Dog.bg Форуми : Курс обучение на малкото куче

Към съдържанието

 
 
 
  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 15
  • 16
  • 17
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Курс обучение на малкото куче Оцени темата: ***** 13 Гласове

#321 Потребителят е офлайн   Kiraaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 02-August 14
  • Gender:Female

Публикувано: 04 August 2014 - 09:10 AM

Оле, силно се притесних!
Дано не я хване нещо! Няма да я изкарваме. Неинформираността ми може да се окаже пагубна.....:(
Благодаря за информацията!

#322 Потребителят е офлайн   Kiraaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 02-August 14
  • Gender:Female

Публикувано: 04 August 2014 - 09:40 AM

Не мога да си намеря място!
Бихте ли ми казали какво да следя? До колкото знам влажния нос е индикатор, както и дали се храни....
Няма да си го простя ако нещо й стане....

#323 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 August 2014 - 10:25 AM

Не се притеснявайте! Разбирам ви, но се надявам, че нищо не е станало. Да, опасно е, но времето назад няма да върнете.
Ако кучето яде и е игриво - всичко е наред. Влажният и студен нос е хубаво нещо, но повреме на сън става сух и топъл, да не се шашнете. Следете за разстройство, повръщане, отпадналост и прочие. Ако забележите нещо необичайно - веднага на лекар, че болестите при малките кучета (и тези за които са ваксините) са бързоразвиващи се и часове могат да са от значение.
:ae_085:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#324 Потребителят е офлайн   Kiraaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 02-August 14
  • Gender:Female

Публикувано: 04 August 2014 - 10:32 AM

Да, лошото е, че съм на работа....и не знам как ще издържа до края на работния ден. Сега на обяд ще отидат да я проверят как е. Преди да тръгна хапна, играхме, имаше твърдио ако, но разбрах, че ако има някакъв процес то от тук нататък ще се прояви.....ужас.
Дано бъде силна млката ми Кира!
Отново благодаря за бързият ви отговор Miss Kiss! :rc_036:

#325 Потребителят е офлайн   НОК2000 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 03-August 14

Публикувано: 05 August 2014 - 01:13 PM

Може ли някой да ми обясни за какво точно се използва командата 'място'

#326 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 August 2014 - 01:18 PM

За да оставиш кучето в дадено положение или да го стопираш,също така може и за да го изпратиш да си отиде на неговото си място.
За каквото ти трябва затова можеш да я използваш. :db_046:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#327 Потребителят е офлайн   НОК2000 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 03-August 14

Публикувано: 05 August 2014 - 02:08 PM

Разбирам , но точно в този курс за какво се използва тази команда.

#328 Потребителят е офлайн   НОК2000 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 03-August 14

Публикувано: 06 August 2014 - 02:08 PM

Искам да попитам как трябва да се продължи обучението на кучето след завършването на този курс?

#329 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 August 2014 - 02:15 PM

Според желанията на стопанина.
А още по-добре да си намериш клуб или треньор и да тренираш заедно с кучето :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#330 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 August 2014 - 01:37 PM

На мен лично този курс ми помогна да усвоя основните правила на това как АЗ да възпитавам кучето си и най-вече ми помогна да разбера как работи кучешкият мозък...
Ако усвоите тези неща, можете да продължите с обучението както искате.
Например, моите кучета са само и единствено домашни любимци (не ходим по изложби и състезания). Не са ни нужни хиляда команди, не са работни кучета, а лигльовците на семейството. Затова едно "дай лапа" когато слагаме нагръдника; едно "седни", за да се успокои; едно "плюй", за да не яде боклуци; едно "не там" когато тръгне нанякъде и най-важното "ела тук" (при нас е "хайде"), за да дойде, когато го повикам; са напълно достатъчни за нормалното съжителстване. Ако имате други планове за кучето си, на това трябва да го научите. За мен просто е излишно да се правим на циркови изпълнителни пред хората, че да покажем как съм си "дресирала" кучетата.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#331 Потребителят е офлайн   Elu Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 10-November 14

Публикувано: 12 January 2016 - 02:58 PM

Здравейте!
Прегледах уроците и наистина са мега полезни! Благодаря ви за огромния труд и усилия! Невероятни сте! Много се надявам bushkata да завърши темата, като прхвърли новите преводи към началния пост.
За съжаление хич не владея руски и нямам как да помогна с превода.

Сега към моя въпрос: след по-малко от 2 седмици ще се сдобия (живот и здраве) с моето кученце. Сега е на 40 дни, т.е. ще го взема на 2 месеца и смятам, че е перфектно време да се започне обучението. Този път искам да направя нещата максимално добре. Гледах куче като малка, бях глупава и не възпитах животното добре от което последваха куп бели в къщи. Решена съм този път да е както трябва и за това изчетох сумати неща в нета.
Според мен това ще е много важно да обуча добре този кучо и именно за него е важно, поради 2 причини:
1. Работя на пълен работен ден, така, че кучето ще прекарва едно 9 часа само в къщи и определено трябва да може да е спокойно докато ме няма. Да уикендите ще сме заедно, както и някой друг ден през седмицата, но иначе разходките ще са сутрин и вечер само.
2. Кученцето е сляпо по рождение...
... и именно тук е въпросът ми. Реално погледнато се разчита при него само на звукови и обонятелни сигнали. Преходът с жестова команда отпада изцяло. Предполагам, че за да компенсира зрението, слуховият и обонятелният му канал ще бъдат по-добре развит и по всяка вероятност ще заучава гласови команди по-лесно от другите кучета. Но това са само мои предположения и ми се иска да чуя и други мнения. Има ли според вас някакви специфики за да модифицирам тези уроци за сляпо куче? Като цяло вече си съставих план в главата, но ако все пак дадете мнение ще се радвам.

Относно навик за задържане: Ще се постарая поне първите седмици след като го взема да си освободя време за него през седмицата: ще се прибирам по-рано и т.н., абе ще измисля вариант, но това няма да мога да го правя постоянно, така, че се спрях на варианта да му осигуря място в къщи за облекчаване при нужда, което го подбрах да е банята. Изчетох темите на Мил, за вариантите за ходене по нужда, но клетката не е опция за мен (нямам клетка, а и се притеснявам, че като е сляп това би било стрес за него) - та предпочитам докато е малък да се свикнеме "хранене - малко игра в къщи (с мен, под наблюдение) - разходка за пишкане" + котешка тоалетна в банята (кучето не се очаква да стане над 4 килограма когато порастне). Знам, че не е идеалния вариант, но се надявам да свикне с времето да ходи навън само, дори да стане по-бавно това. А, да - кучето ще живее в дневната, като вратата на хола и банята винаги са отворени. Моля, споделете ако пропускам нещо.

Ще се радвам на всякакъви съвети относно малкия. Благодаря за отделеното време :)

п.с. Реших се на тази стъпка, защото по стечение на обстоятелствата в дома си приютих времемнно сляпо, възрастно, едро куче (нещо като полу-доберман беше). Макар и бездомно, кучето не направи нито една беля в къщи и се научи да се ориентира в дома ми изключително бързо. Пробвах се с обучение на команди и за около два дни го научих на "спри" и "ела", както и да върви на повод. Не се имам за много умела, явно кучето просто си беше умно. Но така или иначе разбрах, че разликата със слепотата при обучение не е толкова голяма. Единственото което беше като разлика е, че тогава си бях по цял ден у дома, докато сега няма да е така. Може би точно това най-много ме притеснява.
User's Signature

Качена снимка

  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 15
  • 16
  • 17
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни