Dog.bg Форуми : Курс обучение на малкото куче

Към съдържанието

 
 
 
  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Курс обучение на малкото куче Оцени темата: ***** 13 Гласове

#61 Потребителят е офлайн   Nadq And Karma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1634
  • Регистрация: 10-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 March 2007 - 11:20 AM

Цитат

Здравейте на всички!Аз съм нова във форума и ще се радвам да ми помагате!След 2 седмици ще си взема женско голдън ретривърче и съм много щастлива.Започнах да чета всичко което сте побликували и най- вече инфото което ни предоставя МИЛ.Искам кученцето ми да е отгледано с много любов и по най-правилния начин!Благодаря предварително!

Моля, не прикачвай картинки, без никаква връзка с текста.
мод

Един съвет-прочети всички теми за обучение на малко куче и после, ако не ти е ясно питай! wink
User's Signature

Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.

#62 Потребителят е офлайн   GORGONET Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 14-April 07

Публикувано: 14 April 2007 - 08:59 PM

Искам да попитам грешно ли е това, че моето куче седи постоянно с каишка? Първото занятие се прави един път на ден ? Колко почивка трябва да има между отделните упражнения(само 5 мин ли)? След като един ден сме работили 1-во занятие следващия ден работим 2-ро или си почиваме и на 3-тият ден работим отново 1?

#63 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 April 2007 - 09:22 PM

Цитат

Искам да попитам грешно ли е това, че моето куче седи постоянно с каишка? Първото занятие се прави само един ден по два пъти ли? Колко почивка трябва да има между отделните упражнения(само 5 мин ли)? След колко време се започва със следващото занятие?  r)

Акоимаш предвид ,че седи с нашийник - не, но им се мачка козината.

Цитат

Тези упражнения се повеждат един път на ден, отработвайки всяко упражнение по два пъти.

Всяко занятие се повтаря след едн ден.
Всяко упражнение по два пъти, не цялото два пъти.
Почивките ги пише по колко са (5 мин).
Преминавате към следващото по ред след като кучето усвои ученото безотказно.

Цитат

Ако видите, че някое упражнение не е отработено както трябва, не преминавайте към следващото, докато не отстраните недостатъците.

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#64 Потребителят е офлайн   GORGONET Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 14-April 07

Публикувано: 14 April 2007 - 09:32 PM

Цитат

Акоимаш предвид ,че седи с нашийник - не, но им се мачка козината.


Да, точно това имам предвид. 1super

Цитат

Всяко занятие се повтаря след едн ден.
Всяко упражнение по два пъти, не цялото два пъти.


В смисъл един ден 1-во занятие 2-ри ден почивка 3-ти ден - 1-во занятие 4-ти ден почивка и т.н докато не го усвои ли?

В какъв смисъл не цялото? Не цялото занятие ли? Защото прочетох, че упражненията се правят по 5-6 пъти за 10 мин. или друг период от време в зависимост от самото упражнение.

#65 Потребителят е офлайн   a4i Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 14-April 07

Публикувано: 14 April 2007 - 09:36 PM

[SIZE=7][COLOR=red] много съм претиснена кучето ми вече е на 5 месеца а не се подчинява на команди живея в апартамент и си имам кучето от 4 месеца а то още пишка в нас какво ли не пробвах и се без резултат а и си го извеждам 4 пати на ден пишка и отван но нямя задрашки и кадето му падне. та моят въпрос е дали можете да ми дадете съвет как да го възпитам да пишка отван и да го науча да слуша и командата "долу" имам и още един въпрос нормално ли е мъжко куче на 5 месеца да пишка клекнало? (пс. породата му е британ шпаниол) БЛЕГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ МЕ ОТГОВОРЯТ (ако е възможно пишете на емеил: gergana_____@abv.bg ili na love_dogs@mail.bg )

#66 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 April 2007 - 10:06 PM

Цитат

[SIZE=7][COLOR=red] много съм претиснена кучето ми вече е на 5 месеца а не се подчинява на команди живея в апартамент и си имам кучето от 4 месеца а то още пишка в нас какво ли не пробвах и се без резултат а и си го извеждам 4 пати на ден пишка и отван но нямя задрашки и кадето му падне. та моят въпрос е дали можете да ми дадете съвет как да го възпитам да пишка отван и да го науча да слуша и командата "долу" имам и още един въпрос нормално ли е мъжко куче на 5 месеца да пишка клекнало? (пс. породата му е британ шпаниол) БЛЕГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ МЕ ОТГОВОРЯТ (ако е възможно пишете на емеил: gergana_____@abv.bg ili na love_dogs@mail.bg )

Тук има отговори.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#67 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 April 2007 - 10:09 PM

Цитат

В смисъл един ден 1-во занятие 2-ри ден почивка 3-ти ден - 1-во занятие 4-ти ден почивка и т.н докато не го усвои ли?

В какъв смисъл не цялото? Не цялото занятие ли? Защото прочетох, че упражненията се правят по 5-6 пъти за 10 мин. или друг период от време в зависимост от самото упражнение.

Да, точно така.

Докато изпълнява цялото занятие, т.е. всички уражнения, които то включва.
Защото всяко следващо занятие разчита на усвоеното от предишните и се въвеждат усложнения. За това трябва всичко преди това да се изпълнява перфектно, за да м може да се премине към добавяне на нови неща.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#68 Потребителят е офлайн   GORGONET Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 14-April 07

Публикувано: 15 April 2007 - 06:57 AM

Аха разбрах, благодаря ти! От днес мисля да се захващам с занятията, но първо ще трябва да го изведа някаде и да го запозная с терена. Аз живея в малък град и то към неговия край, където почти не минават автомобили. Близо до дома ми има една много подходяща ливада мисля там да го заведа. Но се чудя как да го направя с повод или без. Би ли ме посъветвал?

#69 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 April 2007 - 09:41 AM

Цитат

Но се чудя как да го направя с повод или без. Би ли ме посъветвал?

Aми той знае ли да ходи на повод? Защото тези занятия включват и привикването на повод, т.е. предполага се, че кучето не знае да ходи на повод.
Изобщо - прочети по-внимателно и ще откриеш повечето отговори r)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#70 Потребителят е офлайн   GORGONET Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 14-April 07

Публикувано: 15 April 2007 - 10:22 AM

Ок, благодаря ти! Все още не можем да ходим "редом" с повод, но се надявам скоро да се научим. Днес ще отидем на разходка до ливадката да я опознаем и да поиграем. Ако приема всичко добре и не се страхува, мисля от утре да започнем с упражненията. Отново благодаря на теб и cvetunka за превода и очаквам следващите части... 1super

п.п: И всъщност той е ТЯ! super best

#71 Потребителят е офлайн   irina_dimitrova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 18-April 07
  • Location:София

Публикувано: 21 May 2007 - 04:14 PM

Вчера направихме 2 месеца и ви пиша за да се похваля как от вчера изпълняваме "СЕДНИ",правим опити и за "ЛЕГНИ" ама не се се6таме много,само с побутване !
И аз незнам тоя умник как така изведнъж се научи,уж не го бях знаимавала,само няколко пъти се опитвах да го накарам да седне преди ядене,но при вида на купичката си просто полудяваше и скачаше и не ме слушаше и аз се отказвах,докато вчера ООООО ЧУДО!Както му нося купичката той си умира от радост,аз казвам "седни" и той сяда !Реших че е случайно и след като се наяде-повтарям пак командата и Рони отново сяда !Та така и аз незнам как се получи точно,но винаги я изпълнява независимо дали го награждавам(което правя в повечето случаи) или не!
На 25ти трябва да отидем за последната ваксина и мисля да му купя повод да го свиквам и се чудех дали обучението на повод мога да си го правя и вкъщи и да не чакам до деня за първата разходка?

#72 Потребителят е офлайн   oppaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 337
  • Регистрация: 03-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Свиленград
  • Skype:

Публикувано: 07 June 2007 - 03:37 AM

кога да очакваме и останалите занятия

#73 Потребителят е офлайн   cvetunka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 June 2007 - 08:35 AM

Цитат

кога да очакваме и останалите занятия

Въпрос на желание и време...

#74 Потребителят е офлайн   inakad Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 18-January 07

Публикувано: 07 June 2007 - 11:27 AM

Моето куче е на почти 8 месеца. Изпълнева повечето команди но не ги е затвърдило (понякога се "услушва"). Този курс на обучение дава ли резултата при по-големи кучета? Ако отговора е "НЕ" моля даите линк за обучение на по-възрастни кучета. Благодаря.

#75 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 07 June 2007 - 11:47 AM

http://sobaka.lv/ind...Dressirovka/001

http://www.zooclub.r...s/dres/15.shtml

http://www.tempo.lv/learn/info.html

http://www.borovsky.boom.ru/osob.htm

http://www.yorkie.lv...anije/dn102.htm
inakad, ако ми позволите един личен "съвет"към вас...
И той е:имайте реалистични очаквания!
Бок не е Нок, разбирате ли какво ви намеквам.. wink
Успех!

#76 Потребителят е офлайн   MotorbreatH Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 23-June 07

Публикувано: 23 June 2007 - 06:56 PM

Много благодаря , ще принтирам информацията и ще пробвам! bravoS

#77 Потребителят е офлайн   ares_boy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 13-August 07
  • Location:Rousse

Публикувано: 13 August 2007 - 05:40 PM

Цитат

Имам едно голямо съмнение - мисли ли някой, че би се заел да изпълнява горните упражнения. Това е само първата част - има още 14. Един ден първата, след ден - пак. После започваш с втората и т.н.
Дали има смисъл да се превежда всичко, ако никой няма да го ползва? bl)

1вите заниятия могат да се провеждат вкъщи,което те улеснява,защото има такива,които не са си ваксинирали кучето още,моя скоро прави 3м и му наближава 3тата ваксина...
Та за обучението...СТРАШНО ПОМАГА!!!
Арес вече сяда и стои и не мърда!
Много е добричък,пишка и а*а само в тоалетната!
На кака доброто момче b)
Командите ги изпълнява на английски и му е много забавно особено с лакомствата l)
На "sit"-сяда на "down"-ляга на "come here"-идва и на "stay"-остава на място!
Вече може да се каже,че е завършил 1ва фаза,остава само да го обуча с повода и
всичко е на 6 b)
Скоро ще му мине и 3тата ваксина и ще има напиване в негова чест cheers b)

#78 Потребителят е офлайн   Svetoslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 20-May 07
  • Location:Добрич

Публикувано: 13 August 2007 - 08:01 PM

Цитат

Цитат

Имам едно голямо съмнение - мисли ли някой, че би се заел да изпълнява горните упражнения. Това е само първата част - има още 14. Един ден първата, след ден - пак. После започваш с втората и т.н.
Дали има смисъл да се превежда всичко, ако никой няма да го ползва? bl)

1вите заниятия могат да се провеждат вкъщи,което те улеснява,защото има такива,които не са си ваксинирали кучето още,моя скоро прави 3м и му наближава 3тата ваксина...
Та за обучението...СТРАШНО ПОМАГА!!!
Арес вече сяда и стои и не мърда!
Много е добричък,пишка и а*а само в тоалетната!
На кака доброто момче b)
Командите ги изпълнява на английски и му е много забавно особено с лакомствата l)
На "sit"-сяда на "down"-ляга на "come here"-идва и на "stay"-остава на място!
Вече може да се каже,че е завършил 1ва фаза,остава само да го обуча с повода и
всичко е на 6 b)
Скоро ще му мине и 3тата ваксина и ще има напиване в негова чест cheers b)

Мисля че тези команди трябва да ги обработвате всеки ден. 1super

#79 Потребителят е офлайн   martinkata Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 06-August 07

Публикувано: 24 August 2007 - 04:38 PM

Цитат

... метод наталкивания (моля ви, помогнете ми да намеря подходящата дума?)...


основната форма на глагола е наталкивать и означава бутам, побутвам, подтиквам, насочвам, повеждам
Значи примерно може да се нарече метод на подтикване.. ако няма вече някой по-добър превод.r)

само скромен опит да помогна :)

#80 Потребителят е офлайн   TheDeath_f Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-September 07
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 September 2007 - 11:54 AM

Моля ви,
преведете и другите уроци.  :-[
тъй като след няколко дни ще пристигне кучо  :) ии....ми трябват уроците  ;)
User's Signature

Невъзможно е само силна дума, използвана от слаби хора, намиращи за по- лесно да живеят в света, който им е отреден, вместо да открият силата в себе си и да го променят. Невъзможно не е факт, то е убеждение. Невъзможно не е твърдение, то е убеждение!..

  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни