение на малкото куче Оцени темата: ***** 13 Гласове

#301 Потребителят е офлайн   iNfRaSoNiC Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 21-November 13

Публикувано: 21 March 2014 - 05:49 PM

Да, доста неща изчетох, много часове прекарах в това, но практиката си е друго нещо...
Примерно вече сме на 4 месеца и лаем 70% от хората на вън, което не е добре. Също така ядем всякакви буклуци и не ни дава да ги взимаме, смисъл бяга като има нещо в устата.
Как е най-добре да процедираме с гореспоменатите проблеми ?
User's Signature

Качена снимка

#302 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 March 2014 - 08:41 AM

Научихте хиляди команди. Сега е време да научите команда "изплюй". Не е лесна, но е необходима, защото другият път може да налапа използван памперс или дамска превръзка... Може да глътне нещо, което е опасно или не може да премине през червата, да заседне и да се наложи операция. Една от най-важните команди, заедно с "Ела" е "Изплюй".
За лаенето по хората не е нещо лесно и елементарно. За да се даде накакъв съвет, ще е нужна повече информация. Къде излиза на разходки, как протичат, с кого си играе? Помислете има ли случка с човек, която да е провокирала това поведение. Ако човека се доближи и се опита да погали кучето ви, то какво прави? Води ли ли сте го на уживени улици (с много хора) и как се е държало кучето?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#303 Потребителят е офлайн   iNfRaSoNiC Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 21-November 13

Публикувано: 22 March 2014 - 04:11 PM

Здравейте,

на оживени улици с много хора няма проблем. Кучето не лае. Проблема е когато има по-малко хора, примерно вечер, тогава то лае по тях.
Не е имало никакви случки с никой, не е настъпвано, бито или т.н
Когато някой чужд иска да го погали ... ами не е много доволен, бяга и най-често се крие при мен ( най-вероятно го е страх )
Не разбирам какво е провокирало този страх, тъй като не е имало проблеми с други хора или кучета.

Какви са съветите ви за команда изплюй, как да процедираме.
Благодаря.
User's Signature

Качена снимка

#304 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 22 March 2014 - 08:26 PM

Аз команда "изплюй" на вън май нямам. Просто почнах да процедирам така : видя я,че захапва нещо, което не трябва и я примамвам при мен да ми го донесе с вкусна награда или любима играчка (пискаща топка)и заменям боклука с наградата. В никакъв случай не я гоня, примамвам я при мен :) По-рано като беше бебе се втурвах да я гоня, което се оказа голяма грешка. Сега като захапе нещо не бяга от мен просто й го вадя от устата :)

#305 Потребителят е офлайн   iNfRaSoNiC Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 21-November 13

Публикувано: 23 March 2014 - 12:40 AM

Показване на мнениетоNera :), в 22 March 2014 - 08:26 PM, написа:

Аз команда "изплюй" на вън май нямам. Просто почнах да процедирам така : видя я,че захапва нещо, което не трябва и я примамвам при мен да ми го донесе с вкусна награда или любима играчка (пискаща топка)и заменям боклука с наградата. В никакъв случай не я гоня, примамвам я при мен :) По-рано като беше бебе се втурвах да я гоня, което се оказа голяма грешка. Сега като захапе нещо не бяга от мен просто й го вадя от устата :)


Добър метод ще опитаме. Макар че решихме засега само в парка да сме без каишка, поне на този етап :)
Поздрави.

ЕДИТ: Забравих да спомена, ако е взел някакъв боклук ( листа, кутийки, опаковки и т.н ) почти нямаме проблем, пуска ги и готово.
Обаче ако е нещо за хапване като някакви сплути плодове или нещо друго... тогава вече няма спасение поне за момента!
User's Signature

Качена снимка

#306 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 March 2014 - 08:21 AM

Показване на мнениетоiNfRaSoNiC, в 23 March 2014 - 12:40 AM, написа:

Обаче ако е нещо за хапване като някакви сплути плодове или нещо друго... тогава вече няма спасение поне за момента!


Ми то си е деликатес това, що да плюе, като му е любимо ... Качена снимка ... ти предлагаш ли му нещо по-вкусно, ако случайно искаш да му вземеш вкусотията от устата?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#307 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 20 May 2014 - 01:25 PM

Прочетох основните неща но ако кученцето вече е на годинка ? :zz_219:

#308 Потребителят е офлайн   Djudjka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 93
  • Регистрация: 08-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 29 May 2014 - 10:05 PM

http://leerburg.com/...iningebooks.htm

Доста интересни и полезни неща могат да се научат оттук , има доста безплатна литература както и клипове :tb_195: :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#309 Потребителят е офлайн   leycheto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-June 14

Публикувано: 17 June 2014 - 04:19 PM

От тук научих кучето си на много команди =)

#310 Потребителят е офлайн   kateteto Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 09-July 14
  • Gender:Male

Публикувано: 09 July 2014 - 10:47 AM

Собственик съм на Лабрадор, не знам дали въпросите ми са за тази тема, тъй като той не е много малък - 8 месеца, но имам доста трудности във възпитанието му. Подчинява се на " седни " или когато види , че нещо ще се яде, или пък когато иска да достигне нещо , докато сме на разходка, и аз го подръпна със повода - например не му давам да отиде при други кучета - той сяда и ги гледа ; иска да си играе с децата на детската площадка и като го викам да си ходим , сяда и ги гледа ....
Най - големият ни проблем е яденето !! От малък е свикнал , че щом някой в къщи яде и той трябва да прави същото .... сяда гледа те жално, лиги се стичат ... а ако се забавиш и не му дадеш се започва едно истерично лаене ... не знам ще спре ли някога или винаги ще е толкова лаком. Ние като сядаме на масата той сяда с нас , не знам как да процедираме за да го отуча ... да си знае че той има една паничка и яде само от нея - когато му се сипе в нея ...

#311 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 July 2014 - 11:49 AM

Показване на мнениетоkateteto, в 09 July 2014 - 08:47 AM, написа:

Собственик съм на Лабрадор, не знам дали въпросите ми са за тази тема, тъй като той не е много малък - 8 месеца, но имам доста трудности във възпитанието му. Подчинява се на " седни " или когато види , че нещо ще се яде, или пък когато иска да достигне нещо , докато сме на разходка, и аз го подръпна със повода - например не му давам да отиде при други кучета - той сяда и ги гледа ; иска да си играе с децата на детската площадка и като го викам да си ходим , сяда и ги гледа ....
Най - големият ни проблем е яденето !! От малък е свикнал , че щом някой в къщи яде и той трябва да прави същото .... сяда гледа те жално, лиги се стичат ... а ако се забавиш и не му дадеш се започва едно истерично лаене ... не знам ще спре ли някога или винаги ще е толкова лаком. Ние като сядаме на масата той сяда с нас , не знам как да процедираме за да го отуча ... да си знае че той има една паничка и яде само от нея - когато му се сипе в нея ...



Спрете даване на храна по времето на вашето хранене или по времето докато се храни някой друг от семейството ви, също така не позволявайте даване на храна от странични хора, ако кучето ги гледа жално все едно не е яло цял живот (много позната картина, то гледа така, че се чувстваш последния завършен подлец на земята и ако не му дадеш парченце сега, тук и веднага то показва с погледа си че все едно ще умре)))) Обърнете лакомията на животното в свой плюс - например разучавате нови команди като му давате хранителна наградка след като ги изпълнява.
Разкажете повече за вашите разходки? Лабрадори са много любопитни и енергични кучета, колко дълго трае вашата разходка? Какво включва тя? Освен уриниране и изхождане включвате ли и игра с други кучета, и отработване на команди с вас? Ако да - то колко дълго продължават те? Защото поведението, което описвате, по принцип не са трудности, а на първо четене са нормални неща за подрастващото куче, което иска да палува с други кучета или да отиде при децата да поиграе с тях, но - може би - това му липсва?

Ако вие напълно задоволявате нуждите му от игри и контакт, то отработвайте командата "Редом", когато минавате покрай другите кучета - не от вашата тайфа - и го преориентирайте с лакомство към изпълнението на командата. Вземете някаква чантичка или напълнете джобовете с лакомства, които ще са раздробени на малки парченца, давате командата "Редом" и му покажете лакомство, или му го дайте да го подуши. В повечето случаи животните с висока хранителна стимулация се отзовават на този трик. Също така можете да напълните джобовете си с пищящи играчки, топки, да вземете празни шишета от минерална вода, намерете пръчки които да му хвърляте на вашето лабрадорче - изобщо, станЕте лично вие по-интересен за кучето, отколкото други дразнители.
И никаква храна от масата, храната я давате в купата или като наградка за добре свършена работа.
Успех!
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#312 Потребителят е офлайн   kamen666 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 20-July 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 25 July 2014 - 03:10 PM

Поздравления за невероятната и полезна тема !!!
Днес след 12 минути занимание вече сядаме но още трудно изпълнява "ела при мен" :)
Отделих малко време и събрах всички упражнения и етапи в един "doc" файл като в началото сложих и 3 клипа с които според мен става по-лесно
Надявам се да е от ползва и да не се налага на други новобранци като мен да ровят по 16 страници :)
Поздрави още веднъж
Камен

Прикачени файлове



#313 Потребителят е офлайн   kamen666 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 20-July 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 July 2014 - 02:48 PM

Някой да даде съвет как да се справя с гризането (хапането) на ръце,крака,дрехи и т.н.
С малко дете съм на 3 годинки и половина и вече го е страх от кученцето което е на около 50 дни порода американски булдог
В началото като му казвах по-строго "НЕ" спираше ,сега не чува...шляпвам го с вестник,с ръка...то си мисли,че играем и се настървява още повече и хапе по озлобено :(
Много неприятна ситуация,не ми се иска да се разделя с кученцето,но детето ми е по-важно,вече дори го е страх да отиде от стая в стая понеже Барт веднага хуква отзаде му да го гризка по крачетата... :(
Всякакви идеи и подходи биха ми били от полза
Благодаря предварително !

#314 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 26 July 2014 - 03:05 PM

Показване на мнениетоkamen666, в 26 July 2014 - 02:48 PM, написа:

Някой да даде съвет как да се справя с гризането (хапането) на ръце,крака,дрехи и т.н.
С малко дете съм на 3 годинки и половина и вече го е страх от кученцето което е на около 50 дни порода американски булдог
В началото като му казвах по-строго "НЕ" спираше ,сега не чува...шляпвам го с вестник,с ръка...то си мисли,че играем и се настървява още повече и хапе по озлобено :(
Много неприятна ситуация,не ми се иска да се разделя с кученцето,но детето ми е по-важно,вече дори го е страх да отиде от стая в стая понеже Барт веднага хуква отзаде му да го гризка по крачетата... :(
Всякакви идеи и подходи биха ми били от полза
Благодаря предварително !

Във всеки случай няма да стане с шляпване или с вестника ... Освен това една от причините е емоционалното състояние на детето ( да Ви е живо и здраво ) , другата е ,че кучето-бебе се влияе от него . Можете в такива моменти да разделяте кученцето от бебето като заставате между тях . То въпреки,че е още малко скоро ще научи този успокояващ сигнал - естествено ако средата и влиянието върху него са нормални ,т.е. кученцето тепърва формира опит . Не му се карайте ,не го гонете - бъдете мил и ще се убедите ,че ще има ефект .
И както отделяте внимание ,време и любов за едното ,така го правете и за другото . Вярно,че имате две непорастнали деца ,но пък и факт е , че решението е Ваше . Тогава проявете здрав разум и изчакайте животинчето да се адаптира . Все пак то е у Вас отскоро , а ако считате че кученцето е длъжно да се подчинява на всяка цена - няма да стане . Ще го превърнете в недоверчиво и подтиснато куче , а това не е във Ваша полза .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#315 Потребителят е офлайн   kamen666 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 20-July 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 July 2014 - 03:31 PM

Благодаря много за бързият и полезен съвет !
Заставам между тях,тогава кученцето започва да гризе мене...
Разбирам и осъзнавам ,че то също е бебе и си няма понятие за какво му се карам,но пък разбирате,че не мога да го оставя да хапе и детето... :(

#316 Потребителят е офлайн   Layla89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 05-February 14
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 27 July 2014 - 08:42 AM

Играчки за дъвкане , ама много . Даже ядливите ( като кокали от кожа) са най-добрия вариант. Когато тръгне да гризе пръсти вместо пръст му дайте кокала да разбере ,че кокала (играчката) може . Нашия бандит така се научи сега дори и инцидентно да ми закачи пръста почва да го ближе веднага за да разбера ,че не е искал да ме нарани. Търпение ви трябва и играчки и по малко ще станат нещата. :ba_025:
User's Signature

I must not fear...Fear is the mind-killer... Fear is the little-death that brings total obliteration...
I will face my fear... I will permit it to pass over me and through me... And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path...Where the fear has gone there will be nothing...Only I will remain.


Качена снимка

#317 Потребителят е офлайн   Kiraaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 02-August 14
  • Gender:Female

Публикувано: 02 August 2014 - 04:06 PM

Здравейте! Много хубав форум, с много полезна информация.
Та да питам и аз :) - имам джак ръсел териер на 2 месеца и половина. Смея да кажа, че е свикнала да си върши работата на пелената. От скоро след последната ваксина я изкарваме навън, но не иска да пиша там. Всъщност я изкарваме от 4 дни сутрин и вечер за около половин час, но тя души, лапа боклуци и какво ли не, но не и да си върши работата и дори като се върнем се изпишква другаде, но не и на пелената, сякаш умишлено. Не знам...много е малка още или нещо не правя както трябва? Знам, че трябва търпение, но може и нещо да бъркам.
Благодаря, предварително!

#318 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 August 2014 - 09:15 AM

Първото объркване е как последна ваксина се е сложила на два месеца и половина? Тя се слага в третия месец, а кучето се извежда две седмици след това - т.е. на три месеца и половина.
Второ - до колкото разбирам кучето е женско. Ще ви трябва повече време, докато се пристраши да си върши работата навън. Много кученца (особено женските) могат да стискат с часове на разходка, а като се приберат вкъщи да се облекчат. Затова - да, въоръжете се с мнооого търпение.
Когато свършва работата си пред вас, не където трябва, кажете "не" и я заведете на пелената. Когато се облекчи където трябва (на пелената или наяън) й дайте лакомство и я похвалете.
Когато започне да ходи навън поне веднъж на разходка, спрете да хвалите, когато е отишла на пелената и хвалете само навън, за да разбере, че вече само навън е хубаво.
Това за сега, но имате още много работа.
:rc_036:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#319 Потребителят е офлайн   Kiraaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 02-August 14
  • Gender:Female

Публикувано: 03 August 2014 - 06:14 PM

Благодаря за отговора!
Да, наистина е объркващо, но така и тръгна. Първо, че я взехме много малка на 35 дни. Бяхме я капарирали и чакахме собственика й тогава да ни каже кога да си я вземем и се чухме един ден и каза, че е време. Първа животинка ни е и не сме много запознати и си я взехме. Оказа се, че като й дадох паспорта в ветеринарната клиника са й били първата ваксина на 30-ят ден вместо до колкото разбирам на 45-ят. И така тръгна рано с ваксините и ние сме нетърпеливи и няколко дни след последната ваксина я изкарахме навън, тъй като и лекарката, която й я би каза, че след седмица можем да я изкарваме.
Сега събота и неделя даже по повечко време я разкарвахме. Може би трябва да намалим темпото.
Още веднъж много благодаря за отговорът! Ще се въоръжим с търпение. :)

#320 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 August 2014 - 07:52 PM

Стискам пали да не "хване" някоя опасна болест. Ваксината е вирус и минимум 10 дни след това целият организъм е много по-податлив на зараза, а и при евентуална такава няма да може да се справи, защото още гради антитела срешу самата ваксина...
Намалете темпото! След един месец я изкарвайте на разходки. Сега може само след хранене и сън да я сваляте пред блока (или къщата) за 10 мин (след тези двете принципно се изхождат и така ще свикне да си върши работата навън), като внимавате в никакъв случай да не яде нищо от земята!
Според мен е твърде малка за разходки. Търпението ви ще бъде възнаградено!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни